Ухвала від 04.06.2025 по справі 757/25835/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25835/25-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2025 року Печерський районний суд міста Києва у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора - ОСОБА_3 ,

захисника - адвоката ОСОБА_4 ,

підозрюваного - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора другого відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про продовження строку дії запобіжного заходу у кримінальному провадженні № 62019100000001170 від 20.08.2019, у вигляді домашнього арешту відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, не адвоката, не депутата,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор другого відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку дії запобіжного заходу у кримінальному провадженні № 62019100000001170 від 20.08.2019 у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Метою продовження строку дії запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спроб переховуватися від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідків; вчинити інше кримінальне правопорушення.

У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання в повному обсязі з підстав у ньому зазначених.

Підозрюваний та його захисник заперечили щодо продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, просили застосувати більш м'який запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби.

В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019100000001170 від 20.08.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 255 (в редакції закону № 2341-III від 5.04.2001), частиною 5 статті 191, частиною 3 статті 209 (в редакції закону № 430-IV від 16.01.2003), та іншими статями Кримінального кодексу України.

Суть підозри обгрунтовує наступним.

ОСОБА_6 в період часу приблизно з вересня по листопад 2015 року, точної дати та часу досудовим розслідуванням не встановлено, обіймаючи посаду Голови Правління ПрАТ «Укрпрофтур» - Голови Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» перебуваючи у місті Києві та місті Рівному, діючи з корисливих мотивів, прийняв рішення створити, а в подальшому створив та здійснював керівництво стійким ієрархічним злочинним об'єднанням (злочинною організацією), до якого в різний період часу залучив Голову Федерації професійних спілок України ОСОБА_5 , Голову Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , секретаря Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_8 , засновника та директора ТОВ «Турист Сервіс» ОСОБА_9 та інших невстановлених на цей час досудовим слідством осіб, які зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення особливо тяжких злочинів учасниками цієї організації, а саме розтрати в особливо великих розмірах державного майна, яке перебувало у віданні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофтур» та інших створених ними суб'єктів господарювання та його легалізації (відмивання)

Водночас, ОСОБА_6 , розуміючи, що самостійно він не зможе реалізувати свій злочинний умисел, спрямований на розтрату державного майна в особливо великих розмірах членами злочинної організації, яке перебувало у віданні ПрАТ «Укрпрофтур» та створених ними суб'єктів господарювання, і досягти поставлених цілей, враховуючи існуючі особливості розгляду питань щодо прийняття розпорядчих рішень про відчуження майна, встановлених Положенням «Про розпорядження майном Федерації профспілок України», затверджених постановою Ради ФПСУ від 12.03.2009 № Р-6-5, відповідно до пункту 3.1 якого прийняття розпорядчих рішень щодо відчуження цілісних майнових комплексів є виключною компетенцією Ради ФПСУ за умови попередньої згоди постійної комісії Ради ФПСУ з майнових питань та Президії ФПСУ, перебуваючи у місті Києві, у невстановленому під час досудового розслідування місці, в період часу з вересня по листопад 2015 року, точні дата і час слідством не встановлені, прийняв рішення створити стійке, ієрархічне об'єднання (злочинну організацію) для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення вказаних особливо тяжких злочинів.

Зокрема, до складу злочинної організації ОСОБА_6 вирішив залучити осіб, які в силу своїх вмінь, займаного службового становища, були наділені повноваженнями щодо прийняття розпорядчих рішень про відчуження цілісних майнових комплексів та іншого державного майна або сприяти у їх прийнятті, і своїми діями могли забезпечити реалізацію намічених ним цілей.

Надалі, безпосередньо вчиняючи дії по створенню злочинної організації, ОСОБА_6 , усвідомлюючи, що прийняття розпорядчих рішень про відчуження цілісних майнових комплексів в значній мірі буде залежати від особистої позиції керівника Федерації профспілок України, в один із днів вересня 2015 року, точні дата та час слідством не встановлені, звернувся до ОСОБА_5 , який на той час, як перший заступник Голови ФПСУ, виконував згідно постанови Ради ФПСУ від 27.02.2014 № Р-7-2 обов'язки Голови Федерації, та запропонував йому вчиняти спільно з ним та іншими посадовими особами Федерації профспілок України та ПрАТ «Укрпрофтур», причетними до прийняття розпорядчих рішень щодо відчуження цілісних майнових комплексів, розтрату державного майна в особливо великих розмірах, а саме: цілісних майнових комплексів, санаторіїв, пансіонатів, готелів, об'єктів нерухомості, які перебували у віданні ФПСУ, ПрАТ «Укрпрофтур» та інших створених ними суб'єктів господарювання, шляхом незаконного укладання договорів купівлі-продажу цього державного майна, обіцяючи отримання матеріальної вигоди від зазначеної злочинної діяльності.

