Справа № 401/1557/25 Провадження № 3/401/653/25
03 липня 2025 року місто Світловодськ
Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з відділення поліції №1 (м.Світловодськ) Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області (вул. Віталія Куцевича, м.Світловодськ, Олександрійський район, Кіровоградська область, ЄДРПОУ 40108709), щодо притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; паспорт громадянина України (ID картка): НОМЕР_1 , від 03.08.2022, орган, що видав 3531; УНЗР: НОМЕР_4; РНОКПП: НОМЕР_2 , не працюючого,
за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
У період з 03 вересня 2024 року по 22 квітня 2025 року у період з часу 08:00 год. по 13:00 год. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою : АДРЕСА_2 , ухилилася від виконання батьківських обов'язків щодо виховання та навчання своєї малолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в наслідок чого остання будучи ученицею 7 класу КЗ Ліцея «Перспектива» СМР, систематично не відвідувала дистанційне навчання, в загальному рахунку пропущено 190 годин, чим порушила ст.150 Сімейного кодексу України та вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
ОСОБА_1 під час складання протоколу були роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.63 Конституції України.
ОСОБА_1 будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення, про що свідчить відмітка у протоколі, та належним чином повідомлена, про що свідчить довідка про доставку судової повістки на мобільний телефон № НОМЕР_3 , до суду не з'явилася, не подала письмових заперечень проти протоколу, про причини неявки в судове засідання суд не повідомила.
Враховуючи принцип судочинства, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за статтею 184 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Таким чином, відповідно до ст.268 КУпАП неявка гр. ОСОБА_1 не перешкоджає розгляду справи.
За приписами ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що вчинене та вина гр. ОСОБА_1 підтверджується обставинами викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 684798 від 02 травня 2025 року та матеріалами адміністративної справи, які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суддею не встановлено.
Дані, що характеризують особу гр. ОСОБА_1 : працює ФОП, на утриманні має малолітню дитину, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя прийшов до висновку, що вина гр. ОСОБА_1 у скоєному нею адміністративному правопорушенні, відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.184 КУпАП, доведена в повному обсязі. Проте, враховуючи, що ОСОБА_1 раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, суддя вважає за можливе застосувати до особи стягнення у вигляді попередження.
Судові витрати у вигляді судового збору відповідно до ст.40-1 КУпАП, повинні бути покладені на особу, що притягується до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.ст.: 40-1, 184, 221, 283, 284, 287-290 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає - 605 грн. 60 коп. (шістсот п'ять гривен шістдесят копійок).
Судовий збір сплатити на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України(ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації, доходів бюджету 22030106.
Квитанцію про сплату судового збору має бути сплачена не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату судового збору до канцелярії суду. У разі несплати судового збору у встановлений строк, постанова направляється для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області Андріянова С.М.