Рішення від 04.07.2025 по справі 320/46979/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2025 року справа №320/46979/24

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бюро економічної безпеки України про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Бюро економічної безпеки України в якому просить суд зарахувати до вислугу років час роботи в державних органах - з 22,07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України, що становить 12 років 04 місяці 02 дні як такий, що відповідає абзацу 12 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 « Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплату пенсії і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач зазначив, що з 06 вересня 2023 року по теперішній час проходить службу в Бюро економічної безпеки України.

Наказом від 05.09.2023 № 182-к/ДСК-ДП ОСОБА_1 був призначений на посаду старшого аналітика Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ та відповідно до наказу БЕБ від 07.09.2023 № 185-к/ДСК-ДП року йому було присвоєно спеціальне звання - лейтенант Бюро економічної безпеки України.

Вказав, що при прийнятті його на службу до Бюро економічної безпеки України Центральною комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років був підготовлений висновок. Проте комісією не враховані періоди державної служби позивача згідно записів трудової книжки та довідки: з 22.07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України, що становить 12 років 04 місяці 02 дні. Отже відповідач не зарахував до вислуги років стажу державної служби спірні періоди роботи, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, у зв'язку із чим звернулася із цим позовом до суду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.10.2024 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.11.2024 у закритому розгляді справи відмовлено.

На адресу суду через систему «Електронний суд» від Бюро економічної безпеки України надійшов відзив на позовну заяву, де відповідач зазначив, що з 01.07.2024 позивач проходить службу на посаді заступника керівника Департаменту - керівника управління Департаменту аналізу інформації та управління ризиками Бюро економічної безпеки України відповідно до наказу БЕБ від 29.06.2024 № 355-к/ДСК-ДП. Вказав, що станом на 02.10.2023 стаж служби позивача становить: 2 роки 04 місяці 23 дні. Вказаний стаж позивачу оголошений наказом БЕБ від 02 жовтня 2023 року № 245-к/ ДСК-ДП, складений на підставі висновку центральної комісії БЕБ, станом на 02 жовтня 2023 року. Зазначив, що при винесенні висновку центральна комісія БЕБ врахувала вимоги та документи, передбачені п. 10 Інструкції для обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років. Отже, обчислення позивачу стажу служби для виплати надбавки за вислугу років відбувалося відповідно до Інструкції та спеціального законодавства в порушеній сфері, зокрема, Закону України «Про Бюро економічної безпеки України», Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 №1333 «Про затвердження Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України», Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, затвердженої наказом БЕБ від 19.04.2022 №70, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.04.2022 за №444/3778, Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб». Вважає, що позивачу було правомірно зараховано виключно періоди служби, які не відносяться до посад державної служби, зважаючи на відмінність понять несення служби в правоохоронному органі чи інших органах, в яких присвоюються спеціальні звання, враховуючи особливість несення такої служби (загроза життю та здоров'ю, несення служби у нічну пору доби та інше) від служби на посадах державної служби. У зв'язку з чим, відповідач просив відмовити у задоволенні позову.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить паспорт.

Відповідно до трудової книжки серії НОМЕР_1 позивач з 06 вересня 2023 року по теперішній час працює в Бюро економічної безпеки України.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивач, згідно трудової книжки серії НОМЕР_1 , працював на посадах державної служби:

з 22.07.2008 по 12.12.2012 на посаді помічника-консультанта Апарату Верховної Ради України;

з 27.07.2015 по 30.09.2015 на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування та моніторингу відшкодування ПДВ управління контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ ДПІ у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві;

з 01.10.2015 по 28.04.2016 працював в Міністерстві фінансів України на посадах начальника відділу економічного моделювання Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку та заступника начальника відділу митної справи Управління митної політики Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку;

з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України на посадах начальника відділу доходів бюджетів по платежам управління координації бюджетного процесу Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем та заступника директора департаменту - начальника управління координації бюджетного процесу Департаменту доходів та обліково-звітних систем;

з 13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України на посадах заступника директора департаменту - начальника відділу аналітичної роботи та ведення баз даних Департаменту боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, директора Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, директора Департаменту боротьби з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом, заступника начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області;

з 06 вересня 2023 року наказом БЕБ від 05.09.2023 № 182-к/ДСК-ДП ОСОБА_1 був призначений на посаду старшого аналітика Департаменту аналізу інформації та управління ризиками БЕБ та по теперішній час проходить службу в Бюро економічної безпеки України як особа, якій було присвоєно спеціальне звання - лейтенант Бюро економічної безпеки України відповідно до наказу БЕБ від 07.09.2023 № 185-к/ДСК-ДП.

Відповідно до висновку центральної комісії БЕБ з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років від 29.06.2023 року №320/13/ДСК-23 позивачу зараховано до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років такі періоди: з 01.09.2005 по 27.06.2008 - 01 р. 04 м. 28 д.; 01.09.2008 по 30.06.2010 - 00 р. 10 м. 29 д.; з 29.09.2023 по 02.10.2023 - 00 р. 00 м. 26 д. Разом станом на 02.10.2023 стаж служби становить 02 роки 04 місяці 23 дні.

Відповідно до витягу з наказу від 02.10.2023 № 245-к/ДСК-ДП про встановлення стажу служби та витягу з висновку комісії щодо обчислення стажу служби від 29.06.2023 № 320/13/дск-23, до періоду проходження служби в БЕБ позивачеві не враховано вищевказаний час роботи на вказаних посадах державної служби.

Не погоджуючись з фактом не зарахування спірного періоду проходження державної служби до періоду проходження служби в БЕБ, позивач звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Статтею 30 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" №1150-IX від 28.01.2021 передбачено, що Держава забезпечує соціальний захист працівників Бюро економічної безпеки України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства.

Особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом. Пенсійне забезпечення осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби. та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту “и» частини 1статті 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах “б»-“д», “ж» і “з» статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.

Згідно зі статтею 17-1 Закону №2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-XII Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №393 від 17.07.1992 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».

Згідно з абзацом 12 пункту 1 Постанови №393 для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» і-«з» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.

Відповідно до пункту 34 Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 року №1333(далі - Положення №1333), для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб (ЗП України, 1992 р., № 7, ст. 182; Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 969), у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

Відповідно до п. 2 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, затвердженої наказом Бюро економічної безпеки України від 19 квітня 2022 року №70 (далі - Інструкція №70), визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років.

Згідно з пунктом 5 Інструкції періоди служби для виплати надбавки за вислугу років обчислюються відповідно до законодавства особам, які мають спеціальні звання БЕБ, та проходять службу у центральному апараті, заступникам керівників територіальних управлінь БЕБ,- центральною комісією.

Для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (пункт 6 Інструкції).

Пунктом 10 Інструкції особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи). До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

З урахуванням викладеного, як Закон №2262-XII, так і Постанова №393, так і Інструкція №70, так і Положення №1333 чітко передбачають обов'язковість врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював на державній службі у період:

- з 22.07.2008 по 12.12.2012 на посаді помічника-консультанта Апарату Верховної Ради України,

- з 27.07.2015 по 30.09.2015 на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу адміністрування та моніторингу відшкодування ПДВ управління контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ ДПІ у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві,

- з 01.10.2015 по 28.04.2016 працював в Міністерстві фінансів України на посадах начальника відділу економічного моделювання Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку та заступника начальника відділу митної справи Управління митної політики Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку,

- з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України на посадах начальника відділу доходів бюджетів по платежам управління координації бюджетного процесу Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем та заступника директора департаменту - начальника управління координації бюджетного процесу Департаменту доходів та обліково-звітних систем,

- з 13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України на посадах заступника директора департаменту - начальника відділу аналітичної роботи та ведення баз даних Департаменту боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, директора Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, директора Департаменту боротьби з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом, заступника начальника Головного управління ДПС у Кіровоградській області.

Водночас відповідач не врахував до вислуги років стаж державної служби, що набутий позивачем до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України, а саме: 22.07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що при винесенні висновку центральна комісія БЕБ врахувала вимоги та документи, передбачені п. 10 Інструкції для обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років.

Зазначено також, що обчислення позивачу стажу служби для виплати надбавки за вислугу років відбувалося відповідно до Інструкції та спеціального законодавства в порушеній сфері, зокрема, Закону України “Про Бюро економічної безпеки України», Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.2022 № 1333 “Про затвердження Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України», Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, затвердженої наказом БЕБ від 19 квітня 2022 року № 70, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 квітня 2022 року за № 444/3778, Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб»».

Відповідач вважає, що позивачу було правомірно зараховано виключно періоди служби, які не відносяться до посад державної служби, зважаючи на відмінність понять несення служби в правоохоронному органі чи інших органах, в яких присвоюються спеціальні звання, враховуючи особливість несення такої служби (загроза життю та здоров'ю, несення служби у нічну пору доби та інше), від служби на посадах державної служби.

З цього приводу суд зазначає, що пункт 10 Інструкції до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, відносить трудову книжку (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Крім того згідно зі статтею 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року №1788 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Суд критично оцінює доводи відповідача, що до працівників БЕБ та працівників інших органів державної влади, визначених в постанові, зараховується час роботи в органах державної служби тільки при переході на військову службу в органи і військові формування відповідного органу державної влади, оскільки відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Бюро економічної безпеки України відноситься до переліку видів служби, яка зараховується до вислуги років для призначення пенсії.

З урахуванням того, що позивач проходить службу у Бюро економічної безпеки України, відповідач протиправно не зарахував час її роботи за спірні періоди до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років у Бюро економічної безпеки України.

Згідно із п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Згідно зі статтею 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За змістом частини першої та другої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З огляду на викладене, з урахуванням наведених законодавчих норм, суд дійшов висновку про те, що відповідачем протиправно відмовлено позивачу у зарахуванні до вислуги років час роботи в державних органах - з 22,07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з 13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України, що становить 12 років 04 місяці 02 дні як такий, що відповідає абзацу 12 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплату пенсії і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню, оскільки позивач належними доказами довів , що має право на зарахування до вислуги років стажу державної служби, набутого за періоди з 22.07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з 13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України з 23.11.2022 по 28.06.2024, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 1211,20 грн., зважаючи на задоволення позовних вимог, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 1211,20 грн. підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 9, 14, 72-78, 90, 139, 143, 242-246, 251, 255, 291 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність Бюро економічної безпеки України щодо не зарахування ОСОБА_1 до вислуги років стажу державної служби, набутого за періоди з 22.07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з 13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України, що становить 12 років 04 місяці 02 дні, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

3. Зобов'язати Бюро економічної безпеки України провести перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років стаж державної служби, набутий за періоди з 22.07.2008 по 12.12.2012 в Апараті Верховної Ради України, з 27.07.2015 по 30.09.2015 та з 29.04.2016 по 12.09.2019 в Державній фіскальній службі України, з 01.10.2015 по 28.04.2016 в Міністерстві фінансів України, з 13.09.2019 по 12.07.2023 в Державній податковій службі України, що становить 12 років 04 місяці 02 дні, відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII.

4.Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бюро економічної безпеки України на користь ОСОБА_1 судові витрати з оплати судового збору у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Щавінський В.Р.