ОСОБА_5 , обіймаючи з 27.02.2014 згідно постанови Ради ФПУ від 27.02.2014 № Р-7-2 посаду першого заступника Голови Федерації та одночасно виконуючи обов'язки Голови ФПУ, будучи службовою особою, у повній мірі усвідомлюючи, що цілісні майнові комплекси профспілкових організацій та інше майно, у тому числі колишнього Союзу РСР, розташоване на території України, відповідно до прийнятих зазначених вище нормативних актів, прийнятих Верховною Радою Української РСР та Верховної Ради України, а саме: постанови Верховної Ради Української РСР від 29.11.1990 № 506-XII «Про захист суверенних прав власності Української РСР», Указу Президії Верховної Ради України від 30.08.1991 № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України» від 10.09.1991 № 1540-XII, постанови Верховної Ради України «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» від 04.02.1994 № 3943-ХІІ та інших, мало статус державного (загальнонародного) майна, а також що з 29.11.1990 набув чинності мораторій на території Республіки Україна на будь-які зміни форми власності та власника державного майна до введення у дію Закону про роздержавлення майна, у зв'язку з чим функції щодо розпорядження цим майном у процесі приватизації покладались виключно на державні органи - Кабінет Міністрів України, а з 07.07.1992 - на Фонд державного майна України, діючи умисно, із корисливих мотивів, розраховуючи отримувати від запропонованої йому ОСОБА_6 злочинної діяльності матеріальну вигоду у виді грошових коштів, прийняв дану пропозицію ОСОБА_6 та надав добровільну згоду на вступ до злочинної організації та вчинення у її складі розтрати державного майна в особливо великих розмірах, яке перебувало у віданні ФПСУ, ПрАТ «Укрпрофтур» та інших створених ними суб'єктів господарювання, тобто у вчиненні у складі злочинної організації особливо тяжких злочинів.

У подальшому, згідно рішення VII з'їзду Федерації професійних спілок України від 24.03.2016 ОСОБА_5 був обраний Головою ФПСУ строком на 5 років (постанова від 24.03.2016 № 7з-6), а рішенням VIII з'їзду Федерації професійних спілок України від 25.05.2021 його знову обрано на цю посаду строком на 5 років (постанова від 25.05.2021 № 8з-6).

Таким чином ОСОБА_5 , в силу наданих повноважень, був наділений обов'язками щодо здійснення керівництва трудовим колективом та ділянкою роботи, а отже був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов'язками, тобто був службовою особою.

Отримавши згоду ОСОБА_5 на участь в злочинній організації та вчиненні розтрати державного майна, ОСОБА_6 приступив до наступного етапу злочинної діяльності, який полягав у залученні до злочинної організації осіб, від яких залежало прийняття необхідних рішень та вчинення дій щодо розпорядження майном, яке перебувало у віданні ПрАТ «Рівнетурист», яким він особисто довіряв та які повинні були увійти до складу злочинної організації.

Зокрема на ОСОБА_5 як активного учасника злочинної організації та особу, що здійснювала прикриття її діяльності в якості пособництва у вчиненні особо тяжких кримінальних правопорушень, який обіймав посаду виконувача обов'язків Голови ФПСУ, а з 24.03.2016 - Голови ФПСУ, було покладено наступні функції:

- приймати участь у визначенні об'єктів злочинного посягання та в спільному з іншими учасниками злочинної організації плануванні вчинення особливо тяжких злочинів;

- приймати безпосередню участь у вчиненні розтрати державного майна, яке перебувало у віданні ФПСУ, ПрАТ «Укрпрофтур» та інших створених ними суб'єктів господарювання, шляхом зловживання своїми службовими повноваженнями керівника ФПСУ;

- впливати, використовуючи займане службове становище, у тому числі в незаконний спосіб, на прийняття відповідних розпорядчих рішень щодо відчуження майна;

- в межах компетенції підписувати документи, які були необхідні для реалізації злочинного плану, зокрема постанови Президії ФПСУ та Ради ФПСУ з питань відчуження майна ФПСУ, ПрАТ «Укрпрофтур» та інших створених ними суб'єктів господарювання;

- створювати умови для приховування злочинної діяльності, які полягали у підготовці, прийнятті та виданні актів ФПСУ щодо їх права власності на майно, яке перебувало у віданні ФПСУ, ПрАТ «Укрпрофтур» та інших створених ними суб'єктів господарювання, у тому числі того майна, щодо якого членами злочинної організації вчинювалось незаконне відчуження.

Створена за вищевказаних обставин ОСОБА_6 злочинна організація відзначалась стійкістю, яка забезпечувалась згуртованістю її учасників, відібраних за ознакою корупційного світосприйняття дійсності та можливостей, наданих фактом перебування на керівних посадах у Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофтур» та ПрАТ «Рівнетурист», які постійно взаємодіяли між собою з питань поточної службової діяльності, тобто були відомі один одному в різних аспектах.

Крім того, згуртованість осіб, які входили до складу злочинної організації, мала своє виявлення у наявності постійних внутрішніх зв'язків між її членами, дотриманні правил конфіденційності при обміні інформацією щодо вчинення злочинів, встановленими правилами поведінки у взаємовідносинах між собою та високим рівнем узгодженості у вчиненні дій на виконання спільного злочинного плану, відомого учасникам злочинної організації у кожному випадку вчинення окремого злочину.

