Рішення від 04.07.2025 по справі 320/33870/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2025 року місто Київ № 320/33870/25

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Білоус А.Ю.

за участю секретаря судового засідання Петровського М.Є.,

розглянув у письмовому провадженні заяву Головного управління ДПС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФІЯ ОЙЛ» про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДПС у Київській області 03.07.2025 о 11:26 год. звернулось до суду заявою в порядку статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України, про стягнення коштів з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «СОФІЯ ОЙЛ» кошти у сумі податкового боргу у розмірі - 20167291,81 гривень.

В обґрунтування позову вказано, що відповідно до інформаційних баз даних ДПС за ТОВ «СОФІЯ ОЙЛ» обліковується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 20167291,81 грн. Вказана заборгованість виникла на підставі податкових повідомлень-рішень №264750703 від 03.11.2021, №170990703 від 04.08.2021, №8323/10-36-04-11 від 19.05.2023. Вказано, що загальний податковий борг, з урахуванням сплачених коштів в сумі - 246600,00 грн. та надміру сплачених коштів в сумі - 29943,50 грн., які обліковувались в ІКП становить - 20167291,81 грн.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративна справа №320/33870/25 розподілена судді Білоус А.Ю.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.07.2025 відкрито провадження в справі за заявою контролюючого органу, постановлено здійснювати судовий розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін з урахуванням особливостей, встановлених статтею 283 КАС України, призначено справу до судового розгляду по суті 04.07.2025 об 11:00 год., встановлено відповідачу строк для подання відзиву на заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення до 10:00 год. 04.07.2025.

Представник ГУ ДПС у Київській області подав заяву про розгляд заяви в порядку письмового провадження.

У судове засідання, призначене на 04.07.2025, представник відповідача не прибув, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи відповідно до частини другої статті 268 КАС України, причини своєї неявки суду не повідомив, правом на подання відзиву не скористався.

Відповідно до статті 268 КАС України, якою встановлено особливості повідомлення учасників справи про дату, час та місце розгляду справи, що розглядається за статтею 283 КАС України: щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки до електронного кабінету, а за його відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку. Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду. Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

Відповідно до частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно з частиною дев'ятою статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Судом ухвалено здійснити розгляд справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані сторонами належні та допустимі докази окремо та в їх сукупності, встановивши фактичні обставини справи, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СОФІЯ ОЙЛ» (ідентифікаційний код 39440179) зареєстроване як суб'єкт господарської діяльності, є платником податків та перебуває на податковому обліку Головного управління ДПС у Київській області, зареєстроване за адресою: 08133, Київська область, місто Вишневе, вулиця Балукова, будинок 23.

Відповідно до інтегрованої картки платника податків, розрахунку податкового боргу та інформації про розмір та структуру податкового боргу станом на 03.07.2025 за ТОВ «СОФІЯ ОЙЛ» обліковується податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 20167291,81 грн.

Заборгованість виникла на підставі контрольно-перевірочних заходів за наслідками яких винесено податкові повідомлення-рішення №264750703 від 03.11.2021, №170990703 від 04.08.2021, №8323/10-36-04-11 від 19.05.2023.

Податковим повідомленням-рішенням №264750703 від 03.11.2021 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 16970721,00 грн, штрафні санкції 1697071,00 грн.

Податковим повідомленням-рішенням №170990703 від 04.08.2021 до ТОВ «Софія ОЙЛ» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 98600, 00 грн.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 в справі №320/15525/21, залишеним без змін постановою Верховного Суду від 14.05.2025, ухвалено:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Київській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України № 170960703 від 04.08.2021, яким збільшено суму грошового зобов'язання на 11 408,00 грн.;

- у задоволенні позову в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Київській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України № 170980703 від 04.08.2021, яким зменшено розмір від'ємного значення сум податку на додану вартість у розмірі 850 889,00 грн - відмовити;

- у задоволенні позову в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Київській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України № 264750703 від 03.11.2021, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 697 071,00 грн та збільшено податкове зобов'язання на суму 16 970 721,00 грн - відмовити;

- у задоволенні позову в частині визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Київській області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України № 170990703 від 04.08.2021, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 98 600,00 грн - відмовити.

