Рішення від 02.07.2025 по справі 300/3003/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" липня 2025 р. справа № 300/3003/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях про визнання протиправними дій, зобов'язання підготувати та надати довідку,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях про визнання протиправними дій, зобов'язання підготувати та надати довідку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях Рекотовій Р.І., як пенсіонеру, що отримує пенсію у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у супереч приписам ст. ст. 43, 63 вказаного Закону, постанові КМУ №704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» у довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2023, складеній на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 в адміністративній справі №300/4535/24, не зазначено відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби та премії за відповідною (аналогічною) посадою, яку обіймала позивач на день звільнення зі служби. Для відновлення порушеного права внаслідок таких дій на належний розмір пенсії, слід зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII, з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та Інструкції затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.03.2018 №200, із визначенням посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 на відповідний тарифний коефіцієнт та з обов'язковим зазначенням надбавки за особливості проходження служби і премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою, з якої позивач була звільнена на пенсію, обчислених із застосуванням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023, для здійснення перерахунку пенсії.

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву відповідно до якого проти позову заперечив. У відзиві зазначив, що на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2024 року по справі №300/4535/24 Регіональним сервісним центром Головного сервісного центру МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку від 03.04.2025 №31/29/31-200 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023. Вказав, що у графах надбавка за особливості проходження служби та премія зазначеної довідки зроблено відповідну відмітку «*», оскільки відповідно до листа Головного управління Національної гвардії України від 20.09.2024 №27/13/4-16502/13 відсутня інформація про розміри фактично виплачених надбавки за особливості проходження служби та премії з урахуванням посадових окладів, окладів за військовим званням військовослужбовців, що визначались шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01 січня 2023 року на відповідний коефіцієнт. Звернув увагу, що рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2024 року по справі №300/4535/24 не вирішувалося питання щодо розміру надбавки за особливості проходження військової служби, а також розміру премії, які мають бути враховані відповідачем під час видачі оновленої довідки на виконання даного судового рішення. Вважає, що суд не може зобов'язати відповідача відобразити в довідках про розмір грошового забезпечення інформацію про середні розміри надбавки за особливості проходження служби і премії на певну дату, яка у відповідача відсутня, якою він не володіє.

У відповіді на відзив позивач вказала, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії належить вказувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Просила суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 06.05.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними матеріалами справи, дослідивши письмові докази, встановив наступне.

ОСОБА_1 отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (зі змінами).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 по справі №300/4535/24, яке набрало законної сили 31.03.2025, зобов'язано Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 пенсії ОСОБА_1 (а.с.13-18).

На виконання зазначеного судового рішення Головним сервісним центром МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) складено довідку від 03.04.2025 №31/29/31-200 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, яку ОСОБА_1 займала станом на день звільнення зі служби.

Згідно з вказаною довідкою грошове забезпечення станом на 01.01.2023 складалося з посадового окладу - 4290 грн., окладу за військове звання - 1130 грн., надбавки за вислугу років 40% - 2168 грн. (а.с.12).

Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо не зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення відсоткового значення надбавки за особливості проходження служби та премії, звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі Закон №2262-ХІІ).

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів складових грошового забезпечення для здійснення такого перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Порядок КМУ №45), відповідно до пункту 1 якого, пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України 30.08.2017 прийняв постанову №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова КМУ №704), яка набрала чинності з 01.03.2018, пунктом 2 якої встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови КМУ №704 встановлена тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

У пункті 4 Постанови КМУ №704 (у первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

На момент набрання чинності Постановою КМУ №704 (01.03.2018) пункт 4 викладено в редакції змін, викладених згідно з пунктом 6 Постанови КМУ №103, за якими розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Верховний Суд у постанові від 02.08.2022 (справа №440/6017/21) зазначив, що положення пункту 4 Постанови КМУ №704 у частині визначення розрахункової величини для визначення розмірів посадових окладів, розрахованих згідно з постановою №704, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, до 01.01.2020 - набрання чинності Законом України від 14.11.2019 №294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік», не входили в суперечність із актом вищої юридичної сили (в Законі України від 23.11.2018 №2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» було передбачене застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року як розрахункової величини для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів). З 01.01.2020 положення щодо застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року як розрахункової величини для визначення посадових окладів не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений законодавцем на відповідний рік. Таким чином, що для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим званням підлягає використанню розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

Такі обставини встановлені судовим рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 по справі №300/4535/24, яке набрало законної сили.

Вказаним судовим рішенням зобов'язано відповідача під час підготовки позивачу довідки визначити розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт, а саме прожиткового мінімуму станом на 01.01.2023 та видати відповідну довідку.

На виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.10.2024 по справі №300/4535/24, як уже встановлено судом, відповідач 03.04.2025 видав довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 №31/29/31-200, за посадою, яку позивач займала на день звільнення зі служби.

Аналізуючи довідку №31/29/31-200 суд встановив, що посадовий оклад та оклад за військове звання розраховані в ній шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками Постанови КМУ №704. При цьому, відповідачем не зазначено відсоткові розміри надбавки за особливості проходження служби та премії.