Також стійкість злочинної організації забезпечувалась стабільністю її діяльності, тобто системністю та детальною організацією функціонування групи в цілому та кожного її учасника як єдиного цілого, що знаходило відображення у детальному розподілі функцій кожного учасника злочинної організації, здатності до заміни учасників, наявності матеріальних засобів для забезпечення функціонування цієї організації, попередньою обумовленістю засад кругової поруки задля прикриття фактів незаконної діяльності у разі загрози бути викритими.

Ієрархічність створеної ОСОБА_6 , злочинної організації полягала у підпорядкованості учасників останньої організатору та керівнику і забезпечувала певний порядок керування таким об'єднанням, а також сприяла збереженню функціональних зв'язків та принципів взаємозалежності його учасників або структурних частин при здійсненні спільної злочинної діяльності.

На виконання спільного злочинного плану учасники злочинної організації ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та інші учасники злочинної організації, діючи умисно та скоординовано, переслідуючи корисливий мотив, у період часу з листопада 2015 року по жовтень 2018 року неодноразово вчиняли у складі злочинної організації розтрату чужого (державного) майна в особливо великих розмірах, а також його легалізацію (відмивання), які відповідно до приписів частини 6 статті 12 Кримінального кодексу України є особливо тяжкими злочинами.

Зокрема, шляхом прийняття розпорядчих рішень про відчуження вказаних об'єктів нерухомості, які перебували у віданні ПрАТ «Рівнетурист», а фактично знаходились у державній власності, та укладення незаконних договорів купівлі-продажу цього майна, злочинною організацією, у період часу з січня 2016 року по жовтень 2018 року вчинено розтрату майна та його легалізацію (відмивання) - 90/100 частин будівлі ресторану (літера А-3), які були зареєстровані за ПрАТ «Рівнетурист» і розташовані за адресою: АДРЕСА_2:

18.03.2016 - шляхом укладання договору купівлі-продажу частини приміщень площею 624,6 кв.м., вартістю 5 млн. 994 тис. 460 грн., а також її легалізацію (відмивання) шляхом укладання 11.11.2016 договору купівлі-продажу.

01.09.2017 - шляхом укладання договору купівлі-продажу частини приміщень площею 1446,5 кв.м., вартістю 9 млн. 206 тис. 74 грн., а також її легалізацію (відмивання) шляхом укладання 13.09.2017 договору позики грошових коштів та 21.09.2017 договору іпотеки вказаного майна, та звернення предмету іпотеки у зв'язку із невиконанням зобов'язань по договору позики.

23.10.2018 шляхом укладання договору купівлі-продажу 2/3 частин приміщень загальною площею 909 кв.м. вартістю 3 млн. 856 тис. 330 грн.

25.10.2018 - шляхом укладання договору купівлі-продажу 1/3 частин приміщень загальною площею 909 кв.м. вартістю 1 млн. 937 тис. 277 грн.

Унаслідок діяльності такої злочинної організацією, а також участі у ній згаданих осіб 90/100 частин приміщення за адресою: АДРЕСА_2 , стали предметом ряду удаваних правочинів, перепланувань та зміни нормативної площі їх частин за участю ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ТОВ «Меланж груп» та інших суб'єктів господарської діяльності, в результаті яких дружина ОСОБА_6 - ОСОБА_12 стала одноосібним власником виділеного в натурі окремого приміщення - будівлі ресторану Готелю «Турист» літера «Н1» по АДРЕСА_2 загальною площею 1122,2 кв.м, а ТОВ «Меланж Груп» виділеного в натурі окремого приміщення - будівлі ресторану Готелю «Турист» по АДРЕСА_2, площею 2014 кв.м., якими ОСОБА_6 опосередковано управляв як своїм власним, шляхом здійснення контролю над ним та отримання неправомірної вигоди від його діяльності.

Так, на виконання свого злочинного плану, діючи умисно та скоординовано організованою групою, всупереч Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України від 10 вересня 1991 року № 1540-XII «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», Постанови Верхової Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України», Постанови Верховної ради України від 04 лютого 1994 року № 3943 - ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», Голова Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 16.11.2015 склав документ - лист № 275 ПрАТ «Рівнетурист» про прийняття рішення щодо відчуження об'єкту нерухомого майна - приміщень ресторану (літера А-3) за адресою: АДРЕСА_2, площею 624,2 кв.м. який було скеровано до ПрАТ «Укрпрофтур».

За результатом опрацювання вказаного листа ОСОБА_6 , як Голова Правління ПрАТ «Укрпрофтур», діючи організованою групою, з метою реалізації заздалегідь обумовленого плану, підписав Рішення Правління ПрАТ «Укрпрофтур» № РП-48-9 від 24.11.2015, яким визнав недоцільним використання частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 624,2 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Крім того, ОСОБА_6 , з метою укриття слідів кримінального правопорушення та маскування причетності конкретних осіб з кола співучасників вчинення злочину до його вчинення, з метою створення уявної видимості правомірності відчуження об'єкта нерухомого майна, шляхом прийняття органами управління ПрАТ «Укрпрофтур» та Федерації професійних спілок України відповідних колегіальних рішень про надання згоди на відчуження державного майна, намагаючись таким чином уникнути у майбутньому кримінальної відповідальності, достовірно знаючи про те, що рішення про відчуження майна ПрАТ «Рівнетурист» приймається Наглядовою радою товариства, 27.11.2015 підписав лист ПрАТ «Укрпрофтур» № 625 до Федерації професійних спілок України з пропозицією надання згоди на відчуження частини приміщень ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист».

