Справа № 293/616/25
Провадження № 2-а/293/6/2025
07 липня 2025 рокуселище Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді Збаражського О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
І. СУТЬ СПРАВИ
29.05.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаним позовом, за містом якого просить поновити строк на оскарження до суду постанови №9/145 від 28.04.2025 відносно ОСОБА_1 , визнати протиправною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення №9/145 від 28.04.2025 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн; скасувати означену постанову та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Згідно вказаної постанови, ОСОБА_1 у період проведення мобілізації, маючи обов'язок уточнити протягом 60 днів (з 18.05.2024 по 16.07.2024) свої персональні дані у визначений строк не виконав цього обов'язку через центри надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження, чим порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, а саме вимоги абз. 4 пп.1 п.2 Розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 3633-ІХ , ч. 10 ст. 1 Закону №2232-ХІІ, абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону №3543-ХІІ, п. 22 Порядку № 560 та, відповідно, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги ст. 33, 251, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, оскаржувану постанову винесено при відсутності доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення.
ІІ. ПРОЦЕДУРА та КОРОТКІ ПОЗИЦІЇ СТОРІН
Ухвалою від 29.05.2025 вказаний адміністративний позов ОСОБА_1 прийнятий до розгляду та відкрито провадження по справі, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
17.06.2025 від відповідача надійшли витребувані судом копії матеріалів справи про адміністративне правопорушення щодо притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а також подано відзив на позов разом із клопотанням про поновлення строку на подання відзиву.
Ухвалою суду від 02.07.2025 поновлено відповідачу строк для подання відзиву на позов, прийнято до розгляду поданий відповідачем відзив на позов.
Заперечуючи проти позову ОСОБА_1 відповідач вказав, що 09.04.2025 року ОСОБА_1 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 , в результаті перевірки даних про нього за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів було встановлено, що останнім не виконано обов'язку щодо уточнення персональних даних у визначений законом строк, що є порушенням, а тому виявлення даного порушення було зафіксовано протоколом про адміністративне правопорушення від 09.04.2025р. №9/145. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, дослідивши відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо уточнення громадянином ОСОБА_1 своїх персональних (облікових) даних, встановлено, що інформація щодо уточнення даних у визначений законом строк в базі відсутня. На вимогу надати документ, що підтверджує уточнення ним у визначений законом строк своїх персональних (облікових) даних через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, ОСОБА_1 зазначив, що такі документи відсутні. Відповідно до роздруківки з АІТС «Оберіг» (ЄДРПВР) з розділу «звірка даних» встановлено, що останнє уточнення даних здійснювалось 31.01.2020 року при самостійній явці (а.с.33-43).
27.06.2025 до суду надійшла відповідь на відзив (а.с.74-76).
ІІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ та ДОКАЗИ НА ЇХ ПІДТВЕРДЖЕННЯ
Судом встановлено, що 09.04.2025 співробітником дев'ятого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 складено протокол про адміністративне правопорушення №9/145, згідно якого ОСОБА_1 вчинив порушення вимог законодавства про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, а саме абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», пункту 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, та інших нормативно-правових актів, не виконав обов'язок щодо уточнення своїх персональних (облікових) даних у визначений законом строк, чим вчинив адміністративне правопорушення в особливий період, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. Згідно змісту протоколу, ОСОБА_1 09.04.2025 року прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 . На вимогу надати документ, що підтверджує уточнення у визначений законом строк своїх персональних (облікових) даних через ЦНАП або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) ТЦК та СП ОСОБА_1 зазначив, що ним не виконано даного обов'язку, відповідно такий документ відсутній (а.с.9).
В своїх поясненнях до протоколу ОСОБА_1 зазначив, що у зв'язку з релігійними переконаннями не дивиться телевізор і не читає газет. Всі його особисті дані не змінювалися з моменту подання їх до ТЦК. Про оновлення даних не був повідомлений. Доглядає за хворою матір'ю і не має багато вільного часу. Всі особисті дані були подані в ТЦК в 2022 році. Пройшов ВЛК, де був визнаний непридатним до військової служби із зняттям з військового обліку (а.с.57).
Згідно заяви ОСОБА_1 від 09.04.2025, він просить справу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП розглядати без його присутності (а.с.59).
