02 липня 2025 року о/об 10 год. 00 хв.Справа № 280/2709/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПКН АЛКО 2023» (вул.Молочна, буд.71, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69060; код ЄДРПОУ 45052623)
до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул.Тараса Карпи, буд.84, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006; код ЄДРПОУ 40342220)
про визнання протиправними та скасування рішень,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПКН АЛКО 2023» (надалі - позивач, ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023») до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (надалі - відповідач, ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області №89/05.4 від 25.09.2024 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким за неподання інформації щодо вартості розповсюджуваної реклами на ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» накладено штраф у розмірі 1700,00 грн.; 2) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області №90/05.4 від 25.09.2024 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким за порушення порядку розповсюдження реклами, забороненої Законом України «Про рекламу, вартість якої неможливо встановити, на ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» накладено штраф у розмірі 5083,00 грн.; 3) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області №91/05.4 від 25.09.2024 про зупинення розповсюдження відповідної реклами, яким ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» зобов'язано зупинити розповсюдження зовнішньої реклами з написом: «НАПОЇ ТВОГО СВЯТА виробництво кращого ірландського сидру вражаюча свіжість правило №1 напої твого свята LEPREKON Фестиваль кожен день» із зображенням бокалу сидру LEPREKON на фасаді магазину «LEPREKON» по вул.Соборній, буд.34/32 у м.Кропивницькому Кіровоградської області.
У позовній заяві зазначено наступне: «… Під час здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу щодо захисту прав споживачів реклами Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (далі - Відповідач) виявлено порушення законодавства про рекламу, а саме 05.09.2024 на фасаді магазину «LEPREKON» по вул. Соборній, буд. 34/32 у м. Кропивницькому Кіровоградської області, де господарську діяльність здійснює ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» (ЄДРПОУ 45052623), розповсюджена зовнішня реклама алкогольного напою з написом: «НАПОЇ ТВОГО СВЯТА виробництво кращого ірландського сидру вражаюча свіжість правило № 1 напої твого свята LEPREKON Фестиваль кожен день» із зображенням бокалу сидру LEPREKON, чим порушено пункт 8 частини другої, пункт 5 частини третьої, частину сьому статті 22 Закону України «Про рекламу», про що складено протокол про порушення законодавства про рекламу від 05.09.2024 № 0063. Відповідно до пункту 8 частини другої статті 22 Закону України « Про рекламу» реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об?єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, засобами зовнішньої реклами забороняється. Згідно з пунктом 5 частини третьої статті 22 Закону України « Про рекламу» реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої не може формувати думку, що вживання алкоголю є важливим фактором досягнення успіху у спортивній, соціальній, сексуальній або інших сферах життя. У відповідності до частини сьомої статті 22 Закону України «Про рекламу» реклама алкогольних напоїв , торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, повинна супроводжуватися текстом попередження такого змісту : «Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я». Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження - білим. Рішеннями про початок розгляду справ про порушення законодавства про рекламу від 09.09.2024 № 105/05.4 розпочато розгляд справи стосовно ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» про порушення законодавства про рекламу за пунктом 8 частини другої, пунктом 5 частини третьої, частиною сьомою статті 22 Закону України «Про рекламу». Рішенням від 11.09.2024 № 112/05.4 розгляд справи про порушення Законодавства про рекламу зупинявся для встановлення рекламодавця/ розповсюджувача реклами. Головне управління листом від 10.09.2024 № 01-3/3766/05 звернулось до Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради про надання інформації чи видавався дозвіл на розміщення рекламного засобу. Відповідно до листа Департаменту містобудування та земельних ресурсів Кропивницької міської ради від 11.09.2024 № 2003/15 дозвіл на розміщення зовнішньої реклами суб'єкту господарювання ТОВ « ЛПКН АЛКО 2023» за адресою: вул. Соборна, буд. 34/32, м . Кропивницький, Кіровоградська область не видавався. Зовнішня реклама розповсюджується самовільно, без дозволу органів місцевого самоврядування м. Кропивницький. За результатами розгляду справи щодо розгляду протоколу про порушення законодавства