Рішення від 04.07.2025 по справі 160/32758/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2025 рокуСправа №160/32758/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,-

УСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради в якій просить:

визнати протиправними дії Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради щодо припинення: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року, а ОСОБА_4 з 01 жовтня 2024 року відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»;

зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради поновити: ОСОБА_1 , виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року, відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»;

зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради поновити: ОСОБА_2 виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року, відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»;

зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради поновити: ОСОБА_3 виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року, відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам»;

зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради поновити: ОСОБА_4 виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 жовтня 2024 року, відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповідач протиправно відмовив в продовженні виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, оскільки доходи чоловіка позивача протиправно включені в розрахунок середньомісячного сукупного доходу членів сім'ї.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив, в якому вказав, що оскільки середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, то допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам правомірно не була виплачена.

Крім того, відповідач зазначив, що ОСОБА_4 допомога нарахована та виплачена по грудень 2024 року включно.

Згідно з ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що рішенням Управління від 24.05.2023 ОСОБА_1 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.05.2023 у розмірі 5000,00 грн. щомісячно (2000,00 грн. - працездатна особа ОСОБА_1 та 3000,00 грн. - дитина ОСОБА_3 ); рішенням Управління від 24.05.2023 ОСОБА_2 призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.05.2023 у розмірі 5000,00 грн. щомісячно (2000,00 грн. - працездатна особа ОСОБА_2 та 3000,00 грн. - дитина ОСОБА_4 ).

Виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 було подовжено автоматично на один шестимісячний період з 01.08.2023 по 31.01.2024.

Відповідно п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2024 № 94 «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб» ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_4 продовжено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 1 лютого 2024 р. на один місяць без додаткового звернення.

Виплату допомоги ОСОБА_2 на дитину з інвалідністю віком до 18 років ОСОБА_4 було подовжено автоматично з 01.03.2024 на центральному рівні.

15.04.2024 ОСОБА_1 , як уповноважений представник сім'ї, надала до Управління заяву про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. До складу сім'ї заявниці входять: чоловік - ОСОБА_2 , діти - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

До заяви позивач додала довідку Дніпровської гімназії № 79 Дніпровської міської ради від 11.04.2024 № 1658д про навчання ОСОБА_3 .

ОСОБА_4 (малолітня дитина з інвалідністю) було автоматично подовжено виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01.03.2024 згідно пункту 13-1 Порядку № 332.

Іншим особам із складу членів сім'ї рішенням Управління від 16.04.2024 відмовлено у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на підставі п. 13-2 Порядку № 332 у зв'язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

01.07.2024 на адресу Управління надійшла заява Позивача про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. До заяви ОСОБА_1 додала копію довідки від 20.06.2024 № 77 про участь особи ( ОСОБА_2 ) у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України.

24.07.2024 ОСОБА_1 , як уповноважений представник сім'ї, надала до Управління заяву про надання допомоги па проживання внутрішньо переміщеним особам за формою, визначеною Порядком № 332. До складу сім'ї заявниці входять: чоловік - ОСОБА_2 , діти - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

До заяви ОСОБА_1 додала копію довідки від 20.06.2024 № 77 про участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, згідно якої чоловік позивача, ОСОБА_2 , працює в Аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області.

Згідно інформації, наданої ДПС до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (далі - ЄІССС), за період січень-березень 2024 року дохід ОСОБА_2 становив 126340,49 грн., дохід ОСОБА_1 - 10383,09 грн.

Розрахований середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї ОСОБА_1 у період з 01.01.2024 по 31.03.2024 становить 11393,63 грн., що перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (9444,00 грн.).

На підставі вищевикладеного, рішенням Управління від 24.07.2024 відмовлено у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у зв'язку з тим, що середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім'ї перевищує чотири розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

На підставі заяв ОСОБА_2 від 07.11.2024 та ОСОБА_1 від 21.11.2024 виплату допомоги на проживання на дитину ОСОБА_4 переведено з рахунка ОСОБА_2 на рахунок позивача.