28.04.2025 начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 винесено постанову №9/145 по справі про адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 210-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень. ОСОБА_1 у період проведення мобілізації, маючи обов'язок уточнити протягом 60 днів (з 18.05.2024 по 16.07.2024) свої персональні дані у визначений строк не виконав цього обов'язку через центри надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження, чим порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, а саме вимоги абз. 4 пп.1 п.2 Розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 3633-ІХ , ч. 10 ст. 1 Закону №2232-ХІІ, абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону №3543-ХІІ, п. 22 Порядку № 560 та, відповідно, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП (а.с.10-11).
За результатами проходження ОСОБА_1 медичного огляду від 24.10.2022, останній визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку (а.с.15).
Позивач прийнятий на облік військовозобов'язаних 24.03.2000, відомості у графі про зняття (виключення) з військового обліку відсутні (а.с.56).
Відповідно до військово-облікового документу, сформованого 17.04.2025, ОСОБА_1 взятий на військовий облік військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_3 24.03.2000, пройшов військово-лікарську комісію 15.04.2025 та визнаний придатним до військової служби у військових частинах забезпечення (а.с.13).
Відповідно до інформації з реєстру Оберіг станом на 02.03.2025, ОСОБА_1 вчинив порушення військового обліку, а саме не оновив (уточнив) персональні облікові дані З досліджений документів вбачається, що позивач звіряв дані при особистій явці 31.01.2020 та 09.04.2025 (а.с.54,55).
IV. ЗАКОНОДАВСТВО, ЩО ПІДЛЯГАЄ ЗАСТОСУВАННЮ, МОТИВИ ТА ОЦІНКА СУДУ
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 213 КУпАП справи про адміністративні правопорушення розглядаються, зокрема, органами Національної поліції, органами державних інспекцій та іншими органами (посадовими особами), уповноваженими на те цим Кодексом.
Статтею 235 КУпАП передбачено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію встановлена статтею 210-1 КУпАП.
За частиною першою статті 210-1 КУпАП порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з частиною третьою наведеної статті вчинення дій, передбачених частиною першою цієї статті, в особливий період - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Спеціальним законом, який визначає, зокрема обов'язки громадян щодо здійснення мобілізації в особливий період, є Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII зі змінами та доповненнями згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-IX від 11 квітня 2024 року).
За визначенням абзацу 5 частини першої статті 1 Закону № 3543-XII особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022 на території України введено воєнний стан з 24 лютого 2022 року, який триває і досі.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 03 березня 2022 року № 2105-IX затверджено Указ Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року № 65/2022, яким оголошено проведення загальної мобілізації, яка триває і досі.
Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначається Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (далі - Порядок).
Пунктом 2 та 3 Порядку визначено, що військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період.
Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Законодавством про мобілізаційну підготовку та мобілізацію з метою військового обліку, цілей оборони, мобілізаційної підготовки та мобілізації, встановлено обов'язок військовозобов'язаних, призовників та резервістів щодо уточнення у визначений строк (з 18.05.2024 по 16.07.2024) своїх персональних (облікових) даних через мобільний додаток «Резерв+», центри надання адміністративних послуг або через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Так, відповідно до положень абзацу сьомого частини третьої статті 22 Закону № 3543-XII військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Відповідно до пункту 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 (далі-Порядку), резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі Закон № 3633-IX) встановлено громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти)та інші персональні дані шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
В свою чергу, відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», військовозобов'язані це особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
В свою чергу, підпунктом 1 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку), встановлено обов'язок перебувати на військовому обліку за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до пункту 23 Порядку, призовники, військовозобов'язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, зокрема у випадках, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад», через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.
Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних.
Оскільки законодавством передбачено, що громадяни зобов'язані перебувати на військовому обліку, то очевидним є те, що положення Законів щодо уточнення персональних (облікових) даних передбачає, що громадянин, дотримуючись обов'язку щодо перебування на військовому обліку, перебуває на військовому обліку та має виконати інший обов'язок - щодо уточнення даних.
Частиною десятою статті 1 Закону № 3543-ХІІ (в редакції, чинній до внесення змін Законом № 3633-IX від 11 квітня 2024 року) було передбачено, що до військово-облікових документів належать: посвідчення призовника, військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа» від 16 травня 2024 року № 559 (далі - Порядок № 559) затверджено нову форму військово-облікового документа, який і має таку назву.
