Рішення від 04.07.2025 по справі 580/4939/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2025 року справа № 580/4939/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Л.В.Трофімової розглянув у письмовому порядку за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу №580/4939/25 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» (вул. Байди Вишневецького 47, м.Черкаси, 18007, ЄДРПОУ 41047365) до Головного управління ДПС у Черкаській області (вул.Хрещатик 235, м.Черкаси, 18002, ЄДРПОУ ВП 44131663), Державної податкової служби України (Львівська площа 8, м.Київ, 04053, ЄДРПОУ 43005393) про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів, ухвалив рішення.

І. ПРОЦЕДУРА /ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ

05.05.2025 вх.№22929/25 представник позивача - адвокат Попов Андрій Вікторович у позовній заяві просить:

- визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233972/41047365;

- визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233971/41047365;

- визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233969/41047365;

- визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233970/41047365;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунки коригування кількісних і вартісних показників від 15.02.2024 №18, №20, №21, №22, що подані товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"».

Додатково просить стягнути з відповідачів витрати зі сплати судового збору та правничу допомогу у сумі 5000 грн (без обгрунтування суми до різних відповідачів).

06.05.2025 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного провадження. Відповідно до ч.2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті, зміст якої відповідає змісту ч.4 ст.12 КАС України. Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі (ч.1 ст.258 КАС України). Згідно із частиною 4 статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі під час розгляду справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

21.05.2025 за вх.№25990/25 надав до суду відзив на позовну заяву із необгрунтованим клопотанням про розгляд справи в загальному провадженні.

Перевірку доводів та аргументів учасників, встановлення фактичних обставин спору, які мають значення для правильного вирішення спору, можливо встановити виключно на підставі письмових доказів. Тобто спірні обставини можуть бути підтверджені письмовими доказами, тому суд відмовляє у задоволенні необгрунтованого клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

В обґрунтуванні позовних вимог зазначається, ТОВ «ТД «МАНН» не погоджується з вище переліченими рішеннями ГУ ДПС у Черкаській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРІН, вважає їх протиправними та такими що підлягають скасуванню, а розрахунки коригування від 15.02.2024 №18, 20, 21, 22 підлягають реєстрації Державною податковою службою України.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧІВ

Відповідач - Головне управління ДПС у Черкаській області 21.05.2025 за вх.№25990/25 надав до суду відзив, ТОВ "Торговий дім "МАНН" 15.02.2024 подані повідомлення на розблокування зазначених податкових накладних/розрахунків коригування з поясненнями та підтверджуючими документами. Проте, ТОВ "Торговий дім "МАНН" не надано документів щодо наявних складських приміщень (акти оренди, розрахункові документи за 2024 рік), документів щодо придбання товарів, що зазначені у розрахунках коригування (CMR, розрахункові документи, сертифікати відповідності), документів з перевізниками товару (акти, розрахункові документи, ТТН), інвентаризаційні описи по залишках, внутрішнє переміщення товару, пояснення щодо значного відємного значення по ПДВ. Комісією 17.10.2024 платнику направлено повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або підтверджуючих документів. ТОВ "Торговий дім "МАНН" не надав додаткові письмові пояснення та копії документів у законодавчо встановлений строк (5 робочих днів). У зв'язку з ненаданням додаткових документів платником Комісією ГУ ДПС у Черкаській області було прийнято рішення від 11.11.2024 №1233972/41047365, №1233971/41047365, №1233969/41047365, №1233970/41047365, про відмову в реєстрації податкових накладних.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «МАНН» (код ЄДРПОУ 41047365, зареєстроване в ЄДР 23.12.2016 за реєстраційним номером 10261020000017179 є платником податку на додану вартість з 01.02.2017, індивідуальний податковий номер 410473623018). Відповідно до даних ЄДРПОУ основним видом економічної діяльності згідно КВЕД 47.71 є роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах.

ТОВ «ТД "МАНН"» здійснює закупівлю товарів з Benvenuto. GmbH за №9/21, DK COMPANY VEJLE A/S за №210819/1, LERROS Moden GmbH за №2019-2, Maxxport GmbH. За №35. ТОВ «ТД "МАНН"» орендує частину нежилих приміщень площею 300 кв.м відповідно до договорів оренди нерухомого майна від 09.02.2024 № 0902/24, поставка товарів до ТОВ «ТД "МАНН"» здійснюється за умовами договору транспортного експедирування від 17.08.2020 №170820, укладеного з ТОВ «ЛОГІСТІКЛАЙН».