про рекламу від 05.09.2024 року №0063, Відповідачем винесено оскаржувані рішення, а саме рішення №89/05.4 від 25.09.2024 року про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким за неподання інформації щодо вартості розповсюджуваної реклами на Позивача накладено штраф у розмірі 1700,00 грн., рішення №90/05.4 від 25.09.2024 року про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким за порушення порядку розповсюдження реклами, забороненої Законом України «Про рекламу, вартість якої неможливо встановити, на Позивача накладено штраф у розмірі 5083,00 грн., рішення №91/05.4 від 25.09.2024 року про зупинення розповсюдження відповідної реклами. Позивач у справі вважає зазначені рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню внаслідок наступного: Директор або уповноважені особи позивача не отримували та не ознайомлювалися з направленням (наказом/рішенням/розпорядженням) відповідача, внаслідок чого, Відповідачем винесено протиправні та безпідставні рішення, які підлягають скасуванню. …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (далі - Відповідач), розглянувши адміністративний позов ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» (далі - Позивач) про скасування рішень про накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, заперечує проти позовних вимог з наступних підстав. При здійсненні 05.09.2024 контрольних заходів щодо дотримання суб'єктами господарювання законодавства про рекламу зафіксовано, що на фасаді магазину «LEPREKON» по вул. Соборній, буд. 34/32 у м. Кропивницькому, де господарську діяльність здійснює ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023», розповсюджена зовнішня реклама алкогольного напою з написом «НАПОЇ ТВОГО СВЯТА виробництво кращого ірландського сидру вражаюча свіжість правило № 1 напої твого свята LEPREKON Фестиваль кожен день» із зображенням бокалу сидру торговельної марки LEPREKON», чим порушено пункт 8 частини другої, пункт 5 частини третьої, частину сьому статті 22 Закону України «Про рекламу». Відповідно до пункту 8 частини другої статті 22 Закону України «Про рекламу» реклама алкогольних напоїв забороняється зокрема засобами зовнішньої реклами. Згідно із пунктом 5 частини третої статті 22 Закону України «Про рекламу» реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої не може формувати думку, що вживання алкоголю є важливим фактором досягнення успіху у спортивній, соціальній, сексуальній або інших сферах життя. Частиною сьомою статті 22 Закону України «Про рекламу» передбачено, що реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, повинна супроводжуватися текстом попередження такого змісту: "Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я". Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження - білим. Механізм накладення штрафів за порушення законодавство про рекламу Держпродспоживслужбою та її територіальними органами визначений Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693 (далі - Порядок № 693). Керуючись вимогами пункту 4 Порядку № 693, на підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу № 0063 Відповідачем прийнято рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу № 105/04-4 відносно ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023». На адресу Позивача 16.09.2024 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, відповідно до пункту 5 Порядку № 693 та частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу», рекомендованим поштовим відправленням було направлено повідомлення - вимогу за № 01-3/3858/05, згідно якої ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» в строк до 25.09.2024 необхідно було надати інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами (договір на виготовлення, встановлення, і розміщення реклами, акти виконаних робіт та документи щодо оплати виготовлення, розміщення, встановлення і розповсюдження реклами) та з'явитися на розгляд справи. Вказане повідомлення отримано особисто Позивачем 23.09.2024, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. На розгляд справи, який відбувся 25.09.2024 Позивач або його представник не з'явилися, документів не надали в зв'язку з чим справа була розглянута без його участі. Відповідно до частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу» за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно із частиною сьомою статті 27 Закону України «Про рекламу» у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Абзацем 7 частини другої статті 26 Закону України «Про рекламу» встановлено, що Відповідач має право прийняти рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами. За наслідками розгляду справи були прийняті рішення: рішення № 89/05.4 від 25.09.2024 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» у розмірі 1700 грн. за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами, що є порушенням частини шостої статті 27 