Станом на 30.12.2024 ОСОБА_1 донараховано допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам на дитину з інвалідністю ОСОБА_4 у розмірі 9000,00 грн. за період з жовтня по грудень 2024.

Так, позиція відповідача зводиться до того, що органи ДСНС не входять до переліку, який передбачений пунктом 8 Порядку № 632.

Частиною 1 статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття знезалежних від них обставин, а також в старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII(далі- Закон № 1706) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Статтею 2 Закону № 1706 встановлено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

За приписами частини першої статті 9 Закону №1706внутрішньо переміщена особа має право, зокрема, на створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання.

Механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам визначає Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332 (далі Порядок № 332 у редакції, чинній на час виникнення спірний відносин).

Допомога призначається для забезпечення соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб із числа незахищених верств населення та стимулювання до працевлаштування внутрішньо переміщених осіб працездатного віку (п. 1 Порядку № 332).

Згідно пункту 13-2 Порядку №332 для отримувачів допомоги, які не підпадають під дію пункту 13-1, та які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р. з територій, включених до переліку територій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, допомога призначається на другий шестимісячний період на підставі подання заяви на осіб із складу членів сім'ї, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї протягом тримісячного періоду, за який враховуються доходи на момент продовження виплати допомоги, не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги, та у разі, коли:

1) у складі сім'ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча працездатна особа, яка виховує дитину віком до 18 років, або в сім'ї виховується троє і більше дітей віком до 18 років, всі діти проживають в сім'ї і не виховуються в інтернатних закладах та:

фактичним місцем проживання (перебування) такої сім'ї є території, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені до переліку територій; або

сім'я проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, включеній до переліку територій, та території, що не включена до переліку територій, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає така сім'я, відсутні місця або навчання проводиться он-лайн, дистанційно (повністю або частково). Для такої сім'ї допомога призначається, якщо відомості про відсутність місць у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти або про те, що навчання в таких закладах проводиться в режимі он-лайн, дистанційно (повністю або частково), отримані шляхом інформаційної взаємодії між органами соціального захисту населення та органів управління у сфері освіти.

2) у складі сім'ї є непрацююча працездатна особа, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, але ще не працевлаштувалася, та діти, які відвідують заклади дошкільної освіти та/або навчаються у закладах загальної середньої освіти, та/або діти (особи до 23 років), які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

3) у складі сім'ї є особа, яка доглядає за дитиною до досягнення нею трирічного віку або за дитиною, яка потребує догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку; за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку; за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність; або у складі сім'ї є фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду, що підтверджується документально.

4) у складі сім'ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, зокрема, які протягом попередніх шести місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа - підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, у складі сім'ї є діти віком до 18 років та/або особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

5) у складі сім'ї є особи, які втратили працездатність, та діти до 18 років та/або особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

6) особа віком від 55 років, на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або працює, провадить підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, або отримала допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання;

7) до складу сім'ї включені тільки непрацездатні особи. Допомога призначається на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій сім'ї.

Відповідно до пункту 14 Порядку №332 період, за який враховуються доходи, становить один квартал, що передує місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період, або три місяці, що передують місяцю звернення за допомогою або продовженням виплати допомоги на другий шестимісячний період.

Обчислення середньомісячного сукупного доходу отримувача для призначення допомоги проводиться шляхом ділення на 3 загальної суми сукупного доходу осіб за період, за який враховуються доходи.

Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу сім'ї на кількість членів сім'ї.

Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу не враховується щорічна державна грошова допомога, яку отримує особа або один із членів її сім'ї, щодо якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632 Деякі питання виплати державної соціальної допомоги.

У відповідності до пункту 8 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 до середньомісячного сукупного доходу осіб, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, не враховуються отримані ними у період безпосередньої участі у зазначених заходах грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, передбачені законодавством для працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, інших військових формувань, утворених відповідно до закону.