ТОВ «ТД "МАНН"» укладено з ФОП ОСОБА_1 договір поставки від 25.09.2023 №113 (далі - Договір №113), відповідно до умов якого ТОВ «ТД "МАНН"» зобов'язується передати у власність в обумовлений строк товар, а Покупець зобов'язується прийняти вказаний товар та оплатити його на умовах, визначених цим Договором. Згідно платіжної інструкції від 23.10.2023 №ШД00000051 ФОП ОСОБА_1 сплачені за товар згідно договору №113 кошти у сумі 119300 грн. На момент оплати реалізація товару від ТОВ «ТД "МАНН"» не здійснена, на дату зарахування коштів складена та направлена на реєстрацію податкова накладна від 23.10.2023 №470 на загальну суму 119300 грн, в т.ч. ПДВ 19 883,33 грн, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі ЄРПН). Після реєстрації податкової накладної в ЄРПН відбулася зміна номенклатури товару відповідно до складеної специфікації №03-02 від 15.02.2024 на загальну суму 119300 грн, в т.ч. ПДВ 19 883,33 грн. Реалізація товару ТОВ «ТД "МАНН"» проведена відповідно до умов Договору №113 згідно видаткової накладної №ТД-0000268 від 15.02.2024 на загальну суму 119 300 грн, в т.ч. ПДВ 19 883,33 грн.

ТОВ «ТД "МАНН"» подано на реєстрацію розрахунок коригування кількісних та вартісних показників від 15.02.2024 №18 на зміну номенклатури до податкової накладної від 23.10.2023 №470. Згідно Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 28.02.2024 №9043921644 реєстрація РК ТОВ «ТД "МАНН"» від 15.02.2024 №18 до податкової накладної від 23.10.2023 № 470 - документ збережено, реєстрація зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, реєстрація розрахунку коригування від 16.01.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена.

У розрахунку коригування, складеному до податкової накладної, передбачається зміна номенклатури товару/послуги 6102, 6201, 6202, 6210, що відповідає п. 4 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=.4077%, «Рпоточ»=2174000.04. Позивачем подано Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування від 22.10.2024 №21, проте, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Черкаській області направлено позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.10.2024 №11965987/41047365 з проханням надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них; первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів; складських документів, інвентаризаційних описів, інвойсів, накладних та розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків; інших документів, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Рішенням комісії про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №12033972/41047365 відмовлено у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН.

ТОВ «ТД "МАНН"» здійснює закупівлю товарів відповідно до укладених контрактів на поставку з Baboli S.A. за №1304, Brands4kids A/S за №1. Для здійснення господарської діяльності ТОВ «ТД "МАНН"» орендує частину нежилих приміщень будівлі швейної фабрики загальною площею 300 кв.м відповідно до договорів оренди нерухомого майна від 09.02.2024 №0902/24, укладених з ФОП ОСОБА_2 . Поставка товарів до ТОВ «ТД МАНН» здійснюється за умовами договору транспортного експедирування від 17.08.2020 №170820, укладеного з ТОВ «ЛОГІСТІКЛАЙН».

ТОВ «ТД "МАНН"» укладено з ФОП ОСОБА_1 договір поставки від 25.09.2023 №113 . Згідно платіжної інструкції від 24.10.2023 №ШД00000053 ФОП ОСОБА_1 сплачено за товар кошти у сумі 12200 грн. ТОВ «ТД "МАНН"» на дату зарахування коштів складено та направлено на реєстрацію податкову накладну від 24.10.2023 №471 на загальну суму 12200,00 грн, в т.ч. ПДВ 2033,33 грн, яка була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Після реєстрації податкової накладної в ЄРПН відбулася зміна номенклатури товару відповідно до складеної між Постачальником та Покупцем Специфікації №05-02 від 15.02.2024. Реалізація Товару ТОВ «ТД "МАНН"» проведена відповідно до умов договору №113 згідно видаткової накладної №ТД-0000270 від 15.02.2024 на загальну суму 12 200 грн, в т.ч. ПДВ 2 033,33 грн.