За результатом розгляду вказаного листа ПрАТ «Укрпрофтур» та доданих до нього документів, на виконання плану діяльності злочинної організації, 24.12.2015 ОСОБА_5 підписав рішення Президії Федерації професійних спілок України № П-42-17, яким надав згоду на відчуження майна - частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

25.12.2015 ОСОБА_6 , продовжуючи свої протиправні дії, направлені на відчуження майна, підписав Рішення Правління ПрАТ «Укрпрофтур» № РП-52-5 про відчуження вказаного вище майна.

При цьому ОСОБА_6 та інші учасники злочинної організації, займаючи вказані вище посади, були наділені повноваженнями щодо вирішення питань захисту майнових прав та інтересів Федерації професійних спілок України, а також заснованих нею юридичних осіб, у тому числі ПрАТ «Укрпрофтур» та ПрАТ «Рівнетурист» отже їм було достовірно відомо вимоги діючих нормативно-правових актів України та судової практики з приводу того, що розташоване на території України майно, яке перебувало у віданні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофтур» та створених ними юридичних осіб, є державною власністю, стосовно якої існує визначений законодавством України порядок відчуження.

Таким чином, ОСОБА_6 створивши хибне уявлення про ніби то законність протиправних дій членів злочинної організації по відчуженню нерухомого майна - частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 624,2 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, будучи впевненим у власній безкарності, достовірно знаючи про те, що балансова вартість вказаного майна на 01.01.2015 становить 338,99 грн за 1 кв.м., що становить від 10 до 25 % вартості активів ПрАТ «Рівнетурист», а також те, що відповідно до п. 7.34 Статуту ПрАТ «Рівнетурист» затверджених Річними Загальними зборами акціонерів ПрАТ «Рівнетурист» 17.04.2014 (протокол № 15) до виключних повноважень Наглядової ради Товариства входить, в тому числі: прийняття рішення про вчинення значних правочинів у випадках, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 % вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства (п. 7.34.19), прийняття рішення відчуження вказаного майна (п. 7.34.35), приступив до безпосереднього виконання об'єктивної сторони злочину.

Для настання наслідків своїх протиправних дій у вигляді відчуження майна з метою особистого збагачення шляхом завдання шкоди державним інтересам, в кінці грудня 2015 року ОСОБА_6 , діючи спільно із ОСОБА_7 , підшукали співучасника - ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який є рідним братом членкині Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_13 ІНФОРМАЦІЯ_3 , з яким узгодили протиправний механізм відчуження та придбання майна ПрАТ «Рівнетурист» спеціально створеним з цією метою суб'єктом господарської діяльності.

Так, в результаті домовленостей між ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_9 , останній 22.01.2016 зареєстрував Товариство з обмеженою відповідальністю «Турист Сервіс» (код 40227519) та відкрив рахунок № НОМЕР_1 в АТ «Укрексімбанк» для його подальшого використання в ході вчинення злочину.

Упевнившись у тому, що суб'єкт господарської діяльності, який може бути задіяний у схемі по відчуженню майна ПрАТ «Рівнетурист», створений, таким чином забезпечені умови для продовження вчинення злочину, 28.01.2016 ОСОБА_6 , не маючи на те законних прав, перебуваючи на посаді Голови Правління ПрАТ «Укрпрофтур», яка є мажоритарним власником акцій ПрАТ «Рівнетурист», використовуючи своє службове становище, а саме участь у Наглядовій раді ПрАТ «Рівнетурист», всупереч Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України від 10 вересня 1991 року № 1540-XII «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», Постанови Верхової Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України», Постанови Верховної ради України від 04 лютого 1994 року № 3943 - ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», перебуваючи у своєму службовому кабінеті за адресою: м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 2, підписав протокол засідання Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» в якому, в тому числі, було зазначено про затвердження ринкової вартості частини приміщень ресторану загальною площею 624,6 кв.м. відповідно Звіту про оцінку майн, наданого суб'єктом оціночної діяльності ТОВ «Бюро Полекс» станом на 23.11.2015, що не відповідає дійсності.

Так, Звіт незалежної оцінки будівлі ресторану, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, літера А-3, складений ТОВ «Бюро Полекс» станом на 23.11.2015, стосується цілісного приміщення загальною площею 3310,8 кв.м., вартість якого згідно Звіту складає 4 млн. 172 тис. 601 грн., а не приміщень, які були предметом майбутнього правочину по відчуженню майна.

