Справа № 712/7605/25
Провадження № 2/712/3282/25
02 липня 2025 року Соснівський районний суд м. Черкас у складі:
головуючого судді - Пересунька Я.В.,
при секретарі - Руденко А.В.,
розглянувши у судовому засіданні заяву відповідача ОСОБА_1 про прийняття до розгляду судом зустрічного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя, разом із справою за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ майна подружжя, -
У червні 2025 року ОСОБА_2 звернулася до Соснівського районного суду м. Черкас із указаним позовом.
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкас від 06 червня 2025 року відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд за правилами загального позовного провадження.
26 червня 2025 року від представника відповідача - адвоката Давигори С.А. до суду надійшов зустрічний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя.
Представник відповідача - адвокат Давигора С.А. у підготовчому судовому засіданні просила прийняти зустрічний позов та об'єднати його в одне провадження з первісним позовом.
Представник позивача - адвокат Хомич О.Є. у підготовче судове засідання не з'явилася, подала до суду заяву про проведення підготовчого засідання 02 липня 2025 року без сторони позивача.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 193 ЦПК України відповідач має право пред'явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов'язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об'єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Оскільки зустрічний позов ОСОБА_1 взаємопов'язаний із первісним позовом ОСОБА_2 , його задоволення може виключити задоволення первісного позову, він відповідає вимогам ст. 194 ЦПК України, то такий зустрічний позов підлягає прийняттю судом.
Керуючись ст. 193 ЦПК України, суддя -
постановив:
Прийняти зустрічний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя до спільного розгляду з первісним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя.
Встановити ОСОБА_2 строк у 15 днів для подання відзиву на зустрічний позов, який повинен відповідати положенням ст. 178 ЦПК України.
Призначити наступне підготовче судове засідання з повідомленням (викликом) сторін на 11 год. 30 хв. 22 липня 2025 року у приміщенні Соснівського районного суду м. Черкаси за адресою: м. Черкаси, вул. Гоголя, 316, зал судових засідань № 219.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В. Пересунько