СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кп/759/579/25
ун. № 759/13854/24
07 липня 2025 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданнів залі суду в м. Києві клопотання прокурора про привід обвинуваченого ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62024100130001015 від 08.05.2024 стосовно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новгородське Тростянецького району Сумської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України,
за участю: прокурора ОСОБА_4 ,
08.07.2024 із Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62024100130001015 від 08.05.2024 стосовно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України.
Ухвалою суду від 12.07.2024 у кримінальному провадженні призначено підготовче судове засідання, яке неодноразово було відкладено через неявку обвинуваченого ОСОБА_3 .
Прокурор ОСОБА_4 заявив клопотання про відкладення підготовчого судового засідання та застосування до обвинуваченого приводу, виконання якого просив доручити Святошинському УП ГУНП у м. Києві.
Заслухавши думку прокурора, вивчивши наявні матеріали кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 323 КПК України якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового засідання і вживає заходів до забезпечення його прибуття до суду. Суд також має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого в порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 139 КПК України якщо обвинувачений, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний, не з'явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього може бути застосовано привід.
Згідно ст.140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час. Рішення про здійснення приводу приймається: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, прокурора або з власної ініціативи, а під час судового провадження - судом за клопотанням сторони кримінального провадження, потерпілого, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, або з власної ініціативи. Рішення про здійснення приводу приймається у формі ухвали.
Враховуючи, що ОСОБА_3 обізнаний про кримінальне провадження щодо нього, однак у підготовче судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, суд вважає за необхідне застосувати до останнього привід.
Керуючись ст.ст. 139, 140, 142, 143, 323, 369-372, 376 КПК України, суд -
Відкласти підготовче судове засідання у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, на 04 серпня 2025р. о 12 - 30 год.
Здійснити привід обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Новгородське Тростянецького району Сумської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у підготовче судове засідання, відкладене на 04 серпня 2025р. о 12 - 30 год., за адресою: м. Київ, вул. Якуба Коласа, 27-А (каб.302).
Виконання ухвали доручити Святошинському УП ГУ Національної поліції у м. Києві, контроль за її виконанням покласти на прокурора Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1