Крім того, ОСОБА_6 підписав підготовлений та підписаний членом злочинної організації ОСОБА_8 протокол № 27 засідання Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» від 28.01.2016 на якому обговорювалось, в тому числі питання стану використання нерухомого майна ПрАТ «Рівнетурист», та підготовлену останнім Постанову Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № П-27-2 від 28.01.2016, яким визначено реалізувати нерухоме майно ПрАТ «Рівнетурист», а саме частину приміщень ресторану, загальною площею 624,2 кв.м., які розташовані за адресою: АДРЕСА_2.

На підставі вказаної постанови, ПрАТ «Рівнетурист» провело конкурс, за результатом якого ТОВ «Турист Сервіс», яке було раніше створено ОСОБА_9 організованою групою із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , отримало паво на придбання майна - частину приміщень ресторану, загальною площею 624,2 кв.м., які розташовані за адресою: АДРЕСА_2.

Після цього, 18.03.2016 Головою правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , який діяв на підставі Постанови Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № П-27-2 від 28.01.2016 (Продавець) та директором ТОВ «Турист Сервіс» ОСОБА_9 (Покупець) укладено договір купівлі-продажу 19/100 часток будівлі ресторану (літера А-3) площею 624,6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 за 960 тис. гривень.

Отримані від продажу частини ресторану грошові кошти посадові особи ПрАТ «Рівнетурист» використали на власний розсуд у господарській діяльності підприємства.

Унаслідок указаних протиправних дій ОСОБА_6 та інших членів злочинної організації, умисно вчинених ними із корисливим мотивом та метою за вказаних вище обставин, у складі злочинної організації, із державної власності вибув об'єкт нерухомого майна - 19/100 часток будівлі ресторану (літера А-3) площею 624,6 кв.м за адресою: АДРЕСА_2, ринкова вартість якого станом на 18.03.2016, згідно висновку судової оціночно-будівельної експертизи № 6290/24-42 від 18.11.2024, дорівнює 5 млн. 994 тис. 460 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та завдало збитки державі в особі Фонду державного майна України в особливо великих розмірах.

Надалі, на виконання свого злочинного плану, направленого на розтрату чужого майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи умисно та скоординовано організованою групою, всупереч Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України від 10 вересня 1991 року № 1540-XII «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», Постанови Верхової Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України», Постанови Верховної ради України від 04 лютого 1994 року № 3943 - ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», Голова Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , діючи організованою групою із ОСОБА_6 та ОСОБА_9 , 10.07.2017 склав документ - лист № 182 ПрАТ «Рівнетурист» про прийняття рішення щодо відчуження об'єкту нерухомого майна - приміщень ресторану (літера А-3) за адресою: АДРЕСА_2, який було скеровано до ПрАТ «Укрпрофтур».

За результатом опрацювання вказаного листа ОСОБА_6 , як Президент (Голова Правління) ПрАТ «Укрпрофтур», діючи організованою групою, з метою реалізації заздалегідь обумовленого плану, підписав Рішення Правління ПрАТ «Укрпрофтур» № РП-39-1 від 09.08.2017, яким визнав недоцільним використання частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 1446,5 кв.м. що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Крім того, ОСОБА_6 , з метою укриття слідів кримінального правопорушення та маскування причетності конкретних осіб з кола співучасників вчинення злочину до його вчинення, з метою створення уявної видимості правомірності відчуження об'єкта нерухомого майна, шляхом прийняття органами управління ПрАТ «Укрпрофтур» та Федерації професійних спілок України відповідних колегіальних рішень про надання згоди на відчуження державного майна, намагаючись таким чином уникнути у майбутньому кримінальної відповідальності, достовірно знаючи про те, що рішення про відчуження майна ПрАТ «Рівнетурист» приймається Наглядовою радою товариства, 11.08.2017 підписав лист № 517 ПрАТ «Укрпрофтур» до Федерації професійних спілок України з пропозицією надання згоди на відчуження частини приміщень ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист».

За результатом розгляду вказаного листа ПрАТ «Укрпрофтур» та доданих до нього документів, 16.08.2017 Федерації професійних спілок України скерувала лист № 52/01-29/880, яким надала згоду на відчуження майна - частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» площею 1446,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, за умови погодження вказаного правочину колегіальними органами ФПСУ, що не було зроблено.

21.08.2017 ОСОБА_6 , достовірно знаючи про юридичну нікчемність колегіальних рішень ФПСУ для погодження вчинення правочину з відчуження майна, та за відсутності такого погодження, продовжуючи свої протиправні дії, направлені на відчуження майна, підписав Рішення Правління ПрАТ «Укрпрофтур» № РП-41-1 про відчуження вказаного вище майна.

При цьому ОСОБА_6 , займаючи вказані вище посади, був наділений повноваженнями щодо вирішення питань захисту майнових прав та інтересів Федерації професійних спілок України, а також заснованих нею юридичних осіб, у тому числі ПрАТ «Укрпрофтур», отже йому було достовірно відомо вимоги діючих нормативно-правових актів України та судової практики з приводу того, що розташоване на території України майно, яке перебувало у віданні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофтур» та створених ними юридичних осіб, є державною власністю, стосовно якої існує визначений законодавством України порядок відчуження.

