Справа № 729/1039/25
2-а/729/21/25
про залишення позовної заяви без руху
27 червня 2025 р. Суддя Бобровицького районного суду Чернігівської області Демченко Л.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної служби в місті Бобровиця П №2 Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області про визнання постанови про адміністративне правопорушення незаконною та її скасування,
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення серії 81А №4908723 від 06.06.2025.
Відповідно до положення ст. 160 ч. 5 п. 2 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Судом встановлено, що в позовній заяві позивачем зазначено неналежного відповідача. Згідно з приписами пункту 7-1 частини другої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у справах про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до відання органів, визначених у статтях 222-244-20 цього Кодексу, протоколи про адміністративні правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи відповідних органів.
Відповідно до законодавства, розгляд справ про адміністративні правопорушення, вчинені у сфері безпеки дорожнього руху, покладено на органи Національної поліції. У справах щодо винесення постанов про адміністративні правопорушення, які оформлюються посадовими особами патрульної поліції, належним відповідачем є Головне управління Національної поліції в Чернігівській області, оскільки саме цей орган є суб'єктом владних повноважень, який уповноважений діяти у таких правовідносинах.
Вказане відповідає усталеній судовій практиці, згідно з якою структурні підрозділи (зокрема, підрозділи патрульної поліції в конкретних містах чи районах) не мають окремої правосуб'єктності та не є самостійними суб'єктами владних повноважень.
Таким чином, позивачем зазначено неналежного відповідача, що не відповідає вимогам, передбаченим частиною п'ятою статті 160 КАС України.
Також звертаю увагу, що позивачем в позовній заяві зазначено серію та номер постанови про адміністративне правопорушення як «81А №4908723», але згідно з нормативно встановленою формою, серія постанови складається з двох або трьох літер українського алфавіту, однак позивач зазначив цифрове значення - «81А», що свідчить про помилкове зазначення реквізитів оскаржуваної постанови. Неправильне зазначення номера та серії оскаржуваної постанови перешкоджає однозначній ідентифікації предмета спору, що позбавляє суд можливості витребувати у відповідача копію постанови з правильними її реквізитами, а також позбавлятиме відповідача можливості ідентифікувати оскаржувану постанову та підготувати відзив на позовну заяву, як того вимагає ст. 162 КАСУ.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 КАС України, позовна заява повинна містити, зокрема, чітке зазначення оскаржуваного індивідуального акта. Відсутність коректно зазначених реквізитів акта, що оскаржується, є недоліком позовної заяви, який підлягає усуненню.
Крім того, у переліку додатків до позовної заяви позивач зазначив «2. Фото-фіксація», однак у матеріалах справи зазначений додаток відсутній. Відповідно до акту, складеного працівниками апарату суду при прийнятті позовної заяви, додаток з фото-фіксацією до заяви не долучено, про що позивача було належним чином повідомлено. Таким чином, позивачем не надано фото-фіксацію, на яку він посилається у своїй позовній заяві, що суперечить вимогам ч.4 ст. 161 КАС України та унеможливлює суду врахування вказаного доказу при вирішенні питання про прийняття позовної заяви до розгляду.
Наявність вищевказаних недоліків унеможливлює об'єктивний розгляд справи судом.
Виходячи з викладеного, позивачеві слід усунути викладені вище недоліки.
Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169 КАС України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної служби в місті Бобровиця П №2 Ніжинського РУП ГУНП в Чернігівській області про визнання постанови про адміністративне правопорушення незаконною та її скасування - залишити без руху.
Надати час - десять днів з дня вручення копії ухвали суду для усунення вищевикладених в ухвалі недоліків.
У разі усунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. У разі неусунення недоліків заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Демченко