Справа № 592/8840/25
Провадження № 3/592/1946/25
03 липня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Зорік М.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Сумського районного управління поліції ГУ НП у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.164-10 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ВАД №715773 від 02.05.2025 року вбачається, що: « 02.05.2025 року о 14.28 год., за адресою: м. Суми, вул. Юрія Вєтрова, 35 виявлено гр. ОСОБА_1 , який здійснював заготівлю та прийом металобрухту без актів прийому металобрухту, та відеозаписом, який зберігається близько 47 днів, чим порушив ЗУ «Про металобрухт», розділ І п.4,7,10 розділу ІІ, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.164-10 КУпАП.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_1 , - адвокат Федірко Я. С. надала суду заперечення на протокол ВАД №715773 від 02.05.2025 року, згідно яких вказує на певні недоліки, допущені при складанні вказаного протоколу про адміністративне правопорушення, вказує, що особа, яка притягається до відповідальності, - ОСОБА_1 не є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-10 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (уразі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Судом встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме: в ньому не конкретно вказано норму Закону, порушення якої ставиться у провину ОСОБА_1 , оскільки ЗУ «Про металобрухт» № 619-XIV не містить пунктів у своєму тексті.
Крім того, суду не надано відомостей на підтвердження того, що ОСОБА_1 є посадовою особою суб'єкта господарювання або громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, як то зазначено у фабулі ч. 1 ст. 164-10 КУпАП.
Згідно із ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Пунктом 24 постанови Пленуму Верховного Суду України N 14 від 23.12.2005, визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу, а тому матеріали адміністративної справи слід повернути для належного оформлення для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині.
Керуючись ст. ст. 254, 256, 278 КУпАП,
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-10 КУпАП, повернути до Сумського районного управління поліції ГУ НП у Сумській області - для належного оформлення.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя М.В. Зорік