Таким чином, ОСОБА_6 створивши хибне уявлення про ніби то законність протиправних дій співучасників по відчуженню нерухомого майна - частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 1446,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, будучи впевненим у власній безкарності, достовірно знаючи про те, що ринкова вартість вказаного майна становить на 07.04.2017 1 млн. 365 тис. 879 грн, що становить від 10 до 25 % вартості активів ПрАТ Рівнетурист, а також те, що відповідно до п. 7.34 Статуту ПрАТ «Рівнетурист» затверджених Річними Загальними зборами акціонерів ПрАТ «Рівнетурист» 17.04.2014 (протокол № 15) до виключних повноважень Наглядової ради Товариства входить, в тому числі: прийняття рішення про вчинення значних правочинів у випадках, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 % вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства (п. 7.34.19), прийняття рішення відчуження вказаного майна (п. 7.34.35), приступив до безпосереднього виконання об'єктивної сторони злочину.

Упевнившись у тому, що раніше вчинений ним злочин - розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена організованою групою в особливо великому розмірі, а саме 19/100 частини приміщення ресторану за адресою: АДРЕСА_2 , що становить 624.6 кв.м., доведений до кінця шляхом укладення 18.03.2016 відповідного правочину між ПрАТ «Рівнетурист» та ТОВ «Турист Сервіс», залишився не викритий, а також ним організовано та забезпечено легалізацію (відмивання) вказаного майна, одержаного злочинним шляхом, ОСОБА_6 , діючи за попередньо узгодженого плану спільно із ОСОБА_7 та ОСОБА_9 приступили до реалізації заздалегідь обумовленого плану по розтраті чужого майна - 44/100 частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 1446,5 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Для настання наслідків своїх протиправних дій у вигляді відчуження майна з метою особистого збагачення шляхом завдання шкоди державним інтересам, 23.08.2017, ОСОБА_6 , не маючи на те законних прав, перебуваючи на посаді Президента (Голови Правління) ПрАТ «Укрпрофтур», яка є мажоритарним власником акцій ПрАТ «Рівнетурист», використовуючи своє службове становище, а саме участь у Наглядовій раді ПрАТ «Рівнетурист», всупереч Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України від 10 вересня 1991 року № 1540-XII «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», Постанови Верхової Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України», Постанови Верховної ради України від 04 лютого 1994 року № 3943 - ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», перебуваючи у своєму службовому кабінеті за адресою: м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 2, підписав підготовлений та підписаний членом злочинної організації ОСОБА_8 протокол № 42 засідання Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист», на якому обговорювалось, в тому числі питання стану використання нерухомого майна ПрАТ «Рівнетурист», а також підписав підготовлену останнім Постанову Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № ПР-42-2, якою надано згоду на реалізацію частини приміщень будівлі ресторану, які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 1446,5 кв.м., що складає 44/100 частки будівлі ресторану літ. «А-3» та уповноважено Правління Товариства прийняти рішення на укладання та підписання договору купівлі-продажу нерухомого майна.

Упевнившись в тому, що правові підстави для вчинення протиправних дій по відчуженню 44/100 частини приміщення ресторану (літера А-3) за адресою: АДРЕСА_2, створені, 28.08.2017 директор ТОВ «Турист Сервіс» ОСОБА_9 , діючи організованою групою з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , звернувся до ПрАТ «Рівнетурист» з наміром придбати вказане вище нерухоме майно.

01.09.2017 Головою правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , який діяв на підставі Постанови Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № ПР-42-2 від 23.08.2017 (Продавець) та директором ТОВ «Турист Сервіс» ОСОБА_9 (Покупець) укладено договір купівлі-продажу 44/100 часток будівлі ресторану (літера А-3) площею 1446,5 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 за 1 млн. 639 тис. 55,16 гривень.

Внаслідок вчиненого правочину в ТОВ «Турист Сервіс» виникла кредиторська заборгованість перед ПрАТ «Рівнетурист» на суму 1 млн. 639 тис. 55,16 грн. як не сплачена сума за придбані частини приміщення, та яка не була погашена перед чи безпосередньо після укладення договору купівлі-продажу, а була використана у подальшому, при здійснені легалізації (відмивання) майна, здобутого злочинним шляхом.

Унаслідок указаних протиправних дій ОСОБА_6 та інших членів злочинної організації, умисно вчинених ним із корисливим мотивом та метою за вказаних вище обставин, повторно, у складі злочинної організації, із державної власності вибув об'єкт нерухомого майна - 44/100 часток будівлі ресторану (літера А-3) площею 1446,5 кв.м за адресою: АДРЕСА_2, ринкова вартість якого, згідно висновку судової оціночно-будівельної експертизи № 6291/24-42 від 29.11.2024, дорівнює 9 млн. 206 тис. 74 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та завдало збитки державі в особі Фонду державного майна України в особливо великих розмірах.

Надалі, 15.08.2018, на виконання плану діяльності злочинної організації, направленого на розтрату чужого майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, діючи умисно та скоординовано організованою групою, всупереч Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України від 10 вересня 1991 року № 1540-XII «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», Постанови Верхової Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України», Постанови Верховної ради України від 04 лютого 1994 року № 3943 - ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», Голова Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 склав документ - лист № 149 ПрАТ «Рівнетурист» про прийняття рішення щодо відчуження об'єкту нерухомого майна - 27/100 часток приміщення ресторану (літера А-3) площею 909 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2, який було скеровано до ПрАТ «Укрпрофтур».

