Ухвала від 01.07.2025 по справі 751/5712/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2025 року

місто Чернігів

Справа №751/5712/25

Провадження №1-кс/751/1524/25

Слідчий суддя Новозаводського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши клопотання т.в.о. слідчого відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, відомості щодо якого 25.11.2024 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024270000001094,

ВСТАНОВИВ :

Т.в.о. слідчого відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, погодженим прокурором відділу Чернігівської обласної прокуратури, ОСОБА_4 про накладення арешту на майно, вилучене 24.06.2025 у ході проведення обшуку домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання обґрунтовано тим, що у провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області перебуває кримінальне провадження № 12024270000001094 від 25.11.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.

ОСОБА_5 , діючи умисно з метою збуту психотропної речовини амфетаміну, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 22.02.2025, у невстановленому досудовим розслідуванням місці незаконно придбав з метою подальшого збуту порошкоподібну речовину, яка містить у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено, - амфетамін, масою 0,0228г, яку невстановленим досудовим розслідуванням способом переніс за адресою: АДРЕСА_1 , де незаконно зберігав з метою подальшого збуту.

22.02.2025 о 00 годин 24 хвилини під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження житла з метою отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження, у приміщенні будинку, яким користується ОСОБА_5 , що розташований за адресою:

АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено порошкоподібну речовину, яка містить у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено, - амфетамін, масою 0,0228г, яку ОСОБА_5 незаконно придбав та незаконно зберігав з метою подальшого збуту.

Окрім того, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_5 , діючи умисно з метою збуту психотропної речовини амфетаміну, повторно, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 25.03.2025, у невстановленому досудовим розслідуванням місці незаконно повторно придбав з метою подальшого збуту порошкоподібну речовину, яка містить у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено, - амфетамін, масою 0,0149г, яку невстановленим досудовим розслідуванням способом переніс за адресою: АДРЕСА_1 , де повторно, незаконно зберігав з метою подальшого збуту.

25.03.2025 о 00 годин 56 хвилини під час проведення негласної слідчої (розшукової) дії - обстеження житла з метою отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження, у приміщенні будинку, яким користується ОСОБА_5 , що розташований за адресою:

АДРЕСА_1 , виявлено та вилучено порошкоподібну речовину, яка містить у своєму складі психотропну речовину, обіг якої обмежено, - амфетамін, масою 0,0149г, яку ОСОБА_5 повторно незаконно придбав та незаконно зберігав з метою подальшого збуту.

ОСОБА_5 24.06.2025 о 17 год 37 хв. затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

ОСОБА_5 25.06.2025 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України, а саме у незаконному придбанні з метою збуту та незаконному зберіганні з метою збуту психотропної речовини, обіг якої обмежено - амфетаміну, вчиненому повторно.

24.06.2025 на підставі ухвали слідчого судді було проведено обшук домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яким фактично користується ОСОБА_5 , в ході якого виявлено та вилучено:

- два рулони фольги;

- мобільний телефон марки «Xiaomi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 з зарядним пристроєм;

- 3 полімерні пакети з порошкоподібною речовиною, які знаходились у жовтому полімерному пакеті, та полімерний пакет з рукавичками білого кольору, та ємністю з залишками речовини;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною, який знаходився в пачці з-під цигарок;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною, який знаходився в серветці та пачці з-під цигарок;

- два полімерні пакетики з кристалоподібною речовиною;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною;

- грошові кошти, у сумі 2090 грн.;

- два згортки, та полімерний пакетик з речовиною рослинного походження;

- чорнові записи, банківські картки, тримачі для сім-карт, фрагмент товарно-транспортної накладної ТОВ «Нова пошта»;

- кавомолку, ложечку, трубочку, ложечку, полімерні пакетики з нашаруванням речовини;

- скляне дзеркало на дощечці з порошкоподібною речовиною, яку поміщено до згортку паперу, та дві пластикові картки з нашаруванням речовини;

- полімерні пакетики;

- картонну коробку з речовиною рослинного походження;

- скло, скляну трубочку з нашаруванням речовини.

24.04.2025 слідчим винесено постанову та перераховані речі визнано речовими доказами у кримінальному провадженні. Досудовим розслідуванням встановлено, що вказані вище речі, належать ОСОБА_5 .

Встановлено, що вказані предмети, речі, речовини мають доказове значення для досудового розслідування та виникла необхідність для їх арешту задля забезпечення їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, передачі та відчуження.

Учасники кримінального провадженні у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлені належно.

Фіксування судового засідання технічними засобами фіксування кримінального провадження згідно ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалося.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання про накладення арешту підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Чернігівській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за провадженні № 12024270000001094 від 25.11.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.

24.06.2025 о 17 год 37 хв ОСОБА_5 затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

25.06.2025 ОСОБА_5 вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України.

