Справа №442/633/23
Провадження №2/442/29/2025
12 червня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючої - судді Грицай М.М.,
секретар судового засідання - Антоненко В.О.,
з участю представника позивача - адвоката Басика А.М.,
представника відповідача - адвоката Прийми М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу, -
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 , яким просить стягнути з останньої на його користь вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в розмірі 202043,42 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками АТ “Львівгаз» виявлено несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу типу G4, заводський №4153841, що встановлений у відповідача, а саме: виявлено наскрізний отвір на кришці - склі облікового механізму навпроти барабану 1-ого розряду діаметром приблизно 1мм, виявлено подряпини на барабані 1-ого розряду. Дані пошкодження свідчать про втручання в роботу лічильника, а саме облікового механізму з метою впливу на показники облікового механізму. Дані пошкодження свідчать про те, що споживач втручався в роботу лічильника, щоб безобліково споживати природній газ. Відповідач споживала газ шляхом несанкціонованого втручання в роботу засобу вимірювальної техніки, відтак вона зобов'язана компенсувати АТ “Львівгаз» вартість недоврахованого об'єму природного газу в розмірі 202043,42 грн. за період з 29.01.2021 по 28.06.2022.
Відповідач, від імені якої діє представник - адвокат Прийма М.О., подала відзив на позов, де заперечує щодо задоволення позовних вимог з наступних підстав. Зазначає, що ОСОБА_1 є власницею житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , проте, за даною адресою у період з 03.01.2022 по 26.02.2022 фактично ніхто не проживав. У порушення п. 7 глави 8 розділу X Кодексу ГРМ Оператор ГРМ не вжив заходів, направлених на проведення періодичної повірки лічильника. Представниками АТ «Львівгаз» складено акт про порушення LV001345, проте акт, що залишений споживачці, відрізняється від акту, долученого до позовної заяви, а саме, містить відмінності щодо дати акту, суті порушення (в акті, залишеному споживачці, дати не вказано та вид порушення вказано - просвердлина дирка в таблі ПЛГ, а в акті, долученому до позову, зазначена дата та час складання акту та в описі порушення зазначено - просвердлено отвір в таблі ПЛГ). У п. 4 зазначеного акта міститься відмітка про усунення порушення на дату складання Акта (знято/встановлено ЗВТ). У п. 7 про проведення фото та відео фіксації інформація відсутня. ОСОБА_2 (місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 ) повідомив, що стан металевого ящика, в якому знаходився лічильник газу ВК 04Т, заводський номер № 4153841, 2009 року випуску, пошкоджений представниками АТ «Львівгаз». Пошкодження ящика представники АТ «Львівгаз» пояснили потребою замінити лічильник на безкоштовний, але, зважаючи на відсутність вдома господарів, представники АТ «Львівгаз» не дочекались прибуття споживачки або її сина ОСОБА_3 та отримали доступ до лічильника, вибивши скло ящика та зламавши засувку замка. При цьому, нового лічильника не встановили та, не дочекавшись мешканців будинку, покинули його територію. Наступного разу прибули вже у червні 2022 року та склали акт про порушення, в якому зазначено про наявність просвердленого отвору у захисному склі. За фактом пошкодження металевого ящика відповідач та її син не звертались в поліцію, оскільки не підозрювали, що в лічильник могло бути вчинено протиправне втручання. Зазначає, що відсутність в акті експертизи від 05.07.2022 № 546 та довідці про непридатність ЗВТ від 05.07.2022 №35/04793 результатів позачергової повірки лічильника (Qmin, 0,2 Qmax, Qmax) свідчить про порушення порядку проведення експертизи і невизначення комісією основного показника, за яким можна визначити факт крадіжки газу, а саме, невизначення відносної похибки лічильника. Обставини несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ (лічильника газу) вимагають доведення не лише факту пошкодження конструкції ЗВТ, а також і факту необлікованого (облікованого частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу. Ухилення АТ «Львівгаз» від проведення позачергової повірки лічильника та, як наслідок, визначення його відносної похибки, свідчить про самоусунення експертної комісії АТ "Львівгаз" від визначення метрологічних характеристик лічильника, тобто ухилення від виявлення негативних наслідків впливу недоліків лічильника. Враховуючи викладене, в акті експертизи від 05.07.2022 № 546 відсутні дані метрологічних випробувань, які свідчать про викривлення даних обліку газу, а отже висновок акта експертизи (дані пошкодження свідчать про втручання в роботу лічильника, а саме, облікового механізму з метою впливу на показники облікового механізму) є безпідставним. Пізніше АТ «Львівгаз» повідомлено споживача про намір відремонтувати лічильник та фактично відмовлено у передачі лічильника споживачці. 