За результатом розгляду вказаного листа ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_6 , з метою укриття слідів кримінального правопорушення та маскування причетності конкретних осіб з кола співучасників вчинення злочину до його вчинення, з метою створення уявної видимості правомірності відчуження об'єкта нерухомого майна, шляхом прийняття органами управління ПрАТ «Укрпрофтур» та Федерації професійних спілок України відповідних колегіальних рішень про надання згоди на відчуження державного майна, намагаючись таким чином уникнути у майбутньому кримінальної відповідальності, достовірно знаючи про фактичну нікчемність рішень вказаних органів про погодження чи не погодження відчуження майна, а також про те, що рішення про відчуження майна ПрАТ «Рівнетурист» приймається Наглядовою радою товариства, прийняв та підписав Постанову № П-148-9 від 05.09.2018 Наглядової ради ПрАТ «Укрпрофтур» «Про доцільність подальшого використання майна ПрАТ «Рівнетурист», після чого звернувся до ОСОБА_5 для формального погодження відчуження майна ПрАТ «Рівнетурист» та інших об'єктів нерухомості, що належали до інших суб'єктів господарської діяльності, утворених ПрАТ «Укрпрофтур».

ОСОБА_5 , на виконання плану діяльності злочинної організації, підписав Постанову № П-16-12 від 20.09.2018 Президії Федерації професійних спілок України «Про управління окремими об'єктами нерухомості майнового комплексу ПрАТ «Укрпрофтур», якою надано формальний дозвіл на відчуження майна ПрАТ «Рівнетурист» та іншого майна.

25.09.2018 ОСОБА_6 , продовжуючи свої протиправні дії, направлені на відчуження майна, підписав Рішення Правління ПрАТ «Укрпрофтур» № РП-43-2 про відчуження майна - приміщень ресторану (літера А-3) площею 909 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2,

При цьому ОСОБА_6 , займаючи вказані вище посади, був наділений повноваженнями щодо вирішення питань захисту майнових прав та інтересів Федерації професійних спілок України, а також заснованих нею юридичних осіб, у тому числі ПрАТ «Укрпрофтур», отже йому було достовірно відомо вимоги діючих нормативно-правових актів України та судової практики з приводу того, що розташоване на території України майно, яке перебувало у віданні Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофтур» та створених ними юридичних осіб, є державною власністю, стосовно якої існує визначений законодавством України порядок відчуження.

Таким чином, ОСОБА_6 створивши хибне уявлення про ніби то законність протиправних дій співучасників по відчуженню нерухомого майна - частини приміщень будівлі ресторану ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 909 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, літ. А-3, будучи впевненим у власній безкарності, достовірно знаючи про те, що ринкова вартість вказаного майна становить на 08.06.2018 1 млн. 199 тис. 880 грн., що становить від 10 до 25 % вартості активів ПрАТ «Рівнетурист», а також те, що відповідно до п. 7.34 Статуту ПрАТ «Рівнетурист» затверджених Річними Загальними зборами акціонерів ПрАТ «Рівнетурист» 17.04.2014 (протокол № 15) до виключних повноважень Наглядової ради Товариства входить, в тому числі: прийняття рішення про вчинення значних правочинів у випадках, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 % вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності Товариства (п. 7.34.19), прийняття рішення відчуження вказаного майна (п. 7.34.35), приступив до безпосереднього виконання об'єктивної сторони злочину.

Упевнившись у тому, що раніше вчинені ним злочини - розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена у складі організованої групи в особливо великому розмірі, а саме 19/100 частини приміщення ресторану за адресою: АДРЕСА_2, що становить 624.6 кв.м., доведений до кінця шляхом укладення 18.03.2016 відповідного правочину між ПрАТ «Рівнетурист» та ТОВ «Турист Сервіс», залишився не викритий, а також ним організовано та забезпечено легалізацію (відмивання) вказаного майна, одержаного злочинним шляхом, а також розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена організованою групою в особливо великому розмірі, а саме 44/100 частини приміщення ресторану за адресою: АДРЕСА_2, що становить 1446,5 (1443,6) кв.м., доведений до кінця шляхом укладення01.09.2017 відповідного правочину між ПрАТ «Рівнетурист» та ТОВ «Турист Сервіс», залишився не викритий, а також ним організовано та забезпечено легалізацію (відмивання) вказаного майна, ОСОБА_6 , діючи згідно попередньо узгодженого плану спільно із ОСОБА_7 приступили до реалізації заздалегідь обумовленого плану по розтраті чужого майна - 27/100 частини приміщень будівлі ресторанного блоку ПрАТ «Рівнетурист» загальною площею 909 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, літера А-3.