Закону України «Про рекламу»; рішення № 90/05.4 від 25.09.2024 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу на ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» у розмірі 5083 грн. за неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог законодавства про рекламу, що є порушенням частини сьомої статті 27 Закону України «Про рекламу»; рішення № 91/05.4 від 25.09.2024 про зупинення розповсюдження відповідної реклами. Вищезазначені рішення отримані Позивачем особисто 09.10.2024 про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. Відповідно до постанов про закінчення виконавчого провадження штрафи в розмірах 1700 грн. та 5083 грн. сплачені в листопаді 2024 року. … Отже, законодавець встановив, що захід державного нагляду (контролю) проводиться контролюючими органами виключно в межах повноважень та у спосіб передбачених законом. Закон України «Про рекламу» не уповноважує посадових осіб Відповідача на здійснення перевірок (планових чи позапланових) відповідно до вимог Закону України «Про основні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Так само вищезазначений Закон не регулює відносин щодо виявлення та запобігання порушення вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, а лише визначає засади рекламної діяльності в Україні та регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами, тому контроль за дотриманням законодавства про рекламу не підпадає під дію Закону України «Про основні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Посадові особи Відповідача, під час здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу, керуються Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693 (Далі - Порядок № 693). При провадженні у справах за ознаками порушення законодавства про рекламу оформляються лише 4 процесуальних документа, а саме: 1) складання протоколу про порушення законодавства про рекламу, в якому фіксуються виявлені порушення і який є підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (пункт 2 Порядку № 693); 2) за наявності ознак порушення законодавства про рекламу прийняття рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (пункт 4 Порядку № 693); 3) складання протоколу засідання (абзац 2 частини 3 статті 26 Закону України «Про рекламу»); 4) прийняття рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу (пункт 16 Порядку № 693 та абзац 2 частини 3 статті 26 Закону України «Про рекламу»). При цьому виявлення ознак порушення законодавства про рекламу, ані Закон України «Про рекламу», ані інші акти законодавства не пов'язують із обов'язковим проведенням перевірок чи інших спеціальних заходів контролю, в тому числі тих, що регулюються Законом України «Про основні засади здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Положення щодо регулювання питання контролю за дотриманням законодавства про рекламу містяться у Законі України «Про рекламу». … Виходячи з аналізу вказаних правових позицій, здійснення заходів контролю за дотриманням законодавства про рекламу не є перевіркою діяльності суб'єкта господарювання та не підпадає під дію Закону України «Про основні засади держаного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Перевірка відповідності підстав розміщення реклами вимогам чинного законодавства здійснюється в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 693 від 26.05.2004 та на підставі Закону України «Про рекламу». …».
Відповідач проти позовної заяви заперечував.
Ухвалою судді від 28.04.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
У Рішенні ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від 25.09.2024 за №89/05.4 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу зазначено: «… Враховуючи вищевикладене, та, керуючись частиною другою та частиною шостою статті 27 Закону України «Про рекламу», ВИРІШЕНО: 1. За неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами накласти на розповсюджувача реклами ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» (ЄДРПОУ 45052623, місцезнаходження: вул.Молочна, буд.71, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69060) штраф у розмірі 1700 грн. (Одна тисяча сімсот гривень). …».
У Рішенні ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від 25.09.2024 за №90/05.4 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу зазначено: «… Враховуючи вищевикладене, та, керуючись частиною четвертою, частиною девятою статті 8, пунктом 3 частини другої, частиною сьомою статті 27 Закону України «Про рекламу», ВИРІШЕНО: 1. За порушення порядку розповсюдження реклами, забороненої Законом України «Про рекламу», вартість якої неможливо встановити, накласти на розповсюджувача реклами ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» (ЄДРПОУ 45052623, місцезнаходження: вул.Молочна, буд.71, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69060) штраф у розмірі 5083 грн. (П'ять тисяч вісімдесят три гривні). …».
