Справа № 607/4401/23Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1
Провадження № 11-кп/817/219/25 Доповідач - ОСОБА_2
Категорія - ч.3 ст.110 КК України
30 червня 2025 р.
Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду в складі:
головуючого судді - ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_5
прокурора ОСОБА_6
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі, за відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 (in absentia) в порядку спеціального судового провадження, кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань №22023210000000069 від 21 лютого 2023 року за апеляційними скаргами захисника обвинувачених ОСОБА_20 , ОСОБА_22 та ОСОБА_21 - адвоката ОСОБА_7 , захисника обвинувачених ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 - адвоката ОСОБА_9 , захисника обвинувачених ОСОБА_15 та ОСОБА_14 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_12 - адвоката ОСОБА_11 , захисника обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 - адвоката ОСОБА_8 на вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року,
цим вироком
ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кемерово, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянин Російської Федерації
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинувачених.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Москва, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченої.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки станиці Малотенгінської Краснодарського краю, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна, яке є її власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченої.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний обвинуваченій в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки м. Волгоград, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна, яке є її власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченої.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний обвинуваченій у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця с. Несь Ненецького автономного округу, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченого.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженки м. Пенза, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є її власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченої.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний обвинуваченій в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженця м. Смоленськ, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченого.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженки смт. Піщанокопське Ростовської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
визнано винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено їй покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їй майна, яке є її власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченої
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченій в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , уродженця с. Новосьолово Томської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченого.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженця с. Красне Ненецького автономного округу Архангельської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченого.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , уродженця м. Великі Луки Псковської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинуваченого.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому у в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін;
ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , уродженця м. Шураб Ісфаринського району Ленінобадської області Таджицької РСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутат Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного йому майна, яке є його власністю.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинувачених.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, обраний обвинуваченому в порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін.
Згідно вироку суду, 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН входять Україна, Російська Федерація та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями - № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, та № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, - установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН
від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено, що ознаками агресії є:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це є рівносильним наведеним вище актам, або її значна участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру, чи то політичного, економічного, військового чи іншого характеру, не можуть слугувати виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, який підписаний СРСР, правонаступником якого є Російська Федерація.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, яка вступила в дію 26 січня 1910 року та 7 березня 1955 року визнана СРСР, правонаступником якого є Російська Федерація, передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути без зволікання оповіщено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання оповіщення.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України
від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та Російська Федерація, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.
31 травня 1997 року, відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та Федеральним Законом Російської Федерації від 2 березня 1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, Російська Федерація зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований Російською Федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.
Статтями 1 - 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Упродовж 2013 року у зв'язку з демократичними процесами, які відбувалися на території України, у представників влади РФ та службових осіб з числа керівництва ЗС РФ, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, виник злочинний умисел на вчинення протиправних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Мотивами зазначеного умислу стали євроінтеграційний курс розвитку України, підготовка до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, які були розцінені представниками влади і ЗС РФ як безпосередня загроза економічним та геополітичним інтересам РФ, що сприятиме втраті впливу над політичними процесами в Україні та позбавить контролю над її економічною діяльністю, призведе до поглиблення співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації та можливої денонсації угод щодо тимчасового розташування Чорноморського флоту РФ на території України - в АР Крим та м. Севастополі.
Свою злочинну мету співучасники з числа представників влади та ЗС РФ вирішили досягти шляхом розв'язання та ведення агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців ЗС РФ, у тому числі дислокованих на підставі міжнародних угод на території АР Крим і м. Севастополя, а також залучення до виконання злочинного плану інших осіб, у тому числі громадян України та Російської Федерації, створення і фінансування не передбачених законом збройних формувань та вчинення інших злочинів.
При цьому вони усвідомлювали, що такі протиправні дії призведуть до порушення суверенітету і територіальної цілісності України, незаконної зміни меж її території та державного кордону, загибелі людей,заподіяння значних матеріальних збитків та інших тяжких наслідків, передбачали і прагнули їх настання.
З метою реалізації вказаного умислу впродовж 2013 року на території РФ службові особи Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації (далі - ГШ ЗС РФ), на виконання наказів та під безпосереднім керівництвом представників влади та службових осіб ЗС РФ, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, розробили злочинний план, яким передбачалося досягнення військово-політичних цілей РФ, які, на думку співучасників, були прямо пов'язані з необхідністю незаконної окупації та подальшої анексії АР Крим, м. Севастополя та південно-східних регіонів України та, поряд із застосуванням політичних, дипломатичних, економічних та інформаційних заходів, використання протестного потенціалу населення південно-східних регіонів України для організації сепаратистських референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.
Указаний план повною мірою відповідав та був розроблений з урахуванням принципів та підходів, викладених під час виступу начальника ГШ ЗС РФ ОСОБА_24 перед Академією військових наук РФ з доповіддю про гібридну війну в лютому 2013 року, яка у подальшому отримала назву «доктрина Герасимова», де зазначалося, що з метою досягнення цілей повинна надаватися перевага невоєнним заходам (політичним, економічним, інформаційним, гуманітарним), які застосовуються з використанням протестного потенціалу населення, інформаційного протиборства, а також воєнним заходам прихованого характеру.
У подальшому, з грудня 2013 року до лютого 2014 року, для забезпечення схвалення та підтримки громадянами РФ і мешканцями південно-східних регіонів України злочинних діянь, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України та встановлення впливу і вагомості РФ на світовій арені, представники влади та ЗС РФ, на виконання спільного злочинного плану, організували із застосуванням засобів масової інформації розпалювання в Україні національної ворожнечі шляхом ведення інформаційно-пропагандистської підривної діяльності.
Так, із грудня 2013 року за допомогою різних видів медіа-ресурсів РФ здійснювалось викривлення подій на Євромайдані, вказувалося на хибність європейського вектора розвитку зовнішніх відносин України. При цьому, шляхом перекручування, постійного нав'язування хибного тлумачення та компонування інформації для зміни свідомості та ставлення громадян РФ і місцевих мешканців південно-східних регіонів України до дійсності та значення подій, які насправді відбувалися в Україні, представники опозиційних до тодішнього політичного режиму в Україні сил висвітлювалися як прихильники крайньо націоналістичних поглядів, а учасники національно-визвольного руху середини ХХ століття (ОУН, УПА) - як прибічники та послідовники фашизму, пропагувалася їх неповноцінність за ознаками ідеологічних та політичних переконань.
Одночасно, за допомогою засобів масової інформації здійснювалося спотворення свідомості частини населення України з метою зміни світоглядних основ, зародження сумніву в необхідності та доцільності спільного існування в рамках самостійної, унітарної, суверенної держави Україна з європейським вектором розвитку, підбурювання до міжетнічних конфліктів, розпалювання сепаратистських настроїв серед населення окремих регіонів України (АР Крим і м. Севастополя та південно-східних областей), провокування національних зіткнень, формування хибного образу частини українського населення як «націонал-фашистів», які мають інші духовні та моральні цінності та пропагують культ насильства та знущання над російськомовним населенням України.
Ураховуючи, що територія АР Крим та м. Севастополя мала найбільше військово-стратегічне значення для представників влади та ЗС РФ серед інших територій України, які були об'єктом їх злочинного посягання, а також те, що на вказаній території дислокувалися підрозділи Чорноморського флоту Російської Федерації (далі - ЧФ РФ), це сприяло найбільш прихованому використанню регулярних військ ЗС РФ поряд з іншими елементами гібридної війни; а тому ведення гібридної війни проти України співучасники злочинного плану вирішили розпочати на території півострова Крим.
Для ефективної реалізації плану вирішено залучити військовослужбовців ЗС РФ, співробітників інших силових відомств РФ, представників влади, інших громадян Російської Федерації та України. Крім того, з цією ж метою, представниками влади РФ створено та озброєно іррегулярні незаконні збройні формування, озброєні банди та групи найманців, якими керували офіцери спецслужб і ЗС РФ.
Зокрема, на військовослужбовців ЧФ РФ співучасниками покладалося вжиття заходів щодо підготовки та розв'язання агресивної війни на території АР Крим і м. Севастополя, а саме:
- планування, підготовка, організація прийняття та розосередження на об'єктах ЧФ РФ військових підрозділів ЗС РФ, які передбачалися ГШ ЗС РФ для здійснення вторгнення на територію АР Крим і м. Севастополя для ведення агресивної війни проти України;
- організація блокування підрозділами ЧФ РФ у взаємодії з військовими козацькими товариствами РФ, діючими під виглядом місцевих жителів АР Крим і м. Севастополя, та з представниками так званої «самооборони» - незаконними збройними формуваннями, військових частин Збройних Сил України (далі - ЗС України) та Державної прикордонної служби України (далі - ДПС України) з метою перешкоджання їхній законній діяльності щодо відсічі збройній агресії РФ, оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності;
- організація блокування транспортних комунікацій з метою нейтралізації роботи морського та повітряного військового транспорту, пошкодження об'єктів, які мають важливе оборонне значення для України;
- організація захоплень будівель і споруд органів державної влади України з метою перешкоджання їхній нормальній роботі.
Так, починаючи з 20 лютого 2014 року для реалізації вищезазначеного умислу, з метою блокування та захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів військової та цивільної інфраструктури для забезпечення військової окупації та подальшої анексії РФ території АР Крим і м. Севастополя, усупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2, 3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, а також всупереч вимогам частини 4 статті 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН, № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, статей 1, 2, 68 Конституції України, на територію суверенної держави Україна, а саме АР Крим і м. Севастополь, здійснено вторгнення військовим, морським та повітряним транспортом окремих підрозділів ЗС РФ.
У подальшому військовослужбовці ЧФ РФ, у взаємодії з підрозділами спеціальних військ ЗС РФ, підрозділами та спеціальними формуваннями інших силових відомств РФ, іррегулярними незаконними збройними формуваннями, озброєними бандами, групами найманців та із залученням представників військових козацьких товариств РФ, продовжили реалізацію спільного умислу, спрямованого на військову окупацію та подальшу анексію АР Крим та м. Севастополя.
Зокрема, 27 лютого 2014 року близько 04 год. 30 хв. понад 100 озброєних військовослужбовців НОМЕР_1 окремого полку спецпризначення ПДВ ЗС РФ проникли до будівель Верховної Ради АР Крим за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, проспект Кірова, 13, та Ради Міністрів АР Крим за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Карла Маркса, 18, захопили їх та установили контроль над їхньою діяльністю з метою забезпечення прийняття вигідних та необхідних для РФ рішень.
Здійснивши захоплення будівель центральних органів влади АР Крим і м. Севастополя, представники командування ЗС РФ на виконання вказівок та розпоряджень представників влади РФ продовжили агресивні військові дії, визначені заздалегідь розробленим злочинним планом, з метою порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміни меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Зокрема, упродовж 27-28 лютого 2014 року здійснено блокування автошляхів, захоплення аеропортів та транспортних підприємств, що організовували та забезпечували безпечний рух повітряних суден.
Одночасно із блокуванням автошляхів та захопленням аеропортів і транспортних підприємств розпочато блокування та захоплення військових частин ЗС України, дислокованих на території АР Крим і м. Севастополя, пошкодження та знищення військового майна, що має важливе оборонне значення для України.
Після захоплення військових частин та виведення з ладу системи протиповітряної оборони підрозділів ЗС України, дислокованих в АР Крим і м. Севастополі, порушуючи державний повітряний простір України, на територію півострова Крим почали безперешкодно здійснювати неодноразові перельоти з території Південного військового округу РФ та посадку в районах аеродромів «Кача» та «Гвардійське» ЧФ РФ військові літаки та вертольоти з військовослужбовцями ЗС РФ на бортах.
Крім того, для забезпечення контролю над повітряним простором півострова Крим та з метою недопущення на зазначену територію військових підрозділів ЗС України і представників правоохоронних органів України для вжиття заходів щодо відсічі збройній агресії РФ, оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, військовослужбовцями ЧФ РФ у взаємодії з військовослужбовцями військових частин спеціального призначення ЗС РФ, якими здійснено вторгнення на територію півострова Крим, проведено блокування, захоплення та диверсії на військових аеродромах, розташованих на території АР Крим і м. Севастополя.
Крім того, з 27 лютого 2014 року військовослужбовцями ЧФ РФ, у взаємодії з представниками інших підрозділів ЗС РФ, військових козацьких товариств РФ, на виконання розробленого злочинного плану розпочато заходи з блокування та захоплення військових частин ВМС ЗС України та ДПС України.
Окрім цього, з метою контролю за використанням зброї та перешкоджанням виконання службових обов'язків щодо здійснення охорони державного кордону України, невеликими групами військовослужбовців зі складу невстановлених підрозділів спеціального призначення ЗС РФ, у кількості до 100 осіб, у спеціальному екіпіруванні, озброєних автоматами, штурмовими гвинтівками, снайперськими гвинтівками та шумовими гранатами, здійснено напади та захоплення органів управління ДПС України на території АР Крим і м. Севастополя усіх рівнів - від регіонального управління до підрозділів охорони кордону.
Крім того, у період з 27 лютого до 18 березня 2014 року військовослужбовці ЗС РФ спільно з іншими особами, у тому числі з числа військових козацьких товариств РФ, вчинили захоплення і блокування будівель правоохоронних органів, органів державної влади, підприємств, установ та організацій для взяття під свій контроль місцевих засобів телерадіомовлення і комунікації та забезпечення виконання іншими співучасниками ведення агресивної війни згідно з відведеними їм ролями в реалізації спільного умислу, спрямованого на окупацію та подальшу анексію території АР Крим та м. Севастополя.
Таким чином, з 20 лютого 2014 року представниками влади РФ і службовими особами ЗС РФ розпочато збройне вторгнення регулярних військ РФ на територію України з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Виконання вищевказаних дій надало можливість представникам влади та службовим особам із числа керівництва ЗС РФ забезпечити військову окупацію території АР Крим та м. Севастополя, проведення диверсій, блокування військових частин, установ та органів військового управління ЗС України та інших військових формувань, державних органів та органів місцевого самоврядування, ведення підривної діяльності, організацію проведення на території АР Крим та м. Севастополя 16 березня 2014 року незаконного сепаратистського референдуму, спрямованого на порушення територіальної цілісності України, проголошення так званої «Республіки Крим» суверенною державою та подальше звернення нелегітимного парламенту АР Крим до Російської Федерації із пропозицією про прийняття «Республіки Крим» до складу РФ як нового суб'єкта федерації.
Так, 06 березня 2014 року Верховною Радою Автономної Республіки Крим прийнято незаконну постанову № 1702-6/14 «Про проведення загальнокримського референдуму».
Вищевказаною постановою Верховна Рада АР Крим постановила увійти до складу Російської Федерації як суб'єкт Російської Федерації та провести 16 березня 2014 року загальнокримський референдум (включаючи місто Севастополь), на який винести альтернативні запитання: «1) Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?»; «2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?». При цьому, на голосування не виносилося питання про проголошення незалежності АР Крим та м. Севастополя.
Цією ж постановою Верховної Ради АР Крим також затверджено текст бюлетеня для голосування на загальнокримському референдумі 16 березня 2014 року і Тимчасове положення про загальнокримський референдум, утворено Комісію Автономної Республіки Крим із проведення загальнокримського референдуму.
Водночас, Указом виконувача обов'язків Президента України від 7 березня 2014 року № 261/2014 зупинено дію вказаної постанови як такої, що не відповідає Конституції та законам України. Крім того, Конституційний Суд України своїм рішенням від 14 березня 2014 року № 2-рп/2014визнав неконституційною зазначену постанову Верховної Ради АР Крим, оскільки нею порушено конституційний принцип територіальної цілісності України, а парламент Криму вийшов за межі своїх повноважень. Конституційний Суд України визнав дану постанову такою, що суперечить основоположним принципам суверенності та територіальної цілісності держави, закладеним у міжнародно-правових актах, зокрема принципу взаємної поваги до суверенної рівності кожної держави, що включає політичну незалежність, можливість зміни кордонів відповідно до міжнародного права мирним шляхом і за домовленістю.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим незаконною постановою «Про Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і міста Севастополя» від 11 березня 2014 року № 1727-6/14 затвердила Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, спільно прийняту депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Севастопольської міської ради.
Водночас, рішенням Конституційного Суду України від 20 березня 2014 року № 3-рп/2014 вказану постанову визнано неконституційною у зв'язку з тим, що затвердження такої декларації не належить до повноважень Верховної Ради АР Крим і суперечить статтям 2, 8, 132, 133, 134, частині 2 статті 135, статтям 137, 138 Конституції України, а також є порушенням положень статті 73, пункту 2 частини першої статті 85 Основного закону України.
У своєму рішенні Конституційний Суд України, зокрема, наголосив, що право на самовизначення на території Автономної Республіки Крим та в місті Севастополі було реалізовано їх жителями як невід'ємною частиною всього Українського народу під час всенародного голосування на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ураховуючи результати цього референдуму, Верховна Рада України, діючи від імені Українського народу - громадян України всіх національностей, 28 червня 1996 року прийняла Конституцію України, в якій проголосила Україну суверенною і незалежною державою (стаття 1) та закріпила принцип її територіальної цілісності (стаття 2).
Конституційним Судом України у цьому ж рішенні зазначено, що Конституція України не передбачає права окремої частини громадян України (в тому числі і національних меншин) на одностороннє самовизначення, в результаті якого відбудеться зміна території України як унітарної держави.
16 березня 2014 року на окупованих Російською Федерацією територіях АР Крим та м. Севастополь представниками влади та ЗС РФ, діючими на виконання спільного злочинного плану щодо порушення територіальної цілісності України шляхом окупації та подальшої анексії вказаних територій, організовано та проведено незаконний референдум.
Незважаючи на набуття законної сили постановою Верховної Ради України від 15 березня 2014 року № 891-VII «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим», 17 березня 2014 року нелегітимною Верховною Радою АР Крим прийнято постанову № 1745-6/14 «Про незалежність Криму», у якій заявлено про звернення до Російської Федерації з пропозицією про прийняття «Республіки Крим» до складу Російської Федерації як нового суб'єкта РФ зі статусом республіки.
Після цього, представники влади РФ продовжили реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на порушення територіальної цілісності України шляхом окупації та анексії території півострова Крим.
Так, незважаючи на незаконність організованого та проведеного представниками влади РФ на території півострова Крим референдуму 16 березня 2014 року, нелегітимність існуючих органів влади Автономної Республіки Крим, всупереч наведеним вище міжнародним зобов'язанням РФ стосовно України, 17 березня 2014 року видано Указ Президента РФ № 147 «Про визнання Республіки Крим».
Цього ж дня Президентом РФ видано розпорядження № 63-рп «Про підписання Договору між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів», яким погоджено проект вказаного Договору та прийнято рішення про його підписання на вищому рівні.
18 березня 2014 року в м. Москва РФ, Президентом РФ ОСОБА_25 та самопроголошеними представниками так званої «влади Криму» ОСОБА_26 і ОСОБА_27 , а також самопроголошеним так званим «мером» м. Севастополя ОСОБА_28 підписано «Договір між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів» (далі - «Договір»).
Наступним етапом щодо реалізації злочинного плану представників влади та ЗС РФ було надання незаконному «Договору» видимості юридичної сили, зокрема, шляхом визнання уявної міжнародної правосуб'єктності адміністративно-територіальних одиниць України - Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Так, відповідно до статті 8 Федерального конституційного закону «Про порядок прийняття до Російської Федерації та утворення в її складі нового суб'єкта Російської Федерації», єдиною умовою внесення до Державної Думи на ратифікацію міжнародного договору, що не вступив в силу, є визнання його Конституційним Судом РФ таким, що відповідає Конституції Російської Федерації.
У подальшому, ввечері 18 березня 2014 року (більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено), до Конституційного суду РФ надійшов запит Президента РФ про перевірку відповідності Конституції РФ тимчасово застосовуваного вищевказаного «Договору» про прийняття «Республіки Крим» до складу РФ (далі - Запит).
Постановою Конституційного Суду РФ від 19 березня 2014 року № 6-П «У справі про перевірку конституційності міжнародного договору, який не набрав чинності, між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів», безпідставно визнано незаконний «Договір» таким, що відповідає Конституції РФ.
20 березня 2014 року Державна дума Федеральних зборів РФ прийняла Федеральний закон № 36-ФЗ «Про ратифікацію Договору між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів» та погодила супутній до «Договору» Федеральний конституційний Закон № 6-ФКЗ «Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя».
21 березня 2014 року Рада Федерації Федеральних зборів РФ на позачерговому засіданні своєю постановою № 68-СФ також погодила ратифікацію цього «Договору», а крім того, постановою № 69-СФ прийняла супутній до «Договору» Федеральний конституційний закон щодо утворення в РФ двох нових суб'єктів - «Республіки Крим» і «міста федерального значення Севастополя».
У той же день вищевказані федеральний (№ 36-ФЗ) та федеральний конституційний (№ 6-ФКЗ) закони були підписані Президентом РФ та набули чинності.
Таким чином представниками влади РФ здійснена окупація частини території України - Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та спроба легітимізувати указані дії.
В тимчасово окупованих АР Крим і м. Севастополі під виглядом органів державної влади створені окупаційні адміністрації Російської Федерації, які забезпечують подальшу окупацію та здійснюють управління указаними територіями на місцевому рівні.
Також представниками влади і ЗС РФ вчинялися дії щодо зміни меж території та державного кордону України на решті території держави.
Так, вказаними особами організовувалися та проводилися у березні - квітні 2014 року антиурядові протестні акції, найбільш масові з яких - у Луганській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Основою їх метою було поширення сепаратистських проросійських гасел та здійснення силового захоплення адміністративних будівель органів державної влади для послідуючої організації незаконних референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.
З метою гарантованого досягнення указаних цілей та створення видимості того, що в Україні триває внутрішній конфлікт, представники влади та ЗС РФ вирішили створити на її території терористичні організації, які поряд із основною функцією - здійснення терористичної діяльності, повинні створити враження діяльності в межах Донецької та Луганської областей опозиційних сил, які нібито від імені та за цілковитої підтримки місцевого населення відстоюють їх право на самовизначення та незалежність, що прямо суперечить Конституції України та нормам міжнародного права.
Так, під безпосереднім керівництвом та контролем невстановлених на цей час представників влади та ЗС РФ, 7 квітня 2014 року на території Донецької області України створено терористичну організацію «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»), а 27 квітня 2014 року на території Луганської області України - терористичну організацію «Луганська народна республіка» (далі - «ЛНР»), у складі яких утворені незаконні збройні формування.
Контроль та координація діяльності цих терористичних організацій, як і їх фінансове та матеріальне забезпечення, у тому числі зброєю, боєприпасами, військовою технікою, здійснюється представниками влади та ЗС РФ.
Указані терористичні організації мають: конкретних лідерів, які підтримують між собою тісні взаємозв'язки, чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, керівники та учасники яких підпорядковуються лідерам організації, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов'язки згідно з єдиним планом спільних злочинних дій.
Так, на учасників політичного блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов'язки:
- створення так званих органів державної влади «ДНР» та «ЛНР» та організація їх діяльності;
- видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР» та «ЛНР»;
- організація та проведення незаконного референдуму на території Донецької та Луганської областей про визнання суверенітету незаконних утворень «ДНР» та «ЛНР»;
- проведення агітаційної роботи серед населення щодо діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» з метою схиляння їх до участі у вказаних терористичних організаціях та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України;
- організація збору та отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичних організацій та осіб, лояльно налаштованих до їх діяльності, а також розподіл такої допомоги;
- налагодження взаємодії між терористичними організаціями «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» та її лідерами з метою координації дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
- налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для протидії правоохоронним органам та Збройним Силам України;
- налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності «ДНР» та «ЛНР», дискредитації діяльності органів державної влади України та осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції, та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за допомогою таких ЗМІ закликів до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні та дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
- надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам бойового блоку «ДНР» та «ЛНР» для забезпечення їх протиправної діяльності;
- забезпечення учасників «ДНР» та «ЛНР» транспортом, символікою, агітаційними та іншими необхідними матеріалами.
На учасників силового блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладались наступні обов'язки:
- систематична організація та ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України;
- організація у групи осіб, які є прихильниками злочинної діяльності учасників «ДНР» та «ЛНР», озброєння зазначених осіб та керівництво їхніми діями, з метою опору представникам державної влади та унеможливлення припинення злочинної діяльності правоохоронними органами та Збройними Силами України;
- створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності;
- вербування нових учасників до складу силового блоку «ДНР» та «ЛНР» та керівництво їхніми діями;
- захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об'єктів на території Донецької та Луганської областей;
- скоєння терористичних актів та диверсій на території України;
- захоплення зброї чи заволодіння у інший спосіб боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у проведенні антитерористичної операції та забезпечення власної злочинної діяльності;
- викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні;
- силова підтримка учасників політичного блоку при проведенні незаконного референдуму на території Донецької та Луганської областей про визнання суверенітету незаконних державних утворень «ДНР» та «ЛНР», а також укріплення та охорона зайнятих ними будівель та споруд;
- вчинення дій, спрямованих на унеможливлення проведення 25 травня 2014 року позачергових виборів Президента України на території Донецької та Луганської областей;
- організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичної організації;
- охорона полонених військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та цивільного населення, незаконно утримуваних учасниками терористичних організацій.