Податковим повідомленням-рішенням №8323/10-36-04-11 від 19.05.2023 ТОВ «Софія ОЙЛ» зменшено суму штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН та застосовано фінансову санкцію на суму 50 907, 63 грн.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 21.05.2025 в справі №320/24482/23 відмовлено у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "СОФІЯ ОЙЛ" до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 19.05.2023 року №8323/10-36-04-11.

З метою погашення податкового боргу ГУ ДПС у Київській області сформовано податкову вимогу від 02.06.2025 №0012308-1310-1036 за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 29.05.2025 у розмірі 20332613,82 грн.

Вказану вимогу направлено та доставлено до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "СОФІЯ ОЙЛ" 02.06.2025.

Заявник вказує, що з моменту вручення податкової вимоги, борг відповідачем не погашено в повному обсязі.

У зв'язку з тим, що станом на подачу заяви (03.07.2025) в порядку ст. 283 КАС України податковий борг в загальному розмірі 20167291,81 грн. відповідачем не сплачено, ГУ ДПС у Київській області звернулося до суду з метою стягнення вказаного податкового боргу.

Вирішуючи подану заяву, суд враховує таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Спірні правовідносини, що склались між сторонами, регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI, який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст.36 ПК України податковим обов'язком платника податку визнається його обов'язок обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Такий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором, він є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою (п.54.1 ст.54 ПК України).

Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п.56.11 ст.56 ПК України).

Положеннями пп.54.3.2 п.54.3 ст.54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо: дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв'язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Відповідно до п.54.5 ст.54 ПК України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

Порядок узгодження грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом, врегульовано ст.56 ПК України. Так, згідно п.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Пунктом 56.2 статті 56 ПК України визначено, що у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Відповідно до п.56.3 ст. 56 ПК України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою (п.56.15 ст.56 ПК України).

Згідно п. 56.17 ст. 56 ПК України процедура адміністративного оскарження закінчується: днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк; днем отримання платником податків рішення відповідного контролюючого органу про повне задоволення скарги; днем отримання платником податків рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику; днем звернення платника податків до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань що оскаржувались. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.

Приписами п.56.18 ст.56 ПК України визначено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України передбачено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Відповідно до п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Судом установлено, що на підставі контрольно-перевірочних заходів за наслідками яких винесено податкові повідомлення-рішення №264750703 від 03.11.2021, №170990703 від 04.08.2021, №8323/10-36-04-11 від 19.05.2023.

Податковим повідомленням-рішенням №264750703 від 03.11.2021 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 16970721,00 грн, штрафні санкції 1697071,00 грн.

Податковим повідомленням-рішенням №170990703 від 04.08.2021 до ТОВ «Софія ОЙЛ» застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 98600, 00 грн.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 у справі №320/15525/21, залишеним без змін постановою Верховного Суду від 14.05.2025, ухвалено, зокрема, у задоволенні позову в частині визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень Головного управління ДПС у Київській області № 264750703 від 03.11.2021, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1 697 071,00 грн та збільшено податкове зобов'язання на суму 16 970 721,00 грн та податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Київській області № 170990703 від 04.08.2021, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 98 600,00 грн - відмовити.

Податковим повідомленням-рішенням №8323/10-36-04-11 від 19.05.2023 ТОВ «Софія ОЙЛ» зменшено суму штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН та застосовано фінансову санкцію на суму 50 907, 63 грн.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 21.05.2025 в справі №320/24482/23 відмовлено у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "СОФІЯ ОЙЛ" до Головного управління ДПС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 19.05.2023 року №8323/10-36-04-11.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.

