03 липня 2025 року
м. Київ
справа №420/250/25
адміністративне провадження №К/990/20796/25
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Жука А.В.,
суддів: Мартинюк Н.М., Єресько Л.О.,
перевіривши заяву Державної податкової служби України про повернення судового збору за подання касаційної скарги на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 05 березня 2025 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2025 року у справі №420/250/25 за позовною заявою Казенного підприємства "Морська пошуково-рятувальна служба" до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Державної податкової служби України про визнання протиправною та скасування постанови,-
Ухвалою Верховного Суду від 19 червня 2025 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної податкової служби України у цій справі.
До Верховного Суду звернувся скаржник з заявою про повернення судового збору, до якої додано платіжну інструкцію № 1300 від 03 червня 2025 року.
Частиною другою статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 7 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Згідно платіжної інструкції № 1300 від 03 червня 2025 року, що надіслано заявником, вбачається, що Державною податковою службою України сплачено за подання касаційної скарги у справі №420/250/25 судовий збір у розмірі 4844, 80 гривні.
Згідно з Виписками про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України від 03 червня 2025 року, вказані кошти зараховані на казначейський рахунок 03 червня 2025 року.
Враховуючи вищенаведене, сплачені заявником суми судового збору підлягають поверненню.
Керуючись статтею 132 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 7 Закону України «Про судовий збір»,
1. Заяву Державної податкової служби України про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути Державній податковій службі України судовий збір у розмірі 4844, 80 грн (чотири тисячі вісімсот сорок чотири гривні, 80 копійок), що був сплачений згідно з наданою платіжною інструкцією № 1300 від 03 червня 2025 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
СуддіАндрій ЖУК Наталія МАРТИНЮК Людмила ЄРЕСЬКО