На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що входять до складу вказаних блоків.
Основними завданнями учасників указаних терористичних організацій є насильницьке повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом застосування зброї, вчинення терористичних актів - здійснення вибухів, підпалів та інших дій, які створюють небезпеку для життя та здоров'я людини, загрозу заподіяння значної майнової шкоди та настання інших тяжких наслідків.
Враховуючи викладене, «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» є стійкими об'єднаннями невизначеної кількості осіб (більше трьох), створені з метою здійснення терористичної діяльності, у межах яких здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, а тому у відповідності до ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичними організаціями.
7 квітня 2014 року, за поданням керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, погодженим із Головою Служби безпеки України, на території Донецької і Луганської областей розпочато проведення антитерористичної операції (далі - АТО).
13 квітня 2014 року, через посилення сепаратистських виступів та захоплення державних установ на сході України, виконуючий обов'язки Президента України Указом від 14 квітня 2014 року № 405/2014 затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», та Україною розпочато на території Донецької та Луганської областей широкомасштабну АТО із залученням Збройних Сил України та інших військових формувань.
Визнання Верховною Радою України «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» терористичними організаціями, як і численні злочини вчинені їх представниками, знайшли своє відображення у Заяві Верховної Ради України «Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України», схваленій постановою Верховної Ради України від 22 липня 2014 року № 1596-VII, Заяві Верховної Ради України «Щодо протидії поширенню підтримуваного Російською Федерацією міжнародного тероризму», схваленій постановою Верховної Ради України від 22 липня 2014 року № 1597-VII, Зверненні Верховної Ради України до Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, національних парламентів держав - членів ЄС, США, Канади, Японії та Австралії щодо масового розстрілу людей під Волновахою в Україні, затвердженому постановою Верховної Ради України від 14 січня 2015 року № 106-VIII, Заяві Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», схваленій постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII.
Отже, Верховною Радою України, як єдиним законодавчим органом державної влади, констатовано віднесення «ДНР» і «ЛНР» до терористичних організацій, а відповідних осіб, які забезпечують їх функціонування, як учасників терористичної організації.
Відповідно до положень Європейської конвенції про боротьбу з тероризмом від 27 січня 1977 року № ETSN90, Протоколу, що вносить зміни до зазначеної конвенції від 15 травня 2003 року № ETSN190, Резолюції Ради Безпеки ООН від 28 вересня 2001 року № 1373 по боротьбі з тероризмом, Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму від 16 травня 2005 року, терористична організація виділена як вид злочинної організації за спеціальною метою - здійснення терористичної діяльності.
Водночас, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична діяльність - діяльність, яка охоплює: планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів; підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях; організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у таких актах; вербування, озброєння, підготовку та використання терористів; пропаганду і поширення ідеології тероризму; фінансування та інше сприяння тероризму.
Терористичні організації створюються для вчинення діянь, передбачених частинами 1-3 ст. 258 КК України, а також інших злочинів терористичної спрямованості, тобто діянь, направлених на залякування населення з метою спонукання держави, міжнародної організації, фізичної чи юридичної особи до прийняття чи відмови від прийняття будь-якого рішення. При цьому, злочини терористичної організації відрізняються від інших споріднених злочинів саме фактором цілеспрямованості залякування населення як засобу досягнення поставленої мети.
Враховуючи вищевикладене, «ДНР» і «ЛНР» містять усі необхідні ознаки терористичної організації, мають стабільний склад лідерів, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоків лідерам організацій, а також план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.
Виходячи із системного аналізу положень ст. 28 КК України та ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична організація за своєю правовою природою є одним із різновидів стійких злочинних об'єднань. Установлення наявності чи відсутності у певної групи чи організації ознак такого об'єднання та визначення його виду належить до повноважень суду при ухваленні вироку про притягнення до кримінальної відповідальності фізичних осіб за участь у злочинному об'єднанні, оскільки такі ознаки є обов'язковими елементами складу відповідних злочинів.
Для підтримки підконтрольних терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» представники влади РФ створили іррегулярні незаконні збройні формування. Указані збройні формування систематично підкріплювалися найманцями з РФ, у тому числі з числа звільнених у запас військовослужбовців ЗС РФ, а також постачанням зброї і військової техніки, у тому числі танки, артилерійські системи, протитанкові засоби та зенітно-ракетні комплекси, що постачались РФ на територію України.
Учасниками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» за підтримки незаконних збройних формувань, озброєних банд, груп найманців, у тому числі засланих в Україну з РФ, а також розвідувально-диверсійних груп, які очолювали офіцери ГУ ГШ ЗС РФ, шляхом вчинення терористичних актів, захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів інфраструктури, актів застосування збройної сили проти держави України, а також інших злочинів, здійснено окупацію частини території Донецької та Луганської областей та взято під контроль частину державного кордону України в указаних областях.
Керівники терористичних організацій «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» за сприяння та координації представників влади РФ провели фіктивні референдуми про відокремлення Донецької і Луганської областей від України та проголошення їх незалежними «державами».
Усвідомлюючи, що законні дії сил АТО по припиненню діяльності терористичних організацій та відновленню конституційного правопорядку на території України ставлять під загрозу реалізацію їх злочинного плану, представники влади РФ залучили до його виконання не лише терористичні організації та іррегулярні збройні формування, а й регулярні підрозділи ЗС РФ, які здійснювали ракетно-артилерійські обстріли, а також збройні напади на підрозділи і позиції сил АТО з території РФ.
Зокрема, 22 червня 2014 року диверсійно-розвідувальною групою ЗС РФ із застосуванням мінометів, гранатометів та стрілецької зброї обстріляно колону підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_13 на перехресті доріг Біловодськ-Чугінка-Розквіт.
5 липня 2014 року диверсійно-розвідувальною групою ЗС РФ, яка рухалася на двох маломірних плавзасобах з боку РФ, в Азовському морі здійснено мінометний обстріл підрозділів « ІНФОРМАЦІЯ_14 » і « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ІНФОРМАЦІЯ_16 .
11 липня 2014 року з території РФ із реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» здійснено обстріл підрозділу тактичного угрупування «Кордон» в районі населеного пункту Зеленопілля.
У травні-липні 2014 року силами АТО взято під контроль приблизно 70 відсотків території Донецької та Луганської областей, звільнено від учасників терористичних організацій значну кількість міст і населених пунктів та забезпечено контроль за основними транспортними комунікаціями. При цьому місто Луганськ, місто Горлівка Донецької області та частково місто Донецьк були блоковані.
Враховуючи указані успіхи сил АТО, з метою перешкодити їм відновити контроль над державним кордоном України в Донецькій і Луганській областях, представники влади РФ прийняли рішення про необхідність вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію Донецької області.
Упродовж 7-11 серпня 2014 року здійснено посилення угруповання ЗС РФ уздовж Державного кордону України, яке нараховувало до 32 батальйонно-тактичних груп (далі - БТГр) та 3 ротно-тактичних груп (далі - РТГр). Чисельність особового складу становила не менше 45 100 осіб, танків - до 160 одиниць, БМП та БТР - до 1 360 одиниць, артилерії - до 350 одиниць, РСЗВ - до 130 одиниць, бойових літаків -192 одиниці, вертольотів - 137 одиниць.
24 серпня 2014 року військовослужбовці 331-го гвардійського парашутно-десантного полку 98-ї дивізії ПДВЗС РФ загальною кількістю близько 400 осіб у взаємодії з іншими невстановленими підрозділами ЗС РФ у складі 3-х батальйонно-тактичних груп (військовослужбовці ЗС РФ у кількості понад 3 500 осіб, у розпорядженні яких перебувало близько 60 танків, 320 БМД та БМП, 60 гармат, у т.ч. до 16 протитанкових, близько 45 мінометів), діючи на виконання злочинного наказу представників влади і ЗС РФ, з метою зміни меж території та державного кордону України шляхом ведення агресивної війни, здійснили широкомасштабне вторгнення на територію України в районі населених пунктів Побєда - Берестове Старобешевського району Донецької області та маршем просунулися в район м. Іловайськ Донецької області, де оточили підрозділи сил АТО.
При цьому, з метою введення в оману сил АТО, на військовій техніці ЗС РФ було знято або замасковано тактичні знаки, які вказували на її приналежність до ЗС РФ, а замість них нанесені розпізнавальні позначки, які використовувалися силами АТО.
29 серпня 2014 року, безпосередньо під час виходу особового складу підрозділів сил АТО з оточення в районі м. Іловайськ у похідному (не бойовому) порядку за визначеним маршрутом в якості наданого представниками влади і ЗС РФ гуманітарного коридору, в районі населених пунктів Старобешево, Чумаки, Новодворське, Агрономічне, Многопілля, Червоносільське, Осикове, Новокатеринівка Донецької області, дві колони сил АТО, за наказами вищевказаних осіб, були розстріляні підрозділами ЗС РФ та учасниками терористичної організації «ДНР».
У період з літа 2014 року по листопад 2015 року для організації оперативного управління й контролю іррегулярних незаконних збройних формувань РФ та підрозділів терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», їх забезпечення (фінансування) озброєнням, військовою технікою та іншим майном, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей представниками влади і ЗС РФ сформовано два армійські корпуси - 1-й армійський корпус (зі складом: 5 бригад, 3 окремі полки, 8 окремих батальйонів (дивізіонів), 5 батальйонів територіальної оборони та 2 окремі роти) на окупованій території Донецької області та 2-й армійський корпус (зі складом: 4 бригади; 2 окремі полки; 6 окремих батальйонів (дивізіонів), 8 батальйонів територіальної оборони, 2 окремі роти) на окупованій території Луганської області, які укомплектовувалися за рахунок підрозділів учасників терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» та регулярних військ ЗС РФ.
Незаконні збройні формування терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», іррегулярні незаконні збройні формування РФ та військовослужбовці ЗС РФ чинять збройний опір Україні у відновленні територіальної цілісності та забезпеченні правопорядку, при цьому учасники політичного блоку вказаних терористичних організацій, за підтримки та сприяння представників влади РФ під виглядом органів державної влади, створили окупаційні адміністрації Російської Федерації, які забезпечують подальшу окупацію та здійснюють управління вказаними територіями на місцевому рівні.
З огляду на викладене, між державами РФ та Україна з 20 лютого 2014 року триває збройний конфлікт міжнародного характеру.
Частиною 2 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII констатовано, що тимчасова окупація території України розпочалася 20 лютого 2014 року.
Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року № 2268-VIII визначено, що збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності; Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, що складаються з регулярних з'єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони Російської Федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам Російської Федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи та структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні Російській Федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.
З листопада 2021 року представники влади та ЗС РФ, з метою підготовки до повномасштабного нападу на Україну, організували перекидання підрозділів ЗС та інших військових формувань РФ до кордонів України, що пояснювалося запланованими спільними російсько-білоруськими навчаннями «Союзна рішучість-2022», які розпочалися 10 лютого 2022 року.
Станом на 8 лютого 2022 року вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій України зосереджено 140 тис. військових РФ, включаючи повітряний та морський компонент.
З метою створення приводів для ескалації воєнного конфлікту і здійснення спроби виправдання своєї агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою, представниками влади та ЗС РФ розроблено окремий план, який передбачав вчинення дій, спрямованих на введення в оману і залякування громадян РФ та мешканців тимчасово окупованих територій України, а також вчинення провокацій, які полягали у імітації нападів і вогневих ударів, вчинених нібито підрозділами ЗС України по території РФ та тимчасово окупованим територіям України.
Одночасно із зазначеним передбачалося визнання керівництвом РФ «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» незалежними державами та отримання від них звернення з запитом про надання військової підтримки, яка викликана нібито агресією Збройних Сил України.
На виконання зазначених намірів, 15 лютого 2022 року Державна Дума Російської Федерації звернулася до Президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність «самопроголошених Донецької та Луганської народних республік».
18 лютого 2022 року керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей повідомлено про проведення евакуації місцевого населення тимчасово окупованих територій України до Ростовської області, що пояснювалося вигаданими застереженнями про те, що Збройні Сили України мають намір атакувати тимчасово окуповані території та здійснити їх силове повернення під контроль України.
19 лютого 2022 року вказаними особами було оголошено так звану загальну мобілізацію жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
21 лютого 2022 року керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до Президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність так званих Донецької та Луганської народних республік.
В цей же день, Президент Російської Федерації скликав позачергове засідання Ради безпеки Російської Федерації, де обговорено питання щодо доцільності визнання незалежності Донецької та Луганської народних республік.
Службові особи з числа вищого керівництва РФ, які входять до складу Ради безпеки РФ, публічно підтримали звернення Державної думи РФ та заявили про необхідність визнання Президентом РФ незалежності «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки».
Цього ж дня Президент Російської Федерації підписав указ про визнання незалежності Донецької народної республіки та Луганської народної республіки.
22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації підписав з керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей договори про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, які в той же день ратифіковані Державною думою та Радою Федерації РФ.
В цей же день Президент Російської Федерацію, реалізуючи злочинний план, з метою надання видимості законності дій по нападу на Україну, направив до Ради Федерації РФ звернення про використання Збройних Сил РФ за межами РФ, яке було задоволено.
23 лютого 2022 року керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до Президента Російської Федерації з проханням надати допомогу у відбитті надуманої ними воєнної агресії «українського режиму щодо населення» так званих Донецької та Луганської народних республік.
24 лютого 2022 року о 5 годині Президент Російської Федерації оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні.
В подальшому цього ж дня Збройними Силами РФ, які діяли за наказом керівництва РФ і ЗС РФ, віроломно здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромам, військовим штабам і складам ЗС України, а також підрозділами ЗС та інших військових формувань РФ здійснено широкомасштабне вторгнення на територію суверенної держави Україна.
У період з 5 години 24 лютого 2022 року та щонайменше до
06 квітня 2022 року (включно) підрозділи ЗС та інших військових формувань РФ здійснюють спроби окупації українських міст, які супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об'єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до загибелі людей, у тому числі дітей, та інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
У свою чергу, депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_23 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , будучи представниками влади РФ, уповноваженими приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій та передбачаючи можливість загибелі людей, зокрема й цивільного населення, та настання інших тяжких наслідків, розуміючи, що вони порушують встановлений ст.ст. 1-3, 68 Конституції України державний устрій та порядок, посягають на недоторканість та територіальну цілісність України, з метою зміни меж її території та державного кордону, а також розширення впливу РФ, з мотивів перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю Російської Федерації над політичними та економічними процесами в Україні, усвідомлюючи, що інші співучасники діють всупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, порушують принципи Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року та вимоги частини 4 статті 2 Статуту ООН та Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХIХ), ст. 1-3, 68 Конституції України, 15 лютого 2022 року, за адресою Російська Федерація, м. Москва, вул. Охотний ряд, буд. 1, прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де підтримали постанову із зверненням до Президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. Також 22 лютого 2022 року, за тією ж адресою, депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_23 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Донецької народною республікою та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Луганською народною республікою. У такий спосіб ОСОБА_23 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , будучи представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Зазначені рішення Державної думи Федеральних Зборів РФ були частиною злочинного плану, так як сам факт їх існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і був спробою виправдання агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою.
Дії РФ призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Крім цього, 22 лютого 2002 року депутат Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_17 , будучи представником влади РФ, уповноваженим приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, з мотивів зміни меж території та державного кордону України, а також розширення політичного впливу Російської Федерації в Україні, перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю РФ над економічними процесами в Україні, передбачаючи при цьому загибель людей, зокрема й цивільного населення та настання інших тяжких наслідків, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій, всупереч взятих РФ міжнародних зобов'язань, зокрема, передбачених статтями 3,8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2 та 3 Договору про Дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, положень Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2, 3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, а також всупереч вимогам частини 4 статті 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (ХХV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН, № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 ІІІ Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, та встановленого статтями 1-3, 68 Конституції України державного устрою та порядку, проголосувала за ратифікацію Договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і ДНР та між РФ і ЛНР, що призвело до вторгнення ЗС РФ в Україну, загибелі людей, у тому числі дітей, та настання інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та іншої інфраструктури необхідної для життєдіяльності людей.
Також, 15 лютого та 22 лютого 2002 року депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , будучи представниками влади РФ, уповноваженими приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, з мотивів зміни меж території та державного кордону України, а також розширення політичного впливу Російської Федерації в Україні, перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю РФ над економічними процесами в Україні, передбачаючи при цьому загибель людей, зокрема й цивільного населення та настання інших тяжких наслідків, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій, всупереч взятих РФ міжнародних зобов'язань, зокрема, передбачених статтями 3,8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2 та 3 Договору про Дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, положень Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2, 3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, а також всупереч вимогам частини 4 статті 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (ХХV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН, № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 ІІІ Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, та встановленого статтями 1-3, 68 Конституції України державного устрою та порядку, звернулися із зверненням до Президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність «самопроголошених Донецької та Луганської народних республік» та проголосували за ратифікацію Договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і ДНР та між РФ і ЛНР, що призвело до вторгнення ЗС РФ в Україну, загибелі людей, у тому числі дітей, та настання інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та іншої інфраструктури необхідної для життєдіяльності людей.
Судом першої інстанції дії обвинувачених кваліфіковані за ч. 3 ст. 110 КК України, як умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені особою, яка є представником влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду, захисник обвинувачених ОСОБА_20 , ОСОБА_22 та ОСОБА_21 - адвокат ОСОБА_7 подав апеляційну скаргу на вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року, за змістом якої вважає, що оскаржуваний вирок підлягає скасуванню у зв'язку із істотним порушенням вимог КПК України через здійснення судом розгляду вказаного кримінального провадження за відсутності обвинувачених, а також неправильне застосування кримінального законодавства, невідповідність висновків суду, викладених в судовому рішенні фактичним обставинам кримінального провадження.
Вважає, що оскаржуваним вироком допущено істотне порушення вимог КПК України та установленої практики ЄСПЛ через здійснення судом розгляду вказаного кримінального провадження за відсутності обвинувачених, в тому числі ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 .
Апелянт вказує, що жодного документу, який б підтверджував отримання ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 інформації про наявне кримінальне провадження та пред'явлене їм обвинувачення стороною обвинувачення не надано і судом не здобуто.
Також в матеріалах справи відсутні докази, які б доводили, що ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , намагаються уникнути правосуддя або відмовились від свого права бути присутніми в суді.
Звертає увагу, що в обвинувальному акті визначено відповідального за будь-які наслідки суб'єкта - державу РФ, а не ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , наслідки не конкретизовані, описані абстрактно. В обвинувальному акті лише наявні відомості про спричинення моральної, фізичної, майнової шкоди державі Україна і Українському народові даним кримінальним правопорушенням, проте не конкретизовано в чому полягає завдана шкода. Також відсутні відомості щодо потерпілих, цивільний позов не заявлено, отже, на переконання захисту, твердження про спричинення тяжких наслідків суперечить іншим положенням обвинувального акту.
Наголошує, що стороною обвинувачення не доведено та судом першої інстанції не здобуто жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв'язку між конкретними діями обвинувачених та загибеллю людей, а також настанням інших тяжких наслідків, передбачених ч.3 ст.110 КК України.
Апелянт вказує, що стороною обвинувачення не надано доказів на підтвердження суб'єктивної сторони кримінального правопорушення, а саме умисної форми вини, оскільки не з'ясовано, чи особисто ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 проголосували, чи довірили це іншій особі; чи свідомо прийняте ними рішення по суті голосування; чи були вони обізнані із змістом рішення, за яке голосували; чи не було голосування наслідком дотримання партійної дисципліни тощо.
Вважає, що в ході судового розгляду прокурором не конкретизовано, з ким конкретно ОСОБА_20 , ОСОБА_21 та ОСОБА_22 вступили у злочинну змову, і не надано доказів наявності змови з будь-якою іншою особою, не доведено часу, форми, способу формування спільного злочинного умислу.
Стверджує, що ОСОБА_20 , ОСОБА_21 та ОСОБА_22 голосуючи, висловили свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність.
Крім цього, на переконання апелянта, ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 не є суб'єктами злочину, передбаченого ст.110 ч.3 КК України, оскільки не є представниками влади України та не мають повноважень змінювати територіальну цілісність України.
Посилається на допущенні судом першої інстанції порушення вимог ст.384 КПК України, які виразились у не роз'ясненні судом особисто обвинуваченим особливостей та можливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних.
Просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року в частині засудження ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 скасувати та закрити кримінальне провадження за п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України.
Одночасно захисник ставить питання про повторне дослідження всіх доказів, які містяться у кримінальному провадженні.
В апеляційних скаргах адвокат ОСОБА_9 , яка діє в інтересах обвинувачених ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , вважає оскаржуваний вирок суду першої інстанції в частині обвинувачення ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 незаконним, таким, що винесений з порушенням процесуальних та матеріальних норм права та таким, що підлягає скасуванню.
На переконання апелянта, підставами для скасування вироку суду є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що обвинувачені не мають повноважень змінювати територіальну цілісність України, а тому у їх діях відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.110 КК України.
Звертає увагу суду, що голосуючи, обвинувачені ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 висловили свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність.
Вказує, що всупереч вимогам ст.384 КПК України, обвинуваченим не роз'яснено про можливість та особливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних.
Стверджує, що стороною обвинувачення не доведено наявності причинно-наслідкового зв'язку між конкретними діями обвинуваченої ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 та загибеллю людей, а також настанням інших тяжких наслідків, передбачених ч.3 ст.110 КК України.
Враховуючи вищенаведене, захисник просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року стосовно обвинувачення ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 скасувати та ухвалити стосовно обвинувачених ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 виправдальний вирок.
Адвокат ОСОБА_10 , який діє в інтересах обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , у поданих ним апеляційних скаргах, які є аналогічними за змістом, вважає оскаржуваний вирок суду першої інстанції незаконним, винесеним з порушенням норм матеріального та процесуального права, відповідно таким, що підлягає скасуванню.
В обґрунтування доводів апеляційних скарг зазначає, що суд першої інстанції порушив право обвинувачених на захист, оскільки розглянув справу за їх відсутності. При цьому, доказів щодо обізнаності ОСОБА_15 , ОСОБА_14 про розгляд справи та наявність даного кримінального провадження щодо них матеріали справи не містять.
Поряд з цим, на переконання сторони захисту, суд першої інстанції не врахував те, що повідомлення про підозру, повістки, виклики, обвинувальний акт та інші документи, були надіслані не ОСОБА_15 та ОСОБА_14 особисто, а на адресу держдуми рф. Докази отримання останніми вказаних документів, які під час досудового розслідування, так і судового розгляду в матеріалах справи відсутні.
Крім цього, захисник стверджує, що в матеріалах справи відсутні дані про те, що був здійснений належним чином переклад вищезазначених документів на зрозумілу обвинуваченим мову, зокрема, російську. Вказані документи у перекладі на російську мову не були вручені і захиснику.
Вказує, що повідомлення про виклик у газеті КМУ “Урядовий кур'єр» надруковано українською мовою, якою не володіють ОСОБА_15 та ОСОБА_14 , вказана газета не виходить у рф, тобто останні фактично були позбавлені можливості дізнатись про оголошену підозру, обвинувальний акт та виклики до органів слідства та суду.
Захисник посилається на те, що стороною обвинувачення не було надано суду доказів факту перебування обвинувачених ОСОБА_15 та ОСОБА_14 у міжнародному розшуку.
Також апелянт вважає, що сторона обвинувачення не довела поза розумним сумнівом винуватість ОСОБА_15 та ОСОБА_14 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110 КК України, оскільки в текстах договорів від 15.02.2022 та 22.02.2022, за які проголосували ОСОБА_15 та ОСОБА_14 , відсутні заклики до зміни меж території або державного кордону, до військового вторгнення на територію держави України та до проведення СВО, яке відбулось вранці 24.02.2022 і призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
На переконання сторони захисту ОСОБА_15 та ОСОБА_14 підлягають виправданню у пред'явленому обвинуваченню, оскільки не доведено, що в діянні обвинувачених є склад кримінального правопорушення, в якому обвинувачується особа.
Просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28.03.2025 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_15 та ОСОБА_14 скасувати та виправдати останніх за недоведеністю вини, а кримінальне провадження закрити.
В апеляційній скарзі захисник обвинувачених ОСОБА_29 та ОСОБА_12 - адвокат ОСОБА_11 , вважає оскаржуваний вирок суду першої інстанції необґрунтованим та невмотивованим, таким, що підлягає скасуванню, у зв'язку з невідповідністю висновків суду, викладених у вироку, фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, неправильним застосуванням кримінального закону про кримінальну відповідальність.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що місцевим судом допущено істотне порушення вимог КПК України та усталеної практики ЄСПЛ через здійснення судом розгляду вказаного кримінального провадження за відсутності обвинувачених, в тому числі ОСОБА_12 та ОСОБА_13 .
Апелянт вказує, що жодного документу, який би підтверджував отримання його підзахисними інформації про наявне кримінальне провадження та пред'явлене обвинувачення стороною обвинувачення на надано і судом не здобуто.
