про залишення позовної заяви без руху
04.07.2025 р. Справа № 914/2021/25
Суддя господарського суду Львівської області Бургарт Т.І., розглянувши позовну заяву
Першого заступника керівника Стрийської окружної прокуратури Львівської області (82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 89; код ЄДРПОУ/ Умовний код 02910031);
в інтересах держави в особі:
позивача: Західного офісу Держаудитслужби (79000, Львівська область, м. Львів, вулиця Костюшка, 8; код ЄДРПОУ 40479801);
до відповідача-1: Моршинської міської ради (82482, Львівська обл., Стрийський район, м. Моршин, вулиця Івана Франка,15; код ЄДРПОУ 04372448);
до відповідача-2: Дочірнього підприємства «Прикарпатське будівельно-монтажне управління» Закритого акціонерного товариства «Карпаткурортбуд» (82482, Львівська обл.,Стрийський район, місто Моршин, вулиця Геологів, 12; код ЄДРПОУ 02576260);
про: припинення правовідносин,-
Перший заступник керівника Стрийської окружної прокуратури Львівської області (далі також прокурор) звернувся до Господарського суду Львівської області з позовною заявою до Моршинської міської ради (далі також відповідач-1), Дочірнього підприємства «Прикарпатське будівельно-монтажне управління» Закритого акціонерного товариства «Карпаткурортбуд» (далі також відповідач-2, ДП «Прикарпатське БМУ») про припинення правовідносин.
Перевіривши позовну заяву на предмет відповідності вимогам закону, суддя встановив наявність підстав для залишення позовної заяви без руху у зв'язку з недотриманням прокурором вимог пункту частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суддею встановлено, що у позовній заяві прокурор зазначає про здійснення Моршинською міською радою оплати в розмірі 3' 985' 000,00 грн на виконання договору від 23 вересня 2019 року, посилаючись, зокрема, на платіжну інструкцію №?11 від 13 квітня 2020 року як на підтвердження даної оплати. Водночас вказана платіжна інструкція до матеріалів справи не долучена.
Крім цього, у позовній заяві прокурор посилається на рішення Моршинської міської ради №?736 від 11 грудня 2018 року, зазначаючи, що цим рішенням затверджено міський бюджет м. Моршин на 2019 рік. Водночас, з назви вказаного рішення вбачається, що ним затверджено Програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Моршин на 2019 - 2021 роки, а не міський бюджет. За таких обставин, прокурором не долучено до позовної заяви письмового доказу, на який він покликається в обгрунтування заявлених позовних вимог, що суперечить вимогам закону.
Окрім цього, у тексті позовної заяви прокурор посилається на додаток 5 «Витяг з розподілу коштів міського бюджету м. Моршин у 2019 році», проте зазначений документ у матеріалах справи також відсутній.
Також, прокурором до позовної заяви долучено копію рішення Львівської обласної ради №?88 від 16 березня 2021 року, при цьому в тексті позовної заяви наведено посилання на додатки до цього рішення, однак жодного з додатків до нього у справі не міститься.
Крім того, прокурором долучено таблицю під назвою «Пропозиції до щомісячного розподілу коштів, передбачених на Програму капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджетного розвитку обласного бюджету на 2020 рік». Однак наданий документ оформлений у технічно неналежний спосіб: таблиця подана у форматі, що унеможливлює їх коректне відтворення та візуалізацію за допомогою технічних засобів суду. Внаслідок цього зміст документа є недоступним для ознайомлення, дослідження та врахування при вирішенні справи.
У зв'язку з викладеним, прокурору необхідно надати документи, на які він прямо посилається у позовній заяві, зокрема долучити платіжну інструкцію №?11 від 13.04.2020; витяг з розподілу коштів міського бюджету м. Моршин у 2019 році; додатки до рішення Львівської обласної ради №?88 від 16.03.2021.
Окрім того, прокурору необхідно чітко визначити, на яке саме рішення органу місцевого самоврядування він посилається як на підставу для обґрунтування позовних вимог, та надати належний письмовий доказ такого рішення. У разі, якщо прокурор має намір обґрунтовувати позовні вимоги посиланням на рішення Моршинської міської ради №?736 від 11 грудня 2018 року, він зобов'язаний надати повний текст цього рішення та, за наявності, відповідні додатки до нього, які підтверджують, що саме цим рішенням затверджено міський бюджет м. Моршин на 2019 рік. Надання таких доказів є необхідним для усунення недоліків позовної заяви, з урахуванням вимог пункту 5 частини 3 статті 162 та частини 1 статті 91 Господарського процесуального кодексу України.
Також, прокурору необхідно надати таблицю під назвою «Пропозиції до щомісячного розподілу коштів, передбачених на Програму капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджетного розвитку обласного бюджету на 2020 рік» у паперовому форматі, або в такому електронному форматі, який дозволить видрукувати її у читабельному та можливому для дослідження судом виді за допомогою наявних у суді технічних засобів друку.
Згідно з частиною 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись частиною 1, 2 статті 174 та статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя,-
Позовну заяву залишити без руху.
Надати прокурору строк не більше п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви - шляхом:
- долученням документів, на які прокурор прямо посилається у позовній заяві, зокрема: платіжну інструкцію №?11 від 13.04.2020; витяг з розподілу коштів міського бюджету м. Моршин у 2019 році; додатки до рішення Львівської обласної ради №?88 від 16.03.2021;
- надання належних доказів того, що рішення Моршинської міської ради №?736 від 11 грудня 2018 року стосується затвердження міського бюджету м. Моршин на 2019 рік, якщо саме на це він має намір посилатися.
- надання таблиці «Пропозиції до щомісячного розподілу коштів, передбачених на Програму капітального будівництва об'єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджетного розвитку обласного бюджету на 2020 рік» у паперовому форматі, або в такому електронному форматі, який дозволить видрукувати її у читабельному та можливому для дослідження судом виді за допомогою наявних у суді технічних засобів друку.
У випадку, якщо прокурор не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Бургарт Т.І.