З цього приводу суд зазначає, що пунктом 5 Постанови КМУ №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: 1) установлювати: посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 1-11 за аналогічними посадами; посадові оклади заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, на 1-5 відсотків нижче від посадового окладу відповідного керівника; надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою; 2) здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Наказом Міністерства внутрішніх справ від 15.03.2018 №200, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.04.2018 за №405/31857 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам (надалі Інструкція МВС №200), що розроблена, зокрема відповідно до Постанови КМУ №704, та визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії України.

У пункті 2 розділу І Інструкції МВС №200 зазначено, що грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Пунктом 1 розділу VІІІ Інструкції МВС №200 передбачено, що військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які проходять військову службу в Національній гвардії України, виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Командувач Національної гвардії України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, щороку визначає у відсотках мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби. Військовослужбовцям залежно від якості, складності, інтенсивності, обсягу, умов проходження військової служби мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби може збільшуватися до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Перелік посад (підрозділів), за яким встановлюється і виплачується надбавка за особливості проходження служби, установлюється наказом командувача Національної гвардії України (пункт 2 розділу VІІІ Інструкції МВС №200).

Згідно з пунктом 3 розділу VІІІ Інструкції МВС №200 розмір надбавки за особливості проходження служби кожному військовослужбовцю встановлюється наказом командира військової частини, командиру військової частини - наказом вищого командира (начальника).

Розділом XVII Інструкції МВС №200 передбачено преміювання осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Згідно з пунктом 1 розділу XVII Інструкції МВС №200 командири (начальники) військових частин Національної гвардії України мають право преміювати осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за їх особистий внесок у загальні результати служби. Преміювання здійснюється відповідно до положення про преміювання, розробленого, враховуючи специфіку та особливості виконання покладених завдань на військову частину.

Розміри премії встановлюються за рішенням командувача Національної гвардії України з урахуванням наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України, та особливостей проходження служби (пункт 2 розділу XVII Інструкції МВС №200).

З системного аналізу положень Постанови КМУ №704 та Інструкції МВС №200 вбачається, що чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованого розміру спірних складових грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, а лише передбачає мінімальні їх розміри.

При цьому, саме Командувачем Національної гвардії України встановлюється мінімальний гарантований розмір надбавки за особливості проходження служби та розмір щомісячної премії, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Національної гвардії України.

Механізм проведення перерахунку пенсій, призначених на підставі Закону №2262-XII визначений Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45 (надалі Порядок КМУ №45), згідно із пунктом 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 5 Порядку КМУ №45 (у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ №103) для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Аналізуючи вказаний пункт Порядку КМУ №45, Велика Палата Верховного Суду в постанові від 23.05.2024 у зразковій справі №380/19324/23 дійшла висновку, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії щодо зазначення розміру надбавки за особливості проходження служби та премії (розмір яких є предметом спору в цій справі) належить вказувати їх середній розмір, що фактично виплачений за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Таку правову позицію щодо необхідності зазначення у відповідних довідках для перерахунку пенсій розміру премії, визначеного у середньому розмірі, що фактично виплачений за відповідною посадою, викладено також у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі №802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) (провадження №11-308заі18).

Отже, розміри надбавки за особливості проходження служби та премії відповідно до положень абзацу 5 пункту 5 Порядку КМУ №45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ №103, мали бути визначені у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої позивача було звільнено на пенсію.

Як наслідок, відповідачем у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за №31/29/31-200 протиправно не зазначено надбавку за особливості проходження служби та премію за посадою, яку займала позивач на день звільнення зі служби.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок ПФУ №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку ПФУ №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, встановленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком КМУ №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.

Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача, у пенсійного органу не виникає обов'язку з проведення перерахунку пенсії позивача.

За приписами частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач жодними належними та допустимими доказами не довів правомірності своїх дії щодо видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, за посадою яку на день звільнення займала позивач, без зазначення в ній надбавки за особливості проходження служби та премії.

Аргументи відповідача про правомірність таких дій суд вважає безпідставними, оскільки вони спростовуються наведеними вище нормами чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

В підсумку, суд дійшов висновку, що дії відповідача щодо підготовки та надання до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, з якої позивач звільнена з служби, із не зазначенням у ній відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії, не відповідають визначеним частиною другою статті 2 КАС України критеріям поведінки відповідача у спірних правовідносинах і порушують право позивача на отримання пенсії у визначеному чинним пенсійним законодавством розмірі, а тому такі дії слід визнати протиправними.

Як наслідок, слід зобов'язати відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, з якої позивач звільнена зі служби, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою, які обчислені виходячи із посадового окладу та окладу за військове звання визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, з метою проведення перерахунку пенсії з 01.02.2023.

За таких обставин суд дійшов висновку про задоволення позову ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях про визнання протиправними дій, зобов'язання підготувати та надати довідку.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою, з якої ОСОБА_1 звільнена з служби, без зазначення у ній відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії.

Зобов'язати Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (код ЄДРПОУ 45291657, пр. Праці, буд. 16, м. Дніпро) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 за посадою (аналогічною посадою), з якої ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звільнена зі служби, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у середніх розмірах, що фактично виплачені за січень 2023 року за відповідною посадою, які обчислені виходячи із посадового окладу та окладу за військове звання визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, для проведення з 01.02.2023 перерахунку пенсії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.