Також вважає, що в матеріалах справи відсутні докази, які б доводили, що ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , намагаються уникнути правосуддя або відмовились від свого права бути присутніми в суді.
Звертає увагу, що в обвинувальному акті визначено відповідального за будь-які наслідки суб'єкта - державу рф, а не ОСОБА_12 та ОСОБА_13 , наслідки не конкретизовані, описані абстрактно. В обвинувальному акті лише наявні відомості про спричинення моральної, фізичної, майнової шкоди державі Україна і Українському народові даним кримінальним правопорушенням, проте не конкретизовано в чому полягає завдана шкода. Також відсутні відомості щодо потерпілих, цивільний позов не заявлено, отже, на переконання захисту, твердження про спричинення тяжких наслідків суперечить іншим положенням обвинувального акту.
Наголошує, що стороною обвинувачення не доведено та судом першої інстанції не здобуто жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв'язку між конкретними діями обвинувачених та загибеллю людей, а також настанням інших тяжких наслідків, передбачених ч.3 ст.110 КК України.
Апелянт вказує, що стороною обвинувачення не надано доказів на підтвердження суб'єктивної сторони кримінального правопорушення, а саме умисної форми вини, оскільки не з'ясовано, чи особисто ОСОБА_12 та ОСОБА_13 проголосували, чи довірили це іншій особі; чи свідомо прийняте ними рішення по суті голосування; чи були вони обізнані із змістом рішення, за яке голосували; чи не було голосування наслідком дотримання партійної дисципліни тощо.
Вважає, що в ході судового розгляду прокурором не конкретизовано, з ким конкретно ОСОБА_12 та ОСОБА_13 вступили у злочинну змову, і не надано доказів наявності змови з будь-якою іншою особою, не доведено часу, форми, способу формування спільного злочинного умислу.
Стверджує, що ОСОБА_12 та ОСОБА_13 голосуючи, висловили свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність.
Крім цього, на переконання апелянта, ОСОБА_12 та ОСОБА_13 не є суб'єктами злочину, передбаченого ст.110 ч.3 КК України, оскільки не є представниками влади України та не мають повноважень змінювати територіальну цілісність України.
Посилається на допущенні судом першої інстанції порушення вимог ст.384 КПК України, які виразились у не роз'ясненні судом особисто обвинуваченим особливостей та можливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних.
Просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року в частині засудження ОСОБА_12 та ОСОБА_13 скасувати та закрити кримінальне провадження за п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_30 та ОСОБА_29 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України.
Одночасно, ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, сторона захисту не була присутня при оголошенні вироку, який захисник отримав 17 квітня 2025 року, а також про часткове повторне дослідження доказів сторони обвинувачення.
В апеляційній скарзі захисник обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 адвокат ОСОБА_8 вважає, що оскаржуваний вирок підлягає скасуванню.
На переконання апелянта, підставами для скасування вироку суду є неповнота судового розгляду та невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що суд першої інстанції неправомірно взяв до уваги відеоматеріали та скриншоти екранів мережі інтернет сторінок робочого комп'ютера на якому здійснювалось збирання та аналіз доказів причетності обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 до інкримінованих їм кримінальних правопорушень, оскільки такі докази не є отримані із паперових джерел інформації, з ймовірною можливістю їх фабрикації та неможливості їх перевірки у встановленому кримінальним процесуальним законодавством України.
Враховуючи вищенаведене, сторона захисту просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року щодо обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 скасувати та ухвалити виправдувальний вирок.
Також апелянт просить повторно дослідити докази у кримінальному провадженні, а саме: відеоматеріали, скріншоти сторінок мережі інтернет та робочого комп'ютера, зокрема приймання участі у засіданні та голосуванні обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 в державній думі російської федерації.
Одночасно ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що сторона захисту при оголошенні вироку присутня не була, а вирок захисник отримав 18 квітня 2025 року.
Обвинувачені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 в судове засідання не заявились, про дату, час та місце розгляду справи апеляційним судом повідомлялись належним чином.
Зокрема, в газеті “Урядовий Кур'єр» від 19 червня 2025 року № 123, сторінка 19 було опубліковано оголошення про виклик обвинувачених в судове засідання на 11 год. 00 хв. 30 червня 2025 року, а також відповідне оголошення було опубліковано на веб-сайті апеляційного суду.
За таких обставин, захисники обвинувачених та прокурор не заперечували щодо розгляду апеляційних скарг сторони захисту у відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 .
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду; захисника обвинувачених ОСОБА_20 , ОСОБА_22 та ОСОБА_21 - адвоката ОСОБА_7 ; захисника обвинувачених ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 - адвоката ОСОБА_9 ; захисника обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_14 - адвоката ОСОБА_10 ; захисника обвинувачених ОСОБА_29 та ОСОБА_12 - адвоката ОСОБА_11 ; захисник обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 - адвоката ОСОБА_8 ; які підтримали подані ними апеляційні скарги і, з наведених у них мотивів, просять вирок суду першої інстанції в частинах, які стосуються їх підзахисних, скасувати та ухвалити виправдувальний вирок; прокурора, який рішення місцевого суду вважає законним та обґрунтованим і тому просить залишити його без зміни та відмовити в задоволенні апеляційних скарг сторони захисту; перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України апеляційна скарга може бути подана на вирок - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення.
За змістом ч. 1 ст. 117 КПК строк виконання процесуальних дій може бути поновлений в тому випадку, якщо його пропущено з поважних причин.
Поважними причинами є ті обставини, які були об'єктивно непереборними, тобто не залежали від волевиявлення особи, пов'язані дійсно з істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливлювали своєчасне звернення до суду у визначений законом строк.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що оскаржуваний вирок був постановлений судом 28 березня 2025 р. Згідно довідки секретаря судового засідання від 28 березня 2025 р. при оголошенні повного тексту вироку учасники судового процесу у судове засідання не з'явились.
Разом із цим, як вбачається із розписки про отримання копії вироку Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 р та копії його перекладу, адвокат ОСОБА_11 отримав копію судового рішення 17 квітня 2025 р., а адвокат ОСОБА_8 - 23 квітня 2025 р.
Апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції адвокат ОСОБА_11 , який дії в інтересах обвинувачених ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , подав до суду 30 квітня 2025 р., а захисник обвинувачених ОСОБА_16 та ОСОБА_23 адвокат ОСОБА_8 - 08 травня 2025 року.
З огляду на викладені обставини, з метою забезпечення права обвинувачених на справедливий суд, що включає в себе, у тому числі, право доступу до правосуддя, колегія суддів визнає поважними причини пропуску строку оскарження вироку стороною захисту.
За таких обставин, колегія суддів вважає за необхідне поновити адвокатам ОСОБА_11 та ОСОБА_8 строк на апеляційне оскарження вироку Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 р
Відповідно до ч.1 ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення в межах апеляційних скарг.
Відповідно до положень статей 7, 9 КПК України зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження. Під час кримінального провадження суд зобов'язаний неухильно додержуватися вимог Конституції України, КПК України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства, практики Європейського суду з прав людини.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Необхідність застосування належної правової процедури, чого вимагають завдання кримінального провадження, зазначені у ст. 2 КПК України в частині охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, якими, зокрема, є підозрюваний, обвинувачений, безумовно, повинні дотримуватися і при здійсненні спеціального досудового розслідування та спеціального судового розгляду (ч. 1 ст. 297-1, ч. 3 ст. 323 КПК України).
Відповідно до вимог ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим та вмотивованим, тобто ухвалене з дотриманням вимог кримінального провадження, передбачених цим Кодексом, на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до вимог ст. 94 цього Кодексу, з наведенням належних та достатніх мотивів і підстав його ухвалення.
Апеляційний суд вважає, що вказані вимоги кримінального процесуального закону судом першої інстанції дотримані.
Судовий розгляд кримінального провадження як в суді першої, так і в суді апеляційної інстанції щодо ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 проведено у відсутності обвинувачених, оскільки провадження за їхнім обвинуваченням здійснено в порядку спеціального судового провадження (in absentia), з дотриманням вимог КПК України про належне повідомлення його про час та місце судового розгляду шляхом опублікування судового виклику у ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження - «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Судової влади.
Інститут спеціального кримінального провадження повністю узгоджується з нормами міжнародного права та практикою Європейського суду з прав людини.
Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи № (75)11 від 19.01.1973 року встановлено, що процедура заочного розгляду (trial in absentia) не порушує права обвинуваченого як на справедливий розгляд, так і на присутність i при розгляді його справи. У ній сформульовані умови та мінімальний перелік правил заочного розгляду, якими повинні користуватися держави-члени Ради Європи при розгляді справи за відсутності підсудного.
3 цього приводу Комітетом Міністрів Ради Європи також надано Рекомендації № R (87) 18 від 17.09.1987 «Про спрощення кримінального судочинства», згідно ч. 3 п. б розділу III яких держави-члени повинні розглянути питання про надання своїм судам можливості, хоча б у випадках нетяжких злочинів та з урахуванням можливої міри покарання, слухати справи та виносити за ними рішення за відсутності обвинуваченого за умови, що його було належним чином поінформовано про дату слухань та про його право мати адвоката чи іншу особу, яка представляє його інтереси.
Сформована практика Європейського суду з прав людини з даного питання вказує: «Той факт, що судове засідання проводиться за відсутності підсудного не є саме по собі порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При цьому відмова в доступі до правосуддя має місце, коли особа, засуджена заочно, не має можливості в подальшому досягти нового судового рішення стосовно обґрунтованості обвинувачення за фактичними та юридичними підставами після того, як воно було заслухано, якщо не встановлено, що вказана особа відмовилась від права на захист та на явку в суд, чи мав місце намір ухилитись від правосуддя». Відповідні позиції Суду викладені, зокрема, у справах «Да Лус Домінгеш Ферейра проти Бельгії» (№ 50049/99, п. 54), «Меденіца проти Швейцарії» (№ 20491/92, п. 54-55) «Кромбах проти Франції» (№ 29773/96), «Колоцца проти Італії» (№ 9024/80 п. 30).
При цьому, інститут спеціального кримінального провадження, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, передбачає можливість подання обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, апеляційної скарги поза межами загальних процесуальних строків, за умови надання обвинуваченим підтвердження поважності причин неприбуття на виклик, передбачених ст. 138 цього Кодексу (ч. 3 ст. 400 КПК України).
Так, однією з умов здійснення спеціального судового провадження є здійснення спеціального досудового розслідування. При цьому, неявка особи більше як два рази до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду є однією з підстав здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження. Разом з тим, вона не є єдиною імперативною підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження, оскільки таких підстав є декілька, які обґрунтовано були зазначені в клопотанні прокурора про проведення спеціального судового провадження.
Як убачається з матеріалів кримінального провадження судом першої інстанції враховано, що стороною обвинувачення під час досудового розслідування вжито заходів для повідомлення обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 про здійснюване щодо них кримінальне провадження, зокрема, окрім повідомлень в спосіб, передбачений вимогами КПК України шляхом публікацій в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження в газеті «Урядовий кур'єр», також публікаціями на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. Обвинувачені, будучи повідомленими про розгляд справи, жодних клопотань, заяв, скарг не подавали, у зв'язку з чим на підставі ухвал Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області судовий розгляд даного об'єднаного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинувачених в порядку спеціального судового провадження («in absentia»), з обов'язковою участю захисників.
Крім того, підозрюваних ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 , постановами уповноважених посадових осіб слідчого відділу Управління СБ України в Тернопільській області оголошено у державний (міждержавний) та міжнародний розшук.
Ухвалами слідчих суддів Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 110 КК України в порядку глави 24-1 КПК України, у зв'язку із тим, що останні з метою ухилення від кримінальної відповідальності переховувались від органів слідства на території російської федерації.
Розгляд кримінального провадження судом першої інстанції за відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 здійснювався на підставі прийнятого рішення про спеціальне судове провадження відповідно до вимог кримінального процесуального закону.
При цьому, положення закону щодо здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження не визнані неконституційними і є такими, що узгоджуються зі стандартами, визначеними в Резолюції (75) 11 Комітету Міністрів Ради Європи щодо критеріїв, які регламентують провадження, що здійснюється за відсутності обвинуваченого. Подальше спеціальне судове провадження здійснювалося з дотриманням вимог ст. 323 КПК України, за участю захисників ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , з повідомленням обвинувачених шляхом направлення їм повідомлень про підозру, а також повісток про виклик за відомою робочою адресою на електрону пошту та публікації інформації про судові засідання в газеті «Урядовий кур'єр» та на порталі судової влади в мережі Інтернет.
Крім того, повідомлення про підозру ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 було перекладено на російську мову.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 297-5 КПК України оголошення про виклик обвинуваченого до суду публікувалися на офіційному сайті засобу масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження «Урядовий кур'єр», а також на офіційному веб-сайті Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
Судовий розгляд здійснювався за відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 в спеціальному судовому провадженні, рішення про проведення якого було прийняте з урахуванням тих обставин, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 110 КК України, знають про розпочате щодо них кримінальне провадження, однак перебувають на території російської федерації з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження in absentia), з дотриманням вимог КПК України про належне повідомлення їх про час та місце судового розгляду шляхом опублікування судового виклику у ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження - «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Судової влади.
Суд першої інстанції з об'єктивних причин не зміг допитати ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 в процесуальному статусі обвинуваченого під час розгляду кримінального провадження по суті.
При цьому, захист обвинувачених за призначенням здійснювали фахівці в галузі права - адвокати ОСОБА_11 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_7 , як під час спеціального досудового розслідування, так і під час спеціального судового провадження.
Таким чином, у цьому кримінальному провадженні суд першої інстанції врахував специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), зберігаючи неупередженість та безсторонність під час розгляду справи приділив особливе значення охороні прав і законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувалося за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням усіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням установлених законом особливостей, які вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, а отже, поріг вимогливості до доказування в такому випадку підвищений.
Отже, зважаючи на специфіку судового провадження (in absentia), колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції були вжиті прямо передбачені кримінальним процесуальним законом заходи щодо інформування обвинуваченої особи про здійснення кримінального провадження шляхом публікації відповідної інформації в ЗМІ та мережі Інтернет, однак забезпечити явку обвинуваченого до суду вжитими заходами не вдалося. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження обвинувачений вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
З огляду на те, що державою Україною вживались всі можливі заходи для повідомлення ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 , як під час досудового розслідування, так і під час судового розгляду, під час здійснення даного кримінального провадження були присутні їхні захисники, а тому колегія суддів вважає, що посилання сторони захисту на порушення права обвинувачених на захист є безпідставним.
Крім цього, доводи сторони захисту про скасування вироку суду з підстав порушення вимог ст.384 КПК України щодо відсутності роз'яснення обвинуваченим про можливість та особливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних, колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки відносно обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 проводилось спеціальне судове провадження, згідно правил, визначених приписами глави 24-1 КПК України, вимоги яких судом першої інстанції були дотримані.
Також колегія суддів вважає безпідставними доводи захисника обвинувачених ОСОБА_15 та ОСОБА_14 , що в матеріалах справи відсутні дані про здійснений належним чином переклад процесуальних документів, на зрозумілу обвинуваченим мову, зокрема, російську.
Повідомлення про підозру обвинуваченим у даному кримінальному провадженні, повідомлення про здійснення спеціального досудового розслідування, а також повістки про виклик до слідчого були перекладені російською мовою, що спростовує доводи апеляційної скарги захисника про відсутність такого перекладу.
Також, даними протоколів огляду встановлено, що перекладені повідомлення про підозру через офіційний сайт Державної думи Федеральних зборів було надіслано обвинуваченим у електронному вигляді, тобто у спосіб передбачений ст.ст.11,133,135,278 КПК України.
Апеляційний суд також відхиляє доводи адвоката ОСОБА_10 про те, що стороною обвинувачення не було надано суду доказів факту перебування обвинувачених ОСОБА_15 та ОСОБА_14 у міжнародному розшуку.
Перевіркою матеріалів провадження встановлено, що висновки суду першої інстанції щодо доведеності вини ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 КК України, а саме умисних дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, особою, яка є представником влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, за обставин, викладених у вироку, є обґрунтованими, відповідають фактичним обставинам кримінального провадження та підтверджуються доказами, які були досліджені під час судового розгляду та оцінені судом у відповідності до вимог ст. 94 КПК України.
Так, вина ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у скоєнні інкримінованого їм злочину підтверджується доказами, які були безпосередньо досліджені місцевим судом, а саме:
- копією витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022000000000080, відповідно до якої 10 березня 2022 року до ЄРДР внесено відомості за фактом: «У лютому 2022 року депутати Державної Думи Російської Федерації ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_17 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_19 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_13 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_15 та інші, діючи за передньою змовою групою осіб між собою та з іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав, а також прийняли рішення про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і так званими «ДНР» і «ЛНР», що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків». Вказані злочинні дії кваліфіковані за ч.3 ст.110 КК України;
- копією витягу з ЄРДР, номер кримінального провадження 42022000000000333, відповідно до якого 22.02.2022 року до ЄРДР внесено відомості за фактом: «У лютому 2022 року представниками влади Російської Федерації, діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та з іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав. Вказані злочинні дії кваліфіковані за ч.2 ст.110 КК України». Крім того, 08 березня 2022 року до ЄРДР внесено відомості за фактом: «У лютому 2022 року депутати Державної Думи Російської Федерації та інші, діючи за попередньою змовою групою осіб, між собою та іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав, а також прийняли рішення про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і так званими «ДНР» і «ЛНР». Вказані злочинні дії кваліфіковані за ч.3 ст.110 КК України;
- даними рапорту заступника начальника першого відділу управління нагляду та інформаційно-аналітичної роботи у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях та в умовах збройного конфлікту, Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту ОСОБА_79 від 09 березня 2022 року, з якого вбачається, що Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000000333 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням в указаному кримінальному провадженні здійснюють прокурори Департаменту нагляду кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройно конфлікту. Під час здійснення досудового розслідування в указаному провадженні встановлено, що у лютому 2022 року представники влади Російської Федерації діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та з іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених умисних дій з метою зміни меж території України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав, а також прийняли 22.02.2022 рішення про дружбу, співпрацю і взаємодопомогу між РФ і так званими «ДНР» і «ЛНР»;
- копією протоколу огляду від 10.03.2022 року (огляд розпочато о 09 год. 00 хв., завершено о 11 год. 24 хв.), з окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 15 лютого 2022 року та фотозображеннями вказаної інформації на екрані робочого комп'ютера, об'єктом огляду якого є сторінки у мережі інтернет за посиланням «http://vote.duma.gov.ru/vote/117112», на якій розміщена інформація, яка викладена російською мовою «Система анализа результатов голосований на заседаниях Государственной Думы». У протоколі огляду міститься інформація щодо переліку депутатів Державної Думи РФ, які брали участь у засіданні та голосували за звернення до президента РФ з проханням про визнання незалежності так знаних «ДНР» та «ЛНР». Зазначеним оглядом встановлено, що 15.02.2022 року ОСОБА_23 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 проголосували «За» звернення до президента РФ з проханням про визнання незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР». Додатком до протоколу огляду є оглянутий в судовому засіданні DVD-R диск, на якому міститься папка із збереженою Інтернет сторінкою, де містяться зазначені публікації. У ході огляду інформації, яка міститься на вказаному диску підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 10.03.2022 року (огляд розпочато о 11 год. 30 хв., завершено о 12 год. 35 хв.) з додатками: CD-R диском, на якому містяться знімки екрану комп'ютера, а також окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року та фотозображеннями вказаної інформації на екрані комп'ютера, об'єктом огляду якого є сторінки у мережі інтернет за посиланням «http://vote.duma.gov.ru/vote/117233» на яких розміщена інформація, яка викладена російською мовою «Система анализа результатов голосований на заседаниях Государственной Думы. Справка о результатах голосования по вопросу: О проекте федерального закона №75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой». У протоколі огляду міститься інформація щодо голосування депутатів Державної Думи РФ за проект федерального закону №75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой». Зазначеним оглядом встановлено, що 22.02.2022 року ОСОБА_23 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 проголосували «За» проект федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР», що згодом став обґрунтуванням для повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Наведене підтверджується окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року. Додатком до протоколу огляду є досліджений в судовому засіданні CD-R диск, на якому міститься папка під назвою «Результати голосування депутатів Державної Думи РФ від 22.02.2022 року ДНР» із збереженими зображеннями результатів голосування. У ході огляду публікацій, що містяться на вказаному диску, підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 10.03.2022 року (огляд розпочато о 12 год. 40 хв., завершено о 13 год. 40 хв.) з додатками: DVD-R диском, на якому містяться знімки екрану комп'ютера, а також окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року, об'єктом огляду якого є сторінки у мережі інтернет за посиланням «http://vote.duma.gov.ru/vote/117237» на яких розміщена інформація, яка викладена російською мовою «Система анализа результатов голосований на заседаниях Государственной Думы. Справка о результатах голосования по вопросу: О проекте федерального закона №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией» и Луганской Народной Республикой». У протоколі огляду міститься інформація щодо голосування депутатів Державної Думи РФ, які голосували за «проект федерального закону №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой». Зазначеним оглядом встановлено, що 22.02.2022 року ОСОБА_23 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_14 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_15 проголосували «За» «проект федерального закону №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой». Наведене підтверджується окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року. Додатком до протоколу огляду є оглянутий в судовому засіданні DVD-R диск, на якому міститься папка під назвою «Результати голосування депутатів Державної Думи РФ від 22.02.2022 року ЛНР» із збереженими зображеннями результатів голосування. У ході огляду публікацій, що містяться на вказаному диску, підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 31.03.2022 року з долученими до нього DVD-R дисками з відеозаписами та знімками екрану комп'ютера із зображеннями інтернет-сторінки сайту http://duma.gov.ru/, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет», а саме: 1.голосування «Про звернення депутатами Державної Думи РФ до Президента РФ про визнання незалежних так званих ДНР і ЛHP», 15.02.2022; 2.голосування щодо проекту федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ЛHP» і проекту федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР», що міститься за посиланням «http://duma.gov.ru/ /». В ході огляду розміщеної інформації на сайті «Государственная Дума», натиснувши на заголовок «Фото и Видео», а в подальшому «Пленарные заседания», виявлено відеозаписи пленарних засідань, які публікуються на даному сайті. В ході огляду відеозапису під назвою «Пленарное заседание 15.02.2022 (12:00-16:55)», встановлено, що на відеозаписі зафіксовано, що з 08 хвилини 55 секунд по 1 годину 23 хвилини 32 секунди відеозапису, Депутати Державної Думи Федеральних зборів РФ обговорювали проекти постанов Державної Думи, що винесені на альтернативне голосування під номерами 2.1 (Проект голосування Державної Думи №58243-8 «Про звернення до президента РФ щодо визнання незалежності так званих ДНР та ЛHP») та 2.2 (Проект голосування Державної Думи №70489-8 «Про звернення до президента РФ щодо визнання незалежності так званих ДНР та ЛНР»). У даному відеозаписі починаючи з 1 години 23 хвилини Головою Державної Думи Російської Федерації ОСОБА_80 винесено на голосування зазначені проекти. В голосуванні за проект постанови під номером 2.1., яке було висунуте на голосування від фракції Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації - КПРФ, а саме: проект постанови Державної Думи №58243-8 «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации "К Президенту Российской Федерации ОСОБА_25 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики", взяло участь 368 депутатів Державної Думи РФ. З них 351 проголосували - за, 16 - проти і 1 - утримався, 82 - не брали участі/не голосували. В голосуванні за проект постанови під номером 2.2., яке було висунуте на голосування фракцією Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації - «Единая Россия», а саме: проект постанови Державної Думи №70489-8 «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации "К Президенту Российской Федерации ОСОБА_25 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики", взяло участь 310 депутатів Державної Думи РФ та всі 310 депутатів проголосували - за. З метою перевірки прийняття проекту постанови №58243-8 «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации «К Президенту Российской Федерации ОСОБА_25 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики", винесене на голосування від фракції КПРФ, було здійснено перехід за посиланням «https://sozd.duma.gov.ru/bill/58243-8», яке направляє на сайт «Система обеспечения законодательной деятельности» та виявлено, що зазначений проект було прийнято 15.02.2022 р.