Ухвалою слідчого судді Новозаводського районного суду міста Чернігова від 11.06.2025 року надано слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №12024270000001094 від 25.11.2024 року дозвіл на проведення обшуку житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , право власності на який зареєстроване за ОСОБА_6 , РНОКПП НОМЕР_3 (розмір частки 1/2) та ОСОБА_7 , РНОКПП НОМЕР_4 (розмір частки 1/2), та яким користується ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання доказів кримінального правопорушення.

24.06.2025 у ході обшуку домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , яким фактично користується ОСОБА_5 , виявлено та вилучено:

- два рулони фольги;

- мобільний телефон марки «Xiaomi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 з зарядним пристроєм;

- 3 полімерні пакети з порошкоподібною речовиною, які знаходились у жовтому полімерному пакеті, та полімерний пакет з рукавичками білого кольору, та ємністю з залишками речовини;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною, який знаходився в пачці з-під цигарок;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною, який знаходився в серветці та пачці з-під цигарок;

- два полімерні пакетики з кристалоподібною речовиною;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною;

- грошові кошти, у сумі 2090 грн.;

- два згортки, та полімерний пакетик з речовиною рослинного походження;

- чорнові записи, банківські картки, тримачі для сім-карт, фрагмент товарно-транспортної накладної ТОВ «Нова пошта»;

- кавомолку, ложечку, трубочку, ложечку, полімерні пакетики з нашаруванням речовини;

- скляне дзеркало на дощечці з порошкоподібною речовиною, яку поміщено до згортку паперу, та дві пластикові картки з нашаруванням речовини;

- полімерні пакетики;

- картонну коробку з речовиною рослинного походження;

- скло, скляну трубочку з нашаруванням речовини.

Відповідно до постанови про визнання речовими доказами від 24.06.2025 року, вилучені у ході обшуку предмети та речі, визнані речовими доказами .

Відповідно до ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.

Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку для вивчення фізичних властивостей, які мають значення для кримінального провадження, здійснюється лише у разі, якщо вони безпосередньо зазначені в ухвалі суду. Забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об'єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов'язаний з подоланням системи логічного захисту. У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід'ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою : 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно із ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно із ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

При вирішенні питання про арешт майна, відповідно до ст. 173 КПК України, слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, слідчий суддя дійшла висновку, що речі, вилучені 24.06.2025 року у ході обшуку домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , відповідають критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України.

Враховуючи правову підставу для накладення арешту майна, можливість використання майна як доказ у кримінальному провадженні, з метою збереження речових доказів, запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, слідчий суддя керуючись статтями 167, 168, 170, 173 КПК України, дійшла висновку, що викладені у клопотанні доводи про необхідність арешту майна, вилученого 24.06.2025 року у ході обшуку є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 167, 168, 170-173, 175, 309 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання т.в.о. слідчого відділу СУ ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 про арешт майна - задовольнити.

Накласти арешт на майно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вилучене 24.06.2025 у ході проведення обшуку домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на:

- два рулони фольги;

- мобільний телефон марки «Xiaomi» ІМЕІ 1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 з зарядним пристроєм;

- 3 полімерні пакети з порошкоподібною речовиною, які знаходились у жовтому полімерному пакеті, та полімерний пакет з рукавичками білого кольору, та ємністю з залишками речовини;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною, який знаходився в пачці з-під цигарок;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною, який знаходився в серветці та пачці з-під цигарок;

- два полімерні пакетики з кристалоподібною речовиною;

- полімерний пакетик з порошкоподібною речовиною;

- грошові кошти, у сумі 2090 грн.;

- два згортки, та полімерний пакетик з речовиною рослинного походження;

- чорнові записи, банківські картки, тримачі для сім-карт, фрагмент товарно-транспортної накладної ТОВ «Нова пошта»;

- кавомолку, ложечку, трубочку, ложечку, полімерні пакетики з нашаруванням речовини;

- скляне дзеркало на дощечці з порошкоподібною речовиною, яку поміщено до згортку паперу, та дві пластикові картки з нашаруванням речовини;

- полімерні пакетики;

- картонну коробку з речовиною рослинного походження;

- скло, скляну трубочку з нашаруванням речовини.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, а також відповідно до ч. 7 ст. 173 КПК України, присутнім під час оголошення ухвали.

У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Чернігівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий cуддя ОСОБА_1

Попередній документ
128585759
Наступний документ
128585761
Інформація про рішення:
№ рішення: 128585760
№ справи: 751/5712/25
Дата рішення: 01.07.2025
Дата публікації: 04.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Новозаводський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; арешт майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (01.07.2025)
Дата надходження: 27.06.2025
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЧЕНЦОВА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
ЧЕНЦОВА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА