Рішення від 02.07.2025 по справі 280/4472/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2025 року Справа № 280/4472/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мінаєвої К.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області

про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст і підстави позовних вимог.

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), у якій позивач просить суд:

1) визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиплати заборгованості з пенсійних виплат за період з 26.04.2024 по 30.09.2024 у сумі 19770,41 грн позивачу;

2) стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість з пенсійних виплат за період з 26.04.2024 по 30.09.2024 у сумі 19770,41 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання рішення суду по справі №280/5573/24 позивачу проведено нарахування пенсії, при цьому протиправно не виплачені усі належні до виплати суми пенсії. Позивач зауважує, що станом на 190.5.2025 відповідач має заборгованість по пенсії у розмірі 19770,41 грн. На неодноразові звернення до пенсійного органу позивачу було повідомлено про внесення суми заборгованості до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою в рамках черговості. Наголошує, що відповідач ігнорує судове рішення, яке набрало законної сили, що порушує принцип обов'язковості виконання судових рішень. Просить позов задовольнити у повному обсязі.

ІІ. Виклад позицій інших учасників справи.

18.06.2025 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач зазначає, що рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 по справі 280/5373/24 з урахуванням ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 06.09.2024 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області виконано в межах покладених зобов'язань. Позивачу проведено перерахунок пенсії за віком із застосуванням середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2021, 2022, 2023 роки, починаючи з 26.04.2024 В результаті перерахунку пенсії на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 № по справі 280/5373/24 позивачу нараховано доплата в сумі 19770,41 грн за період з 26.04.2024 по 30.09.2024. Розрахована сума внесена до Реєстру судових рішень, виконання яких гарантовано державою. Таким чином рішення суду виконано відповідно до чинного законодавства та в межах покладених зобов'язань. Позивачем не наведено доводів, які б свідчили про те, що відповідач ухилятиметься від виконання рішення суду, після набрання таким рішенням законної сили. Виплата нарахованої суми за рішенням суду, яка перевищує бюджетні призначення на поточний рік, буде здійснена після відповідного фінансування з Державного бюджету України. Крім того, зауважує, що позивачем обрано неналежний спосіб захисту порушених його прав, оскільки невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

III. Процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 02.06.2025 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення та виклику сторін відповідно до положень статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України); витребувано у відповідача докази по справі.

IV. Фактичні обставини справи, встановлені судом.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі №280/5373/24, яке набрало законної сили 06.09.2024, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено:

визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо обчислення ОСОБА_1 пенсії за віком без застосування показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021, 2022, 2023 роки;

зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021, 2022, 2023 роки з 26.04.2024.

На виконання зазначеного рішення суду ОСОБА_1 , який отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», було призначено з 26.04.2024 пенсію за віком за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що підтверджується рішенням ПФУ №084050008478 від 13.05.2024.

Листами Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 25.10.2024 №18580-17902/К-02/8-0800/24, від 08.11.2024 №18418-19176/К-02/3-0800/24, від 08.11.2024 №19418-19176/К-02/3-0800/24, від 25.12.2024 №22101-20736/К-02/3-0800/24 позивачу роз'яснювалось, що відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Порядком розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 №21-2, визначено, що кошти Державного бюджету України передбачаються в бюджеті Пенсійного фонду України в обсягах, визначених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік. Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили. Отже, виплата коштів, нарахованих на виконання рішення суду, буде здійснюватися в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат. Таким чином, надати інформацію про дату виплати коштів, нарахованих на виконання рішення суду, неможливо.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 26.11.2024 №48930-58874/К-03/8-2800/24 позивача повідомлено, що на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі №280/5373/24 з 26.04.2024 проведено перерахунок пенсії. Виплата пенсії, обчисленої на виконання рішення суду, здійснюються з жовтня 2024 року. Пенсійним фондом України розпочато фінансування видатків на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що набрали законної сили по 19.11.2020 та якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов'язання з нарахування (перерахунку) пенсійних та інших пов'язаних з ними виплат, що фінансуються з державного бюджету.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 13.02.2025 №2357-777/К-02/3-0800/25 позивача поінформовано, що нараховану ОСОБА_1 на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 по справі №280/5373/24 з урахуванням ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 06.09.2024 суму внесено до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою в рамках черговості.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 24.04.2025 №6826-6279/К-02/8-0800/25 позивачу роз'яснено, що в результаті перерахунку пенсії на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 №280/5373/24 з урахуванням ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 06.09.2024 заявнику нарахована доплата в сумі 19770,41 грн за період з 26.04.2024 по 30.09.2024. На теперішній час сума нарахованої доплати не змінилася, оскільки з 01.10.2024 нараховується пенсія у розмірі, призначеному відповідно до висновків суду. Зазначено, що на сьогодні за окремою бюджетною програмою виплачені кошти, нараховані на виконання рішень суду, які набули чинності до 19.11.2020.