З метою перегляду інформації за пунктом 2 здійснено перегляд відеозапису з назвою «Пленарное заседание 22.02.2022 (12:00-17:00)». Натиснувши на дане пленарне засідання, тривалістю 5 годин 02 хвилини 04 секунди, виявлено, що з 05 хвилини 30 секунд по 1 годину 32 хвилини 42 секунди даного відеозапису, Депутати Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації обговорювали, а в подальшому голосували за питання під номером 2, а саме: проект федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР» тa питання під номером 3, а саме: проект федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ЛHP». У засіданні та голосуванні за проект постанови під номером 2, а саме: проект федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР», взяло участь 400 депутатів Державної Думи РФ, з них 400 депутатів проголосували - за, 0 - проти і 0 - утримались, 50 - не брали участі/не голосували. У засіданні та голосуванні за проект постанови під номером 3, а саме: проект федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ЛHP», взяло участь 400 депутатів Державної Думи РФ, з них 399 депутатів проголосували - за, 0 - проти і 0 - утримались, 51 - не брали участі/не голосували. В подальшому Голова Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації ОСОБА_81 сказав наступне «Уважаемые коллеги, мы с вами рассмотрели 2-й и 3-й вопросы нашей повестки. Законопроекты направляются в Совет Федерации для рассмотрения нашими коллегами - сенаторами, ну а дальше судьбу законов о ратификации определит президент. Всех, коллеги, поздравляем!». Додатками до протоколу огляду є досліджені в судовому засіданні DVD-R диски із відеозаписами процесу голосування депутатів Державної Думи РФ « Про звернення Державної Думи Федеральних зборів РФ до Президента РФ «Про визнання незалежності Донецької народної республіки та Луганської народної республіки» від 15.02.2022 та копією відеозапису голосування депутатів Державної Думи РФ щодо проекту федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між Російською Федерацією та Луганською народною республікою» і проекту федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між Російською Федерацією та Донецькою народною республікою» від 22.02.2022. У ході огляду судом публікацій та відеозапису, що містяться на DVD-R дисках, підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 27.03.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет» щодо вторгнення Російської Федерації в Україну за посиланням «https ://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%0%B5_%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%83_(2022)». За вказаним посиланням міститься інформація про Російське вторгнення в Україну 2022 року. Інформація розділена на розділи: «Підготовка до вторгнення», «Передбачення війни», «Хід війни», «Лютий», «Березень», «Офіційна влада», «Релігійні організації», «Реакція в Росії», «Прибічники війни», «Противники війни», «Реакція та участь Білорусі», «Міжнародна реакція на російське вторгнення в Україну 2022 року», «Протести проти війни», «Інші реакції», «Втрати сторін», «Оцінки та прогнози», «Наслідки», «Переговори». Під час огляду публікації підтверджено факт розміщення в мережі Інтернет фотографій та тексту про наслідки російського вторгнення, вчинення військових злочинів та геноциду з боку РФ, бомбардування військами РФ житлових кварталів та критичної інфраструктури, наслідки російського вторгнення до міста Маріуполь, м. Сєвєродонецьк Луганської області та інших, ракетних ударів збройними силами РФ по території України;
- копією протоколу огляду від 31.03.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет» за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_17 », на якому розміщена постанова Верховної ради України «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», № 129-VIII від 27.01.2015. Вказаною постановою Верховна Рада України постановила: «1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи. Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором. 2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу. 3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття. Голова Верховної Ради України ОСОБА_82 м. Київ 27 січня 2015 р. № 129-VIII.»;
- копією протоколу огляду від 06.04.2022 року з долученими до нього знімками екрану робочого комп'ютера, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет» за посиланням «https://minre.gov.ua/». В ході огляду розміщеної інформації на сайті «Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України», виявлено публікацію, яка розміщена ІНФОРМАЦІЯ_18 о 22:59 з назвою « ОСОБА_83 : «росія за все заплатить! - підрахунки вже почалися». Натиснувши на дану публікацію виявлено наступне: «За 40 днів повномасштабного вторгнення росія нанесла Україні безпрецедентних втрат та збитків. Найболючіші та непоправні - людські життя. Їх ми ніколи не пробачимо, запевнила Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ОСОБА_83 . За кожне життя прийде розплата. Разом з тим, існують і великі економічні втрати. Це сотні й тисячі знищених будинків, сотні мостів, шкіл, дитячих садочків та лікарень, аеропорти, підприємства, десятки тисяч зруйнованих доріг. «Прямі втрати фізичної інфраструктури - за підрахунками експертів Київської школи економіки, здійсненими в співпраці із Мінреінтеграції та урядовою командою в рамках проекту «Росія заплатить» - станом на 01.04.2022 склали щонайменше 68 мільярдів доларів США». В ході огляду розміщеної інформації на сайті під назвою: «росія заплатить» за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_19 », виявлено, що засновники даного сайту збирають дані про матеріальну шкоду, завдану громадянам та державі внаслідок російської агресії. Ці дані потрібні українському уряду для оцінки збитків, яких зазнала держава та громадяни України внаслідок російської агресії та формування позовів до Росії у міжнародних судах про відшкодування цих збитків;
- копією протоколу огляду від 19.04.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера та додатком на російській мові під назвою «Постановление Государственной Думы Федерального Собрания РФ от 15 февраля 2022 г. №743-8 ГД «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации «К Президенту Российской Федерации ОСОБА_25 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики» на 3 арк., відповідно до якого об'єктом огляду є інформація розміщена на сторінці у мережі інтернет на сайті Державної Думи РФ за посиланням «http://api.duma.gov.ru/api/transcriptResolution/58243-8#2022_02_15_13_20_41», на якій розміщена інформація щодо обговорення депутатами Державної Думи РФ вищевказаного проекту постанови №58243-8. В ході огляду встановлено, що за вищевказаним посиланням міститься, зокрема наступний текст: «Идёт голосование. Покажите, пожалуйста, результаты по пункту 2.1, по вопросу, который мы проголосували первым. Откройте, пожалуйста. РЕЗУЛЬТАТЫ ГОЛОСОВАНИЯ (13 час. 20 мин. 41 сек.) Проголосовало за 351 чел. 78,0 % Проголосовало против 16 чел. 3,6 % Воздержалось 1 чел.0,2 % Голосовало 368 чел. Не голосовало 82 чел. 18,2 Спасибо. За - 351, против - 16, воздержался один. Пожалуйста, откройте результаты голосования по пункту 2.2, РЕЗУЛЬТАТЫ ГОЛОСОВАНИЯ (13 час. 21 мин. 28 сек.) Проголосовало за 310 чел. 68,9 % постановление № 58243-8 "Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации "К Президенту Российской Федерации ОСОБА_25 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики". Постановление будет подписано незамедлительно и направлено главе государства. (Аплодисменты.)». Додатком до протоколу є текст постанови №743-8 ГД від 15.02.2022 року на російській мові, відповідно до якої депутати Державної Думи звертаються до ОСОБА_25 з проханням про визнання Російською Федерацією Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки в якості самостійних, суверенних та незалежних держав;
- копією протоколу огляду від 30.04.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера та додатками на російській мові з назвою «Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой от 21 февраля 2022 года (ратифицирован Федеральным законом от 22 февраля 2022 года № 15-ФЗ, вступил в силу 25 февраля 2022 года), на 11 арк. та документ з назвою «Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой от 21 февраля 2022 года (ратифицирован Федеральным законом от 22 февраля 2022 года № 16-ФЗ, вступил в силу 25 февраля 2022 года), на 11 арк. (договори укладено на строк 10 років - ст.29). Об'єктом огляду є інформація розміщена у мережі інтернет на сайті Державної Думи РФ за посиланням «http://api.duma.gov.ru/api/transcript/75578-8#2022_ 02_22_13_21_31». В ході огляду виявлено фрагмент стенограми, а саме: «Стенограммы обсуждения законопроекта № 75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой», а також голосування федерального закону «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой», на якій зафіксовано процес обговорення та голосування Депутатами Державної Думи РФ вищевказаних законопроєктів. Вказаними публікаціями та додатками до них підтверджується факт незаконних дій представників влади Російської Федерації, що діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та іншими особами, домовилися про вчинення комплексу умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» як начебто суверенних і незалежних держав;
- протоколом огляду від 18 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_20 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 р. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_12 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 18.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Facebook» та месенджеру «Telegram». В ході огляду сторінки « ОСОБА_84 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_21 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник каналу розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_84 » зазначив наступні персональні дані: в шапці профілю додано електронну скриньку - http://азимов.рус, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_22 , місце роботи - Государственная Дума РФ». На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість підписників - 1915.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_85 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_23 соціальної мережі «Facebook», судом встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник сторінки « ОСОБА_85 » в графі «Про себе» вказав електронне посилання на електронну скриньку - ІНФОРМАЦІЯ_24 На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 983 читачі.
Під час огляду сторінки « ОСОБА_84 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_21 соціальної мережі «Вконтакте», судом виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_86 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_25 Так, даний телеграм-канал налічує 84 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_86 .
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду першої інстанції оптичний диск №512 від 18 квітня 2022 року, на якому містяться 08 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_23 в соціальних мережах;
- протоколом огляду від 17.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_85 » на сайті «Вкантакте», за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_21 ». Під час огляду сторінки « ОСОБА_85 » соціальної мережі «Вконтакте», встановлено допис від 07.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_21 із наступним текстом: «Подвели итоги весенней сессии работы Госдумы. Почти половина принятых законов была инициирована партией «Единая Россия». Было внесено 588 законопроектов, 292 из них уже стали законами. Единогласно принят пакет антисанкционных законов, касающихся защиты и обеспечения социальных гарантий россиян, особенно семей с детьми и людей старшего возраста. Среди них: Ежемесячные выплаты семьям с детьми в возрасте от 8 до 17 лет. Данная мера уже реализуется. Семьи получают средства. Снятие ограничений для освобождения от НДФЛ ветеранов. Освобождены от налогов доходы в виде материальной выгоды и процентов по вкладам в банках. Распространены права родителей и опекунов на получение налоговых вычетов на занятия спортом и лечение для детей. Установлено полное гособеспечение и предоставление дополнительных соцгарантий при обучении в школе, колледже, техникуме для ряда категорий, в том числе для детей-сирот. В ближайшее время будет принят законопроект о совместной госпитализации родителей с детьми, которые имеют ограничения к самообслуживанию. В условиях санкционного давления важным стало принятие законов по поддержке российской экономики. Это мораторий на проверки бизнеса, поддержка лизинга, упрощение антимонопольных мер, введение налоговых льгот, ускорение расчётов по госконтрактам в строительстве. Многие принятые нормативные акты в сфере культуры, здравоохранения, спорта, образования были основаны на закрепленных в народной программе «Единой России» предложениях граждан. Крайне важной стала работа по поддержке жителей ЛНР и ДНР. Это касается не только законодательства, но и оказания гуманитарной помощи. Не могу не отметить работу по поддержке российской армии. Это увеличение военных пенсий, защита боевых выплат от списаний, возможность улучшения жилищных условий семьям военнослужащих. В осеннюю сессию продолжим во взаимодействии с Правительством РФ работу по исполнению наказов избирателей, выработке новых решений по поддержке граждан и экономики. #Госдума #ЕдинаяРоссия».
Під час огляду судом каналу на платформі «Telegram» за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_25 виявлено публікацію від ІНФОРМАЦІЯ_26 із наступним текстом: «На заседании фракции получил Благодарственное письмо Секретаря Генерального совета партии «Единая Россия» ОСОБА_87 «За неравнодушное отношение и бескорыстную помощь беженцам и жителям Донецкой и Луганской народных республик». Благодарю коллег по партии за совместную работу. Весной смогли направить 6 тонн гуманитарной помощи жителям Донбасса. Это антисептические средства, медицинские маски, средства личной гигиены, бытовая химия. Также привлекли средства и помогли кировской семье, принявшей у себя родственников из Мариуполя. Сегодня «Единая Россия» системно, на постоянной основе оказывает поддержку жителям ДНР и ЛНР. Секретарь партии ОСОБА_88 и ставит задачи членам «Единой России», и личным примером показывает, что все, у кого есть возможность, должны прикладывать максимум усилий в гуманитарной работе на территории ЛНР и ДНР, помогать эвакуированным жителям. Разумеется, эта работа будет продовжена».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск CD-R від 17.07.2022 року, на якому містяться 4 фотозображень екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 27 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та ІНФОРМАЦІЯ_27 У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_9 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_9 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 19.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду сторінки « ОСОБА_89 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_28 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_89 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_29 , місто - Томськ, сімейний стан - одружений з ОСОБА_90 , місце роботи - « ОСОБА_91 », а також вказане посилання на сайт «Молодежной общероссийской общественной организации «Российские Студенческие Отряды»» - ІНФОРМАЦІЯ_30 На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 5663 особи та 202 підписника.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_89 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_31 «Facebook», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 532 підписника.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_89 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_32 встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив фотографію де зображений він та його дружина. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_89 » зазначаються наступні дані: родился - ІНФОРМАЦІЯ_33 (35 лет), подписчики - 7 человек. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 495 осіб.
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду першої інстанції оптичний диск №530 від 19 квітня 2022 року, на якому містяться 09 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_20 в соціальних мережах «Вконтакте», «Facebook», «Одноклассники»;
- протоколом огляду від 15.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_89 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_28 Під час огляду сторінки « ОСОБА_89 » виявлено та зафіксовано наступні публікації, підготовлені автором:
1)Від 21.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_28 Дослівно: «17 июня завершился визит в Луганскую Народную Республику делегации от Российских Студенческих Отрядов. Мы уже провели ряд организационных собраний с регионами и прямой эфир с бойцами. Делюсь с вами итогами поїздки. В делегацию входили: ОСОБА_92 , руководитель студенческих отрядов Центрального федерального округа, депутат Гос. Думы, ОСОБА_93 , руководитель медицинских студенческих отрядов РСО, ОСОБА_94 , руководитель студенческих отрядов Воронежской области. Они встретились с представителями Правительства, Народного совета, министрами ЛНР, с координатором штаба «Единой России» по гуманитарному сотрудничеству для помощи жителям Донбасса Виктором Водолацким. На встречах обсудили, какая потребуется помощь и условия безопасного пребывание студентов. Также наши ребята посетили объекты в республике, которые нуждаются в помощи добровольцев. Планируется, что 1 июля в Луганск отправится первая группа студенческих отрядов. Студенты будут работать по трем направлениям - медицинское, строительное и педагогическое - именно в этих сферах требуется больше всего помощи. Стройотряды будут делать косметический ремонт в интернатах, школах, молодежных центрах. Для медицинских отрядов есть работа в качестве младшего и среднего медицинского персонала в мед.учреждениях Луганска. Вожатые будут заниматься организацией досуга детей, которые остались без оздоровительных и пришкольных лагерей. Для этого на территории Луганска открывают детские центры. Один уже расположен на территории в Свято-Владимирском кафедральном соборе и вскоре откроют еще 9 таких центров в домах творчества и других социально-значимых объектах. ЕДИНАЯ РОССИЯ поможет с обеспечением и оснащением детских центров компьютерами, игровыми наборами, канцелярией. Все восстановительные работы будут проводиться на безопасных территориях. Объекты выбираются в зависимости от нескольких факторов: - наличие рядом мест для проживания и питания; - соответствие квалификации студентов требуемым видам работ. В РСО уже объявлен официальный набор добровольцев для участия в гуманитарной миссии в Луганске. Здесь можно узнать подробности и заполнить анкету https://vk.com/rso_official?w=wall-353000_76059. Если есть желание помогать - присоединяйтесь. #своихнебросаемБуду держать вас в курсе».
2)Від 15.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_34 (див. зобр. 3). Дослівно:«Сегодня в Луганск отправляются первые представители РСО для того, чтобы организовать гуманитарную миссию студенческих отрядов. Во главе с Юлей Дрожжиной, депутатом Государственной Думы, командиром штаба студенческих отрядов Центрального федерального округа едут руководитель студенческих медицинских отрядов РСО ОСОБА_93 и Командир студенческих отрядов Воронежской области ОСОБА_94 . Главная цель поездки - это определение требуемой помощи и создание безопасных условий для членов студенческих отрядов, который захотят принять участие в гуманитарной миссии. Мы знаем, что сегодня на освобожденных территориях требуется помощь добровольцев. В том числе помощь в организации досуга детей, помощь медицинскому персоналу, работа по благоустройству и уборка на территориях социально значимых объектов. В студенческих отрядах всегда были неравнодушные молодые люди, готовые и сейчас помочь тем, кто нуждается в этом. Сейчас орг.группа планирует провести ряд встреч с руководителями по молодежной политики ЛНР, с представителями образовательных организаций, медицинских учреждений. На встречах определят объемы работ, какая требуется помощь. Также будут определяться основные организационные вопросы по пребыванию студенческих отрядов. Желаю нашим ребятам хорошей поездки! Горжусь вами! Гуманитарная миссия проходит совместно с «Единой Россией» и в рамках акции «Мы вместе с Донбассом». При поддержке партии будет организовано и пребывание студенческих отрядов на территории».
3)Від 08.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_35 Дослівно: «Сегодня на площадке партии «Единая Россия» состоялось первое заседание Штаба по гуманитарному сотрудничеству. На штабе обсуждался вопрос привлечения Российских студенческих отрядов к восстановлению разрушенной инфраструктуры Донбасса и освобожденных территорий. «Сейчас в рамках гуманитарной помощи завозятся строительные материалы. И нужна помощь в восстановлении инфраструктуры городов. Помощь стройотрядов принципиально важна. Есть потребность и в педагогических, и в медицинских отрядах», - сказала ОСОБА_95 , вице-спикер Государственной Думы. В заседании Штаба мы вместе с Командиром Центрального штаба РСО ОСОБА_96 выступили от организации. Сегодня будут прорабатываться организационные вопросы привлечения отрядов: обеспечение безопасных условий труда, определение объемов работ и порядка трудоустройства, условия логистики, проживания. Сейчас на освобожденных территориях, в первую очередь, будут привлекаться студенческие отряды ЛНР и ДНР. Желающие студенческие отряды из России смогут принять участие как на объектах строительства, так и в гуманитарных акциях, проводимых на освобожденных территориях, как только будут определены все организационные условия. Также «Российские студенческие отряды» готовы провести дополнительную работу с медуниверситетами, чтобы задействовать в помощи молодых врачей в качестве младшего медицинского персонала. Наши бойцы с самого начала помогают беженцам в гуманитарных штабах на территории России. 9 мая в селе Дмитровка РСО и студенческие отряды Донецкой Народной Республики вместе проводили трудовую акцию. Сегодня гуманитарные штабы открываются на освобожденных территориях. Создано уже 15 центров помощи. Идёт отбор волонтеров на Гуманитарные миссии - Медработников и специалистов-психологов. Волонтеры-врачи будут помогать пациентам в больницах ЛДНР, а волонтеры-психологи - заботиться о ментальном здоровье местных жителей. #рсо #МихаилКиселёв #ЕР».
4)Від 29.06.2022 за електронним посиланням https://vk.com/wall2367757_5838. Дослівно: «В начале мая Росмолодёжь вместе с Ассоциацией волонтёрских центров открыла первые штабы #МЫВМЕСТЕ на территориях ДНР и ЛНР. С тех пор нам приходит большой отклик от вас на оказание помощи жителям Донбасса - большое вам спасибо за неравнодушие! Да, стать добровольцем и отправиться выполнять гуманитарную миссию в Донбасс можно на сайте мывместе.рф, но появился ещё один способ: РСО также объявили о наборе волонтёров на гуманитарную миссию в ДНР и ЛНР. Куда писать?Заполняйте анкету https://vk.com/app5619682_-353000#626206 и обязательно дождитесь, когда сотрудники Центрального штаба РСО с вами свяжутся.Когда отправляемся?Поехать можно на разные миссии: с 1 июля, 15 июля, 1 августа и 15 августа, а длительность каждой - от 14 до 21 дня. С какого возраста можно отправиться помогать людям? Строго с 18 лет (но верхнего возрастного предела нет). С кем можно обсудить важные вопросы? Для вас работает горячая линия РСО:8 (800) 770-01-17».
5) Від 19.04.2022 за електронним посиланням https://vk.com/ms.kiselev?w=wall2367757_5501. Дослівно: «В санкционный список вошёл Уведомление от Службы безопасности Украины получил Что следующее? Продолжаем работать и делать то, что зависит от нас. Чтобы сохранить мир, помочь тем, кто нуждается. Знаю, что много коллег сейчас в Донбассе и Луганске на передовой находятся и помогают. Есть мысли о том, что тоже посетить эти области. Жители со всех регионов России собирают гуманитарную помощь. Принимаются меры по поддержке граждан в нашей стране в условиях санкций. Когда вот так весь внешний мир строит вокруг нас баррикады. Важно сохранить сейчас единых дух и человечность по отношению друг к другу, к самым близким. #своихнебросаем #мывместе #михаилкиселёв».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск CD-R від 15.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 25 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_10 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_10 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 14.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Одноклассники» та месенджеру «Telegram». В ході огляду сторінки « ОСОБА_97 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_36 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_97 » зазначив наступні персональні дані: в шапці профілю додано посилання на особистий телеграм канал- ІНФОРМАЦІЯ_37 дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_10 , місто - Нижня Пеша, сімейний стан - одружений, місце роботи - «Государственная Дума». На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 1853 особи та 47 підписників. Під час огляду сторінки « ОСОБА_97 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_36 соціальної мережі «Вконтакте» виявлено наступну публікацію: Від 20.03.2022 року «Сегодня военным очень нужна наша поддержка. Они освобождают территорию Украины от власти неонацистов. Нужно знать о подвигах, которые совершает российская армия. На этом видео пилот вертолета Ка-52 приводит подробности боя в районе аэропорта Гостомеля - брал огонь на себя. Рискуя жизнью, наши герои обеспечивают безопасное и мирное будущее России и Донбасса. #своихнебросаем #Донбасс #ZаРоссию».
У ході огляду сторінки « ОСОБА_97 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_38 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_97 » зазначаються наступні дані: родился - 18 ноября 1945 (46 лет), подписчики - 6 человек. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 86 осіб. Під час огляду сторінки « ОСОБА_97 » в соціальні мережі «Вконтакте» в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_98 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_39 Так, даний телеграм-канал налічує 227 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_21 .
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду першої інстанції оптичний диск №531 від 14 квітня 2022 року, на якому містяться 09 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_21 в соціальних мережах «Вконтакте», «Одноклассники» та месенджеру «Telegram»;
- протоколом огляду від 15.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_97 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_40 Під час огляду сторінки « ОСОБА_97 » виявлено та зафіксовано наступні публікації, підготовлені автором, зокрема:
1) Від 24.06.2022 за електронною ОСОБА_99 : «Они должны знать, что мы своих не бросаем! Волонтеры акции «Поморье - детям Донбасса» рассказали о своей гуманитарной экспедиции в Луганскую народную республіку. За восемь лет на Донбассе выросло целое поколение детей, которые разбираются в типах снарядов, различают звуки обстрелов, знают, когда и как прятаться, если «свистит», а мира на своей земле не знают. Накануне Дня защиты детей из Архангельска в Луганск отправилась гуманитарная экспедиция. 31 мая известный архангельский общественник ОСОБА_100 , депутат Северодвинского городского совета ОСОБА_101 и зам директора северодвинского Дома молодежи «Строитель» Вячеслав Минин уже разгружали многочисленные ящики с необходимыми предметами в Луганской областной клинической больнице, где сегодня на лечении находятся раненые бойцы, а также отвезли подарки в Дом ребенка в Луганске. Волонтеры привезли подарки, а это и игрушки, и сладости, и разного рода канцелярские принадлежности, в том числе наборы для первоклассников, которые в качестве гуманитарной помощи передал коллектив Центра судостроения «Звездочка». Там воспитываются малыши в возрасте до пяти лет. Примечательно, что детки не просили игрушек или сладостей, а просто просили, чтобы их подержали на руках...1 июня в День защиты детей волонтеры провели футбольной турнир для воспитанников местного клуба «Динамо». Играли две подростковые команды, а турнир назвали «Победа». Юным футболистам тоже привезли подарки - комплекты спортивной формы и разную атрибутику. В ходе обсуждения гуманитарной экспедиции волонтеры озвучили ряд предложений. Так, ОСОБА_101 предложил мне и ОСОБА_102 рассмотреть возможность побратимства между Архангельском и Краснодоном. Город действительно нуждается в помощи - у местной администрации нет средств на развитие городского хозяйства, ремонт дорог, домов и социальных учреждений. А ОСОБА_100 предложил провести футбольный турнир в Архангельске и пригласить к участию в нем ребят из Луганской народной республики. Во-первых, нам всем сегодня необходимо прилагать максимум усилий, чтобы победить нацизм в Украине и освободить Донбасс. Во-вторых, всем народом, всей Россией, как мы это умеем делать, помочь восстановить Луганскую и Донецкую народные республики и помочь людям вернуться к мирной жизни. Что касается шефства над городами республик, то за каждым депутатом Государственной Думы будет закреплена конкретная территория в качестве подшефной. Механизмы работы на ней по завершении спецоперации сегодня прорабатываются. В любом случае, я считаю, что предложение о побратимстве - хорошая идея. А помощь и поддержка должна быть не только финансовой, но и моральной. Именно поэтому надо проводить спортивные мероприятия с детьми, надо оказать помощь в организации образовательного процесса - с учебниками и методическими пособиями. Чтобы полностью искоренить извращенные ценностные ориентиры об истории Великой Отечественной войны и ее героях, которые все эти года вкладывали в умы подрастающего поколения, вернуть в образование и воспитание настоящие человеческие ценности и правду. Вспомнить, наконец, о том, что настоящие герои Украины это маршалы Тимошенко и Рыбалко, Иван Кожедуб и легендарный командир партизанского движений ОСОБА_103 , а не Бандера и Шухевич. К слову, Поморье на днях направило на Донбасс более 30 вагонов пиломатериалов. Сформировать большую партию гуманитарной помощи помогли крупные лесопромышленные предприятия Архангельской области - Группа компаний «УЛК», «Лесозавод 25» (ПКП «Титан»), «Онежский ЛДК», «Регион-лес» и ООО «Форест». Пиломатериалы будут переданы Донецкой и Луганской народным республикам для восстановления инфраструктуры, строительства и ремонта жилья, социальных и других объектов. А с начала года Архангельская область уже передала для ДНР и ЛНР порядка 170 тонн продуктов питания, одежды, медикаментов и предметов первой необходимости».