13.01.2023 споживачка самостійно прибула до АТ «Львівгаз» для отримання лічильника з метою проведення його незалежної експертизи, проте ОСОБА_1 відмовлено. Зважаючи на вищенаведене, просить суд відмовити у задоволенні позову.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позові. Додатково зазначив, що експертами було встановлено факт фізичного втручання у лічильник. Втручання ж є свідченням викривлення обліку газу. Метрологією було проведено повірку і надано висновок про невідповідність встановленим вимогам лічильника. Відповідно, внаслідок повірки визнано лічильник непридатним до використання. Відповідач ОСОБА_1 була присутня при складанні акту. Просить задоволити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечила щодо задоволення позовних вимог та підтримала викладене у відзиві на позовну заяву. Пояснила, що лічильник відповідача повинен був пройти періодичну повірку не пізніше червня 2014 року та червня 2022 року. У жовтні 2021 року прибули працівники Львівгазу, які отримали несанкціонований доступ до лічильника (оскільки вхід був вільним) на території домоволодіння, пошкодили ящик (так як вдома нікого не було), в якому розміщений лічильник, та повідомили про необхідність замінити лічильник, проте, так і не замінили його. Відповідачу надали на руки акт, який відрізняється від акту, доданого позивачем до позовної заяви. Вказує також на те, що експерт у висновку зазначає про пошкодження лічильника, яке могло бути вчинено лише після зняття кришки, чого не могла зробити відповідач. 01.09.2022 відповідач зверталась до Львівгазу з проханням надати лічильник для проведення незалежної експертизи, однак, їй було безпідставно відмовлено. Звертає увагу й на те, що в акті експертизи №546 відомості щодо похибки відсутні, у складі комісії відсутній юрист, що вказує на порушення кодексу ГРМ. Вважає, що позивачем не доведено пошкодження газового лічильника споживачем, оскільки захисне пломбування є цілісне. Також в акті про порушення проставлено галочку не в пункті 3 - «несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ», а в пункті 12 - «пошкодження ЗВТ, внаслідок чого споживання природного газу не обліковується або обліковується некоректно». Крім того, у доказах, наданих позивачем, різниться прізвище відповідачки, оскільки в деяких з них прізвище останньої зазначається як ОСОБА_4 замість ОСОБА_5 . Просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін та експерта, проаналізувавши викладені в позовній заяві доводи сторони позивача та у відзиві заперечення сторони відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому їх дослідженні, врахувавши також правові норми, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов наступного висновку.
Встановлено, що згідно з довідкою АТ «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» від 29.11.2022, рахунок 0900016637, станом на 29.11.2022 борг ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , становить 202043,42 грн.
Відповідно до акта про порушення від 28.06.2022 №LV001345, встановлено в присутності споживача порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: п. 12. Розділ ХІ. Глава 2. п.3 п.п.1. Пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно. Просвердлено отвір в таблі ПЛГ. Лічильник газу заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Elster». До акта про порушення долучено протокол направлення ЗВТ на експертизу №0007653.
Як встановлено із протоколу щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу від 28.06.2022 лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Elster» направлено на експертизу в Сервісний центр ПАТ «Львівгаз».
Відповідно до акту №546 експертизи ЗВТ та/або пломби від 05.07.2022 встановлено: відповідність місць фактичного розташування пломб місцям, зазначеним в протоколі - відповідає; цілісність та місцезнаходження пломб, а також ознаки порушень, зазначених у протоколі - відповідає; цілісність заводського та повірочного тавра на ЗВТ - не порушена; цілісність лічильного механізму та корпусу - виявлено наскрізний отвір на кришці-склі облікового механізму навпроти барабану 1-ого розряду діаметром приблизно 1мм, виявлено подряпини на барані 1-ого розряду. Дані пошкодження свідчать про втручання в роботу лічильника, а саме, облікового механізму з метою впливу на показники облікового механізму. Наявність сторонніх предметів всередині ЗВТ - не виявлено. Відповідність маркування ЗВТ нормативно-технічній документації - відповідає. Відповідність ЗВТ, програмного забезпечення та контрольної суми паспорту на ЗВТ та/або опису типу на цей тип ЗВТ - відповідає. Висновок комісії: виявлено втручання в роботу ЗВТ.
Згідно з довідкою про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 05.07.2022 за №35/04793 встановлено, що лічильник газу заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Elster», не відповідає вимогам ДСТУ 3383:2015. Метрологія. Державна повірочна схема для засобів вимірювання об'єму та об'ємної витрати газу. ДСТУ 9035:2020. Лічильнику газу для побутових потреб та комерційного обліку. МП. Не відповідає вимогам методики повірки. По зовнішньому вигляду - отвір в захисному склі лічильного механічну.