Аналогічні за змістом роз'яснення були надані листом від 06.05.2025 №17809-18288/К-03/8-2800/25.

Згідно з довідкою ГУ ПФУ від 08.05.2025 різниця (фактично сума заборгованості) між розміром призначеної пенсії та розміром фактично виплаченого складає 19770,41 грн.

Позивач зазначає, що ГУ ПФУ в Запорізькій області не виконує належним чином судове рішення по справі № 280/5373/24, тому належним способом захисту вважає визнання протиправними дій щодо відмови у виплаті нарахованої пенсії та стягненні відповідної заборгованості по виплаті пенсії, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду за захистом порушеного права.

V. Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

За вимогами частин другої та третьої статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з частиною першою статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами..

Частинами другою та четвертою статті 372 КАС України передбачено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом.

За обставинами справи рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі №280/5373/24 (набрало законної сили 06.09.2024) зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2021, 2022, 2023 роки з 26.04.2024. На виконання зазначеного рішення суду ГУ ПФУ в Донецькій області призначило пенсію за віком ОСОБА_1 з 26.04.2024, про що свідчить рішення ПФУ №084050008478 від 13.05.2024, наявне в матеріалах пенсійної справи.

При цьому суд зауважує, що Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області не було стороною по справі №280/5373/24, суд не зобов'язував вказане управління вчинити певні дії після призначення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області пенсії за віком. За таких обставин спірні правовідносини є такими, що виникли внаслідок виконання рішення суду по справі №280/5373/25, а не в зв'язку з невиконанням такого рішення, як помилково зазначає позивач.

Підставою для звернення до суду позивач вказує протиправні дії пенсійного органу щодо права на одержання всіх сум пенсії, що були нараховані після призначення йому пенсії за віком.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до пункту 1.1 розділу І Порядку №22-1 заява про призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію) через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб (далі - сервісний центр).

Згідно з пунктом 4.2 розділу IV Порядку №22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає (перераховує) пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

За приписами пункту 4.10 розділу IV Порядку №22-1 після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.

Нарахована сума пенсії включається в документи для виплати пенсії не пізніше одного місяця з дня прийняття органом, що призначає пенсію, рішення про призначення, перерахунок, переведення з одного виду пенсії на інший та про поновлення виплати пенсії, а у разі призначення пенсії за віком автоматично - не пізніше одного місяця з дня надходження повідомлення про обраний особою спосіб виплати пенсії.

Тобто, після призначення позивачу пенсії за віком Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області обов'язок виплати призначеної пенсії залишається у територіального органу Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонера, тобто у Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Згідно з частинами другою, третьою статті 8 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» Пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою, не входить до складу державного бюджету України, формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.

Фінансування витрат на виплату пенсій провадиться по всій території України щомісячно незалежно від надходжень коштів та соціально-економічного стану конкретних регіонів за рахунок перерозподілу коштів Пенсійного фонду України в межах країни. Забороняється розрив у строках фінансування витрат на виплату пенсій у різних адміністративно-територіальних одиницях.

Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

За змістом частини другої статті 95 Конституції України виключно Законом про Державний Бюджет України на відповідний рік визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

Тобто, виплати пенсій здійснюються Головним управлінням Пенсійного фонду України виключно за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством. Інших фінансових можливостей, крім зазначених, для здійснення виплат управління не має.

За пунктом 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань розробляє проект бюджету Пенсійного фонду України та подає його Міністрові соціальної політики для внесення в установленому порядку на розгляд Кабінетові Міністрів України, здійснює ефективний розподіл фінансових ресурсів для пенсійного забезпечення, здійснення страхових виплат та надання соціальних послуг відповідно до закону, забезпечує своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат і соціальних послуг, які згідно із законодавством проводяться за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством, складає звіт про виконання бюджету Пенсійного фонду України.

За приписами пунктів 3, 4 частини п'ятої статті 22 Бюджетного кодексу України, управління отримує бюджетні призначення шляхом їх затвердження у Законі про державний бюджет України.

Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнування та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.

Згідно з положеннями пунктів 20, 29 ч. 1 статті 116 Бюджетного кодексу України, взяття зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Згідно з пунктом 4 розділу I Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 09.12.2021 № 35-1) (далі - Порядок № 21-2) кошти Державного бюджету України передбачаються в бюджеті Пенсійного фонду в обсягах, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

У структурі доходів бюджету Пенсійного фонду до складу коштів Державного бюджету України входять асигнування державного бюджету у плановому періоді на, серед іншого, виплату пенсій військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу строкової служби та членам їхніх сімей, пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, іншим особам, визначеним законом, та доставку цих виплат; погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду.

Відповідно до пункту 7 розділу II Порядку №21-2 видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, виданими або ухваленими після набрання чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі - рішення суду), плануються в межах коштів Державного бюджету України, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування пенсійних програм. Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили.

Таким чином, застосування органами Пенсійного фонду України положень порядку не обмежує право позивача на отримання пенсійних виплат внаслідок призначення пенсії за рішення суду, втім спірним питанням залишається виплата нарахованої суми в порядку черговості бюджетних асигнувань, відповідно до постанови Уряду.

Нарахована позивачу сума заборгованості має бути виплачена за рахунок коштів Державного бюджету України. При цьому, проведення такої виплати не може бути здійснене за рахунок власних коштів Пенсійного фонду України, зокрема, територіального органу - Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, а проводиться лише у разі наявності на це відповідних бюджетних асигнувань.

Фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачено у складі бюджетної програми за КПКВК 2506080 «Фінансування виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду».

Таким чином, головним розпорядником коштів державного бюджету, що виділяються на забезпечення виплат по зазначеній бюджетній програмі, є Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України - відповідальний виконавець і розпорядник коштів нижчого рівня.

У спірних правовідносинах суд встановив, що сума доплати відповідно до проведеного перерахунку пенсії за період з 01.04.2024 по 31.05.2025 в сумі 19770,41 грн включена в Реєстр судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, та буде виплачена при відповідному фінансуванні в порядку календарної черговості дати надходження судового рішення до боржника в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат.

Суд враховує, що факт наявності заборгованості відповідачем не заперечується. Відповідач не відмовляється від свого обов'язку щодо виплати спірних сум пенсії, зазначаючи, що така виплата буде здійснена у порядку черговості внесених рішень до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою.

Зважаючи на те, що Головне управління Пенсійного фонду в Запорізькій області вчинило конкретні та можливі заходи, спрямовані на виплату призначеної Головним управлінням Пенсійного фонду в Донецькій області на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 17.07.2024 у справі №280/5373/24 пенсії за віком, суд дійшов висновку про передчасність вимог позивача.

При цьому слід зауважити, що задоволення позову у спосіб, заявлений позивачем (стягнення суми заборгованості), не буде відповідати вимогам справедливості, оскільки призведе до ситуації, коли, інші особи, які також мають право на виплату пенсії за рішеннями суду, що внесені до реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою раніше, ніж рішення про перерахунок пенсії позивача, отримають належні їм кошти зі ще більшою затримкою, ніж у позивача.

Ухвалюючи рішення, суд керується статтею 246 КАС України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практикою Європейського суду з прав людини та Висновком №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів (пункт 41) щодо якості судових рішень.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов'язаний із належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (параграф 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України»).

Пунктом 41 Висновку № 11(2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Наведене дає підстави для висновку, що доводи сторін у кожній справі повинні оцінюватись судами на предмет їх відповідності критеріям конкретності, доречності та важливості у рамках відповідних правовідносин з метою належного обґрунтування позиції суду. Відтак, решта доводів та аргументів сторін, що наведена у заявах по суті справи, не потребує окремої оцінки суду, оскільки зроблених судом висновків не спростовують.

VI. Висновки суду.

Частинами першою, другою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Надавши оцінку усім доказам в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність порушення відповідачем прав, свобод або інтересів позивача на момент звернення до суду, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

VII. Розподіл судових витрат.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України, з огляду на ухвалення судом рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, за відсутності доказів понесення судових витрат відповідачем, підстав для їх розподілу немає.

Керуючись статтями 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, місцезнаходження: пр.Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, 69057; код ЄДРПОУ 20490012.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 02.07.2025.

Суддя К.В. Мінаєва