2) Від 15.06.2022 за електронною адресоюhttps://vk.com/wall11791978_1376. Дослівно: «В Белгородской области «Единая Россия» открыла логистический центр для распределения гуманитарных грузов в харьковском направлении. В нём будут собирать грузы от региональных отделений Партии и направлять их на освобождённые территории. Это здорово, что сегодня география освобождённых территорий расширяется. На них оперативно открываются мобильные центры помощи «Единой России», куда доставляют продукты, воду, стройматериалы, предметы первой необходимости. На сегодняшний день на Украину «Единая Россия» направила свыше 9 тысяч тонн гуманитарной помощи. Свой вклад вносят и арктические регионы. В Общественной приёмной Партии в Архангельской области было собрано 40 тонн гуманитарной помощи. Со дня на день планируется очередная поставка на помощь Донбассу - около 3 000 кубов древесины. В Общественной приемной Партии в Ненецком автономном округе собрано 915 кг гуманитарной помощи. Отдельно регионом закуплено и отправлено на Донбасс 75 кубов пиломатериалов. Сегодня сбор гуманитарной помощи продолжается в обоих субъектах».
3) Від 07.06.2022 за електронною ОСОБА_104 : «Сегодня на пленарном заседании Госдумы выступил Председатель Народного Совета ДНР ОСОБА_105 . В эти дни парламентская делегация республики находится с рабочим визитом в Москве. В своём выступлении Владимир Бидёвка рассказал о ситуации в ДНР, о работе парламентариев Донбасса по налаживанию жизни в очень сложных условиях. Последние 8 лет были непростыми для всех жителей республики - постоянные обстрелы, выведение из строя объектов инфраструктуры. Но в ДНР научились с этим жить. И теперь Донецк сделает всё, чтобы каждый военный преступник понёс заслуженное наказание. Председатель Народного Совета ДНР поблагодарил Президента за все решения, принятые по Донбассу и своих коллег - депутатов Госдумы. Завершил своё выступление Владимир Бидёвка словами человека, который в самый непростой период взял на себя ответственность за республику и до конца жизни боролся за победу, первого главы ДНР ОСОБА_106 : «Родина у нас всех одна - Россия».
4) Від 06.05.2022 за електронною адресоюhttps://vk.com/wall11791978_1193. Дослівно: «В это непростое время нам очень важно поддерживать друг друга, быть вместе, не бросать своих. Президент ОСОБА_107 подписал два указа, которые носят социальный характер и связаны с Донбассом. Согласно первому, инвалидам и участникам Великой Отечественной войны, которые проживают в ДНР и ЛНР и на освобождённых территориях, в мае будет выплачено по 10 тысяч рублей в связи с 77-й годовщиной Победы. Второй указ защищает семьи тех, кто сегодня работает на Донбассе. В случае гибели или ранения командированных на специальную военную операцию в ДНР и ЛНР, а также волонтёров, их близкие получат выплаты - 5 или 3 млн рублей».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск CD-R від 15.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 25 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та ІНФОРМАЦІЯ_27 У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_11 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_11 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 15.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте» та месенджеру «Telegram». В ході огляду сторінки « ОСОБА_108 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_41 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_108 » зазначив наступні персональні дані: в шапці профілю додано посилання на канал « ОСОБА_108 », що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_42 дата народження - « ІНФОРМАЦІЯ_43 », місце проживання - «Великие Луки», місце роботи - « ІНФОРМАЦІЯ_44 ». На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість підписників - 773, друзі - 10К. Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал « ІНФОРМАЦІЯ_45 », що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_46 Так, даний телеграм-канал налічує 735 підписника, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_109 .
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск №535 від 15 квітня 2022 року, на якому містяться 5 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_22 в соціальних мережах «Вконтакте» та месенджеру «Telegram»;
- протоколом огляду від 14.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_108 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_47 В ході огляду сторінки « ОСОБА_108 » виявлено та зафіксовано ряд наступних дописів автора, зокрема:
1) Від 21.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_48 розміщено наступний допис: «В оказание помощи вынужденным переселенцам и жителям Донбасса активно включились Союз машиностроителей России и Лига содействия оборонным предприятиям. Организации реализовывают совместную благотворительную акцию «Всегда рядом». В рамках этой работы продолжается сбор денежных средств от предприятий и физических лиц - членов ОСОБА_110 и Лиги. Многие члены Бюро и их предприятия проявляют высокую активность в сборе средств. Так, по состоянию на 17 июня на благотворительный счет поступило 288 млн рублей. В рамках акции израсходовано 197 млн рублей. Отмечу, что собрать помощь жителям Донбасса помогают и члены Псковского регионального отделения СоюзМаша. Реализация «Всегда рядом» является одним из приоритетных направлений работы Бюро. Такую задачу поставил руководитель Союза машиностроителей ОСОБА_111 ».
2) Від ІНФОРМАЦІЯ_49 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_50 розміщено наступний допис: «Сделал подборку полезных инициатив, которые на этой неделе приняли в разных чтениях на пленарных заседаниях Госдумы В ПЕРВОМ ЧТЕНИИ законопроект о наделении врачей, технических специалистов, строителей и многих других, кто участвует в реализации задач специальной военной операции на Украине, статусом ветеранов боевых действий. Они смогут получить соответствующие меры социальной поддержки. Среди авторов документа - секретарь Генсовета «Единой России» ОСОБА_88 . инициативу о компенсациях за вред жизни или здоровью волонтёров. Документ гарантирует защиту каждому волонтёру, который участвует в ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий, в тушении пожаров и аварийно-спасательных работах, помогает беженцам, а также работает в медицинских организациях или участвует в поиске пропавших. законопроект об упрощении процедуры получения инвалидами и пенсионерами компенсации за капремонт общего имущества в многоквартирном доме. Данной категории граждан не придётся самостоятельно собирать необходимые документы: органы исполнительной власти или уполномоченное ими учреждение будут самостоятельно запрашивать документы или дополнительные сведения для предоставления гражданам компенсации за капремонт. ВО ВТОРОМ ЧТЕНИИ инициативу о налоговом вычете на спортивные и платные медицинские услуги для студентов-очников до 24 лет. Также право на получение указанных вычетов распространяется на опекунов или попечителей над гражданами, бывшими их подопечными, после прекращения опеки или попечительства, если указанные граждане являются обучающимися по очной форме обучения в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, в возрасте до 24 лет. Сейчас эти льготы есть у родителей детей в возрасте до 18 лет. законопроекты о создании единого Фонда пенсионного и социального страхования. Это упростит получение гражданами социальных выплат: они будут назначаться автоматически либо по одному заявлению. При этом перевод услуг в электронный вид не повлияет на их доступность для пожилых людей и инвалидов. В ТРЕТЬЕМ ЧТЕНИИ законопроект об обязанности госорганов вести страницы в соцсетях. Тем самым будет установлен прямой механизм взаимодействия между социальными сетями, страницами органов власти в этих сетях и сайтом Госуслуг для того, чтобы у граждан имелась простая и доступная возможность сразу же перейти на соответствующий портал и получить нужные госуслуги»
3) Від 13.07.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_51 розміщено наступний допис: « ОСОБА_112 » установила телемедицинское оборудование в гуманитарном центре в Купянске. Благодаря этому жители Донбасса и освобожденных территорий смогут получить медицинскую помощь российских врачей и пройти необходимую диагностику здоровья. Аппаратура позволяет измерить рост и вес пациента, уровень артериального давления, ЧСС, пульс, снять ЭКГ и сразу получить результат. Врачи смогут отправлять данные первичной диагностики пациентов в российские клиники и консультироваться со специалистами в режиме онлайн. В ближайшее время телемедицинское оборудование привезут и в Изюм, Херсон, на Донбасс. #ЕдинаяРоссия #своихнебросаем #мывместе #времяпомогать #ZaMир».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду першої інстанції оптичний диск CD-R від 14.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 22 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 14.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду сторінки « ОСОБА_113 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_52 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власниця аккаунту, як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, власниця профілю « ОСОБА_113 » зазначила наступні персональні дані: день народження - ІНФОРМАЦІЯ_53 . На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 1202 особи та 68 підписників. Під час детального огляду вказаного профілю виявлено репост відеодопису від 13 квітня 2022 р., станом на 16:02 год із наступним текстовим повідомленням: «Жалко. Талантливый народ мог бы трудиться и созидать.. А вместо этого посадил себе на шею олигархов, разоривших их землю, загрязнивших дух народа, позволил запудрить себе мозги америкосам. Никому вы не нужны, кроме нас! Одумайтесь и верните себе уважение своим трудом! Верните сбежавшую из страны талантливую, амбциозную молодежь! Дайте им возможность по-настоящему реализовать себя! А не всю жизнь подтирать за престарелыми итальянцами! Дайте им настоящее дело! Восстановите страну! Покажите всем, что вы реально крутые! Какими были в СССР в союзе с русскими! Чтобы не вы, а ЕС к вам хотел присоединиться! А Мы вам поможем!». Разом з тим, зафіксовано підготовлений допис із відеороликом, опублікований о 08:43 год 05.04.2022 користувачем « ОСОБА_113 » із наступним текстом: «Прекрасно все разъяснил! Мы не враги Украинскому народу! Мы помогаем своим братьям избавиться от шайтанов, которые довели некогда богатейшую республику СССР до нищенского существования и развала». В подальшому зафіксовано репост відеоматеріалу від 20.03.2022 о 17:08 год із наступним заголовком: «ФУРСОВ: о железном занавесе, наказании противников спецоперации на Украине и будущем Зеленского». Надалі зафіксовано публікацію від 18.03.2022 року, розміщену о 19:01 год із фотозображенням користувача « ОСОБА_113 » та наступним заголовком: «Сегодня с ОСОБА_114 и тысячами россиян по всей стране поддержали нашего Президента ОСОБА_115 , наших ребят, освобождающих Донбасс и Луганск вместе с местными жителями от фашизма!!!! В свете годовщины присоединения Крыма и сегодняшней ситуации на Украине можно пожалеть только об одном, что мы 8 лет не пошли на встречу жителям ЛНР и ДНР и не присоединили их тогда, а понадеялись на то, что руководство Украины сделает выводы и найдёт на контакт со своими гражданами, а также на международное посредничество Франции и Германии, которые не смогли ( а может, не захотели) повлиять на ситуацию уничтожения и унижения русскоязычного населения восточных территорий Украины. Сейчас бы на Донбасе и Луганске мы видели не разбомблённого города и запуганных людей, а процветающую землю, как вКрыму и Севастополе! Вместо этого мы получили 8 лет санкций, унижения наших спортсменов, бизнесменов и дипломатов! А Сегодня не только блогерам, но и СМИ многих стран открыто разрешено призывают убивать русских! ОСОБА_116 , ребята, мы с вами! Вы делаете великое дело! Не предадим дело наших дедов, освободивших неблагодарную Европу от нацизма! Вместе победим! Построим не просто лучшую страну в мире, но и лучший Мир!». Разом з тим, під час пошуку додаткових профілів у соціальних мережах, в пошуковій стрічці мережі «Instagram» було введено ключові слова « ОСОБА_113 », внаслідок чого серед акаунтів користувачів було виділено один, із фотозображенням ОСОБА_14 , що зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_54 Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «Миша», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку облікового запису « ОСОБА_117 » (див. зобр. №8). Зокрема, встановлено, що в акаунті розміщено 342 дописи, 2341 читач, стежить 458 осіб. У ході огляду сторінки « ОСОБА_113 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_55 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власниця аккаунту, як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_113 » зазначаються наступні дані: родилась - 9 августа 1980 (41 год), живет в Краснодар, окончила школу 18 школа, подписчики - 4 человека. У ході огляду сторінки « ОСОБА_113 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_56 соціальної мережі «Facebook», встановлено, що власниця аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, власниця сторінки « ОСОБА_113 » в графі «Про себе» вказала наступні відомості: депутат у Государственная Дума; раніше - на посаді Руководитель у Центр правовой поддержки журналистов; раніше - на посаді репортер у газета ОСОБА_118 ; навчалася у МГЮА им. ОСОБА_119 ; навчалася у Кубанский государственный университет; живе у м. Москва, Россия; із - Армавир, Россия.
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск №541 від 14 квітня 2022 року, на якому містяться 15 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_14 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники»;
- протоколом огляду від 12.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_113 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_57 Під час ході огляду сторінки « ОСОБА_113 » виявлено та зафіксовано ряд наступних публікацій автора, зокрема:
1) Від 26.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_58 «Американский политический журналист Джимми Дор четко разложил по полочкам основные тезисы о грядущем поражении Запада в экономической борьбе с Россией: «Несмотря на санкции и бойкоты, Россия до сих пор собирает по 800 млн долларов в день, российский рубль становится самой крепкой валютой в мире. Путин вообще может ничего не заканчивать на Украине, но готов решить мирным путём все вопросы. А кто не готов? Байден и Зеленский.» «Россия побеждает в противостоянии экономик», и ее экономика «гораздо важнее, чем мы думали» ZНАЕМ ПРАВДУ».
2) Від 03.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_59 «Ну и кто они после этого, как не нацисты? Их военные гибнут без артприкрытия на поле боя, а они фигачат по мирному населению. При этом им совершенно фиалетово - это их города или российские. Ничего, ЛНР вы уже потеряли, недолго вам осталось...».
3) Від 17.06.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall710129413_312: «Совместно с акцией #Мывместе поздравили кубанских врачей и медсестёр краевой инфекционной Больницы с профессиональным праздником - Днем медицинского работника! Все врачи и медсестры Краснодарского края, как и вся система здравоохранения страны, пережили непростые времена пандемии! А инфекционисты находились на самой передовой. Спасибо им за стойкость в такой нетривиальной ситуации! Многие из них не видели годами свои семьи. В качестве признательности за их работу вручили холодильник для нужд дежурных смен. Как бы мы не критиковали нашу систему здравоохранения, каждый день наши медики помогают людям в самых сложных жизненных ситуациях, когда даже маленькая ошибка может означать смерть. Не успела утихнуть пандемия коронавируса, многие из них отправились на Донбасс! И там, под обстрелами помогают жизни торжествовать! Самоотверженностью, профессионализмом, чуткостью и терпеливостью они ежедневно, ежечасно заслуживают наше восхищение, уважение и благодарность! Прежде всего, хочется пожелать им сегодня то, чем мы, россияне, кубанцы, обязаны им - здоровья! Сил и терпения им! Найти время для отдыха! Счастья им и успехов!».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду оптичний диск CD-R від 12.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 21 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 14.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram». В ході огляду сторінки « ОСОБА_120 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_60 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_120 » зазначив наступні персональні дані: в шапці профілю вказано «Депутат Государственной Думы ФС РФ седьмого и восьмого созывов, дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_5 , місце роботи - ОСОБА_91 , сайт - ІНФОРМАЦІЯ_61 На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 5991 особа та 183 підписники. Під час детального огляду вказаного профілю виявлено допис від 13 квітня 2022 р., станом на 20:40 год із наступним текстом та відеороликом: «Принял участие и выступил на митинге-концерте в Нарьян-Маре, организованном Советом ветеранов войны, труда, вооруженных сил и правоохранительных органов НАО. Еще раз выразил свою поддержку российской спецоперации на Донбассе.». Разом з тим, зафіксовано допис від 10:19 год 07.04.2022 користувача « ОСОБА_120 » із наступним текстом: «7 апреля - годовщина основания Донецкой Народной Республики. Восемь лет назад ее народом были приняты Декларация о суверенитете и Акт о провозглашении государственной самостоятельности. В этот знаковый для каждого жителя ДНР день хочется пожелать людям мира, которого они так ждут, здоровья, счастья и достойной жизни! #СвоихНеБросаем!». В подальшому зафіксовано власний допис, підготовлений 31.03.2022 о 15:11 год із наступним текстовим повідомленням: «В марте Госдума приняла пакет законов по дополнительной поддержке граждан и бизнеса. Все они уже вступили в действие или вступают с 1 апреля. Перечислю основные. # Участники спецоперации в ДНР, ЛНР и на Украине приравниваются к ветеранам боевых действий, на них распространяются соответствующие меры социальной поддержки. # Социальные пенсии в России с 1 апреля проиндексируют на 8,6%. К ним, в частности, относятся пенсии по инвалидности, потере кормильца, старости и социальные пенсии детям, оба родителя которых неизвестны. # Отменяется НДФЛ с процентных доходов, полученных по банковским вкладам в 2021-2022 годах. # Кадастровая стоимость для начисления налога на имущество и на землю для физических лиц и организаций остается на уровне 1 января 2022 года. # «Налог на роскошь» будет начисляться на приобретенные с 1 января 2022 года автомобили стоимостью от 10 млн рублей, а не от 3 млн рублей, как было до сих пор. # Поддержка IT-компаний: для них на 2022-2024 годы вводится нулевая ставка налога на прибыль. # Упрощается продвижение иностранных лекарств на российский рынок. # Самостоятельно зарегистрироваться на портале «Госуслуги» смогут подростки, начиная с 14 лет». В подальшому зафіксовано допис від 14:39 год 30.03.2022 користувача « ОСОБА_120 » із наступним текстом: «Посмотрел онлайн-трансляцию пресс-конференции «Единой России» и Минпросвещения на тему содержания современных украинских учебников. Это за гранью добра и зла! Потоки лжи, наглое извращение фактов, всё поставлено с ног на голову! Бандера - национальный герой, Великой Отечественной войны не было, была только Вторая мировая. Причем подчеркивается, что при гитлеровцах жизнь на Украине начала налаживаться. Советское прошлое Украины, когда она превратилась в развитую промышленную республику, представлено как годы мрачной оккупации. Ни слова правды о российской культуре, науке, литературе! Зато в головы детей с первого класса закладывалась ненависть к России, культивировались агрессия и русофобия. Стоит ли после этого удивляться происходящему сегодня на Украине? С неонацистами, конечно, будет покончено. Но после завершения военной спецоперации там предстоит длительная кропотливая работа по ликвидации разрухи в головах людей, которые тридцать лет подвергались зомбированию. Водночас, здійснюючи подальший огляд, зафіксовано публікацію, розміщену о 15:03 год 23.03.2022 із наступним текстовим коментарем: «Сразу в трех чтениях единогласно приняли законопроект о признании участников спецоперации на Украине, в ДНР и ЛНР ветеранами боевых действий. Статус ветерана боевых действий получат граждане РФ, принимавшие участие в выполнении задач с 24 февраля 2022 года. В случае получения инвалидности им будет предоставляться статус инвалида боевых действий. Документ дает право военнослужащим, представителям силовых и федеральных структур, в том числе сотрудникам Росгвардии, на дополнительные выплаты от государства, льготы при уплате налогов и оплате ЖКХ, льготный проезд на транспорте, санаторное и медицинское обслуживание. Мы должны поддержать наших военных, которые сегодня рискуют жизнями и здоровьем ради мирных жителей соседних республик, спасая их от уничтожения, искореняя неонацизм и бандеровщину». Надалі виявлено допис, опублікований о 18:25 год 18.03.2022 із наступним текстовим коментарем: «Принял участие и выступил на митинге-концерте «Русская весна» в ДК «Арктика», посвященном воссоединению Крыма с Россией. В этом году он был посвящен еще и событиям на Донбассе, поддержке жителей ДНР и ЛНР. Когда вышел на сцену и увидел зал, в котором яблоку негде было упасть, лица и глаза земляков, признаюсь: у меня перехватило горло. Мы - наследники героев Великой Отечественной войны, лучше всех в мире знаем, что такое фашизм и геноцид народа. Терпеть дальше издевательства над жителями Донбасса было нельзя. Мы поддерживаем Президента России, нашу Армию и верим в успешное завершение военной операции. Мир должен быть восстановлен на многострадальной земле».
В подальшому, відкривши сторінку соціальної мережі «Instagram», в пошуковому рядку було введено ключові слова « ОСОБА_120 ». Після цього, з переліченого списку осіб, по фотозображенню обрано профіль заданої особи із нікнеймом « ОСОБА_121 », що зареєстрований електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_62 Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «Миша», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку облікового запису « ОСОБА_121 ». Зокрема встановлено, що в акаунті 153 дописи, 407 читачів, стежить 161 особа. Оглянувши вказаний профіль соцмережі «Instagram», виявлено крайній допис користувача від 12 березня 2022 року із наступним коментарем: «В связи с экстремистской и антироссийской позицией Facebook и Instagram прекращаю работу на этих площадках. Meta превратил их в оружие информационной войны против России и открыто призывает к убийству россиян. Продолжим общение с вами ВКонтакте. Мой аккаунт: https://vk.com/kotkinnao».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск №542 від 14 квітня 2022 року, на якому містяться 11 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_122 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram»;
- протоколом огляду від 12.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_120 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_63 Під час огляду сторінки « ОСОБА_120 » виявлено та зафіксовано ряд наступних публікацій автора, зокрема:
1) Від 21.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_64 користувачем зроблено репост наступної публікації: «Накануне губернатор Ненецкого автономного округа, секретарь регионального отделения "Единой России" ОСОБА_123 рассказал о новых окружных льготах ветеранам боевых действий и приравненным к ним гражданским». Цели специальной военной операции, которая проходит на востоке Украины, озвучил Президент нашей страны: российские войска «сражаются за Россию, за мирную жизнь для граждан Донбасса, за денацификацию и демилитаризацию Украины». В спецоперации принимают участие и граждане, которые являются жителями нашего округа. Сегодня принял решение ввести дополнительный комплекс мер социальной поддержки для жителей НАО - участников спецоперации. К действующим выплатам (семьям погибших 2 миллиона рублей, получившим ранение - 500 тысяч рублей) добавлены следующие: ? льгота в размере 50% по оплате коммунальных платежей; ? единовременная выплата каждому участнику СВО; Указанные меры поддержки не являются исчерпывающими и будут дополнены».
2) Від 21.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_65 «В весеннюю сессию приняли ряд федеральных законов, по которым участники спецоперации получили статус ветеранов боевых действий. К ним же приравняли пограничников, волонтеров и гражданских, которые работают сейчас в ДЛНР и на освобожденной территории Украины. О том, какие им положены льготы, читайте ниже. Компенсация в размере 50% платы за наем и содержание жилого помещения. Это касается услуг по управлению жилым домом, содержания и ремонта общего имущества в многоквартирном доме и взноса на капремонт. Не надо платить налог на имущество: квартиру, дом, гараж, а также земельный налог с шести соток. Его начисляют с превышения этой площади. Ежемесячная денежная выплата в размере 3 481,85 рублей, бесплатный проезд, путевка в санаторий и лекарства. От этих льгот можно отказаться, тогда денежное пособие увеличится. Пенсия за выслугу лет, по инвалидности или потере кормильца вырастет на 32% от размера социальной пенсии. Обслуживание после выхода на пенсию в тех же медицинских учреждениях, к которым ветеран был прикреплен в период службы. Медпомощь без очереди в рамках программы госгарантий. Профессиональное обучение и дополнительное профобразование за счет работодателя. Ежегодный трудовой оплачиваемый отпуск в удобное время. Право на отпуск без сохранения заработной платы до 35 дней. Льгота на транспортный налог - зависит от региона. Кроме того, меры поддержки ветеранов боевых действий и приравненных к ним гражданских могут устанавливать регионы».
3) Від 19.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall430732724_4209 «Еще о законах, принятых во время весенней сессии Госдумы, читайте на официальной странице палаты ВКонтакте. Приоритеты работы Госдумы в эту сессию - это поддержка наших военнослужащих и защита от внешних вызовов, в первую очередь санкционных. «Когда речь идет о работе Государственной Думы, мы прежде всего считаем своим долгом и приоритетом сделать все возможное для наших солдат и офицеров и создать законодательное поле, позволяющее преодолеть вызовы, с которыми столкнулась наша страна», - заявил ОСОБА_124 на встрече Президента России с руководством Госдумы и главами фракций. Во второй части законов сессии рассказываем подробнее о некоторых ключевых решениях в этой сфере, в том числе: о наделении участников спецоперации на Украине статусом ветеранов боевых действий; о законах, касающихся защиты нацбезопасности; о продлении кредитных каникул и отмене НДФЛ с процентов по вкладам».