ТОВ «ТД "МАНН"» подано на реєстрацію розрахунок коригування кількісних та вартісних показників від 15.02.2024 №20 на зміну номенклатури до податкової накладної від 24.10.2023 №471. Згідно Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 28.02.2024 за №9043402399 реєстрація РК ТОВ «ТД "МАНН"» від 15.02.2024 №20 до податкової накладної від 24.10.2023 № 471 - документ збережено, реєстрація зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (Кодекс №2755), порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація розрахунку коригування від 16.01.2024 в ЄРПН зупинена. У розрахунку коригування, складеному до податкової накладної, передбачається зміна номенклатури товару/послуги 6104, 6204, 6210, що відповідає п. 4 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток З Порядку). Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, подано для реєстрації в ЄРПН у термін, що перевищує 30 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН без порушення граничних строків реєстрації, що відповідає п. 6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=.4077% «Рпоточ»=1536483.42. Позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування від 22.10.2024 №22, проте Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Черкаській області направлено Позивачу Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 28.10.2024 №11965993/41047365 з проханням надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування.

ТОВ «ТД "МАНН"» здійснює закупівлю товарів відповідно до укладеного Контрактів на поставку з Roy Robson Fashion GmbH за №2019-1, Brands4kids A/S за №1. Згідно платіжної інструкції від 26.10.2023 № ШД00000055 ФОП ОСОБА_1 сплачено за товар згідно Договору №113 кошти у сумі 9400 грн, на дату зарахування коштів складено та направлено на реєстрацію податкову накладну від 26.10.2023 №472 на загальну суму 9400 грн, в т.ч. ПДВ 1 566,67 грн, яка зареєстрована в ЄРПН.

Після реєстрації податкової накладної в ЄРПН відбулася зміна номенклатури товару на загальну суму 9 400 грн, в т.ч. ПДВ 1 566,67 грн, реалізація товару ТОВ «ТД "МАНН"» проведена відповідно до умов Договору №113 згідно видаткової накладної №ТД-0000271 від 15.02.2024 на загальну суму 9 400 грн, в т.ч. ПДВ 1 566,67 грн. ТОВ «ТД "МАНН"» подано на реєстрацію розрахунок коригування кількісних та вартісних показників від 15.02.2024 №21 на зміну номенклатури до податкової накладної від 26.10.2023 №472. Згідно Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 28.02.2024 №9043418365 реєстрація РК ТОВ «ТД "МАНН"» від 15.02.2024 №21 до податкової накладної від 26.10.2023 №472 - документ збережено, реєстрація зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, реєстрація розрахунку коригування від 16.01.2024 №12 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань до податкової накладної складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, подано для реєстрації в ЄРПН у термін, що перевищує 30 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН без порушення граничних строків реєстрації, що відповідає п. 6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Додатково повідомлено: показник «D»=.4077%, «Рпоточ»=2144816.71. Позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування від 22.10.2024 №23, реєстрацію яких зупинено та пакет первинних бухгалтерських документів на підтвердження реальності здійснення господарських операцій, проте Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН ГУ ДПС у Черкаській області направлено позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 28.10.2024 №11965982/41047365 з проханням надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування.

ТОВ «ТД "МАНН"» здійснює закупівлю товарів відповідно до укладеного контрактів на поставку з Roy Robson Fashion GmbH за №2019-1, Brands4kids A/S за№1 a Baboli S.A. за №1304. Згідно платіжної інструкції від 30.10.2023 № ШД00000057 ФОП ОСОБА_1 сплачено за товар згідно договору №113 кошти у сумі 60000 грн. ТОВ «ТД "МАНН"» на дату зарахування коштів було складено та направлено на реєстрацію податкову накладну від 30.10.2023 №473 на загальну суму 60 000 грн, в т.ч. ПДВ 10 000,00 грн, яка була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реалізація товару ТОВ «ТД "МАНН"» проведена відповідно до умов договору №113 згідно видаткової накладної №ТД-0000272 від 15.02.2024 на загальну суму 60 000 грн, в т.ч. ПДВ 10 000 грн. ТОВ «ТД "МАНН"» подано на реєстрацію розрахунок коригування кількісних та вартісних показників від 15.02.2024 №22 на зміну номенклатури до податкової накладної від 30.10.2023 №473. Згідно Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 28.02.2024 №9043897567 реєстрація РК ТОВ «ТД "МАНН"» від 15.02.2024 №22 до податкової накладної від 30.10.2023 №473 - документ збережено, реєстрація зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Кодексу №2755, порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, реєстрація розрахунку коригування від 16.01.2024 №12 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. У розрахунку коригування, складеному до податкової накладної, передбачається зміна номенклатури товару/послуги 6201, 6104, 6210, що відповідає п. 4 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Черкаській області направлено позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 28.10.2024 №11965990/41047365 з проханням надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені позивачем, представником позивача та відповідачами аргументи/доводи щодо обставин справи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити.

V. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

Оскаржуване рішення відповідача про відмову в реєстрації ПН є актом індивідуальної дії. Правовий акт індивідуальної дії виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий із метою реалізації положень нормативно-правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому він адресований. Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Подібний висновок сформований Верховним Судом у постанові від 04.12.2018 у справі № 821/1173/17.

Верховний Суд неодноразово вказував, що під час вирішення спорів такої категорії суди з огляду на правове регулювання, характер цих відносин мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу (постанова від 16.12.2020 у справі №340/474/20, постанова від 05.01.2021 у справі №640/10988/20, постанова від 16.02.2021 у справі №280/3235/20 тощо).

Невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Аналогічна правова позиція висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18 ЄДРСР 77361051 (вимоги підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначають, що ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день, серед іншого, набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної. Ці норми не містять жодної спеціальної вимоги щодо кола суб'єктів, уповноважених на виконання такого судового рішення).

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Конституцією України передбачено (частина 2 статті 19), що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України. Спірні правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - Кодекс № 2755), що регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу (висновки Верховного Суду від 21 травня 2019 року у справі №0940/1240/18 ЄДРСР 81858144, 28 листопада 2019 року у справі № 1640/2650/18 ЄДРСР).

Відповідно до п.187.1 статті 187 Кодексу №2755 датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Платник податку - постачальник з настанням першої із умов виникнення податкових зобов'язань, визначених у пункті 187.1 статті 187 Кодексу №2755, зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, що надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 Кодексу №2755 на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений Кодексом термін. Згідно з абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Кодексу №2755 під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 Кодексу №2755, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному пунктом 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті. Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу №2755 реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 із змінами (далі - Порядок № 1165). Відповідно до п.10 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, що є підтвердженням зупинення такої реєстрації. Відповідно до п.44 Порядку №1165 Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).У додатку 1 до Порядку №1165 у п.4 передбачено (додаток 1): платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками, п.4 передбачено (додаток 3):складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно з УКТЗЕД - зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг - перших двох цифр кодів, за умовними кодами такого товару - перших п'яти цифр кодів), за відсутності у врахованій таблиці даних платника податку товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару, на який здійснюється зміна номенклатури товару/послуги, п.8 передбачено (додаток 3): у контролюючих органах наявна податкова інформація, що стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування. У додатку 3 до Порядку №1165 щодо критеріїв ризиковості здійснення операцій передбачено: обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у ЄРПН за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 № 520 затверджений Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520). Згідно з пунктами 2-7 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях. Відповідно до п.9 наказу №520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу розглядає комісія регіонального рівня надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній. Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення. Згідно з п.10 наказу №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до п.12 постанови КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1246 “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування. Відповідно до п.19 постанови КМУ від 29 грудня 2010 р. № 1246 зі змінами “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Суд вирішує лише ті вимоги по суті спору, про вирішення яких клопочуть сторони, і за загальним правилом, не повинен виходити за межі цих вимог. Суд зв'язаний предметом і обсягом заявлених вимог (постанова Верховного Суду від 19.02.2019 у справі № 824/399/17-а). Відповідно до висновків Верховного Суду у справі №480/4038/18 (ЄДРСР 82315610) щодо зобов'язання зареєструвати податкові накладні датою направлення та №1640/2650/18 (ЄДРСР 86000198) про зобов'язання зареєструвати податкові накладні в ЄРПН датою їх фактичного надходження необхідно враховувати п.19, п.20 Порядку №1246, та висновується: невиконання контролюючим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії має наслідком визнання його протиправним, задля належного захисту порушеного права позивача, необхідно зобов'язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні - зазначене буде гарантією того остаточного вирішення спору між сторонами та належним способом поновлення порушених прав позивача.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

Відповідачі не обгрунтували як витребовування додаткового пояснення від позивача щодо значного від'ємного значення ПДВ у зв'язку із зміною номенклатури товару пов'язані з запитуваними документами про залишок товару і врутрішнє переміщення товару за яким саме РК у зв'язку із відображенням показників у податковій звітності, починаючи з якої Декларації, що є незрозумілим у моделюванні поведінки платника, який 15.02.2024 надав повідомлення з поясненнями та підтвердними документами.

