Справа№639/3252/25
Провадження № 3/639/992/25
07 липня 2025 року суддя Новобаварського районного суду м. Харкова Кісь Д.П., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з ГУ ДПС у Харківській області, стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , директора ТОВ «ИКС ТЕРМИНАЛ», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
Відповідно до адміністративного матеріалу, при проведенні ГУ ДПС у Харківській області перевірки ТОВ «ИКС ТЕРМИНАЛ» актом від 07.05.2025 №19699/20-40-07-04-05/41038088 встановлено порушення, вчинені директором ОСОБА_1 , відповідальність за які передбачено ч.1 ст. 163-1 КУпАП, а саме порушення:
1.п. 44.1 ст.44, п. 292.1, п.292.6 ст.292 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями), в результаті чого занижено суму єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відсотків за 2023 рік на загальну суму 52 359 гри., в т.ч. за 9 міс.2023 року на суму 52 359 грн.
2.п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України, пунктів 8.4., 8.5. порядку обліку платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588, з урахуванням змін та доповнень несвоєчасно подано Повідомлення за ф. N 20- ОПП.
3.пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України № 2755-УІ від 02.12.2010 року, із змінами та доповненнями, Наказу Міністерства Фінансів України №4 від 13.01.2015р. «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 4ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу; нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», надано з недостовірними даними, а саме: за 3 кв. 2019 року платником не відображена сума доходу ОСОБА_2 ( НОМЕР_1 ) у розмірі - 32500000,00 грн., у вигляді майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права (пп. 165.1.44 ПКУ) за ознакою доходу «178».
Перевіривши матеріали, що надійшли разом з зазначеним протоколом, приходжу до висновку про необхідність їх повернення органу, який їх направив для належного оформлення, з огляду на таке.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (ст. 252 КУпАП).
При перевірці даного адміністративного матеріалу було встановлено, що останній, окрім протоколу про адміністративне правопорушення, містить лише копій 1, 2, 34 та 35 аркушів акту від 07.05.2025 №19699/20-40-07-04-05/41038088, тобто вступну частину та висновки, зроблені за результатами проведеної перевірки, і не містить решти частини акту та даних, на підставі яких первинних документів контролюючий орган дійшов вказаних висновків та копій відповідних документів.
З адміністративного матеріалу не вбачається чи були узгоджені відповідні податкові зобов'язання (чи подавались суб'єктом господарювання заперечення до акту; оскаржувались в адміністративному/судовому порядку прийняті за результатами перевірки рішення).
При цьому в протоколі та в інших матеріалах справи відсутні письмові пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що також унеможливлює з'ясування судом її процесуальної позиції (чи визнається нею вина у вчиненні правопорушення).
Вищезазначені обставини унеможливлюють виконання приписів ст. 280 КУпАП, досягнення завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення, передбачених ст. 245 КУпАП та відповідно - розгляду даного адміністративного матеріалу по суті, у зв'язку з чим його необхідно повернути до ГУ ДПС у Харківській області для усунення вищевикладених недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 280 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до ГУ ДПС у Харківській для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.П. Кісь