Як вбачається з витягу з протоколу №33/07-Н засідання Комісії з розгляду актів про порушення споживачами вимог Кодексу ГРМ від 19.07.2022, прийнято рішення задоволити акт про порушення №001345 від 28.06.2022 по споживачу ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
ОСОБА_1 надіслано лист за підписом начальника Дрогобицького відділення Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» від 26.08.2022 з рахунком №62119717 від 23.08.2022 про оплату необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу в сумі 202043,42 грн, актом про порушення №001345 від 28.06.2022, повідомленням про припинення газопостачання від 24.08.2022, актом-розрахунком необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу (період проведення розрахунку з 29.12.2021 по 28.06.2022, обсяг донарахованого природного газу - 7129,51 м3, сума до оплати - 202043,42 грн. Вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу).
Відповідно до розрахунку за несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу ОСОБА_1 за період з 29.12.2021 по 28.06.2022 дораховано до сплати 202043,42 грн.
Як вбачається з висновку експертів за результатами проведення комплексної судової інженерно-технічної та трасологічної експертизи від 30.04.2024 за №26786/23-31/26787/23-46, подряпини (траси), що містяться на барабані першого розряду лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Еlster», про пошкодження якого зазначено в п. 4 акта експертизи від 05.07.2022 №546, не можуть беззаперечно свідчити про спроби зупинки відлікового механізму даного лічильника, наприклад шляхом гальмування, тощо, оскільки наскрізний отвір в оглядовому вікні (захисному склі) лічильного пристрою напроти барабану (з поділками) був виконаний з внутрішнього боку вікна, тобто після попереднього зняття кришки лічильного пристрою. За вказаних обставин подряпини (траси) на барабані (з поділками) лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Elster», про пошкодження якого зазначено в п. 4 акта експертизи від 05.07.2022 №546, також могли бути виконані після попереднього зняття кришки лічильного пристрою. Наявність подряпин (трас) на будь-якому барабані блоку облікового механізму лічильника газу не свідчить про порушення роботи облікового механізму лічильника (викривлення результатів вимірювання). Проте, механічне втручання в роботу працюючого облікового механізму лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Еlster», а саме механічне блокування барабану з поділками може призвести до викривлення результатів вимірювання лічильника.
Зазначено, що оскільки в наданих на дослідження матеріалах не міститься інформація щодо паспортних показників відносної похибки лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Elster», а також через незадоволення клопотання експерта від 08.03.2024, надати відповідь на питання «Яким є значення відносної похибки лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Еlster»?» та «Чи перебуває відносна похибка лічильника в межах допустимих значень?» не видається за можливе.
З матеріалів справи вбачається, що позивач на клопотання експерта про надання додаткових матеріалів від 07.03.2024 долучив лише паспорт на мембранний лічильник газу, службовою запискою начальника Дрогобицького УЕГГ М.Бунь повідомлено про відсутність настанови з експлуатації мембранного лічильника.
Експерт ОСОБА_6 в судовому засіданні пояснив, що фізичне втручання у газовий лічильник дійсно було. У той же час, подряпини на барабані, як і отвір у захисному склі, не свідчать про порушення роботи облікового механізму лічильника. На експертизу лічильник надано в неопломбованому вигляді, що давало змогу виконати отвір. Зазначив, що виключно після відкриття кришки можна було зробити цей отвір.
Правовідносини між сторонами регулюються Кодексом газорозподільних систем, Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП) від 30.09.2015 №2496 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015р. за №1382/27827 (надалі - Правила постачання), статтею 714 ЦК України, Законом України «Про ринок природного газу», Положенням про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженим Наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 грудня 2005 року № 619.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг №2500 від 30.09.2015 р. затверджено Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про ринок природного газу» по відношенню до побутового споживача ТзОВ «Львівгаз Збут» є постачальником, а Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львівгаз» - розподільником, оператором газорозподільної мережі.
Згідно із ст.1 ЗУ «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», споживачами природного газу є фізичні особи (населення), фізичні особи - підприємці та юридичні особи, які відповідно до договору користуються послугами з газопостачання та використовують природний газ для приготування їжі, опалення, підігріву води, а також як паливо або сировину.
За договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання (ч.1 ст.714 ЦК України).
Відповідно до положень статті 40 Закону України «Про ринок природного газу» розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому Кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу. Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками. Договір розподілу природного газу є публічним.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 59 Закону України «Про ринок природного газу» суб'єкти ринку природного газу, які порушили законодавство, що регулює функціонування ринку природного газу, несуть відповідальність згідно із законом. Правопорушеннями на ринку природного газу, зокрема є: несанкціонований відбір природного газу; самовільне під'єднання до системи, зривання або пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра, заглушок тощо, що впливає на безпеку постачання природного газу або результати вимірювання.
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу ГРМ до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать: 1) наявність несанкціонованого газопроводу; 2) несанкціоноване відновлення газоспоживання; 3) несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу); 4) несанкціоноване підключення газових приладів на об'єкті споживача, який обліковується за нормами споживання; 5) несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок якого перевищується діапазон обчислення вузла обліку (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення вузла обліку); 6) використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу.
Відповідно до п 6. Глави 5 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем у разі незгоди споживача (несанкціонованого споживача) із зафіксованим в акті про порушення порушенням, яке стосується пошкодження пломб (крім факту їх відсутності або спрацювання магнітного індикатора), пошкодження ЗВТ/лічильника газу (крім явних ознак навмисного в них втручання), він може вимагати проведення їх експертизи чи позачергової або експертної повірки у порядку, визначеному цим Кодексом. У такому разі в акті про порушення робиться відповідний запис, при цьому представник Оператора ГРМ здійснює заходи щодо пакування пошкодженої пломби та/або лічильника газу (ЗВТ) та складає відповідний акт про направлення їх на експертизу чи позачергову або експертну повірку. До отримання їх результатів нарахування, передбачені цим Кодексом, не застосовуються.
Відповідно до пункту 1 глави 6 розділу X Кодексу ГРМ власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).
Відповідно до пункту 7 глави 9 Розділу X Кодексу ГРМ, у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень, представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема, про пошкодження ЗВТ (лічильника газу), наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ.
Главою 5 розділу XI Кодексу ГРМ визначено, що у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
Акт про порушення складається в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення. До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження, заперечення та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в акті про порушення (абзац другий пункту 2, абзац другий пункту 5 глави 5 розділу XI Кодексу ГРМ).
Крім того, п.1 Гл.2 РХІ Кодексу ГРМ визначено порушення споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, в тому числі до них належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу (пункт 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ).
Із системного аналізу змісту вказаних положень вбачається, що несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу, за котре наступає відповідальність у вигляді донарахування ціни необлікованого газу, має місце лише у випадку сукупності двох обставин:
- наявність дій втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема, лічильника газу);
- наявність наслідку такого втручання - споживання природного газу не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), або іншим чином викривляються дані обліку газу.
З вищенаведеного вбачається, що для висновку про несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу необхідним є не лише доведення факту пошкодження конструкції ЗВТ, а й встановлення факту викривлення даних обліку природного газу (коли витрати природного газу комерційним вузлом обліку не обліковуються, обліковуються частково чи з порушенням). За відсутності однієї із вказаних обставин твердження про несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ /лічильника газу та донарахування об'єму газу є необгрунтованими.
Аналогічний висновок викладений у Постанові Верховного суду від 14 червня 2018 року у справі № 916/1656/17, Постанові Верховного суду від 14 лютого 2018 року у справі № 155/1314/15-ц та у Постанові Верховного суду від 02 квітня 2019 року у справі № 903/885/17.
За результатами експертизи встановлено, що подряпини (траси), що містяться на барабані першого розряду лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Еlster», про пошкодження якого зазначено в п. 4 акта експертизи від 05.07.2022 №546, не можуть беззаперечно свідчити про спроби зупинки відлікового механізму даного лічильника, наприклад шляхом гальмування тощо, оскільки наскрізний отвір в оглядовому вікні (захисному склі) лічильного пристрою напроти барабану (з поділками) був виконаний з внутрішнього боку вікна, тобто після попереднього зняття кришки лічильного пристрою. За вказаних обставин подряпини (траси) на барабані (з поділками) лічильника газу ВК G4Т, заводський № 4153841, 2009 року випуску, виробник «Elster», про пошкодження якого зазначено в п. 4 акта експертизи від 05.07.2022 №546, також могли бути виконані після попереднього зняття кришки лічильного пристрою.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі ст.ст. 76-81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, суд вважає, що всупереч вимогам ст.ст. 13, 76-81 ЦПК України, АТ "Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» не довів належними, достатніми та допустимими доказами обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог, тобто, не довів несанкціонований відбір природного газу споживачем ОСОБА_1 , а відтак у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 12,13, 81, 259, 263-265, 280-284,273, 352, 354 ЦПК України, суд, -
Відмовити у завдоволенні позовних вимог Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Львівгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст ухвали складено 23.06.2025.
Суддя М.М. Грицай