Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
01 липня 2025 р. Справа № 520/8059/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук'яненко, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Богодухівської міської ради про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом, в якому просить суд:
1. визнати протиправною відмову відповідача Богодухівської міської ради (код ЄДРПОУ 04058640, 62103, м. Богодухів, пл. Соборності №2) в наданні позивачу як мобілізованому мешканцю громади одноразової грошової допомоги в розмірі 50 (п'ятдесят) тисяч гривень;
2. зобов'язати відповідача Богодухівську міську раду нарахувати та виплатити позивачу одноразову грошову допомоги в розмірі 50 000,00 гривень, встановлену рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII «Про затвердження комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024 - 2025 роки»;
3. відшкодувати витрати на професійну правничу допомогу за результатами розгляду справи, стягнути їх з відповідача на користь позивача.
В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем протиправно відмовлено в наданні позивачу як мобілізованому мешканцю громади одноразової грошової допомоги в розмірі 50 (п'ятдесят) тисяч гривень. У зв'язку з чим, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 09.04.2025 відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.
Відповідач надав до суду відзив на позов, в якому заперечував проти позовних вимог та просив суд відмовити у задоволенні позову, в обґрунтування чого посилався на те, що позивачу відмовлено у наданні одноразової грошової допомозі у розмірі 50 тис.грн. на підставі того, що обов'язковою умовою отримання такої виплати є проведення мобілізації виключно ІНФОРМАЦІЯ_1 . Особам, які мобілізовані іншими ІНФОРМАЦІЯ_1 , таких виплат Програмою не передбачено. З державного бюджету для забезпечення такої виплати до бюджету Богодухівської міської територіальної громади субвенція не виділялася, тому кошти на одноразову грошову допомогу мобілізованим передбачені виключно у міському бюджеті.
У відповіді на відзив позивач підтримав правову позицію, викладену у позовній заяві, та просив суд задовольнити позовні вимогу у повному обсязі. При цьому, зазначив, що він є мобілізованим до лав ЗСУ для захисту України, захищає саме Україну, а не чітко визначену територіальну громаду і його мобілізація ІНФОРМАЦІЯ_2 , а не ІНФОРМАЦІЯ_1 , не означає, що він не є мобілізованим мешканцем Богодухівської громади та не має права на отримання грошової допомоги згідно Програми.
У наданих представником відповідача запереченнях на відповідь на відзив, Богодухівська міська рада Харківської області проти вказаного у відповіді на відзив заперечувала, вважає її безпідставною та необґрунтованою, з хибним трактуванням норм законодавства України, з трактуванням представника позивача на його користь.
У своїх запереченнях позивач зазначив, що надані відповідачем докази не стосуються предмета спору та є неналежними.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є громадянином України, що підтверджено копією паспорта громадянина України.
Позивач зареєстрований та постійно проживає на території Богодухівської громади за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з посвідченням серії НОМЕР_1 позивач є учасником бойових дій з 2015 року.
26.11.2024 позивач призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_4 , відповідно до указу Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію».
Згідно з наказом Начальника Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного (по стройовій частині) від 27.11.2024 № 432 позивач призначений на посаду слухача курсів штатного курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації центру підвищення кваліфікації ВОС 021000.
18.02.2025 позивачу видано посвідчення офіцера НОМЕР_2 , відповідно до якого з 28.03.2025 ОСОБА_1 призначений командиром штурмового взводу штурмової роти штурмового батальйону військової частини НОМЕР_3 .
15.02.2025 позивач звернувся до відповідача з заявою про виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 50 000,00 гривень, встановлену рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 №7123-VIII «Про затвердження комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024 - 2025 роки».
Листом Богодухівської міської ради Харківської області від 27.02.2025 №Б-46/02-13 позивачу відмовлено у призначенні та виплаті одноразової грошової допомозі у розмірі 50 тис.грн. на підставі того, що обов'язковою умовою отримання такої виплати є проведення мобілізації виключно ІНФОРМАЦІЯ_1 . Особам, які мобілізовані іншими РТЦК та СП, таких виплат Програмою не передбачено. З державного бюджету для забезпечення такої виплати до бюджету Богодухівської міської територіальної громади субвенція не виділялася, тому кошти на одноразову грошову допомогу мобілізованим передбачені виключно у міському бюджеті.