При вирішенні питання щодо правомірності оскаржуваного позивачем рішення суд виходить з наведених в цьому рішенні підстав відмови позивачу у продовженні/призначенні та виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Позивач наполягає на протиправності врахування у складі сукупного середньомісячного доходу грошового забезпечення її чоловіка, який безпосередньо приймав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України за період такої участі, з посиланням на п. 8 Порядку № 632.

Безпосередня участь чоловіка позивача - капітана служби цивільного захисту ОСОБА_2 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України підтверджено довідкою аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області № 77 від 20.06.2024, копія якої наявна в матеріалах справи. Зазначена довідка відповідає формі, встановленій у додатку № 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженою Постановою КМУ № 413 від 20.08.2014.

Відповідно до п.п. 1, 2 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1052, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

ДСНС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Згідно з п. 1 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 878, Міністерство внутрішніх справ України (МВС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

МВС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері, зокрема, цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Відтак, МВС України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у вказаних сферах, а ДСНС є центральним органом виконавчої влади, що її реалізує, при цьому ДСНС не належить до структури МВС. Факт координації діяльності ДСНС Міністром внутрішніх справи не свідчить про входження ДСНС до структури МВС, з огляду на що суд не приймає доводи позивача з цього приводу.

Враховуючи визначення терміну "військове формування" Законом України "Про оборону" як створену відповідно до законодавства України сукупність військових з'єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій, суд погоджується із доводами відповідача про неможливість визначення ДСНС як військового формування.

Водночас, суд вважає за необхідне зауважити на такому.

Пунктом 8 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632 встановлено вимоги, за яких дохід не включається до середньомісячного сукупного доходу:

наявність в особи статусу такої, що приймала безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації;

доходи отримані у період участі такої особи у заходах із забезпечення національної безпеки та оборони;

доходи у вигляді грошового забезпечення та інших виплат, що встановлені законодавством для працівників визначених в цьому пункту органів, серед яких не зазначено органів ДСНС.

Матеріалами справи підтверджено, що чоловік позивача є особою, що брала участь у заходах із забезпечення національної безпеки та оборони та враховуючи вимоги щодо періоду доходів, для визначення сукупного середньомісячного доходу та строки участі чоловіка позивача у таких заходах з 03.10.2023 по 19.06.2024 день видачі довідки, суд встановлює відповідність чоловіка позивача першим двом критеріям, що наведені вище.

Щодо незазначення ДСНС у переліку органів, стосовно працівників яких законодавством встановлено грошове забезпечення та інші виплати, то з цього приводу суд зазначає, що обмеження переліку доходів (у вигляді грошового забезпечення та інших виплат, отриманих під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації) за ознакою органу виконавчої влади, де проходить службу (має трудові відносини) така особа призводить до неоднакового ставлення до таких осіб за подібних умов, що є неприпустимим.

З огляду на таке, суд вважає за можливе застосування під час обчислення відповідачем сукупного середньомісячного доходу приписів пункту 8 Порядку № 632, а його незастосування відповідачем є протиправним.

Таким чином, суд дійшов висновку, що під час розгляду заяви позивача відповідач припустився порушення пункту 8 Порядку № 632, що призвело до завищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Проте, суд зазначає, що відносно ОСОБА_4 не встановлено припинення виплати допомоги.

Таким чином, позовні вимоги слід задовольнити частково шляхом визнання протиправними та скасування рішення Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради від 16.04.2024 та від 24.07.2024, про відмову ОСОБА_1 , як уповноваженому представнику сім'ї, у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особа.

Відповідно, суд вважає за необхідне зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради поновити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Отже, позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, у зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог на користь позивача слід стягнути судовий збір в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст. ст.243-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати рішення Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради від 16.04.2024 та від 24.07.2024, про відмову ОСОБА_1 , як уповноваженому представнику сім'ї, у призначенні допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особа.

Зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради поновити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 виплату допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з 01 березня 2024 року відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» та виплатити нараховану допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради судовий збір у розмірі 605.60 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфанова