Справа №442/4513/25
Провадження №2-а/442/49/2025
01 липня 2025 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого - судді Крамар О.В..
з участю секретаря Малик О.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дрогобич адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ОСОБА_1 звернувся в суд із вказаним вище адміністративним позовом, в обґрунтування якого посилається на те, що постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 № б/н від 23.05.2025 його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.210-1 та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн.
У постанові зазначено, що ОСОБА_1 , являючись військовозобов'язаним, під час дії в Україні особливого періоду, порушив вимоги законодавства про мобілізацію, визначені ч.3 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та пунктом 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року, а саме: перебуваючи на військовому обліку, протягом 60 днів з дня набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-ІХ від 11.04.2024, не уточнив свої облікові та інші персональні дані, шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Вважає, що притягнення його до адміністративної відповідальності є незаконним, необгрунтованим та недоведеним, а постанова начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_3 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення № б/н від 23.05.2025 підлягає скасуванню.
ОСОБА_1 в судовому засіданні, заявлені вимоги підтримав з підстав викладених в позовній заяві, просить їх задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився причин неявки не повідомив, відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подав.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно п.1 ч.3 ст.205 КАС України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Враховуючи зазначені обставини, суд вирішив розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши наявні матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно ч.1ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності із законом.
Матеріалами справи встановлено, що постановою начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 - ОСОБА_3 за справою про адміністративне правопорушення № б/н від 23.05.2025 на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 17000 грн. 00 коп. за те, що: « ОСОБА_1 , являючись військовозобов'язаним, під час дії в Україні особливого періоду, порушив вимоги законодавства про мобілізацію, визначені ч.3 ст.22 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та пунктом 22 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року, а саме: перебуваючи на військовому обліку, протягом 60 днів з дня набрання чинності ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» № 3633-ІХ від 11.04.2024, не уточнив свої облікові та інші персональні дані, шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності)».
Відповідно до ст.9 КпАП України, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна /умисна або необережна/ дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.ст.151, 247 КпАП України провадження у справі про адміністративне правопорушення може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення. Доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 283 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Як вбачається з оскаржуваної постанови про накладення адміністративного стягнення, то така відповідає вимогам ст. 283 КУпАП, посилання позивача на порушення посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_2 вимог КУпАП, не знайшли свого підтвердження в суді.
З огляду на наведене вище, в суду не виникає жодних сумнівів в достовірності та істинності викладених начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 обставин в оскаржуваній Братусь Р.М. постанові № б/н від 23.05.2025.
Щодо позовної вимоги в частині: «зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 внести достовірні дані у реєстри «Оберіг» та «Резерв+», а саме про те, що ОСОБА_1 виключений з військового обліку 31.03.2022р. і повернути військово-обліковий документ, серія НОМЕР_1 , який був вилучений без згоди ОСОБА_1 », слід звернути увагу на те, що суду не надано жодних даних щодо недостовірності внесених ТЦК та СП даних у реєстри «Оберіг» та «Резерв+», як і не надано доказів того, що ОСОБА_1 виключений з військового обліку. Із копії військового квитка долученого до матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 знятий з військового обліку, а не виключений з військового обліку. Зняття з військового обліку є тимчасовим заходом і може бути згодом змінено, у зв'язку із зміною обставин, які були підставою для зняття з обліку. Виключення з військового обліку на відміну від зняття з обліку, є остаточним і не передбачає повторного взяття на облік.
Таким чином, аналізуючи наведене вище та даючи оцінку доказам, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставні та не підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 6, 10, 19, 90, 241-246, 286 КАС України, суд
В задоволені позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до восьмого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а у випадку відкладення складення рішення у повному обсязі чи його прийняття у письмовому провадженні - в цей же строк з дня отримання копії рішення.
Суддя О.В. Крамар