Суд зазначає, що грошові зобов'язання за податковими повідомленнями-рішенням №264750703 від 03.11.2021, №170990703 від 04.08.2021, №8323/10-36-04-11 від 19.05.2023 вважаються узгодженими, в силу положень ПК України.

У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

За змістом пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

ГУ ДПС у Київській області сформовано податкову вимогу від 02.06.2025 №0012308-1310-1036 за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 29.05.2025 у розмірі 20332613,82 грн. Вказану вимогу направлено та доставлено до електронного кабінету Товариства з обмеженою відповідальністю "СОФІЯ ОЙЛ" 02.06.2025.

Відповідно до вимог пунктів 42.2 та 42.5 ст.42 ПК України вимога вважається врученою відповідачу належним чином.

Станом на час розгляду заяви судом, доказів скасування, відкликання податкової вимоги від 02.06.2025 №0012308-1310-1036 суду не надано, а відтак податкова вимога від 02.06.2025 №0012308-1310-1036 є дійсною.

При цьому, будь-яких доказів на спростування доводів контролюючого органу відповідачем до суду не надано і судом не встановлено.

Відповідно до п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу у межах повноважень.

Згідно з пунктом 5 частини першої статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням податкових та митних органів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Як встановлено частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на викладене, ураховуючи відсутність в матеріалах справи відзиву на позовну заяву або будь-яких інших документів (доказів), які б спростовували доводи ГУ ДПС у Київській області щодо наявності у ТОВ «Софія Ойл» податкового боргу в розмірі 20167291,81 грн., суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви ГУ ДПС у Київській області.

Щодо строку звернення до суду із даною заявою, суд зазначає наступне.

Пунктом 95.2 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Особливості провадження у справах за зверненням податкових та митних органів щодо стягнення коштів за податковим боргом регламентовані статтею 283 КАС України.

Пунктом 5 частини першої статті 283 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням податкових та митних органів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.

Відповідно до частини другої статті 283 КАС України заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі.

Згідно із частинами першої, другої та п'ятої статті 270 КАС України на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283, 283-2 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу.

Строки, встановлені у справах, визначених цією статтею, обчислюються календарними днями і годинами.

Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Верховний Суд у постанові від 09.04.2025 в справі №280/111/25 зазначив, що аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що обставиною, з якою стаття 283 КАС України пов'язує початок відліку 24-годинного строку для подання до суду заяви про стягнення коштів за податковим боргом, є дата надіслання (вручення) платнику податкової вимоги.

Податкову вимогу надіслано відповідачу 02.06.2025.

Таким чином, 30 календарним днем з дня надіслання платнику податкової вимоги було 02.07.2025.

Відповідно, контролюючий орган мав право звернення із заявою в порядку статті 283 КАС України з 00 годин 00 хвилин 03.07.2025 по 00 годин 00 хвилин 04.07.2025.

Заяву, в порядку статті 283 КАС України, подано до суду 03.07.2025.

З оглядку на викладене, суд зазначає, що ГУ ДПС у Київській області не пропущено строк звернення до суду із даною заявою про стягнення коштів за податковим боргом.

Керуючись статтями 246, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву Головного управління ДПС у Київській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФІЯ ОЙЛ» про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФІЯ ОЙЛ» суму податкового боргу в розмірі 20167291,81 грн. (двадцять мільйонів сто шістдесят сім тисяч двісті дев'яносто одна гривня 81 коп.).

Відомості про сторін та інших учасників справи:

Заявник: Головне управління ДПС у Київській області (ідентифікаційний код відокремленого підрозділу 44096797, місцезнаходження: 03151, місто Київ, вулиця Святослава Хороброго, будинок 5 корпус А);

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю «СОФІЯ ОЙЛ» (ідентифікаційний код 39440179, місцезнаходження: 08133, Київська область, місто Вишневе, вулиця Балукова, будинок 23).

Відповідно до статті 283 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених цією статтею, можуть бути подані сторонами протягом десяти днів з дня їх проголошення.

Згідно зі статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя Білоус А.Ю.