4) Від 18.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall430732724_4207 «На внеочередном пленарном заседании Госдумы рассмотрели 19 вопросов. Утвердили ОСОБА_125 на пост вице-премьера - министра промышленности и торговли РФ. В этот же день, немного позднее, Президент подписал Указ о назначении Мантурова вице-премьером. Также обсудили ряд инициатив Правительства и «Единой России» по поддержке граждан и экономики. Сразу во втором и третьем чтениях приняли закон, разрешающий использовать материнский капитал для оплаты образовательных услуг, которые оказывают имеющие соответствующую гослицензию индивидуальные предприниматели. Инициатива касается всех уровней образования. Единогласно поддержали законопроект о статусе ветерана боевых действий для пограничников, задействованных в спецоперации на Донбассе и Украине. Меры социальной поддержки будут рассчитаны для них с 24 февраля 2022 года, как это уже сделано в отношении военнослужащих и гражданских, принимающих участие в СВО. В первом чтении приняли поправки в закон «Об образовании», которые регламентируют процедуру конкурсного поступления на целевое обучение для абитуриентов. По мнению авторов инициативы, это обеспечит равный доступ всех школьников страны к целевому обучению. Для этого предлагается создать на базе уже существующей информационной системы итоговой аттестации единую образовательную платформу, на которой публично будут размещаться заявки работодателей. Дискуссионным получилось обсуждение законопроекта о едином операторе цифровых рекламных конструкций. В итоге документ был принят в первом чтении, но авторам предложено существенно доработать его ко второму чтению, а также обсудить с представителями рекламного бизнеса. Как подчеркнул спикер палаты ОСОБА_124 , после принятия законопроекта отечественный рекламный бизнес должен получить дополнительные преференции. Фото пресс-службы Государственной Думы РФ»
5) Від 01.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall430732724_4188 «Сегодня мы отмечаем День ветеранов боевых действий. Пока праздник не имеет официального статуса, но в ближайшее время Госдума рассмотрит этот вопрос и внесет поправки в закон «О днях воинской славы и памятных датах России». Соответствующий законопроект уже внесен в палату. Но отсутствие официального статуса - не помеха. Десятки тысяч россиян вышли 1 июля на улицы и площади своих городов, чтобы поддержать военную спецоперацию в ДЛНР и на Украине, поблагодарить нашу Армию и добровольцев, всех, кто освобождает Донбасс от нацизма и, рискуя своими жизнями, возвращает населению Донецка и Луганска мирную жизнь. На фото Екатерины Эстер - митинг в поддержку СВО на главной площади Нарьян-Мара».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду оптичний диск CD-R від 12.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 20 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 17.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду сторінки « ОСОБА_95 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_66 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власниця аккаунту, як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, власниця профілю « ОСОБА_95 » зазначила наступні персональні дані: в шапці профілю вказано «Вице-спикер Государственной Думы ФС РФ», дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_67 , місто - Москва, одружена з ОСОБА_126 , місце роботи - Государственная Дума. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 148 осіб та 34к підписників. Під час детального огляду вказаного профілю виявлено репост допису від 7 квітня 2022 р., станом на 01:18 год із наступним текстовим повідомленням: «В Донецке с главой ДНР ОСОБА_127 продолжили обсуждение гуманитарных вопросов, которое началось в Луганске. Среди них - содействие в лечении и реабилитации детей. Сейчас идут переговоры о госпитализации нескольких детей с минно-взрывными травмами, которые находятся в Донецке. Отдельная тревожная тема - это дети, которых власти Украины вывозят с освобождаемых территорий Донбасса. До сих пор точно неизвестно, где сейчас группа детей, которые находились на оздоровительном отдыхе в Святогорске - их насильственно эвакуировали вскоре после начала специальной операции. Некоторых успели забрать родители. Остальных вернуть домой не могут! Мы уже обратились в СК. В другом случае безвестно пропал целый детский дом, детей-сирот вывезли вместе с законными представителями, предварительно за границу. Что это за страшные «игры» с детьми?! Сейчас изо всех сил нужно постараться разыскать их! https://tass.ru/obschestvo/14304045 #ЗащитаСемьи #ЗащитаДетства #ЛНР #АннаКуZнецоVа #ZаСемью #своихнебросаем #ЕдинаяРоссия». Разом з тим, зафіксовано репост допису від 23:04 год 29.03.2022 користувачем « ОСОБА_95 » із заголовком: «Спасибо! #ZаРоссию #РоссияZамир» із наступним текстом «ПРОФИЛАКТИКА ФАШИЗМА - ПАМЯТЬ О ВОЙНЕ. Сегодня мы все переживаем непростые, но очень закономерные события. Неонационализм на Украине стал угрозой безопасности не только для жителей России, но и для самих украинцев. Это следствие планомерной информационной повестки, из которой долгие годы с корнями вырывали память о подвиге наших предков в годы ВОВ. Поэтому направления работы наших отцов - это глубинная проработка причинно-следственных связей. Важно понимать: наши проблемы происходят от нашего невнимания важным аспектам воспитания. На прошедших выходных в городском округе Богданович, на спортивной базе «Березка», прошел областной слёт поисковиков «Поиск-2022 Zа наших». ?Свердловское отделение ВОД «Отцы России» в составе общественного движения "Родительский комитет", выбирали лучших в этом непростом и важном деле. В слёте приняли участие поисковые отряды из городов Ирбит, Екатеринбург, Богданович, Сухой Лог. Команды презентовали свои визитные карточки, приняли участие в конкурсах, викторинах, мастер-классах и турнире по лазертаг. ?Кроме соревновательной программы на слёте состоялась передача важных документов. История о судьбе солдат с Уральской 375-й стрелковой дивизии, погибших в деревне Максимово Тверской области в 1941-1942 годах. Отделение ВОД «Отцы России» в Свердловской области благодарит Администрацию г.о. Богданович, мясокомбинат «Аверино», настоятеля прихода Иоанна Богослова протоиерея Игоря Смолина, «Ветеранов ГСВГ», РОД «Родительский комитет по Свердловской области». Важно объединять усилия для сохранения памяти поколений. Поисковые работы по поиску артефактов Великой отечественной войны - это не просто раскопки, это важное соприкосновение с историей Родины, осознание подвига предков и воспитание благодарности. В перспективе - это профилактика расхолащивания ценностей и потери культурной идентичности. #ОтцыРоссии #ОтцыУрала #Свердловскаяобласть». В подальшому зафіксовано матеріал, підготовлений ІНФОРМАЦІЯ_68 о 13:39 год із наступним текстовим повідомленням: «Страшно… Страшно видеть как детей Украины готовили как смертников! Пусть теперь все смотрят, что может быть с детьми, если процесс воспитания отдать на откуп другим государствам! Но и бросать на самотёк не меньшее горе! Свято место пусто не бывает. Нужно обеспечить доступный детский досуг, развивать детско-юношеские движения на основе созидательных ценностей, развивать инфраструктуру детских лагерей отдыха, обеспечить в школах условия для реализации полноценного воспитательного процесса. Уроки Украины учат сегодня во всем мире! Все смотрят и усваивают, что делать ни в коем случае нельзя, если не хочешь потерять все: и родину, и детей и голову…https://t.me/donvremya/3824».
Разом з тим, під час пошуку додаткових профілів у соціальних мережах, в пошуковій стрічці мережі «Instagram» було введено ключові слова « ОСОБА_95 », внаслідок чого серед акаунтів користувачів було виділено один, із фотозображенням ОСОБА_17 , що зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_69 Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «Миша», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку облікового запису « ОСОБА_128 ». Зокрема, встановлено, що в акаунті розміщено 2846 дописів, 45, 7 тис. читачів, стежить 474 особи.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_95 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_70 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власниця аккаунту, як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_95 » зазначаються наступні дані: родилась - 3 января 1982 (40 лет), место рождения Пенза, живет в Москва, в браке с ОСОБА_129 , подписчики - 17385 человек. Під час детального огляду вказаного профілю виявлено публікацію від 19.03.2022 із наступним коментарем: «Друзья, здесь (в интервью) подробно о результатах недавних переговоров с представителями ДНР и ЛНР, о том, как сейчас живут дети Донбасса в России, как организована помощь. Кроме других, ответ на вопрос: как усыновить сирот Донбасса… С зам.председателя Правительства ЛНР все обсудили подробно. Чтобы защитить детей Республики, в законодательство было внесено ограничение: усыновлять могут только граждане ЛНР. Теперь коллеги готовы включить и граждан России как потенциальных усыновителей. Для этого нужно решение законодателей Республики. Одна сложность - мужчины все защищают родную землю с оружием в руках на передовой… Как только возможность появится, то решения будут приняты. А дальше, дело за нашим профильным ведомством. #РоссияZамир #ZaСемью #КомандаЗащитыДетства #ЛНР #ДНР ?? https://ria.ru/20220318/deti-1778912748.html». При подальшому огляді сторінки виявлено допис від 11.03.2022 із наступним коментарем до статті: « ІНФОРМАЦІЯ_71 режим мог породить таких «защитников» от которых бегут женщины и дети...
У ході огляду сторінки « ОСОБА_130 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_72 соціальної мережі «Facebook», встановлено, що власниця аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, власник сторінки « ОСОБА_130 » в графі «Про себе» зазначила наступні відомості: «Працює в Государственная Дума Федерального Собрания Российской Федерации Уполномоченный при Президенте Российской Федерации по правам ребенка у Администрация Президента Российской Федерации Раніше - на посаді President у Ассоциация организаций по защите семьи Раніше - на посаді Руководитель у Покров, благотворительный фонд поддержки семьи, материнства и детства. Вивчала Психология у Пензенский Государственный Университет Навчалася в Пензенский педагогический Лицей-интернат №3 Живе у Moscow, Russia Із Penza, Russia У шлюбі з ОСОБА_131 16 510 осіб Сайт deti.gov.ru». Під час огляду інформаційного наповнення вищевказаного профілю виявлено допис, підготовлений 27.02.2022 року із наступним текстовим повідомленням: « ОСОБА_112 доставила очередную партию гуманитарной помощи беженцам из Донбасса в ПВР, развёрнутых в регіонах Партию гуманитарного груза привезли в Батайск (Ростовская область), Задонск (Липецкая область) и подмосковный Волоколамск. В последнем ПВР разместились 250 беженцев, из которых большинство - дети разного возраста. Помимо средств личной гигиены и одежды, привезли детские товары, развивающие пособия, наборы для творчества, сладости. В Задонском районе Липецка временно размещены 334 человека, среди них 150 детей. Активисты Единой России привезли сюда белье, обувь, средства гигиены. В Батайске помимо поставок гуманитарной помощи партия решает вопрос лекарственного обеспечения беженцев. К этой работе подключаются аптечные сети. Надалі, виявлено та зафіксовано допис від 25.02.2022, що супроводжується фотознімками із наступним коментарем: «Поговорите с беженцами с Донбасса…Здесь, в России, доведённые до отчаяния люди как будто оттаивают. Дети радостные встречают нас как родных! Вернувшись из Ростова, поехала поговорить с семьями детей- инвалидов из Донбасса, которых приняла Московская область. 28 детей вчера приехали в образовательный центр «Созвездие» в Красногорске. С советником Главы ДНР по правам ребенка Элеонорой ОСОБА_132 , с которой мы уже знакомы несколько лет, подошли к каждой семье... «Этот мальчик обожжен был в результате военных действий в 2014, у этого минно-взрывное, они тут лечились, остальные впервые…»-рассказывает ОСОБА_133 . И сердце сжимается…Но я была уверена, что тут ребятам окажут всю возможную помощь. Здесь помогают врачи, реабилитологи, дети уже проходят обследования. Мы привезли настольные игры, мелки, раскраски, чтоб малыши не скучали, для старших - было важно уточнить вопрос по организации обучения…Но честно- просто хотелось их обнять всех, поддержать, чтобы они были уверены, что Россия их защитит! Настроение у ребят хорошее, мамы, конечно, переживают... Но я успокаиваю, - сейчас главное, помочь деткам восстановиться, а Россия, наш Президент позаботится о мирном небе над нами! #ЗащитаСемьи #ЗащитаДетства #ЛНР #ДНР #АннаКузнецова #помощьбеженцам #времяпомогать #мывместе». Водночас, під час подальшого огляду профілю виявлено допис, підготовлений та розміщений від 25.02.2022 із наступним текстовим повідомленням: «Увидеть улыбки в глазах детей из Донбасса, услышать их смех - это бесценно. Отвлечь ребят от событий этих дней, да и всех восьми предыдущих лет, подарить им радость, организовать досуг помогают @vmgere волонтеры «Молодой Гвардии Единой России». Вместе с ростовским театром кукол добровольцы организовали спектакли в трёх пунктах временного размещения Ростовской области, где сейчас находятся более 800 детей из ДНР и ЛНР. Такие спектакли проведут ещё в нескольких ПВР региона. Детям, эвакуированным из Донецкой и Луганской народных республик, сейчас очень важно почувствовать добро и заботу. И «Молодая Гвардия» становится сейчас силой, объединяющей добровольцев, стремящихся быть рядом с теми, кому не легко. Видя, как это важно детям, мы договорились с МГЕР выстроить систему такой работы по всем регионам с прибывшими детьми с участием и наших приемных. И договорились в ближайшее время запустить такую работу! #МГЕР #ЗащитаДетства #ЛНР #ДНР #АннаКузнецова #помощьбеженцам #времяпомогать #мывместе».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск №548 від 17 квітня 2022 року, на якому містяться 18 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_17 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники»;
- протоколом огляду від 15.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_95 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_73 Під час огляду огляду сторінки « ОСОБА_95 » виявлено та зафіксовано ряд наступних публікацій, підготовлених особою, а саме:
1) Від 28.06.2022 р. за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_74 «Сегодня пленарное заседание ГосДумы началось под знаком Донбасса - перед депутатами выступил председатель Народного Совета ЛНР ОСОБА_134 . «Именно Россия не дала сердцу Донбасса перестать биться», - эти его слова адресованы многим: и военным, которые сейчас на передовой защищают свободу русского мира, и всем, кто так или иначе помогает жителям Донецкой и Луганской народных республик, приближает возвращение мирной жизни на эти земли. А наши парламенты проложат работать вместе...#РоссияЗаМир #СвоихНеБросаем #ЛНР #АннаКузнецова #ЗаСемью #ГосударственнаяДума».
2) Від 01.07.2022 р. за електронною адресою https://vk.com/wall40689491_105118 «Мы видим, что наравне с гуманитарными, нужно решать проблемы с синхронизации наших с Донбассом законов. Людям по обе стороны границы все больше нужны юридические, психологические консультации, медицинскую помощь, организацию детского досуга… Наш Штаб по гуманитарному сотрудничеству при партии сейчас занимается координацией этих и многих других вопросов. И в начале июля мы планируем открыть первые Центры юридической помощи, которые будут работать в Донецке, Луганске и Мариуполе. Уже сейчас ведется закупка оборудования и в ближайшее время распахнут двери Досуговые центры для детей в ЛНР, ДНР, Херсоне и Харьковской области. И это только начало. Все проблемы с установлением инвалидности, получением гражданства, назначении пенсий и другие - вынесем на отдельное заседание нашего штаба. https://er.ru/activity/news/anna-kuznecova-edinaya-ro..#СвоихНеБросаем #ГуманитарныйШтаб #АннаКузнецова #ZaСемью #ЗащитаДетства #ЕдинаяРоссиия».
3) Від 06.07.2022 р. за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_75 «Вместе с коллегами по фракции «Единая Россия» в ГосДуме сегодня подвели итоги весенней сессии. Она прошла под знаком защиты семей с детьми. Продолжилась реализация инициатив народной программы партии, комиссии ЕР по защите материнства и детства, рабочей группы по демографии - приняты законы, направленные на поддержку семей с детьми и детей-сирот, обеспечение детской безопасности. И, конечно, ещё одним важным направлением нашей деятельности стала ситуация на Донбассе. Впереди - много законодательных предложений, которые ждут своего часа, которых ждут наши семьи с детьми. Продолжаем работать! https://er.ru/activity/news/anna-kuznecova-zashita-se.. #ЗащитаСемьи #ЗащитаДетства #АннаКуZнецоVа #ZаСемью #ЕдинаяРоссия #ГосударственнаяДума».
4) Від 07.07.2022 р. за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_76 », - так Президент ОСОБА_135 оценил работу Государственной Думы в прошедшую сессию. Ее итоги обсудили сегодня на встрече с руководством ГосДумы и главами фракций. Говорили о принятых решениях, законодательных инициативах и, конечно же, о ситуации на Донбассе - о защите мирных жителей, об оказании гуманитарной помощи и поддержке. Такие разные по взглядам, подходам фракции единогласно выразили свою поддержку проведению специальной военной операции на Донбассе. Несмотря на то, что весенняя сессия завершена, впереди работы очень много. Как отметил председатель ГосДумы ОСОБА_136 , летом будет вестись работа над законопроектами в сфере импортозамещения, создания новых отечественных технологий. Сейчас не время для разногласий. Ведь, как сказал Президент, Родина у нас у всех - одна, а судьба Отечества - главное! #ПрезидентПутин #ИтогиСессии #СвоихНеБросаем».
5) Від 19.07.2022 р. за електронною адресою https://vk.com/wall40689491_106768 «Вместе ОСОБА_137 заехали в республиканский ресурсный центр поддержки добровольчества. Сегодня отправляется девятая машина и в целом, от республике Марий Эл уже направлено на помощь более 60 тонн продуктов, строительных материалов. Сейчас здесь полным ходом идёт сбор всего необходимого для школьников ЛНР и ДНР, освобождённых территорий к новому учебному году. Зная, что в библиотеках Донбасса ждут книги на русском языке, собрали классическую детскую литературу. Уже скоро все будет передано туда, где нужна помощь каждого! Я благодарю всех, кто собирает помощь для Донбасса, всех, кто стремится помочь, я видела как она нужна людям! А ещё обсудили поддержку семей военных, то, что сегодня именно наши военные герои и лидеры нового времени! И герои-участники СВО есть на Марийской земле. Память об их подвиге, верности Родине и долгу должны быть переданы нашим детям, как и нам передали память о подвиге наших предков.#МарийЭл #СвоихНеБросаем #АннаКуZнецоVа #ZаСемью #ЕдинаяРоссия».
6) Від 21.07.2022 р. за електронною адресою https://vk.com/wall40689491_106887 «С чрезвычайным и полномочным послом ДНР в России, Ольгой Александровной Макеевой, обсудили главные темы обращений в посольство Донецкой Народной Республики в Москве. Его открыли на прошлой неделе, каждый день приходят люди - не только граждане ДНР, но и ЛНР, Украины. Много вопросов по оформлению российского гражданства, признанию водительских прав жителей Донбасса в нашей стране, порядку получения мер поддержки в России для временных переселенцев, отсутствия у беженцев документов, из-за чего возникают препятствия, например, при оформлении ребёнка в детский сад. С проблемами сталкиваются и защитники Донбасса, военнослужащие ДНР, утратившие документы. Трудности есть и при устройстве на государственную службу для тех, у кого, кроме российского гражданства, есть и другое. Основываясь на опыте общественных приёмных партии «Единая Россия», продумали пути решения самых популярных обращений граждан. #РоссияZаМир #РоссияZаДонбасс #СвоихНеБросаем #ОбщественныеПриёмные #АннаКуZнецоVа #ЕРпомогает #ЕдинаяРоссия».
7) Від 18.04.2022 р. за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_77 тем временем, я и мои коллеги в Государственной Думе якобы от службы безопасности Украины получают интересные письма! Их содержание у всех примерно одинаковое - меняются только адреса и фамилии в тексте. Их смысл в том, что мы, депутаты Госдумы, якобы «подозреваемся в совершении преступления по предварительному сговору с группой лиц с целью изменения пределов территории и государственных границ Украины». А «преступный замысел» у представителей власти РФ возник задолго до этого! По мнению СБУ, голосование депутатов за ратификацию договоров о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и ДНР, ЛНР является частью «преступного плана». Срок по предъявляемым статьям УК Украины аж до 10-и лет лишения свободы. Но вдаваться в подробности не буду, это сочинение длинной в 25 страниц. Только после стольких провокаций, фейковых новостей в адрес России, это письмо на мое имя - скорее, подтверждение диагнозов, давно поставленых «Киевскому режиму». И подтверждение верности принятых решений по освобождению от нацизма , а заодно и от маразма местных «защитников» закона, для которых и закон-то не писан, раз столько издевались над своими же гражданами, над своими детьми! #ZаРоссию #РоссияZаМир #ZащитаПравды».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду оптичний диск CD-R від 15.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 20 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_7 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 18.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Одноклассники» та месенджеру «Telegram». В ході огляду сторінки « ОСОБА_138 » за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_78 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник профілю як головне зображення, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, під час огляду Інтернет-сторінки встановлено наступне: «День народження: ІНФОРМАЦІЯ_79 : Смоленск Мiсце роботи: Государственная Дума Сайт: ІНФОРМАЦІЯ_80 ». На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 3192 особи та 1725 підписників. Під час детального огляду інформаційного контенту, що розміщується користувачем на стіні профілю, виявлено допис, опублікований о 12:55 год 13.04.2022 р. із наступним текстом: «Хочу выразить благодарность представителям смоленского бизнеса, которые в это непростое время продолжают оказывать помощь Донбассу. На днях мы передали 400 коробок вафельного хлеба в пункт приема гуманитарной помощи, работающий на базе Смоленского отделения "Единой России" и «Молодой Гвардии». Ранее обратился к руководству смоленской компании «Елизавета+» с просьбой принять участие в оказании помощи. С момента начала проведения специальной военной операции на Украине «Единая Россия» наладила регулярные поставки гуманитарной помощи и практически ежедневно направляет их на освобождённые территории. Всего за это время региональные отделения партии собрали порядка 4000 тонн продуктов, воды, лекарств, предметов первой необходимости, бытовой химии, одежды, обуви и стройматериалов. В Смоленске продолжается сбор помощи для жителей Донбасса. Справки по телефону - (4812) 31-95-13. Адрес: АДРЕСА_1 ». Надалі, здійснюючи аналіз особистих публікацій користувача, виявлено відеозвернення від 26.03.2022 (07:28) із наступним заголовком: «Трибунал, побег или смерть: в Госдуме рассказали, что ждет руководство Украины». Під час огляду вищевказаної сторінки, в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_18 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_81
Так, даний телеграм-канал налічує 1105 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_18 .
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_138 », після чого виявлено акаунт «avturow», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_82 Зокрема встановлено, що в акаунті 2853 публікації, 8298 читачів, стежить 708 осіб.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_139 » за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_83 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_139 » зазначаються наступні дані: родился - 1 марта 1984 (38 лет), живет в - Смоленск, подписчики - 1347 человек. Під час огляду інформаційного контенту, виявлено особистий допис, розміщений 08.04.2022 року із наступним заголовком: «Вместе с Секретарем Генсовета "Единой России" ОСОБА_140 и Главой ДНР ОСОБА_127 посетили Розовский район Запорожья, куда начала доставляться российская гуманитарная помощь. Пообщались с жителями и беженцами, обсудили проблемные вопросы, которые необходимо решить в первую очередь. #Розовка #Запорожье #Россия #ЕдинаяРоссия #РусскийМир #СвоихНеБросаем #МыВместе #ZаМир». В подальшому зафіксовано публікацію, розміщену ІНФОРМАЦІЯ_84 із статтею та наступним заголовком: « ІНФОРМАЦІЯ_85 ».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні оптичний диск №550 від 18 квітня 2022 року, на якому містяться 13 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_18 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram», «Одноклассники» та месенджеру «Telegram»;
- протоколом огляду від 15.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_138 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_86 Під час огляду сторінки « ОСОБА_138 » виявлено та зафіксовано ряд наступних публікацій, розміщених автором:
1) Від 23.07.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_87 Партия "Единая Россия" готовится к открьітию Детского досугового центра в Купянске Харьковской области. Зто первьій подобньїй центр в регионе. Уже завезено необходимое оборудование, инструментьi, настольньїе игрьі и многое многое другое.
2) Від 01.07.2022 за електронним посиланням https: /vk.com/wall12354626_4575 «Под руководством Секретаря ОСОБА_141 прошло видеосовещание по реализации партийной акции «Книги - Донбассу». На Донбасе и в освобожденньiе территории бьівшей Украиньї будет направлено более 100 тьісячи книг в рамках акции «Единой России». Партия и Минпросвещение к 1 сентября обеспечат все школьi ЛДНР и освобожденньїх территорий новьіми российскими учебниками. Также партия поможет педагогам подготовиться к новому учебному году и перейти на российские образовательньїе стандартьі.
3) Вiд 20.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_88 «Хочу поблагодарить представителей социально ответственного бизнеса Союзного государства, которьіе на всем протяжении Специальной военной операции оказьівают поддержку воинам-освободителям на территории Донбасса и регионов бьівшей Украиньї. Десятки тепловизоров, приборов ночного видения, квадракоптеров, бронижилетов, шлемов и медикаментов удалось нам передать на фронт благодаря неравнодушньїм предпринимателям из России и Белоруссии. Отдельное спасибо моим землякам - смолянам! Мьі вместе.
4) Від 01.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_89 «Доставили очередную партию медикаментов, перевязочньїх материалов и оборудования в больницу города Кировска Луганской Народной Республики, где проходят лечение раненьїе бойцьі. Передали воинам письма поддержки от детей из Смоленской области. Партия "Единая Россия" на системной основе ведет гуманитарную работу по обеспечению учреждений здравоохранения Донбасса самим необходимьім.
5) Від 29.05.2022 за електронним посиланням https://vk.com/wall12354626_4534 «Региональная неделя началась встречей со смолянами вдали от дома. Вместе с ОСОБА_142 побивали в расположении смоленских бойцов Росгвардии, участвующих в Специальной военной операции на территории Донбасса. Привезли землякам техсредства, жизненно важньїе на фронте, и передали личному составу письма от смоленских школьников.
