іменем України
Справа № 569/12343/25
01 липня 2025 року
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Денисюка П.Д., з участю секретаря судового засідання Сивої І.М., начальника відділу забезпечення діяльності у сфері запобігання і протидії корупції Рівненської обласної прокуратури Набухотного С.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , працюючої завідувачем сектору супроводження діяльності Західного міжрегіонального управління НАДС, РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста сектору супроводження діяльності Західного міжрегіонального управління НАДС, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи на посаді категорії «В» посад державної служби, суб?єктом на якого поширюється дія цього Закону порушила встановлені вимоги частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила правопорушення, пов?язане з корупцією.
Згідно наказу по Західному міжрегіональному управлінні НАДС від 07.08.2023 №18/15-оc/23 «Про призначення ОСОБА_2 », призначено ОСОБА_1 з 09 серпня 2023 року на посаду головного спеціаліста сектору супроводження діяльності Західного міжрегіонального управління НАДС в порядку переведення з посади головного спеціаліста з питань персоналу управління Державної служби якості освіти у Рівненській області.
ОСОБА_1 присвоєно 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб?єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в"-"'" пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов?язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, в термін не пізніше 31 березня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік о 13:36 год. 16.04.2024.
Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб?єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією.
Місцем вчинення правопорушення є місце роботи ОСОБА_1 (як суб?єкта декларування) - Сектор супроводження діяльності Західного міжрегіонального управління НАДС за адресую: майдан Просвіти, 1, м. Рівне.
Час вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, є 13:36 год. 16.04.2024, коли ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин подала до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення передбачене зач. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні, не заперечувала факт несвоєчасного подання декларації, однак свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, пояснила, що вона здійснила всі дії з метою подання декларації, і думала, що вона подана, оскільки ій на електронну пошту прийшло сповіщення, що декларація подана. Вважає, що декларація не була подана через збій програми. Пояснила, що у неї не було підстав не подавати декларацію, адже в її матеріальному становищі нічого не змінилось. Просила звільнити її від адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю у зв'язку з малозначністю вчиненного правопорушення відповідно до ст. 22 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.
Прокурор просив суд визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172 - 6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_3 , яка є начальником Західного міжрегіонального управління НАДС та безпосереднім керівником ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що вона бачила, як ОСОБА_1 подавала декларацію. Вважає, що декларація не була подана через збій програми,тому враховуючи її позитивну характеристику просила не притягувати останню до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши сторони, оцінивши їх в сукупності з іншими доказами, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Сукупність досліджених доказів, їх оцінка приводять до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, вина у вчиненні якого підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією №288 від 16 червня 2025 року, повідомленням НАЗК, послідовністю дій користувача, витягом з сайту НАЗК, декларацією, та іншими матеріалами справи.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинене дане правопорушення, зокрема те, що від її дій не завдано збитків державним або суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, дані про особу, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і за корупційні правопорушення, наміру приховувати свій майновий стан не мала, із врахуванням встановленого, суд в даному випадку вважає доцільним, згідно ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст.172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст. 22, 23, 24, 33-38, 172-6, 221, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
На підставі ст.22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Рівненського міського суду Петро ДЕНИСЮК