479/607/25
3/479/281/25
11 червня 2025 року смт.Криве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевська О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , громадянина України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Кривоозерським РВ УМВС України в Миколаївській області 28 лютого 2008 року, директора Комунальної установи "Благоустрій" Кривоозерської селищної ради, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
- за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №173 від 29 березня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи директором Комунальної установи "Благоустрій" Кривоозерської селищної ради, тобто у відповідності до пп. "а" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме щодо несвоєчасного подання без поважних причин, декларації типу "щорічна" за 2021 рік, а саме подав таку декларацію 29 січня 2025 року, хоча зобов'язаний був подати до 31 січня 2024 року, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №174 від 29 березня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи директором Комунальної установи "Благоустрій" Кривоозерської селищної ради, тобто у відповідності до пп. "а" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме щодо несвоєчасного подання без поважних причин, декларації типу "щорічна" за 2022 рік, а саме подав таку декларацію 29 січня 2025 року, хоча зобов'язаний був подати до 31 січня 2024 року, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №175 від 29 березня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи директором Комунальної установи "Благоустрій" Кривоозерської селищної ради, тобто у відповідності до пп. "а" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме щодо несвоєчасного подання без поважних причин, декларації типу "щорічна" за 2023 рік, а саме подав таку декларацію 29 січня 2025 року, хоча зобов'язаний був подати до 31 березня 2024 року, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 визнав вину у скоєнні адміністративних правопорушень, просив суворо не карати.
Прокурор Кучеренко М.О., вбачаючи в діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП, просив притягнути його до адміністративної відповідальності.
Суд, перевіривши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
В провадженні судді Кривоозерського районного суду Миколаївської області Репушевської О.В. одночасно знаходяться дві справи про адміністративне правопорушення відносно однієї особи, тому для повного та всебічного розгляду справ №479/607/25 (3/479/281/25), №479/608/25 (3/479/282/25), №479/609/25 (3/479/283/25) їх слід об'єднати в одне провадження про адміністративне правопорушення та присвоїти об'єднаній справі №479/607/25 (3/479/281/25).
Відповідно до положень п.9 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.п. "а" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до п.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і VI пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону(тобто особи, на яких поширюється дія Закону), зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: - протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язані з корупцією №173, 174, 175 від 29 березня 2025 року; - статут комунальної установи "Благоустрій" Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області; - Особова картка за формою П-2; - розпорядження Кривоозерської селищної ради Первомайського району Миколаївської області №216-рк від 05 травня 2021 року; - скріншотом витягу АЦСК.
Відтак, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме, будучи директором Комунальної установи "Благоустрій" Кривоозерської селищної ради, тобто у відповідності до пп. "а" п.2 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", а саме щодо несвоєчасного подання без поважних причин, щорічної декларації за 2021, 2022, 2023 рік, а саме подав декларації 29 січня 2025 року, хоча зобов'язана була подати до 31 січня 2024 та 31 березня 2024 року відповідно.
Згідно положень ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно положень ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Суд, дослідивши матеріали справи, надаючи оцінку всім зібраним доказам в їх сукупності, враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу винного, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, щире каяття у вчиненому, відсутність обтяжуючих відповідальність порушника обставин, дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, дійшов висновку про необхідність накладення стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП України, в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, що буде необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33, 36, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Об'єднати справи №479/607/25 (3/479/281/25), №479/608/25 (3/479/282/25), №479/609/25 (3/479/283/25), в одне провадження про адміністративне правопорушення та присвоїти об'єднаній справі №479/607/25 (3/479/281/25).
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн., які стягнути на користь держави (отримувач: Миколаїв. ГУК/тгсмтКриве Озеро/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, номер рахунку (IBAN) UA058999980314080542000014462, код кваліфікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605,60 грн. на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код кваліфікації доходів бюджету: 22030106).
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.
Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що за положеннями ч.1 ст.307 КУпАП штраф правопорушником повинен бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду.
Суддя :