Згідно із ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України. Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України у адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Верховний Суд 11 вересня 2023 року у справі №420/14943/21 (адміністративне провадження №К/990/8225/23) сформулював правовий висновок про те, що критеріями обґрунтованості рішення суб'єкта владних повноважень є: 1) логічність та структурованість викладення мотивів, що стали підставою для прийняття відповідного рішення; 2) пов'язаність наведених мотивів з конкретно наведеними нормами права, що становлять легітимну основу такого рішення; 3) наявність правової оцінки фактичних обставин справи (поданих заявником документів, інших доказів), врахування яких є обов'язковим у силу вимог закону під час прийняття відповідного рішення суб'єкта владних повноважень; 4) відповідність висновків, викладених у такому рішенні, фактичним обставинам справи; 5) відсутність немотивованих висновків та висновків, що не ґрунтуються на нормах права.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України від 6 вересня 2012 року № 5203-VI “Про адміністративні послуги» державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах: 1) верховенства права, у тому числі законності та юридичної визначеності; 2) стабільності; 3) рівності перед законом; 4) відкритості та прозорості; 5) оперативності та своєчасності; 6) доступності інформації про надання адміністративних послуг; 7) захищеності персональних даних; 8) раціональної мінімізації кількості документів та процедурних дій, що вимагаються для отримання адміністративних послуг; 9) неупередженості та справедливості; 10) доступності та зручності для суб'єктів звернень.

Відповідно до Закону України “Про адміністративну процедуру» від 17 лютого 2022 року № 2073-IX адміністративний орган розглядає і вирішує справи, віднесені до його відання законом (предметна компетенція) (ч.1 ст.21). У науково-практичному коментарі до Закону України “Про адміністративну процедуру» зазначено: принципи добросовісності та розсудливості корелюються насамперед з п.5 та п.6 частини 2 ст.2 КАС України як критеріями для оцінки правомірності рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Прийняття протиправного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної зупинення реєстрації податкової накладної є передумовою прийняття відповідного рішення Комісії (висновки у постановах Верховного Суду у справах № 822/1817/18, №821/1173/17).

Надаючи оцінку доказам, перевіриши доводи сторін, суд зазначає, що оскаржувані рішення містять твердження: ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів про підтвердження інформації, зазначеної у ПК/РК, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, проте опису деструктивних відхилень щодо розрахунків та переліку яких саме документів на навантажувально-розвантажувальні роботи матеріали справи не містять. Висновки контролюючого органу щодо ненадання та одночасного часткового надання без конкретизації копій витребовуваних документів від платника податку згідно з п. 201.16 статті 201 Кодексу № 2755, Порядку №1165, Порядком № 520 є необґрунтованими.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Верховний Суд у справі №640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 Критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною 2 статті 77 КАС України.

Загальними вимогами, що висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання РК прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків, проте Комісія не конкретизувала “достатність» запитуваних документів та з яких питань очікує додаткові пояснення. Вживання податковим органом загального покликання на п.4 Критеріїв оцінки призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком для зрозумілості подальшої поведінки, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-якого розсуду платника податків, який одночасно має зрозуміти і самостійно визначити їх достатність.

Відповідачем не надано доказів та розрахунків на підтвердження ризиковості операції за розрахунками коригування відповідно до п.4 Критеріїв, тому індивідуальні акти від 11.11.2024 №1233972/41047365; від 11.11.2024 №1233971/41047365; від 11.11.2024 №1233969/41047365; від 11.11.2024 №1233970/41047365 є немотивованими за відсутності підтвердження розрахунку показників, зокрема «D»=.4077%, «Рпоточ»=2174000.04, «D»=.4077% «Рпоточ»=1536483.42, «D»=.4077%, «Рпоточ»=2144816.71 даними публічної звітності.

Оскільки відповідно до п.10 наказу №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі у разі ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, під час отримання повідомлення, то суд зазначає, що не містить відмітки про надання письмових пояснень щодо підтвердження інформації в РК.

Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також Порядком. У разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 3-1 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1165-2019-%D0%BF#Text).

Суд оцінив докази і перевірив доводи сторін з урахуванням обставин справи та змісту повідомленнь від 28.10.2024 №11965987/41047365, від 28.10.2024 №11965993/41047365, від 28.10.2024 №11965982/41047365, від 28.10.2024 №11965990/41047365, що не містить відмітки про надання письмових пояснень, дійшов висновку, що немотивовані, суперечливі, протиправні індивідуальні акти - рішення Комісії Головного управління ДПС у Черкаській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11.11.2024 №1233972/41047365, №1233971/41047365, №1233969/41047365, №1233970/41047365 належить скасувати.

Відповідно до ч.3 с.245 КАС України у разі скасування індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Вимогу позивача зобов'язального характеру до компетентного суб'єкта адміністрування ПДВ - ДПС України належить задовольнити - зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунки коригування кількісних і вартісних показників від 15.02.2024 №18, №20, №21, №22, що подані ТОВ «Торговий дім "МАНН"».

Представник відповідачів покликається на висновки ВС у справах №240/5563/23, 140/32696/23, проте не вказує на релевантність до обставин цієї справи за відповідним критерієм ризиковості і не надає заперечень щодо витрат на правничу допомогу.

VІІІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку задоволення позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, що належать відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Відповідно до платіжної інструкції від 01.05.2025 №ТД00000729 сплачений у справі судовий збір у сумі 9690 грн, просить стягнути відшкодування на правничу допомогу у сумі 5000 грн.

Відповідно до частини 9 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов'язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов'язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Суд вважає, що клопотання представника позивача є обгрунтованим (враховуючи критерій реальності та розумності (строк вирішення спору, співмірність порівняно з цінами на послуги за годину), cправа вирішена за правилами спрощеного провадження, зважаючи на акти виконаних робіт, належить до задоволення, тому доходить висновку про стягнення а рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» 2500 грн та з Державної податкової служби України 2500 грн витрат на професійну правничу допомогу.

Керуючись ст. 2, 5-16, 90, 139, 242-246, 255, 258, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233972/41047365.

Визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233971/41047365.

Визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233969/41047365.

Визнання протиправними та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що прийняте Комісією Головного управління ДПС у Черкаській області від 11.11.2024 №1233970/41047365.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунки коригування кількісних і вартісних показників від 15.02.2024 №18, №20, №21, №22, що подані товариством з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (код ЄДРПОУ ВП 44131663, вул. Хрещатик 235, м. Черкаси, 18002) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» (вул. Байди Вишневецького 47, м.Черкаси, 18007, ЄДРПОУ 41047365) витрати зі сплати судового збору у сумі 4845 (чотири тисячі вісімсот сорок п'ять) грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» (вул. Байди Вишневецького 47, м.Черкаси, 18007, ЄДРПОУ 41047365) витрати зі сплати судового збору у сумі 4845 (чотири тисячі вісімсот сорок п'ять) грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Черкаській області (код ЄДРПОУ ВП 44131663, вул. Хрещатик 235, м. Черкаси, 18002) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» (вул. Байди Вишневецького 47, м.Черкаси, 18007, ЄДРПОУ 41047365) судові витрати на правничу допомогу у сумі 2500 (дві тисячі п'ятсот) грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» (вул. Байди Вишневецького 47, м.Черкаси, 18007, ЄДРПОУ 41047365) судові витрати на правничу допомогу у сумі 2500 (дві тисячі п'ятсот) грн.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України до Шостого апеляційного адміністративного суду у зв'язку із початком функціонування модулів ЄСІТС з урахуванням підпунктів 15.1, 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до рішення ВРП від 17.08.2021 №1845/О/15-21 «Про затвердження Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи».

Копію рішення направити сторонам справи:

позивач: товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "МАНН"» [вул. Байди Вишневецького 47, м.Черкаси, 18007, ЄДРПОУ 41047365];

відповідачі: Головне управління ДПС у Черкаській області [вул.Хрещатик 235, м.Черкаси, 18002, ЄДРПОУ ВП 44131663], Державна податкова служби України [Львівська площа 8, м.Київ, ЄДРПОУ 43005393], комісія з питань зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Черкаській області [вул. Хрещатик 235, м. Черкаси, 18002, ЄДРПОУ ВП 44131663].

Рішення суду складене 04.07.2025.

Суддя Лариса ТРОФІМОВА