Справа № 420/20799/25
02 липня 2025 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду 27 червня 2025 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України, в якому позивач просить:
- рішення Державної міграційної служби України № 31-25 від 02.06.2025 року про відмову ОСОБА_2 у визнанні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту - визнати неправомірним та скасувати;
- зобов'язати Державну міграційну службу України прийняти рішення відносно громадянина Нігерії ОСОБА_2 про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Згідно з п.6 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.55 КАС України, сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, адміністративний позов підписаний ОСОБА_2 .
Відповідно до ч.8 ст.59 КАС України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Як вбачається з доповідної записки № 233/25 головного спеціаліста відділу надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи (канцелярії) Одеського окружного адміністративного суду, 27.06.2025 року до відділу було подана позовна заява ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України. Під час реєстрації вищезазначеної позовної заяви встановлено, що вона подається не особисто позивачем, а особою без повноважень.
До матеріалів позовної заяви не додано жодного документу, відповідно до якого зазначена особа є уповноваженим представником позивача.
Згідно з п.3 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України підлягає поверненню позивачу.
Згідно з вимогами ч.8 ст.169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 169, 171, 256, 295 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної міграційної служби України про визнання рішення неправомірним та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя С.О. Стефанов