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду першої інстанції оптичний диск CD-R від 15.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 20 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_8 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_8 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 18.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду сторінки « ОСОБА_143 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_90 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, користувач профілю « ОСОБА_143 » зазначила наступні персональні дані: в шапці аканту зазначається «Депутат Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации 7-го и 8-го созывов • С сентября 2016 г. по настоящее время • Москва». Дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_91 , місто - ОСОБА_144 . На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 162 підписники. Під час огляду особистого профілю користувача « ОСОБА_143 », виявлено публікацію від 14.04.2022 (14:47 год) із репостом допису та наступним текстовим коментарем: «Ровно восемь лет назад, 14 апреля 2014 года, исполняющий обязанности президента Украины Александр Турчинов дал стартовый залп войны в Донбассе. Он подписал указ о начале так называемой «антитеррористической операции» на юго-востоке страны. О том, с чего все началось…» підписними. Надалі, при огляді новинного контенту, виявлено допис від 13.04.2022 (11:14 год) із фотозображенням та наступним текстовим коментарем: «Встреча с беженцами из Мариуполя на базе общественной приёмной местного отделения партии #ЕдинаяРоссия #Аксайскийрайон. Привезли гуманитарную помощь. Говорим о текущих вопросах пребывания жителей Украины на территории России, связанных с получением статуса беженца, трудоустройством, определением детей в детский сад и т.д. Часть проблем беру в проработку. Одно могу сказать: примеры подлости и зверств, о которых рассказывают беженцы, подтверждают, что демилитаризация и денацификация Украины - необходимая мера. #Zамир». Водночас, при подальшому огляді зафіксовано публікацію, розміщену о 16:52 год 07.04.2022 року із наступним текстом: «В этот день восемь лет назад были приняты Декларация о суверенитете ДНР и Акт о провозглашении государственной самостоятельности Донецкой Народной Республики. Объявлению о создании ДНР предшествовали многодневные протесты на Юго-Востоке Украины. Протестующие были не согласны с антиконституционным переворотом в Киеве и захватом власти. Власти Украины попытались силовым способом подавить сторонников независимости ДНР, что спровоцировало затяжной военный конфликт на территории республики. Почему это важно. 21 февраля 2022 года президент России подписал указ «О признании Донецкой Народной Республики» и «О признании Луганской Народной Республики». Также был подписан Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой. 24 февраля Путин объявил о проведении специальной военной операции, одной из целью которых стала защита жителей ДНР и ЛНР». Разом з тим, продовжуючи огляд новинного контенту вищевказаного ресурсу виявлено публікацію від ІНФОРМАЦІЯ_92 (16:41 год) із наступним заголовком: «Передала в региональное отделение Партии Единая Россия" в Ростовской области посылки нашим солдатам с письмами, детскими рисунками и сладостями нашим бойцам от детей и взрослых моего 149-го избирательного округа в рамках патриотической акции "Посылка солдату". Самое ценное, что ребята школьного возраста осознают, насколько важна поддержка для человека, находящегося вдали от дома. Для тех, кто днем и ночью несет свою нелегкую службу и выполняет специальную военную операцию по демилитаризации и денацификации на территории Украины. #ЕдинаяРоссия #ер61 #Ростовскаяобласть #Zaмир #депутатврегионе #мнеестьдело #депутатЛарисаТутова #округ149».
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_143 », після чого виявлено акаунт «tutovalarisa», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_93 Зокрема встановлено, що в акаунті 1841 публікація, 7089 читачів, стежить 2024 особи.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_143 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_94 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_143 » зазначаються наступні дані: «Родилась 18 октября 1969 (52 года). Место рождения с. Песчанокопское (Песчанокопский район). Живет в АДРЕСА_2 (Песчанокопский район). Подписчики 64 человека». В подальшому виявлено додатковий акаунт в соціальній мережі «Одноклассники» із нікнеймом « ОСОБА_143 », що зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_95 На аватарці сторінки розміщене особисте фото та вказана наступна інформація: «Родилась18 октября 1969 (52 года). Живет в Ростов-на-Дону. Окончила вуз Педагогический інститут. Окончила школу 1 школа. Подписчики 1271 человек». Під час огляду підготовлених користувачем публікацій, виявлено допис від 14.04.2022: «Ровно восемь лет назад, 14 апреля 2014 года, исполняющий обязанности президента Украины Александр Турчинов дал стартовый залп войны в Донбассе. Он подписал указ о начале так называемой «антитеррористической операции» на юго-востоке страны. О том, с чего все началось ІНФОРМАЦІЯ_96 ».
У ході огляду сторінки « ОСОБА_145 » в соціальній мережі «Facebook», встановлено, що власник профілю як головне зображення розмістив особисту фотографію. Окрім цього, у користувача сторінки « ОСОБА_143 » в графі «Про себе» зазначається наступне: «Депутат Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации 8-го созыва Раніше - на посаді Председатель комитета по молодежной политике, физкультуре, спорту и туризму у Законодательное собрание Ростовской области Навчалася в Южный федеральный університет Живе у Moscow, ОСОБА_146 , ОСОБА_147 ', Russia Стежать 3 678 осіб duma.gov.ru komitet8.km.duma.gov.ru er.ru/projects/novaya-shkola vospitateli.org tutova.org». Під час огляду сторінки користувача виявлено допис, розміщений 28.02.2022: «Большая часть их жизни прошла при войне. Рано повзрослевшие, не по возрасту серьезные, они, тем не менее, быстро раскрываются, когда к ним со всей душой. Дети из ДНР и ЛНР, познавшие стрельбу и бомбежки, сейчас окружены вниманием и любовью со стороны волонтеров в пунктах временного пребывания на территории Ростовской области. Искренне, насколько могут маленькие дети, они проявляют любовь в ответ. Ведь то, как они проводят время здесь, так не похоже на привычную жизнь, в которой по чужой злой воле восемь лет было мало нормальной детской радости. Низкий поклон и огромная благодарность волонтерам за то, что окружают теплом детей и занимаются с ними…Максимально оказать им заботу. Это наша обязанность. Мы один народ… #своихнебросаем #времяпомогать #мывместе».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск №551 від 18 квітня 2022 року, на якому містяться 17 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_19 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники»;
- протоколом огляду від 18.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_143 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_97 Під час огляду сторінки « ОСОБА_143 » виявлено та зафіксовано ряд наступних публікацій, підготовлених автором:
1) Від 18.05.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall230923745_12343 «Ряд депутатов #Госдума время от времени работает на территории ЛНР и ДНР. Первый зампред Комитета ГД по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками, депутат Госдумы @id317967394 Виктор Водолацкий уполномочен #Госдума координировать межпарламентские связи с ЛНР. Поэтому, он регулярно посещает территории Донбасса для выстраивания этих отношений, оказания помощи в рамках парламентского измерения #ЛНР. Депутатскому корпусу важно, чтобы данная работа велась непрерывно и максимально эффективно. Потому что мы должны помогать нашим солдатам, офицерам эффективно решать боевую задачу. И конечно, помогать нашим гражданам. Заниматься на месте решением внутренних проблем. Поднимать экономику, развивать ее, противодействовать санкциям, восстанавливать и всячески поддерживать сферу #образование в том числе. О первостепенных задачах и шла сегодня речь на совещании».
2) Від 06.06.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall230923745_12533 «Как правильно отметил донской губернатор ОСОБА_148 , «интеграция образования Донбасса и России началась с Ростовской области». В Ростове-на-Дону прошел первый форум образовательных организаций России, Луганской и Донецкой народных республик. Советом ректоров вузов Ростовской области в пяти ведущих университетах: ДГТУ, ЮФУ, РГУПС, РГЭУ, ЮРГПУ и НПИ - для будущих абитуриентов организованы встречи с ректорами и наставниками, практические и теоретические занятия, выезды в вузы и на предприятия. На форуме были подписаны меморандумы о сотрудничестве в сфере высшего образования между Министерством науки и высшего образования РФ и министерствами образования и науки ЛНР и ДНР #образование #Ростовскаяобласть #Донбасс».
3) Від 28.06.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall230923745_12739 «Какая бы ложь и пропаганда ни были подключены, какие бы ресурсы ни использовались со стороны Запада, русское сердце бьется благодаря России. Донбасс - форпост Русского мира», - отметил в своем выступлении председатель Народного Совета ЛНР ОСОБА_134 . В ходе своего визита делегация Народного Собрания #ЛНР обсудит актуальные вопросы двусторонних отношений со всеми фракциями #ГД и комитетами. #Госдума #Донбасс».
4) Від 30.06.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall230923745_12766 «Встреча #ЕдинаяРоссия с делегацией Народного совета ЛНР была посвящена планам по восстановлению мирной жизни на Донбассе. Законодательная, экономическая и социокультурная интеграция #Россия и #Донбасс - это безусловная задача, которая не вызывает сегодня сомнений и разногласий. Особое внимание партия уделяет подготовке школ народных республик к началу учебного года. К 1 сентября они будут обеспечены учебниками - договорённость об этом достигнута с Минпросвещения. https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-i-delegac..#СвоихНебросаем #МыВместе».
5) Від 07.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall230923745_12867 «Закончилась весенняя сессия Госдумы 2022 года. За прошедший год сделано немало: почти половина всех принятых социально значимых законов - инициативы «Единой России». В условиях специальной военной операции и санкций нужно было оперативно принимать взвешенные законодательные решения, максимально консолидировать наши действия с Правительством страны. Всё - для укрепления экономики России, социальной поддержки граждан и всесторонней помощи участникам боевых действий на Донбассе. Результаты моей работы, как и других депутатов фракции «Единая Россия» напрямую связаны с постановкой задач «Народной программы», задач, которые люди определили нам на выборах. В том числе эти задачи решаются в рамках партийных проектов. На осеннюю сессию уже сейчас большие планы: мы продолжим работать над повышением социального благополучия граждан. Ключевыми темами станут вопросы достижения технологического и экономического суверенитета нашей страны, реформы в медицине и образовании. Депутатская работа продолжается в регионе! #Госдума #ЕдинаяРоссия».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду оптичний диск CD-R від 18.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 20 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 р. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 18.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду сторінки « ОСОБА_149 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_98 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_149 » зазначив наступні персональні дані: День народження: « ІНФОРМАЦІЯ_99 : Кемерово Сімейний стан: одружений Мiсце роботи: Государственная Дума Сайт: ІНФОРМАЦІЯ_100 ». Надалі зафіксовано допис користувача від 14:31 год 17.04.2022 із наступним текстовим повідомленням: «Хорошо бы, если бы все стыдящиеся того, что они русские, побывали на освобожденном от нацистов заводе имени Ильича в Мариуполе. Он буквально нашпигован оружием, в том числе и противопехотными минами. Напомню, что Конвенция о запрещении таких мин была принята еще в 1997 году. Украина подписала Конвенцию в 1997 году и ратифицировала ее 18 мая 2005 года. При этом, по данным ООН, Украина занимает третье место в мире - после Афганистана и Сирии - по числу людей, подорвавшихся на минах и других взрывных устройствах. С 2014 года при таких обстоятельствах погибло более тысячи человек, в том числе - 146 детей (источник - Новости ООН https://news.un.org/ru/interview/2019/04/1352481). Если Украина ратифицировала Конвенцию, что же тогда при входе на территорию завода имени ОСОБА_150 , да еще и с растяжкой? Целый ангар с вооружением, а под землей бункеры, где все это время скрывались украинские националисты. Наши солдаты нашли целые склады разных противопехотных мин, которых как бы не существует для мирового сообщества. Это тысячи спасенных жизней - как наших военных, так и мирных жителей Донбасса. Видео журналиста ОСОБА_151 . #СвоихНеБросаем #РоссияКрымДонбасс #ЕР42 #Zародину #ZаКузбасс #Zамир #ZаПобеду #ZаРоссию #ZанамиПраVда». Надалі виявлено публікацію, підготовлену та розміщену о 09:13 год 16.04.2022 р. із наступним текстовим повідомленням: «Против России на Украине воюют страны НАТО. Те, кто восемь лет создавал на Украине нацбаты, тренировал их, помогал печатать пропагандистскую литературу и финансировал биолаборатории, сегодня всячески помогает ей в войне против России. США постоянно передает Украине разведданные со своих спутников и коптеров, вся Европа присылает оружие, а пиарщики в разных странах помогают создать демоническую картину нашей страны. Западные инструкторы остались на Украине после начала спецоперации и теперь воюют в рядах «Иностранного легиона». Это подтверждают европейские СМИ - такие как французская газета «Фигаро». В нацбатах воюют бойцы американского и британского спецназа, которые были переброшены на Украину задолго до начала специальной военной операции ВС РФ для подготовки личного состава ВСУ - в том числе навыкам ведения разведывательной и диверсионной работы. В последнем интервью ОСОБА_152 признал, что Украина готовилась к войне с Россией, чем перечеркнул все, что говорил до этого. И мы еще раз убедились, что решение нашего Президента было единственно верным. Украина должна быть денацифицирована и безопасна для России. Врагов у ворот, еще и в виде друзей, мы не потерпим. #СвоихНеБросаем #РоссияКрымДонбасс #ЕР42 #Zародину #ZаКузбасс #Zамир #ZаПобеду #ZаРоссию». Надалі виявлено публікацію, підготовлену та розміщену о 14:16 год 14.04.2022 р. із фотозображенням та наступним текстовим повідомленням: «Восемь лет назад, 14 апреля 2014 года, началось истребление русских людей на Донбассе. Многие политики говорили о том, что в самом начале можно было договориться и не допустить кровопролития. Но Киев даже не пытался идти на диалог, мирное решение вопроса со сторонниками русского мира для них было невозможным. Простые жители считались террористами, их безжалостно уничтожали. За эти годы военный конфликт унес более 13 тысяч жизней мирных жителей. Украина постоянно твердила, что это жертвы России, хотя на самом деле это дело рук нацбатов и ВСУ. Победа будет за нами, Донбасс станет свободным. Именно этого долгие годы ждали люди. #ZаРодину #СвоихНеБросаем».
Під час огляду вищевказаної сторінки, виявлено електронне посилання на офіційний канал ОСОБА_30 , що зареєстрований на Інтернет-платформі «Instagram» « ОСОБА_153 » за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_101 Офіційна сторінка користувача налічує 648 дописів, 2677 читачів та 749 підписників.
Під час пошуку додаткових особистих профілів у соцмережах також виявлено особисту сторінку « ОСОБА_149 », що зареєстрована в соціальній мережі «Одноклассники» за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_102 Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.зв. «Миша», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку користувача облікового запису « ОСОБА_154 ». У ході огляду сторінки « ОСОБА_149 » встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_149 » в соціальній мережі «Facebook», встановлено, що власник профілю як головне зображення розмістив особисту фотографію. Окрім цього, в графі «Про себе» зазначається наступне: «Депутат Государственной Думы РФ Государственная Дума Федерального Собрания РФ. Вивчав Юриспруденция у Кемеровский государственный университет. Вивчав Международный институт государственной службы и управления у Президентская академия - РАНХиГС. Вивчав Управление (экономика) у Кузбасский государственный технический университет имени Т. Ф. Горбачёва. Із Kemerovo. Стежать 2 601 особа. fedyaev.pavel. https://ok.ru/fedyaev.pavel https://vk.com/fedyaev.pavel pavel-fedyaev.ru (див. зобр. №12).
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду оптичний диск №556 від 18 квітня 2022 року, на якому містяться 12 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_12 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram», «Facebook», «Одноклассники»;
- протоколом огляду від 18.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю «Павел Федяев» на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_103 Під час огляду сторінки « ОСОБА_149 » виявлено та зафіксовано ряд наступних дописів автора, а саме:
1) Від 14.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall640145459_1740 «Ветеранами боевых действий станут и гражданские Сегодня Президент России подписал соответствующий закон. Теперь такой статус смогут получать врачи и другие специалисты, которые, например, ремонтируют здания после прилетов, восстанавливают городское хозяйство. Закон "Единой России" дополнительно защищает тех, кто приехал помогать своим. Да, они не с оружием в руках освобождают Донбасс, но рискуют собой, спасая жизни других и пытаясь создать для людей нормальные условия даже под обстрелами. Спикер Госдумы Вячеслав Володин отмечал, что гражданские специалисты проявляют героизм в ходе специальной военной операции и заслуживают поддержки государства. Секретарь генсовета "Единой России" ОСОБА_88 также подчеркивал, что статус ветерана боевых действий даст гражданскому персоналу в зоне спецоперации дополнительную социальную защиту государства. Полностью согласен, это справедливо и правильно. Те, кто отправились помогать по зову сердца, не побоявшись обстрелов и бомбежек, помогать женщинам, детям и старикам, настоящие патриоты и граждане своей страны. И страна это ценит. #СвоихНеБросаем #РоссияКрымДонбасс #Времяпомогать».
2) Від 09.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall640145459_1718 «Россия прирастает Донбассом! Российское гражданство получили уже полмиллиона жителей народной республики. В Донецке уже работают два пункта выдачи российских паспортов. Открытие новых пунктов поможет ускорить выдачу паспортов жителям Донбасса с освобождённых территорий. Любой житель ДНР также, как любой другой житель региона Российской Федерации, может получить паспорт, никуда не выезжая. В ближайшее время такие пункты появятся и в других городах ДНР. #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир».
3) Від 01.07.2022 за електронною адресою https://vk.com/wall640145459_1649 «На этой неделе приняли в первом чтении законопроект о признании в России водительских прав, полученных в Армении. Докладывая на пленарном заседании, отметил, что Армения - единственная страна участница ЕЭС, граждане которой не могут работать в России по своим национальным правам. Хотя она, так же, как и Россия, входит в Венскую конвенцию, что обеспечивает единство в правилах и в подготовке водителей. Кроме того, более 70% армян владеют русским языком. По итогам обсуждений ко второму чтению внесем поправки, при этом, конечно, нужно рассмотреть возможность интеграции водительских прав Донбасса и ЛНР. Это позволит людям спокойно передвигаться по территории России, снимет избыточные административные барьеры, создаст больше условий для устройства на работу. #Госдума #законыдлялюдей #водительскиеправа #РоссияКрымДонбасс #своихнебросаем #Армения #интеграция».
4) Від 30.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_104 «Недавно я писал в своем телеграм-канале о визите делегации Народного совета Луганской народной республики. Мы приняли коллег в Государственной Думе, но отдельно они встретились с руководством партии «Единая Россия». Встреча была посвящена планам по восстановлению мирной жизни на Донбассе и синхронизации законодательства ЛНР с российским, для этого были определены ответственные депутаты и созданы депутатские группы по связям с народными республиками. Следующая задача - интеграция России и Донбасса по всем направлениям - ни у кого не вызывает сомнений. Особое внимание подготовке школ народных республик к началу учебного года. К 1 сентября они будут обеспечены учебниками - договорились об этом с Минпросвещения. #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир».
5) Від 19.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_105 «Спасибо нашим врачам, низкий поклон ветеранам, особая благодарность всем, кто сегодня спасает жизни на Донбассе. Партия «Единая Россия» организовала акцию «Спасибо врачам!», и сегодня члены партии, сторонники и волонтеры говорят слова благодарности медикам в больницах и клинических центрах по всей стране. Желаю вам счастья и крепкого здоровья! Спасибо вам за ваш труд! С Днем медицинского работника! #спасибоврачам #единаяроссия #ТеплыйКузбасс #ЕР42».
6) ІНФОРМАЦІЯ_106 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_107 «Подписан документ о помощи Донбассу: о чем договорились ІНФОРМАЦІЯ_108 и руководством Донецкой и Луганской народных республик. Зачем нужен этот документ? Он определяет порядок работы по гуманитарным вопросам, как и кому оказывать юридическую и медицинскую помощь, регулирует работу стройотрядов по восстановлению инфраструктуры Донбасса, проведения взаимных консультаций, форумов и конференций, оказания помощи местным властям в гармонизации законодательства. «Единая Россия» предложит варианты развития аграрных производств, по интеграции образовательного пространства ЛДНР, поможет организовать лечение детей Донбасса. Сегодня нет никаких данных, кто из малышей нуждается в помощи, кому требуются лекарства от редких заболеваний. Это партия тоже взяла на себя. Это не значит, что Донбасс тяжким бременем ляжет на плечи нашей страны. Освобождённые территории обладают высоким экономическим потенциалом. До отделения от Украины они давали стране 16% ВВП. На Донбассе сосредоточена почти половина угольных и машиностроительных предприятий, четверть металлургических. Там есть редкоземельные металлы, включая литий, который пока не добывается в России и который необходим для электродвигателей, развита черная металлургия, нефтехимия, производство минеральных удобрений, а также производство строительных материалов. Регионы богаты плодородными чернозёмами, на которых выращивается пшеница, кукуруза, подсолнечник, овощи и фрукты. А что касается дорог, освобождённые территории в связке с Крымом образуют транспортную и портовую сеть, которая дополнит возможности торгового сообщения России с другими странами. Планов много, и скоро они начнут претворяться в жизнь. После речи нашего Президента я абсолютно в этом уверен. #ЕдинаяРоссия #ПМЭФ».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні місцевого суду оптичний диск CD-R від 18.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 20 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та https://ru.wikipedia.org/. У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - російський хокеїст, тренер, російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 19.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Одноклассники». В ході огляду сторінки « ОСОБА_155 » за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_109 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, у профілі « ОСОБА_155 » зазначаються наступні дані: «Родился 20 апреля 1958 (63 года). Живет в Москва. Подписчики 1 человек».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Вконтакте». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на сайт «Вконтакте» - ІНФОРМАЦІЯ_110 Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «Миша», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Вконтакте». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_155 » та обрано сторінку « ОСОБА_156 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_111 Спільнота налічує 450 читачів, разом з тим, являється фанатською, а не персональним акаунтом ОСОБА_13 .
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду оптичний диск №557 від 19 квітня 2022 року, на якому містяться 2 зображення екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_13 в соціальних мережах «Вконтакте», «Одноклассники»;
- протоколом огляду від 18.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, згідно якого було оглянуто офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата ОСОБА_13 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_112 Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_13 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия». Під час огляду інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_13 проголосував «за» у наступному проекті, а саме: «(2 чтение таб. 1 принятые поправки) О проекте федерального закона № 144334-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 16 Федерального закона "О ветеранах" (об установлении статуса ветерана боевых действий лицам, принимавшим участие в обеспечении выполнения задач в ходе специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года, отработавшим установленный при направлении срок либо откомандированным досрочно по уважительным причинам)».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні суду першої інстанції оптичний диск CD-R від 18.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- протоколом огляду від 18 березня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ та сайту «Вікіпедія», відповідно до якого оглянуто сайт Державної думи РФ, що розташований в мережі Інтернет, за посиланням http://duma.gov.ru / / та ІНФОРМАЦІЯ_27 У розділі «Списки Депутатов, Состав восьмого созыва - 2021», відображено інформацію з фотозображенням, відносно депутата Державної Думи восьмого скликання Федеральних Зборів РФ ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Дата вступу в повноваження 19 вересня 2021 року. Відомості про обрання 12 жовтня 2021 року. Фракція Всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (восьме скликання). Крім того, в ході огляду інформації, що міститься на сайті «Вікіпедія», встановлено публікацію з анкетними даними, біографічними відомостями та фотозображенням ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 -російський політичний діяч. Депутат Державної Думи Федеральних зборів РФ VIII скликання;
- протоколом огляду від 15.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram» та месенджеру «Telegram». В ході огляду сторінки « ОСОБА_157 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_113 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_157 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_114 , місто - Волгоград, освіта - ВолГУ. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 3662 особи та 225 підписників.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова « ОСОБА_158 соцсети». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Instagram» - ІНФОРМАЦІЯ_115 Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «Миша», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку облікового запису « ОСОБА_159 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_116 Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_15 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_117
Так, даний телеграм-канал налічує 199 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_15 .
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні оптичний диск №567 від 15 квітня 2022 року, на якому містяться 6 зображень екрану комп'ютера із зображенням профілю ОСОБА_15 в соціальних мережах «Вконтакте», «Instagram» та месенджеру «Telegram»;
- протоколом огляду від 13.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням профілю « ОСОБА_157 » на сайті «Вкантакте», за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_118 Під час ході огляду сторінки « ОСОБА_157 » зафіксовано наступні дописи автора:
1) Від 05.07.2022 за електронною адресоюhttps://vk.com/wall222357285_6199 «Весенняя сессия Госдумы 2022 года, моя первая депутатская сессия, подходит к концу - позже ещё поделюсь впечатлениями и итогами. Приняты важнейшие законопроекты, большинство из них - по инициативе и в рамках народной программы #ЕдинаяРоссия. Не возьмусь рассуждать о том, какими были предыдущие созывы, но наш - VIII созыв - точно попал в исторический для страны момент почти с самого начала деятельности. Мы обратились к Президенту с предложением признать независимыми Донецкую и Луганскую народные республики, мы вместе с Правительством разработали и приняли десятки социальных законов, чтобы поддержать граждан России и Донбасса в условиях санкций. Сегодня, например, единогласно в 3 чтении приняты изменения в федеральный закон «О ветеранах», которые позволят поддержать наших граждан, принимавших участие в специальной военной операции на территориях Украины и ЛДНР. Статус ветерана боевых действий смогут получить врачи, журналисты, строители, электрики - любые гражданские лица, которые выполняют свои профессиональные задачи в ходе СВО. Это очень правильное решение, ведь поддержка нужна не только нашим героям-военным, но и тем, кто оказывает им и мирным гражданам помощь. #Госдума #депутатцунаева #ФракцияЕР #донбасс #лднр».