Не погоджуючись з вказаною відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, у ч.1 ст.68 Конституції України також згадано, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Отже, усі без виключення суб'єкти права на території України зобов'язані дотримуватись існуючого у Державі правового порядку, а суб'єкти владних повноважень (органи публічної адміністрації) додатково обтяжені ще й обов'язком виконувати доведені законом завдання виключно за наявності приводів та способом, чітко обумовленими законом.
Статтями 140-146 Конституції України визначені конституційні засади функціонування місцевого самоврядування в Україні, котрі деталізовані у приписах Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року №280/97-ВР визначено систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання. Місцеві цільові програми є невід'ємною складовою бюджетного процесу для органів місцевого самоврядування. Це інструмент, який дозволяє визначити конкретні завдання та заходи для ефективного управління фінансами в усіх сферах життєдіяльності громади. Місцева цільова програма - це сукупність взаємопов'язаних завдань і заходів, узгоджених за строками виконання та ресурсним забезпеченням з усіма задіяними виконавцями, спрямованих на розв'язання найактуальніших проблем розвитку територіальних громад (далі - ТГ) або окремих галузей економіки чи соціально-культурної сфери ТГ, реалізація яких здійснюється з використанням коштів місцевого бюджету та інших залучених коштів.
Можливість затвердження цільових програм сільськими, селищними, міськими радами передбачена п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР.
Згідно п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», місцеві ради, підприємства, установи та організації мають право за рахунок власних коштів і благодійних надходжень встановлювати додаткові гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни.
Так, рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII «Про затвердження комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024 - 2025 роки» була затверджена Програма підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки (п.п. 1 п. 1 вказаного рішення).
Відповідно до абзацу восьмого розділу чотири «Шляхи і засоби вирішення проблеми, обсяги та джерела фінансування, строки та етапи виконання комплексної Програми» додатку 1 «Комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міський територіальній громаді на 2024-2025 роки»: «Виконання завдань, необхідних для розв'язання вищезазначеної проблеми, передбачається шляхом розроблення заходів дієвої підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей, а саме щодо: надання одноразової грошової допомоги у розмірі 50 тис. грн. мобілізованим мешканцям громади та внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані у громаді і мобілізовані з неї, починаючи з 01.01.2024 (за особистою заявою)».
Згідно п.п. 2 п. 1 рішення L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII «Про затвердження комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024 - 2025 роки» затверджений Порядок використання коштів, передбачених у бюджеті Богодухівської міської територіальної громади для реалізації комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки.
Затверджений рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII Порядок використання коштів, передбачених у бюджеті Богодухівської міської територіальної громади для реалізації комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки, визначає наступний механізм призначення та виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 50 тис. грн. мобілізованим мешканцям громади та внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані у громаді і мобілізовані з неї, починаючи з 01.01.2024 (за особистою заявою):
"Надання одноразової грошової допомоги у розмірі 50 тис. грн. мобілізованим мешканцям громади та внутрішньо переміщеним особам, які зареєстровані у громаді і мобілізовані з неї, починаючи з 01.01.2024 (за особистою заявою), розглядається за наявності таких документів:
- особистої заяви громадянина встановленого зразка (додаток 1 );
- копії паспорта заявника (1, 2 сторінки та сторінки з відміткою про місце реєстрації - для паспорта, виданого у формі книжечки; або копії паспорта з обох боків та Витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання заявника - для паспорту у формі пластикової картки типу ID-1);
- копії довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків заявника або, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, - копії сторінки паспорта, де є відмітка про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта;
- довідки внутрішньо переміщеної особи;
- довідки з ІНФОРМАЦІЯ_5 про призов і направлення для проходження військової служби до ЗСУ;
- довідки з реквізитами установи банку, де буде отримана грошова допомога.
Грошова допомога перераховується на поточний особовий рахунок в установі банку на ім'я отримувача".
Затверджений рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII Порядок використання коштів, передбачених у бюджеті Богодухівської міської територіальної громади для реалізації комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024-2025 роки, не скасовано та він є чинним.
Як встановлено судом, позивач зареєстрований та постійно проживає на території Богодухівської громади за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідачем не заперечується, що позивач зареєстрований та постійно проживає на території Богодухівської громади.
26.11.2024 позивач був призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період відповідно до указу Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», що також відповідачем не заперечується.
Суд зазначає, що правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлені Законом України від 21.10.93 № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Так, відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:
- мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу; Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано;
- особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу", згідно з яким захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Отже, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Мобілізований до лав ЗСУ для захисту України позивач захищає саме Україну, а не чітко визначену територіальну громаду і його мобілізація ІНФОРМАЦІЯ_2 , а не ІНФОРМАЦІЯ_1 , не свідчить про те, що він не є мобілізованим мешканцем Богодухівської громади та не має права на отримання грошової допомоги згідно Програми.
А тому, надання спірної грошової допомоги громадянину України, призваному на військову службу під час мобілізації на особливий період, не може ставиться у залежність від того, яким територіальним (районним) ТЦК та СП здійснюються повноваження по проведенню мобілізаційних заходів.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач, який зареєстрований у Богодухівській міській територіальній громаді, відноситься до категорії мобілізованих саме з цієї громади, а тому підпадає під Комплексну Програму підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міський територіальній громаді на 2024-2025 роки.
Суд вважає, що у даному випадку оскаржувана відмова відповідача не відповідає принципу правової визначеності, складовою якого є принцип легітимних очікувань, який має застосовуватись не лише на етапі нормотворчої діяльності, а й під час безпосереднього застосування чинних норм права, що даватиме можливість особі в розумних межах передбачати наслідки своїх дій.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 20.10.2020 у справі № 826/3694/16.
У постанові від 03.07.2019 у справі № 911/1521/18 Верховний Суд вказав, що відповідно до вимог принципу правової визначеності, правозастосовчий орган у випадку неточності, недостатньої чіткості, суперечливості норм позитивного права має тлумачити норму на користь невладного суб'єкта (якщо однією зі сторін спору є представник держави або органу місцевого самоврядування), адже якщо держава нездатна забезпечити видання зрозумілих правил, то саме вона і повинна розплачуватися за свої прорахунки.
У постанові від 11.07.2024 у справі № 990/156/23 Велика Палата Верховного Суду зазначила, що у взаєминах із державою в особі відповідних суб'єктів владних повноважень суд має застосовувати правило пріоритету правової норми за найбільш сприятливим тлумаченням для особи - суб'єкта приватного права.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню шляхом визнання протиправною відмову відповідача Богодухівської міської ради (код ЄДРПОУ 04058640, 62103, м. Богодухів, пл. Соборності №2), оформлену листом від 27.02.2025 №Б-46/02-13, в наданні позивачу як мобілізованому мешканцю громади одноразової грошової допомоги в розмірі 50 (п'ятдесят) тисяч гривень та зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу одноразову грошову допомоги в розмірі 50 000,00 гривень, встановлену рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII «Про затвердження комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024 - 2025 роки».
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч. 1 та ч. 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову.
Розподіл судових витрат не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Щодо стягнення судових витрат на правничу допомогу суд зазначає наступне:
Згідно частин 1, 2 статті 134 КАС України, витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
У відповідності до частини 3 статті 143 якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
У позовній заяві та запереченнях позивач зазначає про те, що попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку з розглядом справи, становить витрати на на професійну правничу допомогу у розмірі 10000,00 грн., а докази щодо їх понесення (або очікування понесення) будуть надані у порядку, встановленому процесуальним законодавством України.
Відповідно до частини 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Таким чином, наразі суд не вирішує питання щодо розподілу витрат на професійну правничу допомогу.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-262, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправною відмову Богодухівської міської ради (код ЄДРПОУ 04058640, 62103, м. Богодухів, пл. Соборності №2), оформлену листом від 27.02.2025 №Б-46/02-13, в наданні ОСОБА_1 , як мобілізованому мешканцю громади, одноразової грошової допомоги в розмірі 50000,00 (п'ятдесят тисяч гривень) грн.
Зобов'язати Богодухівську міську раду (код ЄДРПОУ 04058640, 62103, м. Богодухів, пл. Соборності №2) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомоги в розмірі 50000,00 (п'ятдесят тисяч гривень) грн., встановлену рішенням L сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Харківської області від 16.02.2024 № 7123-VIII «Про затвердження комплексної Програми підтримки Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей у Богодухівській міській територіальній громаді на 2024 - 2025 роки».
Роз'яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення).
Повний текст рішення виготовлено та підписано - 01.07.2025, враховуючи час перебування судді у відпустці, а також з урахуванням наявності безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду.
Суддя Марина Лук'яненко