Справа № 420/19355/25
04 липня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Потоцька Нінель Володимирівна, розглянувши матеріали адміністративного позову:
ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_2 )
до: Військової частини НОМЕР_3 (адреса: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_2 , тел. НОМЕР_5 )
Військово-лікарської комісії 2 ІНФОРМАЦІЯ_3 (адреса: АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_6 )
третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_4 (адреса: АДРЕСА_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ел. пошта ІНФОРМАЦІЯ_5 , тел. НОМЕР_8 )
про: визнання протиправним, скасування довідки та зобов'язання вчинити дії,
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_3 та Військово-лікарської комісії 2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому позивач просить:
- визнати протиправною, такою що прийнята з порушенням порядку вимог Наказу Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402 та скасувати довідку ВЛК видану ВЛК НОМЕР_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 від 20.05.2025 року № 3/2025-0520-4226;
- зобов'язати Військову частину НОМЕР_3 направити ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_7 на проходження військово-лікарської комісії для визначення ступеню придатності до військової служби з урахуванням наявних у нього скарг та проведення дослідження в умовах стаціонару.
Ухвалою судді від 23.06.2025 року позовну заяву залишено без руху.
25.06.2025 року до суду за вхід. №ЕС/64415/25 від позивача надійшла заява з уточненим складом учасників справи та уточненими позовними вимогами.
Як зазначено в позовній заяві, підставою для звернення позивача з даним адміністративним позовом стали протиправні дії щодо прийняття довідки ВЛК виданої ВЛК НОМЕР_9 ІНФОРМАЦІЯ_6 від 20.05.2025 року № 3/2025-0520-4226.
Згідно правил ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Одеським окружним адміністративним судом.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Провадження по даній справі відкрито 04.07.2025 року в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 262 КАС України.
Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів (ч.2 ст. 262 КАСУ).
Розгляд справи по суті в даній справі розпочинається з 02.08.2025 року.
Провадження у справі на стадії її розгляду по суті зупиняється тільки з підстав, встановлених пунктами 1-6 частини першої та пунктами 1-3 частини другої статті 236 цього Кодексу (ч. 3 ст. 193 КАСУ).
На підставі викладеного, керуючись статтями 12, 262 КАС України, п.10 Розділу VII Перехідних Положень КАС України, суд,-
Відкрити провадження по справі №420/19355/25 за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_3 та Військово-лікарської комісії 2 ІНФОРМАЦІЯ_3 , третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_4 про визнання протиправним, скасування довідки та зобов'язання вчинити дії.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (в порядку ст. 262 КАС України).
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Встановити учасникам справи п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання заяв з процесуальних питань (ст. ст. 166-167 КАС України).
Звернути увагу учасників справи, що надання доказів відбувається в порядку ст. 79 КАС України, а витребування доказів - згідно ст. 80 КАС України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України - http://adm.od.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА