cправа №947/24190/25
провадження №3/947/3245/25
04 липня 2025 року м.Одеса
Суддя Київського районного суду міста Одеси Щербіна А.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На адресу суду з ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №461439 від 23 червня 2025 року вбачається, що 23.06.2025 року о 16 годині 30 хвилин, ОСОБА_1 за адресою: м.Одеса, вул. Люстдорфська дорога, 31, знаходився в приміщенні «бару», де розливають спиртні напої, чим порушив п.2 постанови Київського районного суду м.Одеси щодо адміністративного нагляду повторно, протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Також в матеріалах справи містяться: рапорт на ім'я начальника ОРУП №1 ГУНП в Одеській області; пояснення від 23.06.2025 року ОСОБА_1 , де він відмовився від надання пояснень; копія довідки про звільнення, копія постанови суду від 05.02.2025 року про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 строком на один рік; копія постанови суду від 18.03.2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 187 КУпАП; довідка про звільнення та копія паспорту ОСОБА_1 .
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, просив його суворо не карати.
Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Зі змісту п.25 рішення Європейського суду з справ людини від 11 квітня 2011 року у справі «Жук проти України» вбачається, що суди, розглядаючи справи без участі учасників процесу, повинні пересвідчитися, що їх вчасно повідомлено про дату і час розгляду справи, тобто, що їх право бути присутніми під час судового розгляду не було порушено.
Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_2 про розгляд справи у суді повідомлений, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності та у матеріалах справи відсутні будь-які заяви та клопотання від нього про відкладення розгляду справи, беручи до уваги розумні строки розгляду справи, суддя приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 , з метою виключення можливості уникнення адміністративної відповідальності шляхом закриття провадження по справі на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Частина 2 ст.187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Частина 1 ст.187 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме за порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста).
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.15 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП, проте, співробітниками поліції разом із протоколом про адміністративне правопорушення, не було надано оригіналів або належним чином засвідчених копій (фотокопій) документів, що підтверджують винність особи у його вчиненні.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 відмовився від надання пояснень, будь-яких інших доказів, які б підтверджували вину ОСОБА_1 за обставинами від 23.06.2025 року, до протоколу про адміністративне правопорушення не надано.
Відповідно до ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, дослідивши письмові матеріали справи та оцінивши у сукупності надані докази, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, через недоведеність з боку особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, об'єктивних ознак вказаного адміністративного правопорушення, зокрема факту порушення правил адміністративного нагляду.
Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 7, 187, 280, 283, 284, 288, 289, 291, 294 Кодексу України про адміністративне правопорушення, суддя
1. Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності - закрити.
2. Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
3. Ця постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.В. Щербіна