вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
04 липня 2025 рокуСправа № 912/1291/25
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Бестаченко О.Л. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження справу № 912/1291/25
за позовом Першого заступника керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області, в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, в особі Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств
до Фермерського господарства "Ленд"
про стягнення 30 000,00 грн.
Без виклику сторін.
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Першого заступника керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області, в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, в особі Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, яка містить вимоги до Фермерського господарства "Ленд", про стягнення 30 000,00 грн, з покладенням на відповідача судових витрат.
В обґрунтування позовних вимог прокурор вказує на порушення відповідачем графіку повернення коштів фінансової підтримки на поворотній основі Українському державному фонду підтримки фермерських господарств за Договором від 04.11.2020 № 31ФГ-2020.
Ухвалою від 19.05.2025 суд відкрив провадження у справі № 912/1291/25 за правилами спрощеного позовного провадження; постановив розгляд справи № 912/1291/25 здійснювати без повідомлення учасників справи за наявними матеріалами та розпочати розгляд справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Позивач не скористався своїм правом на подання письмових відомостей щодо підтримання чи не підтримання позовних вимог прокурора.
Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на позов та не повідомив суд про наявність заперечень щодо заявлених позовних вимог.
Органом поштового зв'язку повернуто конверти з вкладеннями (ухвала від 19.05.2025) з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою", які направлялися на адреси позивача та відповідача, зазначені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день прославлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Ураховуючи викладене, позивач та відповідач належним чином повідомлені про розгляд справи судом.
Крім того, господарський суд повідомляв відповідача про відкриття провадження у справі № 912/1291/25 телефонограмою від 03.06.2025 № 237, відповідно до якої за наявними засобами зв'язку не вдалося зв'язатися з відповідачем. Також суд розмістив оголошення на своєму офіційному вебсайті.
Згідно положень ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
За ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, господарський суд встановив наступні обставини, які є предметом доказування у справі.
З позовом про стягнення з Фермерського господарства "Ленд" заборгованості за договором від 04.11.2020 № 31ФГ-2020 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству, звернувся Перший заступник керівника Знам'янської окружної прокуратури Кіровоградської області.
Згідно ч. 4 ст. 53 Господарського процесуального кодексу України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених ст. 174 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.
Прокурор, звертаючись до суду з позовом у справі № 912/1291/25, вважає належним суб'єктом, який уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - Український державний фонд підтримки фермерських господарств, в особі Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
За твердженням прокурора, у даному випадку порушення інтересів держави полягає насамперед у забезпеченні належного виконання зобов'язань за Договором від 04.11.2020 № 31ФГ-2020 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству, на фінансування яких державою виділялись відповідачу бюджетні кошти.
Неналежне виконання відповідачем вимог договору підриває економічні інтереси держави та зумовлює виникнення заборгованості перед бюджетом.
За приписами ст. 10 Закону України "Про фермерське господарство" Український державний фонд підтримки фермерських господарств є державною бюджетною установою, яка є органом, уповноваженим державою виконувати функції з реалізації державної політики щодо державної підтримки становлення і розвитку фермерських господарств.
Кіровоградське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств не має статусу юридичної особи, має окремий баланс, відокремлене майно, рахунки в органах Державного казначейства, печатку, бланки з власною назвою. Регіональне відділення Укрдержфонду у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, Статутом Укрдержфонду та Положенням, яке затверджується наказом Укрдержфонду.
Відповідно до п. 1.10. Положення "Про Кіровоградське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств" Кіровоградське відділення здійснює свою діяльність на засадах гласності, за дорученням Укрдержфонду взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами, кредитними спілками, об'єднаннями громадян, юридичними та фізичними особами для реалізації мети і основних напрямів своєї діяльності.
Пунктом 2.1. Положення передбачено, що основним напрямом діяльності поміж інших, є забезпечення повернення до державного бюджету коштів, наданих Укрдержфондом в якості поворотної фінансової підтримки, в тому числі шляхом ведення претензійно-позовної роботи.
Відповідно до пп. 3.2., 3.3. Положення майно регіонального відділення Укрдержфонду є державною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Органом управління є Укрдержфонд. Регіональне відділення Укрдержфонду не має права відчужувати або іншим способом розпоряджатися закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів, без попередньої згоди Укрдержфонду.
Ураховуючи наведене, надана відповідачеві фінансова поворотна допомога є коштами державного бюджету України, що передбачені на фінансову підтримку фермерських господарств, неповернення цих коштів порушує інтереси та завдає шкоду державі, що є підставою для представлення органами прокуратури інтересів держави в особі позивача Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, від імені якого виступає Кіровоградське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Відповідно до п. 31 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України кредитування бюджету - операції з надання коштів з бюджету на умовах повернення, платності та строковості, внаслідок чого виникають зобов'язання перед бюджетом (надання кредитів з бюджету), та операції з повернення таких коштів до бюджету (повернення кредитів до бюджету). Для цілей цього Кодексу до кредитів з бюджету також належать бюджетні позички та фінансова допомога з бюджету на поворотній основі.
Частиною 1 ст. 50 Бюджетного кодексу України передбачено, що у разі надання кредитів з бюджету у позичальників виникає заборгованість перед бюджетом.
За приписами ч. 3 ст. 30 Бюджетного кодексу України після повернення фермерським господарством фінансової допомоги, кошти надходять до спеціального фонду Державного бюджету України.
Тому неповернення відповідачем фінансової допомоги спричиняє невиконання дохідної частини Державного бюджету України, що не дає можливості користуватися державною підтримкою іншим фермерським господарствам, а це, в свою чергу, завдає шкоди економічним інтересам держави.
Умовою забезпечення надходження відповідних коштів до бюджету є належне виконання обов'язків із захисту державних інтересів уповноваженими суб'єктами владних повноважень.
Однак, Українським державним фондом підтримки фермерських господарств в особі Кіровоградського відділення Укрдержфонду вказані повноваження виконуються неналежним чином, позовну заяву про стягнення заборгованості до суду останнім не скеровано.
Таким чином, звернення прокурора із вказаним позовом спрямоване на захист і відновлення зазначених державних інтересів, оскільки стягнення відповідних коштів з фермерського господарства до Державного бюджету України сприятиме своєчасному фінансуванню інших фермерських господарств, які належним чином та на відповідні цілі будуть використовувати кошти фінансової підтримки.
Знам'янською окружною прокуратурою 23.04.2025 скеровано лист за № 52-3447вих-25 в порядку ст. 23 Закону України "Про прокуратуру" до Українського державного фонду підтримки фермерських господарств та Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, з метою з'ясування, які саме заходи вжито Фондом до поновлення інтересів держави та чи планується самостійне звернення ним до суду.
Відповідь на вказаний запит прокурора надано лише Кіровоградським відділенням Укрдержфонду, яка надійшла до обласної прокуратури 30.04.2025 за № 53-11/30.
Згідно з наданою відповіддю, Кіровоградське відділення Укрдержфонду вживати заходи до відновлення інтересів держави, зокрема, звертатися до суду з позовом про стягнення з Фермерського господарства "Ленд" заборгованості з повернення фінансової підтримки наміру не має, натомість вважає за доцільне звернення прокурора з таким позовом до суду в інтересах Укрдержфонду.
За таких обставин, Кіровоградське відділення Укрдержфонду, будучи обізнаним про наявність у відповідача заборгованості, маючи повноваження щодо самостійного звернення до суду із вказаною позовною заявою, не вжило заходів щодо звернення до суду з метою захисту інтересів держави та стягнення з Фермерського господарства "Ленд" заборгованості за Договором від 04.11.2020 № 31ФГ-2020 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству.
Таким чином, звернення прокурора до суду в інтересах держави, а саме Українського фонду підтримки фермерських господарств, в особі Кіровоградського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, є правомірним і виправданим, оскільки, як зазначалося вище, вказаним органом самостійно таких заходів не вжито і, як наслідок, інтереси держави залишилися незахищеними.
Наявність підстав для представництва прокурором інтересів держави у даному спорі не оскаржена на підставі абз. 3 ч. 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру".
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, суд встановив таке.
04.11.2020 між Українським державним фондом підтримки фермерських господарств та Фермерським господарством "Ленд" укладено Договір № 31ФГ-2020 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству (далі - Договір, а.с. 19-20).