Пунктом 2 цієї постанови установлено, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.
Відповідно до пункту 1 Порядку № 559 військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа».
Пунктом 2 Порядку № 559 встановлено, що військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
- в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
- у паперовій формі - на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559.
Згідно із пунктом 7 Порядку № 559 військово-обліковий документ в електронній формі формується на безоплатній основі за бажанням особи після проходження нею електронної ідентифікації та автентифікації.
Формування та відображення військово-облікового документа в електронній формі здійснюється автоматично за умови підключення електронного пристрою до Інтернету та наявності у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей, визначених у пункті 8 цього Порядку.
Відповідно до абзацу другого пункту 82 та пункту 9 Порядку № 559 формування військово-облікового документа в електронній формі для друку може здійснюватися особисто засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста та/або адміністратором центру надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних.
Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
За пунктом 14 Порядку № 559 військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках, зокрема, якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов'язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов'язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру (пункт 17 Порядку № 559).
Згідно із пунктом 18 Порядку № 559 військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п'яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).
Згідно із п.20 Порядку №559, військово-обліковий документ на бланку видається особі під особистий підпис, крім випадків, визначених в абзаці другому пункту 17 цього Порядку, у відомості видачі військово-облікових документів на бланку за формою згідно з додатком 2 з одночасним доведенням правил військового обліку.
З урахуванням наведеного, позивачу, якого було визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, для отримання військово-облікового документа з відміткою про виключення його з військового обліку відповідно до вимог Порядку №559 необхідно було особисто звернутися до відповідача з письмовою заявою.
Однак, позивач не надав доказів особистого звернення до ІНФОРМАЦІЯ_2 із заявою про виключення його з військового обліку та про отримання військово-облікового документа з відміткою про виключення його з військового обліку.
ОСОБА_1 принаймні до 17.07.2024 року (дата коли закінчувався 60-денний строк для уточнення даних в ТЦК та СП для всіх військовозобов'язаних в Україні, під час якого військовозобов'язаних не притягали до відповідальності за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію) мав можливість самостійно звернутись до ІНФОРМАЦІЯ_2 для уточнення облікових даних, але з невідомих причин цього не зробив.
Таким чином, склад адміністративного правопорушення, за яке ОСОБА_1 постановою від 28.04.2025 було притягнуто до відповідальності, виражається в тому, що ОСОБА_1 у період проведення мобілізації, маючи обов'язок уточнити протягом 60 днів (з 18.05.2024 по 16.07.2024) свої персональні дані у визначений строк не виконав цього обов'язку через центри надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження, чим порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, а саме вимоги абз. 4 пп.1 п.2 Розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 3633-ІХ , ч. 10 ст. 1 Закону №2232-ХІІ, абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону №3543-ХІІ, п. 22 Порядку № 560 та, відповідно, вчинив адміністративне правопорушення, що передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП.
Щодо посилання ОСОБА_1 в позовній заяві на примітку з КУпАП, (положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов'язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи) слід зазначити, що отримання певних видів персональних даних, а саме адреси проживання та номеру мобільного телефону, держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від інших органів центральної влади не передбачається Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (а.с.64-65). Саме тому законодавством покладено цей обов'язок на громадян.
Враховуючи вищевикладене, постанова про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складена у відповідності до вимог статті 283 КУпАП, в основу оскаржуваної постанови покладено докази, які наявні в матеріалах справи та які досліджувались під час прийняття рішення, а також враховуючи наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, що є доведеним, суд обґрунтовано приходить до висновку, що дана оскаржувана постанова щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 є законною, винесена на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені керівними документами та передбачені Конституцією та законами України, а тому скасуванню не підлягає.
Керуючись статтями 72-77, 241-246, 286 Кодексу адміністративного судочинства України,
У задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його складення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відомості щодо учасників справи:
Позивач:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_4 ,
місце проживання:
АДРЕСА_1 .
РНОКПП НОМЕР_1 ,
Відповідач:
ІНФОРМАЦІЯ_5 ,
ЄДРПОУ НОМЕР_2 ,
адреса: АДРЕСА_2
Повне рішення складено та підписано 07.07.2025.
Суддя Олег ЗБАРАЖСЬКИЙ