Справа №752/7178/25
Провадження №2/752/5221/25
про залишення позовної заяви без розгляду
04 липня 2025 року м. Київ
Голосіївський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Кордюкової Ж.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
28.03.2025 ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про залишення без розгляду її позову до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
В провадженні суду знаходиться вищезазначена цивільна справа.
27.03.2025 судом постановлено ухвалу про відкриття провадження у справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін на 04.07.2025.
На день надходження заяви позивача про залишення позову без розгляду розгляд справи по суті не розпочався.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Суд вважає, що позивач самостійно та на власний розсуд здійснює свої процесуальні права, а тому звернення до суду із заявою про залишення позовної заяви без розгляду входить до обсягу її процесуальних прав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 141-142, 247, 257-261, 353-355 ЦПК України, суд,-
Залишити без розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Роз'яснити позивачу, що після усунення умов, що були підставою для залишення позовної заяви без розгляду, він має право звернутися до суду повторно.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвалу складено 04.07.2025.
Суддя Ж. І. Кордюкова