У Рішенні ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від 25.09.2024 за №91/05.4 про зупинення розповсюдження відповідної реклами зазначено: «… Враховуючи вищевикладене, керуючись частиною дев'ятою статті 8, пунктом 8 частини другої, пунктом 5 частини третьої, частиною сьомою статті 22 Закону України «Про рекламу», ВИРІШЕНО: 1. ТОВ «ЛПКН АЛКО 2023» зупинити розповсюдження зовнішньої реклами з написом: «НАПОЇ ТВОГО СВЯТА виробництво кращого ірландського сидру вражаюча свіжість правило №1 напої твого свята LEPREKON Фестиваль кожен день» із зображенням бокалу сидру LEPREKON на фасаді магазину «LEPREKON» по вул.Соборній, буд.34/32 у м.Кропивницькому Кіровоградської області. …».
Судом досліджено всі документи, наявні у даній адміністративній справі.
При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
У ч.9 ст.8 Закону України «Про рекламу» зазначено, що розповсюдження на території України реклами, яка не відповідає вимогам цього Закону, забороняється.
Згідно з ч.2 ст.22 Закону України «Про рекламу» реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється: (…); 8) засобами зовнішньої реклами.
Відповідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про рекламу» реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої: (…); 5) не може формувати думку, що вживання алкоголю є важливим фактором досягнення успіху у спортивній, соціальній, сексуальній або інших сферах життя; (…).
Як зазначено у ч.7 ст.22 Закону України «Про рекламу», реклама алкогольних напоїв, торговельних марок, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, повинна супроводжуватися текстом попередження такого змісту: "Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я". Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження - білим. Текст попередження в рекламі у друкованих медіа розміщується горизонтально, внизу рекламного зображення.
За ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» за неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації про вартість розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами, та/або вартість розповсюдження реклами, а також інформації, передбаченої частиною другою статті 26 цього Закону, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу» на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, за фактом виявлення такими органами порушення або в ході розгляду повідомлення (звернення, скарги, заяви тощо) третіх осіб про порушення вимог законодавства про рекламу рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та аудіозаписи, а також іншу інформацію, що стосуються виявленого порушення чи повідомлення про нього та необхідні для здійснення такими органами повноважень щодо державного контролю. Крім того, відповідний орган державної влади має право: … приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами. Органи державної влади зобов'язані повідомляти рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справ про порушення ними вимог законодавства про рекламу не менше ніж за п'ять робочих днів до дати розгляду справи.
Сидри - це слабоалкогольні напої, виготовлені методом повного або часткового спиртового бродіння яблучних соків із подальшим можливим насиченням діоксидом вуглецю ендогенного або екзогенного походження (Державний Стандарт України 4836:2007).
Як зазначено у ч.4 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб та форми здійснення заходів здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються заявленого публічно-правового спору.
Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд вважає, що відповідачем доведено не дотримання позивачем вимог Закону України «Про рекламу» під час здійснення своєї підприємницької діяльності.
Судом прийнято до уваги наведене відповідачем у відзиві на позовну заяву.
У суду відсутні зауваження щодо здійснення відповідачем контролю за дотриманням позивачем законодавства про рекламу та щодо оформлення відповідачем відповідних документів.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що оскаржувані рішення прийняті суб'єктом владних повноважень обґрунтовано, з урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, розсудливо, а отже є правомірними і не підлягають скасуванню.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Оскільки у задоволенні позовної заяви має бути відмовлено, то, відповідно, має бути відмовлено й у стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -
У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛПКН АЛКО 2023» (вул.Молочна, буд.71, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69060; код ЄДРПОУ 45052623) до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області (вул.Тараса Карпи, буд.84, м.Кропивницький, Кіровоградська область, 25006; код ЄДРПОУ 40342220) про визнання протиправними та скасування рішень - відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань відповідача відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 02.07.2025.
Суддя О.О. Прасов