2) Від 30.06.2022 за електронною адресоюhttps://vk.com/wall222357285_6164 «Восстановление мирной жизни на Донбассе - этому была посвящена встреча #ЕдинаяРоссия с делегацией Народного совета Луганской народной республики. Дети Донбасса пойдут в школы 1 сентября, учебниками заведения обеспечат - партия договорилась с Минпросвещения об этом. 1 июня в Луганске открылся детский досуговый центр, ещё 9 таких появятся в ближайшее время на освобождённых территориях. Также при поддержке партии на Донбассе откроются не менее 3 кадетских корпусов, где смогут учиться в том числе дети-сироты. Уже открыты более 20 гуманитарных центров, в которых работают медики, психологи, социальные работники и специалисты службы занятости. Региональные отделения партии доставили более 9,5 тысяч тонн гуманитарного груза, из них более 300 тонн медикаментов. Важный момент - гармонизация законодательств, для этого определены ответственные депутаты и созданы депутатские группы по связям с народными республиками. Что касается работы поисковиков на Донбассе, то представительство в ЛНР создано, мы собрали информацию, теперь важно ее проверить, систематизировать с учётом архивных документов и в перспективе интегрировать в информационную базу данных Минобороны «Память народа», которой пользуется весь мир. #МыВместе #СвоихНебросаем #ВремяПомогать #Zaмир #Госдума #Поисковикирф #Депутатцунаева #фракцияер #донбасс #ЛНР #ДНР».
3) Від 22.06.2022 за електронною адресоюhttps://vk.com/wall222357285_6097 «Сегодняшней ночью Новгородская область, студенческие поисковые отряды в Тамбове, собравшиеся на слет, как и вся остальная Россия, Донбасс и некоторые зарубежные страны, зажигали огненные картины войны и миллионы свечей в память о погибших в годы Великой Отечественной. Это очень красивые зрелища #Память #ЗнатьЧтобыПомнить #поисковикирф #новгородская_область #тамбов #россия #донбасс #22июня #свечапамяти #депутатцунаева #ФракцияЕР #госдума #единаяроссия #онф».
4) Від 26.05.2022 за електронною адресоюhttps://vk.com/wall222357285_5914 «Сегодня на встрече с президиумом фракции председатель # ОСОБА_160 сказал, что партия должна пересмотреть народную программу, с которой победила на выборах. Ситуация сейчас сложная, нужно подстраиваться под новые реалии. Это вовсе не означает, что ЕР откажется от обязательств, которые взяла. Нет! Все пункты программы будут выполнены. Слова ОСОБА_161 про то, что нужно посмотреть, что реализовано из народной программы, если что-то не движется, ещё раз вникнуть почему, и если есть новые пожелания у граждан, их надо выслушать и внедрить в повестку. Считаю важным, что партия много делает для жителей Донбасса и освобождённых территорий, но при этом не забывает про те решения, за которые граждане поддержали ее на выборах. Следующая неделя региональная, каждый депутат займётся народной программой в своём выборном регионе, и я в том числе. * ОСОБА_162 с 10-летием на должности председателя партии! #фракцияЕР #госдума #депутатцунаева #региональнаянеделя #народнаяпрограммаЕР».
Додатком до протоколу є досліджений в судовому засіданні оптичний диск CD-R від 13.07.2022 року, на якому містяться фотозображення екрану комп'ютера;
- відповіддю т.в.о. заступника командувача (з персоналу) Головного управління Національної Гвардії України №27/9/2/3-6537 від 06 вересня 2022 року «Про надання інформації», з якої вбачається, що станом на 05 вересня 2022 року кількість військовослужбовців Національної гвардії України, які постраждали внаслідок збройного нападу російської федерації на Україну, що розпочався 24 лютого 2022 року, становить: 744 загиблих; 3107 які отримали поранення; 237 зниклих безвісти; 1973 які потрапили у полон;
- відповіддю начальника Головного слідчого управління НП України ОСОБА_163 №22375/24/13/2-2022/ВС від 06 вересня 2022 року, відповідно до якої у провадженні слідчих Національної поліції станом на 06 вересня 2022 року здійснювалося досудове розслідування за фактами загибелі 18252 осіб, з яких 10302 військовослужбовців ЗСУ, НГУ, ДПС, територіальної оборони та інших, 5556 цивільних осіб, 2022 особи статус та особи яких не встановлено, 372 військовослужбовців країни-агресора. У період дії воєнного стану слідчими Національної поліції розпочато 817 кримінальних проваджень за фактами незаконного позбавлення волі представниками рф та насильницького зникнення 1482 цивільних осіб, 597 з них станом на 03.09.2022 залишаються в полоні;
- відповіддю заступника голови Служби безпеки України №4/436 від 15 вересня 2022 року, відповідно до якої згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, в період із 24.02.2022 по 15.09.2022 слідчими СБ України здійснюється досудове розслідування у більш ніж 30 035 кримінальних провадженнях за фактами вчинення злочинів, пов'язаних із військовою агресією рф проти України, у тому числі за фактами зникнення громадян, їх незаконного позбавлення волі, депортації на тимчасово окуповану територію або до рф (понад 11 000 громадян визнано потерпілими, з яких загинуло близько 4 000, понад 500 зникли безвісти).
Докази, на які послався суд у вироку, є допустимими та такими, що у своїй сукупності безпосередньо вказують на вчинення обвинуваченими діяння, інкримінованого їм стороною обвинувачення, з огляду на наступне.
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року.
Вказаним створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН входять Україна, РФ та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями - № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки та № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить визначення агресії. Установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено, що ознаками агресії є:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це є рівносильним наведеним вище актам, або її значна участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру, чи то політичного, економічного, військового чи іншого характеру, не можуть слугувати виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року, який підписаний СРСР, правонаступником якого є рф.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, яка вступила в дію 26 січня 1910 року та 07 березня 1955 року визнана СРСР, правонаступником якого є РФ, передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути без зволікання оповіщено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання оповіщення.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і РФ.
Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року рф, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та РФ, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.
31 травня 1997 року, відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та РФ уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та Федеральним Законом РФ від 02 березня 1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, РФ зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язання, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та РФ про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований РФ 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.
Сукупністю вказаних міжнародних актів беззаперечно підтверджено, що Україна є суверенною державою з міжнародно визнаними кордонами. Суверенітет України визнаний всіма країнами світу, в тому числі і РФ. Міжнародні кордони України визначені та визнані всіма країнами світу. Демаркація кордонів України та РФ здійснена.
РФ є членом ООН. І, при цьому, не просто членом ООН, а державою - постійним членом Ради Безпеки ООН, тобто постійно діючого органу ООН, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки.
Докази у справі, а саме витяги та протоколи огляду сайту Державної Думи РФ, достовірно свідчать, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 є депутатами Державної Думи РФ, яка є вищим законодавчим органом країни РФ.
ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 внаслідок займаних ними посад повинні були знати та достовірно знали про вищенаведені міжнародні акти, які є аксіомами міжнародного права, найпростішими та основними регуляторами міжнародних відносин та міжнародного права.
Факт того, що всі представники влади РФ усвідомлюють та розуміють, що Україна є суверенною державою з міжнародно визнаними кордонами, крім вищевказаного, підтверджений і фактом ратифікації РФ 22 квітня 2004 року Договору між Україною та РФ про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, яким визнано та демарковано кордон між Україною та РФ.
ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 , будучи депутатами Державної Думи Федеральних Зборів РФ повинні були знати і достовірно знали про укладення такого договору державою, представником влади якої вони є, тобто рф.
Таким чином, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 , будучи депутатами Державної Думи РФ та представниками влади достовірно знали про незаконність, протиправність зміни меж території та державного кордону України.
Статтями 1 - 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Разом з тим, протоколами огляду даних про голосування підтверджено, що обвинувачені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 являючись депутатами Державної Думи Федеральних зборів РФ, під час засідань палати розуміючи, що діють всупереч встановленим національними нормативно-правовими актами та міжнародним правовим актам підтримали постанову із зверненням до президента рф з проханням розглянути питання про визнання РФ самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. А в подальшому, останні підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Донецькою народною республікою та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Луганською народною республікою.
Визнання інших державних утворень так званих «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки» у межах міжнародно визнаних кордонів України на її території є діями, спрямованими на зміну меж території та державного кордону України.
Внаслідок ратифікації 22.02.2022 договорів про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу, РФ під приводом допомоги так званим «Донецькій народній республіці» і «Луганській народній республіці» здійснила 24.02.2022 повномасштабне військове вторгнення на територію України, розпочала бойові дії на території України з метою зміни меж території та державного кордону України, що мало наслідком загибель значної кількості людей, значні руйнування та інші тяжкі наслідки.
Вищенаведені рішення Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації були частиною злочинного плану, так як самі факти їх існування використовувалися при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і були спробою виправдання агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою.
У подальшому такі дії депутатів Державної Думи призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Такі наслідки, окрім того, що є загальновідомими, підтверджуються значною кількістю кримінальних проваджень, внесених до ЄРДР за статтею 438 КК України стосовно воєнних злочинів, вчинених військовослужбовцями збройних сил РФ, в тому числі що спричинили загибель людей, а також й вироками судів України за цією категорією справ, які є в загальному доступі в Єдиному реєстрі судових рішень.
У зв'язку з військовою агресією РФ проти України, Указом Президента України «Про введення воєнного стану» на всій території України введено воєнний стан з 05 год. 00 хв. 24.02.2022, дія якого неодноразово продовжувалась.
Тимчасова окупація з боку РФ частини території України, яка розпочалася із збройного конфлікту, викликаного російською військовою агресією, починаючи з 20.02.2014 року та повномасштабного вторгнення РФ на територію України 24.02.2022 року, а також анексія з боку РФ частини території України є за хронологією подій: а) констатовані нормативними, хоча і засудженими з точки зору міжнародного права, актами РФ, а також «нормативними актами» самопроголошених суб'єктів на території України, законність яких не визнається державою Україна, проте прийнятих судом у даному випадку до уваги, оскільки вирішується питання про відповідальність за вчинення кримінального правопорушення, внаслідок якого були прийняті такі акти; б) встановлені національними нормативно-правовими актами, які є обов'язковими для застосування на території України; в) засуджені міжнародними актами колективного реагування, - а відтак ці факти не потребують окремого судового доказування.
Таким чином, суд дійшов обґрунтованого висновку, що наявні докази підтверджують в сукупності, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 є депутатами Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації, безпосередньо приймали участь у засіданні Державної Думи 15.02.2022, на якому підтримали та проголосували за постанову щодо звернення до Президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. У подальшому, 22.02.2022 депутат Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації останні приймали участь у засіданні Державної Думи, де підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою «ДНР» та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою «ЛНР».
Крім того, колегія суддів враховує, що маючи можливість голосувати по вказаних питаннях «проти» чи утриматись від голосування, адже наявні такі варіанти волевиявлення у інших депутатів, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 проголосував «за», здійснивши усвідомлений вольовий вибір і під час голосування розуміли, що діють всупереч встановленим національним та міжнародним правовим актам.
Визнання інших державних утворень так званих «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки», у межах міжнародно визнаних кордонів України, на її території, є діями, спрямованими на зміну меж території та державного кордону України.
Отже, із наявними в матеріалах провадження та дослідженими судом доказами доведено, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 за попередньою змовою групою осіб вчинив умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, що охоплюється складом кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України.
Як свідчать матеріали кримінального провадження, суд першої інстанції, дослідивши всі обставини даного провадження, оцінивши кожен доказ з точки зору допустимості, а сукупність зібраних доказів з точки зору їх належності та взаємозв'язку, дійшов правильного висновку про доведеність вини обвинуваченого у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень.
В свою чергу судом апеляційної інстанції порушень процесуального порядку збирання наведених у вироку доказів за матеріалами кримінального провадження не встановлено.
При цьому, всі фактичні дані у цьому провадженні, що досліджені судом, отримані стороною обвинувачення в цілому із застосуванням належної правової процедури, позаяк, виходять із належних процесуальних джерел, зібрані уповноваженими суб'єктами і в належному процесуальному порядку за наявності на те правових підстав.
Всі досліджені у цьому провадженні докази, як кожен окремо, так і у їх сукупність, підтверджують обставини, що регламентовані ст. 91 КПК України щодо події кримінального правопорушення (його часу, місця, способу, обставин його вчинення), причетності обвинувачених до вчинення інкримінованих їм діянь, їхня винуватість, форми вини, та водночас дають повне уявлення щодо усіх елементів і ознак інкримінованих обвинуваченим в даному провадженні кримінальних правопорушень.
На переконання апеляційного суду, рішення суду першої інстанції про винуватість ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110 КК України, прийнято згідно з критерієм доведеності вини обвинувачених «поза розумним сумнівом», який застосовується Європейським судом з прав людини. Підстави для задоволення апеляційної скарги захисників за обставин, викладених у їх апеляційних скаргах, відсутні.
Твердження сторони захисту про те, що обвинувачені не наділена повноваженнями змінювати територіальну цілісність України і голосуючи, вони лише висловила, таким чином, свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність, колегія суддів вважає безпідставними.
Так, обвинувачені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 дійсно не наділені повноваженнями змінювати територіальну цілісність України, проте, інкриміновані їм органом досудового розслідування дії були вчинені і спрямовані ними саме на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Щодо тверджень захисників ОСОБА_7 та ОСОБА_11 про те, що стороною обвинувачення не з'ясовано чи особисто ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 та ОСОБА_29 , ОСОБА_12 голосувала за вказану постанову, чи довірила своє право іншій особі, чи були останні обізнані зі змістом рішення, за яке голосувала, чи не було дане голосування наслідком дотримання партійної дисципліни, колегія суддів відхиляє, оскільки судом встановлено, що саме останні, поряд із іншими депутатами думи рф, голосувала за вказані постанови.
Аргументи сторони захисту про те, що в діях обвинувачених відсутній склад злочину, передбачений ч. 3 ст. 110 КК України, відсутні докази наявності суб'єктивної сторони кримінального правопорушення, з наведених в апеляційній скарзі підстав, колегією суддів відхиляються.
Суб'єкт вказаного злочину є загальним, суб'єктивна сторона характеризується виною у виді прямого умислу.
В суді першої інстанції встановлено, що обвинувачені у даному кримінальному провадженні, будучи депутатами Державної Думи Федеральних Зборів РФ, 15.02.2022 прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де спільно з іншими депутатами підтримала постанову із зверненням до президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав та проголосували «за». У подальшому такі дії депутатів Державної Думи призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Визнання інших державних утворень так званих «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки» у межах міжнародно-визнаних кордонів України на її території є діями, спрямованими на зміну меж території та державного кордону України.
Внаслідок ратифікації 22.02.2022 договорів про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу, Російська Федерація, під приводом допомоги так званим «Донецькій народній республіці» і «Луганській народній республіці», здійснила 24.02.2022 повномасштабне військове вторгнення на територію України, розпочала бойові дії на території України з метою зміни меж території та державного кордону України, що мало наслідком загибель значної кількості людей, значні руйнування та інші тяжкі наслідки.
Доводи апеляційної скарги про те, що між вказаною постановою та наслідками, які настали, знаходяться численні рішення і дії значної кількості осіб, які є безпосередньо вирішальними для настання таких наслідків, на відмінну від голосування ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 за прийняття спірної постанови, колегія суддів відхиляє, оскільки зазначена постанова Державної думи Федеральних Зборів рф була частиною злочинного плану, і сам факт її існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і був спробою виправдання агресії перед громадянами російської федерації та світовою спільнотою.
Дії рф призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
З урахуванням викладеного безпідставними є й доводи апеляційних скарг захисників обвинувачених про недоведеність суб'єктивної сторони інкримінованого ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 та ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , а саме що в ході судового розгляду прокурором не конкретизовано, з ким конкретно останні вступили у злочинну змову, і не надано доказів наявності змови з будь-якою іншою особою, не доведено часу, форми, способу формування спільного злочинного умислу.
Доводи сторони захисту про те, що відеозаписи пленарного засідання, скірн-шоти зображення комп'ютера, які були скопійовані з мережі «інтернет», є недопустимими доказами, оскільки, встановити їх справжність та оригінальність неможливо, не знайшли свого підтвердження в апеляційному суді, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КПК документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Пункт 3 ч. 2 цієї статті визначає, що до документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати, зокрема, складені в порядку, передбаченому цим Кодексом, протоколи процесуальних дій та додатки до них, а також носії інформації, на яких за допомогою технічних засобів зафіксовано процесуальні дії.
Частиною 3 вказаної статті визначено, що оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Для підтвердження змісту документа можуть бути визнані допустимими й інші відомості, якщо оригінал документа не може бути отриманий за допомогою доступних правових процедур (п. 2 ч. 5 ст. 99 КПК України).
Із протоколів огляду від 10.03.2022 року слідує, що в мережі Інтернет, на сайті «http://vote.duma.gov.ru/vote/117112», виявлено інформацію про аналіз результатів голосування депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 15.02.2022, за звернення до Президента Російської Федерації про визнання незалежності так званих «ДНР» і «ЛНР», відповідно до якого за вказане звернення проголосувало «за» 351 депутат з 368 присутніх та відповідно до поіменного списку, серед тих хто голосував «за» зазначено і ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 , на сайті вищого законодавчого органу влади Російської Федерації «http://vote.duma.gov.ru/vote/117233», викладено інформацію про аналіз результатів голосування депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 22.02.2022 за проект федерального закону №75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой», відповідно до якого за прийняття вказаного законопроекту проголосувало «за» 400 депутатів з 400 присутніх та відповідно до поіменного списку, серед тих хто голосував «за» зазначено і останніх, на сайті вищого законодавчого органу влади Російської Федерації «http://vote.duma.gov.ru/vote/117237» виявлено інформацію про аналіз результатів голосування депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 22.02.2022 за проект федерального закону №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой», відповідно до якого за прийняття вказаного законопроекту проголосувало «за» 400 депутат з 400 присутніх та відповідно до поіменного списку, серед тих хто голосував «за» зазначені обвинувачені в даному кримінальному провадженні.
При цьому, загальновідомо, що голосування за вказаний проект у держдумі рф було відкритим з використанням електронної системи підрахунку голосів, що дозволяє за допомогою системи аналізу результатів голосування на засіданнях державної думи встановити інформацію про депутатів, які проголосували «за», «проти», «утрималися», «не голосували», а також встановити інформацію про належність депутатів до відповідної політичної партії (її фракції). Вказана інформація також була опублікована на офіційному сайті державної думи рф, як і опублікована інформація про те, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 на засіданні державної думи рф 22.02.2022 р. голосувала «за» проекти федеральних законів № 75577-8 і № 75578-8.
Інформація, зазначена у вищевказаних протоколах оглядів сайту Державної Думи російської федерації є офіційною, що підтверджується інформацією, яка розміщена на порталі государственная дума федерального собрания российской федерации («http://duma.gov.ru/abaut/info/») у вкладці «о сайте» - «все материалы официального сайта госдумы федерального собрания российской федерации могут бить воспроизведены в любых средствах массовой информации, на серверах сети Интернет или на любых иных носителях без каких - либо ограничений по обьему и срокам публикации. Это разрешение в равной степени распространяется на газеты, телеканалы, сайты и страницы Интернет. Единственным условием перепечатки и ретрансляции есть ссылка на первоисточник. Никакого предварительного согласия на перепечатку со стороны апарата государственной думы не требуется».
Крім того, заходячи на сайт Державної думи РФ, міститься пошуковий рядок для віднайдення назв нормативних актів і при пошуку нормативного акту, голосування за який ставиться у вину обвинуваченій, наявна інформація про голосування, як зазначено в протоколі огляду, а також щодо поіменного голосування, де вказано, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 проголосувала за ці законопроекти, тобто ця інформація є загальнодоступною, тому не викликає жодних сумнівів у її достовірності.
Окрім того, виходячи з вимог п. 2 ч. 5 ст. 99 КПК України, колегія суддів зазначає, що відеоматеріали та скріншоти офіційного сайту Державної Думи Російської Федерації, які були оглянуті відповідно до протоколів огляду, є належними та допустимими доказами у вказаному провадженні, оскільки оригінали вказаних протоколів з відповідними голосуваннями отримати неможливо через збройну аргесію Російської Федерації проти України.
Отже, протоколи огляду інтернет - ресурсу, за якими був здійснений огляд публікацій на офіційному сайті Державної Думи РФ, є належними та допустимими доказами, які були обґрунтовано покладені в основу доведеності вини обвинуваченого.
Судом першої інстанції правильно встановленні обставини кримінального правопорушення і висновок суду про доведеність вини ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України ґрунтується на належних, достатніх та допустимих доказах.
Незгода захисника ОСОБА_8 з оцінкою наявних в матеріалах кримінального провадження доказів не може свідчити про те, що їх було досліджено з порушенням вимог кримінального процесуального закону.
Таким чином, у процесі перевірки матеріалів кримінального провадження, колегія суддів не встановила матеріальних чи процесуальних порушень при збиранні, дослідженні і оцінці доказів, які б ставили під сумнів обґрунтованість висновків суду про доведеність вини ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення, правильності кваліфікації їхніх дій.
Вимоги захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_11 та ОСОБА_8 під час апеляційного розгляду про повторне дослідження доказів в порядку ст.404 КПК України, на переконання колегії суддів не ґрунтуються на вимогах кримінального процесуального закону.
Згідно з приписами ч.3 ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції зобов'язаний за клопотанням учасників судового провадження повторно дослідити обставини, встановлені під час кримінального провадження, за умови, що вони досліджені судом першої інстанції не повністю або з порушенням.
Тобто, повторне дослідження доказів в апеляційній інстанції є правом, а не обов'язком суду і проводиться лише за умови наявності доказів допущеної судом першої інстанції неповноти при їх дослідженні або процесуальних порушень.
Колегія суддів вважає, що передбачених ч.3 ст.404 КПК України підстав для повторного дослідження доказів та обставин, встановлених під час кримінального провадження, стороною захисту наведено не було й апеляційним судом не встановлено.
Окрім того, колегія суддів зазначає, що зміст клопотань сторони захисту про повторне дослідження доказів у даному кримінальному провадженні, зводиться фактично до необхідності повторного розгляду кримінального провадження як судом першої інстанції з метою надання виключно власної оцінки наявним в матеріалах провадження доказам та встановленим в ході судових розглядів обставинам вчинення злочинів і не узгоджується з підставами для повторного дослідження обставин справи, визначених ч.3 ст.404 КПК України
В апеляційній скарзі містяться також інші аргументи сторін захисту, які не потребують детального аналізу суду та не мають будь-якого вирішального значення в цьому провадженні. При цьому колегія суддів виходить з усталеної практики ЄСПЛ. Так, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі RuizTorija v. Spain від 09.12.1994, № 303-A, § 29; рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010, заява № 4909/04, § 58).
На думку колегії суддів, у цьому провадженні надані відповіді на всі вагомі аргументи поданих апеляційних скарг.
Призначене судом першої інстанції покарання обвинуваченим ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 та ОСОБА_23 у межах санкції ч.3 ст. 110 КК України з конфіскацією усього належного їм на праві власності майна в дохід держави України належним чином умотивоване та обґрунтоване, відповідає принципу співрозмірності конкретного злочинного діяння з обраним покаранням.
Це рішення суду першої інстанції належним чином умотивоване і відповідає практиці Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини " при розгляді справ застосовується як джерело права, зокрема у справі «Скоппола проти Італії» від 17.09.2009 року (заява № 10249/03), де зазначено, що складовим елементом принципу верховенства права є очікування від суду застосування до кожного злочинця такого покарання, яке законодавець вважає пропорційним.
Істотних порушень кримінального процесуального закону, що тягнуть за собою скасування або зміни вироку суду першої інстанції, при апеляційному розгляді кримінального провадження не встановлено.
Вирок суду належним чином мотивований, відповідає вимогам кримінального закону і підстав для його скасування через істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, про що захисники обвинувачених ставлять питання в апеляційних скаргах, колегія суддів не вбачає.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 404, 405, 407, 418, 419 КПК України, колегія суддів, -
Поновити адвокатам ОСОБА_11 та ОСОБА_8 строк на апеляційне оскарження вироку Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року.
Апеляційні скарги захисника обвинувачених ОСОБА_20 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 - адвоката ОСОБА_7 , захисника обвинуваченої ОСОБА_17 - адвоката ОСОБА_9 , захисника обвинуваченого ОСОБА_18 - адвоката ОСОБА_9 , захисника обвинуваченої ОСОБА_19 - адвоката ОСОБА_9 , захисника обвинуваченої ОСОБА_15 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинуваченої ОСОБА_14 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинувачених ОСОБА_13 , ОСОБА_12 - адвоката ОСОБА_11 , захисника обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_23 - адвоката ОСОБА_8 залишити без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 28 березня 2025 року щодо обвинувачених: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_21 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 - без змін.
Відповідно до ч. 4 ст. 532 КПК України судове рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржено в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня проголошення до Верховного Суду.
Головуючий
Судді