Постанова від 05.06.2025 по справі 760/5566/25

Справа №760/5566/25 3/760/2682/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2025 року м. Київ

Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кратко Д.М., розглянувши адміністративний матеріал, направлений Солом?янським УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

30 січня 2025 року близько 22 год. 10 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623366 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 01 лютого 2025 року близько 23 год. 15 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623365 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 03 лютого 2025 року близько 22 год. 30 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623364 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 04 лютого 2025 року близько 22 год. 11 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623369 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 05 лютого 2025 року близько 22 год. 40 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623363 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 06 лютого 2025 року ОСОБА_1 не з?явився до Солом?янського УП ГУНП у м. Києві за адресою: м. Київ, просп. Повітряних Сил, 47, на обов?язкову реєстрацію, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623368 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 07 лютого 2025 року близько 23 год. 40 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623362 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 08 лютого 2025 року близько 00 год. 14 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623367 від 10 лютого 2025 року.

Крім того, 09 лютого 2025 року близько 23 год. 35 хв. ОСОБА_1 був відсутній за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 КУпАП, у зв?язку з чим відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623370 від 10 лютого 2025 року.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи..

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАД № 623366 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623365 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623364 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623369 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623363 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623368 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623362 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623367 від 10 лютого 2025 року, ВАД № 623370 від 10 лютого 2025 року, рапортами., суддя приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 187 КУпАП.

Так, частиною 1 ст. 187 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за Порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції , тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 252 КУпАП суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує наступне.

Відповідно до статті 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством

Згідно статті 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно статті 34 КУпАП обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Згідно статті 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Згідно частини 2 статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. вказаних вище протоколів про адміністративне правопорушення складених стосовно ОСОБА_1 вбачається, що вони складені стосовно однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу уповноваженого на їх розгляд, в свою чергу органом який розпочав адміністративне правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною 1 статті 187 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Таким чином, враховуючи положення частини 1 статті 187 КУпАП, справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, необхідно об?єднати в одну адміністративну справу та в одне провадження, присвоївши єдиний спільний номер справи № 760/5566/25 (провадження № 3-2682/25) та розглядати одночасно.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд приходить до висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп., що становить 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, передбачено санкцією частиною 1 ст. 187 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 33, 34, 40-1, 187, 121, 251, 252, 283, 284, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Cправу № 760/5566/25 (провадження № 3/760/2682/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП об?єднати зі справою № 760/5564/25 (провадження № 3/760/2680/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5572/25 (провадження №3/760/2687/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5571/25 (провадження № 3/760/2686/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5567/25 (провадження № 3/760/2683/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5562/25 (провадження № 3/760/2679/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5565/25 (провадження № 3/760/2681/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5568/25 (провадження № 3/760/2684/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП та зі справою № 760/5570/25 (провадження № 3/760/2685/25) відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП - об?єднати в одну адміністративну справу та в одне провадження та присвоїти єдиний спільний номер справи № 760/5566/25 та спільний номер провадження № 3/760/2682/25.

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статтею 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп., що становить 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривні 60 (шістдесят) копійок.

Роз'яснити особі, до якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною 1 статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві / м. Київ / 22030106 , Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: 101, Судовий збір за рішенням суду по справі №760/5566/25.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання законної сили.

Суддя Дмитро Михайлович Кратко