Відповідно до п. 1 Договору Укрдержфонд зобов'язується надати фінансову підтримку на поворотній основі Фермерському господарству "Ленд" в сумі 500 000,00 грн, а фермерське господарство зобов'язується використати її за цільовим призначенням і повернути зазначену суму фінансової підтримки у строк та на умовах, що визначені цим Договором.
Згідно з п. 2 Договору на підставі довідки від 21.10.2020 № 31, виданої конкурсною комісією, фінансова підтримка на поворотній основі надається для придбання техніки, обладнання, поновлення обігових коштів, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1102.
Відповідно до п. 3.2.1. Договору Укрдержфонд зобов'язаний надати обумовлену Договором суму фінансової підтримки у безготівковому порядку шляхом перерахування зазначеної суми платіжним дорученням на поточний рахунок фермерського господарства, відкритий у банківській установі.
Пунктом 3.4.2. Договору визначено, що фермерське господарство зобов'язане повернути кошти фінансової підтримки Укрдержфонду згідно з встановленим графіком:
до 1 листопада 2021 року в сумі 100 000,00 грн;
до 1 листопада 2022 року в сумі 100 000,00 грн;
до 1 листопада 2023 року в сумі 100 000,00 грн;
до 1 листопада 2024 року в сумі 100 000,00 грн;
до 21 жовтня 2025 року в сумі 100 000,00 грн.
Пунктом 4.1. Договору передбачено, що фінансова підтримка надається фермерському господарству з кінцевим терміном повернення: 21 жовтня 2025 року та повертається останнім згідно з встановленим графіком (п. 3.4.2. договору), крім випадків зміни умов договору та/або розірвання договору Укрдержфондом в односторонньому порядку та вимоги від фермерського господарства дострокового повернення фінансової підтримки.
Згідно п. 7.1. Договору передбачено, що він набирає чинності з дати його підписання повноважними представниками сторін.
Договір підписаний повноважними представниками сторін та скріплений печатками.
На виконання умов договору Укрдержфонд перерахував відповідачу обумовлену грошову суму в розмірі 500 000,00 грн, про що свідчить платіжне доручення від 11.11.2020 № 31 (а.с. 31).
Відповідач зобов'язання щодо своєчасного повернення отриманих грошових коштів не виконав, чим порушив умови договору.
З метою досудового врегулювання спору 19.11.2024 на адресу відповідача було надіслано претензійний лист від 11.11.2024 № 53-11/57 з вимогою повернути отримані грошові кошти (а.с. 22-23).
На даний час прострочена заборгованість Фермерського господарства "Ленд" терміном повернення до 01.11.2024 становить 30 000,00 грн.
Кіровоградським відділенням Укрдержфонду надано розрахунок розміру заборгованості за Договором, відповідно до якого сума боргу станом на 01.04.2025 становить 30 000,00 грн (70 000,00 грн фермерське господарство сплатило в добровільному порядку) (а.с. 21).
Згідно листа Кіровоградського відділення Укрдержфонду від 30.04.2025 № 53-11/30 сума заборгованості Фермерського господарства "Ленд" станом на 30.04.2025 становить 30 000,00 грн (а.с. 21, 30).
Таким чином, сума боргу Фермерського господарства "Ленд" складає 30 000,00 грн, тобто сума простроченого платежу з повернення фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству, строком до 01.11.2024.
Неналежне виконання відповідачем зобов'язань за Договором стало підставою для звернення прокурора з позовом до суду.
Вирішуючи спір, господарський суд враховує таке.
Частиною 1 ст. 9 Закону України "Про фермерське господарство" передбачено, що новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші три роки після його створення), фермерським господарствам, зокрема з відокремленими фермерськими садибами, сімейним фермерським господарствам, фермерським господарствам, які провадять господарську діяльність та розташовані у гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України, надається допомога за рахунок коштів державного бюджету, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств, а також може надаватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. Кабінет Міністрів України щороку в проекті Державного бюджету України передбачає кошти на підтримку фермерських господарств. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проектах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку фермерських господарств.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про фермерське господарство" Український державний фонд підтримки фермерських господарств є державною бюджетною установою, яка виконує функції з реалізації державної політики щодо фінансової підтримки становлення і розвитку фермерських господарств, діє на основі Статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
Згідно із ч. 3 ст. 11 Закону України "Про фермерське господарство" допомога за рахунок коштів державного бюджету через Український державний фонд підтримки фермерських господарств надається фермерським господарствам на безповоротній основі та на конкурсних засадах на поворотній основі для здійснення виробничої діяльності та диверсифікації виробництва в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, а також спрямовується на забезпечення гарантій, поруки при кредитуванні банками фермерських господарств.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 № 1102 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам (далі - Порядок).
Вказаним Порядком, в редакції на дату укладення договору з відповідачем, передбачалось, що фінансова підтримка на конкурсних засадах на поворотній основі надається у розмірі, що не перевищує 500 тис. гривень, із забезпеченням виконання зобов'язання щодо повернення бюджетних коштів (пункт 6).
Відповідно до п. 11 Порядку для перерахування коштів фінансової підтримки Фонд надає органу Казначейства, зокрема, платіжні доручення і договір - у разі надання фінансової підтримки на поворотній основі.
Згідно з пунктом 13 Порядку кошти фінансової підтримки, наданої фермерським господарствам на конкурсних засадах на поворотній основі, повертаються згідно з укладеними відповідно до цього Порядку договорами на відповідний рахунок Фонду, відкритий в Казначействі за місцем реєстрації, і протягом двох робочих днів перераховуються до державного бюджету.
Між Укрдержфондом та Фермерським господарством "Ленд" укладено вищезазначений Договір, який за своєю правовою природою згідно цивільного законодавства підпадає під визначення договору позики.
У ст. 1046 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Частиною 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України встановлено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок (ч. 3 цієї статті).
Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 1 ст. 626 Цивільного кодексу України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Як встановлено матеріалами справи, позивачем на рахунок відповідача перераховано 500 000,00 грн за Договором.
Отримання цієї суми фінансової допомоги відповідачем не заперечується.
Ураховуючи умови Договору, зокрема положення п. 3.4.2. щодо строку повернення фінансової допомоги, та положення ст. 1049 Цивільного кодексу України, строк повернення поворотної фінансової допомоги, наданої позивачем відповідачу є таким, що настав.
Відповідач виконав свої зобов'язання частково, заборгованість останнього перед позивачем складає 30 000,00 грн.
Доказів оплати заборгованості у розмірі 30 000,00 грн відповідач не надав.
Таким чином, факт порушення відповідачем зобов'язання за Договором щодо повернення фінансової допомоги у встановлений строк (до 01.11.2024) належним чином доведений, документально підтверджений і в той же час відповідачем не спростований.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача грошового зобов'язання по сплаті на користь позивача грошових коштів у розмірі 30 000,00 грн.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Згідно норм ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
За положеннями ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Отже, на підставі повного, всебічного, об'єктивного та безпосереднього дослідження наявних у справі доказів та встановивши усі обставини справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Фермерського господарства "Ленд" (28420, Кіровоградська обл., Кропивницький район, с. Криничувате, вул. Набережна, буд. 1Б; код ЄДРПОУ: 38306617) на користь Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (03190, м. Київ, вул. Януша Корчака, буд. 9/12; код ЄДРПОУ: 20029342) заборгованість за Договором від 04.11.2020 № 31ФГ-2020 про надання фінансової підтримки на поворотній основі фермерському господарству в сумі 30 000,00 грн на р/р UA508201720355159055000015503, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Київ, код отримувача за ЄДРПОУ 20029342, МФО 820172.
Стягнути з Фермерського господарства "Ленд" (28420, Кіровоградська обл., Кропивницький район, с. Криничувате, вул. Набережна, буд. 1Б; код ЄДРПОУ: 38306617) на користь Кіровоградської обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 02910025, адреса: 25006, Кіровоградська обл., м. Кропивницький, просп. Європейський, 4) судовий збір у розмірі 3 028,00 грн.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення надіслати Кіровоградській обласній прокуратурі, Першому заступнику керівника Знам'янської окружної прокуратури до електронних кабінетів у системі "Електронний суд", Українському фонду підтримки фермерських господарств в особі Кіровоградського відділення Українського фонду підтримки фермерських господарств (25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, кім. 415) та Фермерському господарству "Ленд" (28420, Кіровоградська обл., Кропивницький район, с. Криничувате, вул. Набережна, буд. 1Б).
Повне рішення складено 04.07.2025.
Суддя О.Л. Бестаченко