Постанова від 03.07.2025 по справі 554/8744/25

Дата документу 03.07.2025Справа № 554/8744/25

Провадження № 3/554/1331/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2025 року м. Полтава

Суддя Шевченківського районного суду міста Полтави Лизенко А. В., за участю: прокурора Кондратенка Г. М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , секретаря судового засідання Коростельової В. В., розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Полтави, громадянина України, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з професійно-технічною освітою, працюючого водієм Полтавської організації Червоного Хреста в Україні, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину 2008 р.н., реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності раніше не притягувався,

за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи колишнім головним майстром-сержантом служби цивільного захисту, водієм 4 державної пожежно-рятувальної частини (м. Полтава) 1 державного пожежно-рятувального загону (м. Полтава) ГУ ДСНС України у Полтавській області, та який відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України “Про запобігання корупції» (далі - Закон), примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції», Закону України “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», що набрав чинності 12.10.2023, в порушення вимог частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 31 березня 2025 року), а саме лише о 10 год 51 хв. 18 квітня 2025 року подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік “після звільнення» за 2024 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав та щиро розкаялася. Пояснив, що допустив порушення строку подання відповідної декларації через те, що забув про це, а згодом подав таку декларацію, але із запізненням.

Прокурор у судовому засіданні висловив думку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вислухавши думки учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи та надані докази, суддя дійшов до таких висновків.

Судом установлено, що відповідно до наказу управління ДСНС України в Полтавській області від 30.01.2014 № 20 ОСОБА_1 призначено на посаду прапорщика служби цивільного захисту, водія 4 державно-рятувальної частини управління ДСНС у Полтавській області.

Відповідно до пункту 6 Положення “Про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 5936, особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України “Про запобігання корупції».

Відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту.

Згідно зі статтею 1 Закону України “Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України “Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до витягу з наказу ГУ ДСНС України у Полтавській області від 15 травня 2024 року № 336-НК/61 головного майстра-сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , водія 4 державної пожежно-рятувальної частини (м. Полтава) 1 державного пожежно-рятувального загону (м. Полтава) ГУ ДСНС України у Полтавській області звільнено із займаної посади служби цивільного захисту з 16 травня 2024 року.

Тому, ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік “після звільнення» за 2024 рік, не пізніше 31 березня 2025 року.

Проте, за інформацією з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 10:51 год 18 квітня 2025 року подав до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік “після звільнення» за 2024 рік, тобто несвоєчасно.

Крім того, відповідно до послідовності дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (за період з 01.01.2025 по 31.03.2025) ОСОБА_1 ніяких дій у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не здійснював.

При цьому поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік “після звільнення» за 2024 рік у ОСОБА_1 не встановлено.

Наведені вище обставини у сукупності підтверджуються долученими до протоколу про адміністративне правопорушення документами, а саме: поясненнями ОСОБА_1 , рапортом про виявлення та фіксацію правопорушення, листуванням, витягом з наказу щодо ОСОБА_1 , витягом з бази даних щодо послідовності дій користувача “Єдиного реєстру декларацій», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2025 по 31.03.2025, копіями щорічних декларацій ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК, а також матеріалами справи у їх сукупності.

Вищезазначені докази у розумінні ст. 251 КУпАП України суддя визнає належними, допустимими, і такими, які повністю доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, № 13 від 10 червня 2025 року.

Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставинами, що пом'якшують відповідальність, є щире розкаяння, вчинення правопорушення вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.

Враховуючи зазначене, керуючись ст. 36 КУпАП, з метою виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень, суддя вважає необхідним та достатнім накладення на нього адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України “Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день винесення постанови становить 605,60 грн.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 24, 40-1, 276-280, 283, 285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок в дохід держави (стягувач: Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України; місцезнаходження: вул. Соборності, буд.38, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 43305056).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами:

Стягувач: Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795.

Реквізити для зарахування судового збору до державного бюджету:

Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу: *;101; Судовий збір, стягнутий на користь держави, за рішенням №».

Строк пред'явлення постанови до виконання в частині стягнення судового збору: протягом трьох місяців.

Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду, у разі несплати добровільно штрафу протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Полтави.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя А. В. Лизенко