Для настання наслідків своїх протиправних дій у вигляді відчуження майна з метою особистого збагачення шляхом завдання шкоди державним інтересам, 26.09.2018, ОСОБА_6 , не маючи на те законних прав, перебуваючи на посаді Президента (Голови Правління) ПрАТ «Укрпрофтур», яка є мажоритарним власником акцій ПрАТ «Рівнетурист», використовуючи своє службове становище, а саме участь у Наглядовій раді ПрАТ «Рівнетурист», всупереч Указу Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року № 1452-XII «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави», Закону України від 10 вересня 1991 року № 1540-XII «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», Постанови Верхової Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-XII «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України», Постанови Верховної ради України від 04 лютого 1994 року № 3943 - ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», перебуваючи у своєму службовому кабінеті за адресою: м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 2, підписав підготовлений та підписаний членом злочинної організації ОСОБА_8 протокол № 54 від 26.09.2018 засідання Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист», на якому затверджено ринкову вартість майна, а також обговорювалось питання відчуження майна ПрАТ «Рівнетурист», а також підписав підготовлену останнім Постанову Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № ПР-54-2 від 26.09.2018, якою надано згоду на реалізацію частини приміщень будівлі ресторану літ. «А-3», які розташовані за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 909 кв.м. та уповноважено Правління Товариства прийняти рішення на укладання та підписання договору купівлі-продажу нерухомого майна.

Усвідомлюючи, що правові підстави для вчинення протиправних дій по відчуженню 27/100 частини приміщення ресторану (літера А-3) за адресою: АДРЕСА_2, площею 909 кв.м. створені, ОСОБА_6 , достовірно знаючи про наявність ознак заінтересованості у випадку вчинення правочину із ТОВ «Меланж груп» у зв'язку із тим, що одним із засновників вказаного товариства є його тесть - ОСОБА_11 , проте ігноруючи вказану обставину, та в цілому уявно покладаючись на власну безкарність, надав вказівку Голові Правління ОСОБА_7 здійснити реалізацію вказаного майна зазначеному суб'єкту господарської діяльності.

ОСОБА_7 , будучи службовою особою - Головою Правління ПрАТ «Рівнетурист», перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_6 та будучи родичом - братом матері останнього, забезпечив ухвалення рішення Правлінням ПрАТ «Рівнетурист» про продаж 27/100 частини приміщення ресторану (літера А-3) за адресою: АДРЕСА_2, площею 909 кв.м. ТОВ «Меланж груп».

23.10.2018 Головою правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , який діяв на підставі Постанови Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № ПР-54-2 від 26.09.2018 (Продавець) та директором ТОВ «Меланж Груп» ОСОБА_14 (Покупець), яка діяла на підставі протоколу № 8 загальних зборів ТОВ «Меланж груп» (у складі ОСОБА_14 - 18 %, та ОСОБА_11 - 82 %) укладено договір купівлі-продажу 2/3 часток будівлі ресторану (літера А-3) площею 909 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 за 959 тис. 904 гривні.

Отримані від продажу частини ресторану грошові кошти посадові особи ПрАТ «Рівнетурист» використали на власний розсуд у господарській діяльності підприємства.

Унаслідок указаних протиправних дій ОСОБА_6 та інших членів злочинної організації, умисно вчинених ними із корисливим мотивом та метою за вказаних вище обставин організованою групою, повторно, у складі злочинної організації, із державної власності вибув об'єкт нерухомого майна - 2/3 частина будівлі ресторану (літера А-3) площею 909 кв.м за адресою: АДРЕСА_2 , ринкова вартість якого, згідно висновку судової оціночно-будівельної експертизи № 6292/24-42 від 29.11.2024, дорівнює 3 млн. 856 тис. 330 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та завдало збитки державі в особі Фонду державного майна України в особливо великих розмірах.

25.10.2018 Головою правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 , який діяв на підставі Постанови Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № ПР-54-2 від 26.09.2018 (Продавець) та директором ТОВ «Меланж Груп» ОСОБА_14 (Покупець), яка діяла на підставі протоколу № 8 загальних зборів ТОВ «Меланж груп» (у складі ОСОБА_14 - 18 %, та ОСОБА_11 - 82 %) укладено договір купівлі-продажу 1/3 часток будівлі ресторану (літера А-3) площею 909 кв.м. за адресою: АДРЕСА_2 за 479 тис.952 гривень.

Отримані від продажу частини ресторану грошові кошти посадові особи ПрАТ «Рівнетурист» використали на власний розсуд у господарській діяльності підприємства.

Унаслідок указаних протиправних дій ОСОБА_6 та інших членів злочинної організації, умисно вчинених ними із корисливим мотивом та метою за вказаних вище обставин, повторно, у складі злочинної організації, із державної власності вибув об'єкт нерухомого майна - 1/3 частина будівлі ресторану (літера А-3) площею 909 кв.м за адресою: АДРЕСА_2 ринкова вартість якого, згідно висновку судової оціночно-будівельної експертизи № 6292/24-42 від 29.11.2024, дорівнює 1 млн. 937 тис. 277 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення та завдало збитки державі в особі Фонду державного майна України в особливо великих розмірах.

09.04.2025 о 09 год. 40 хв. у цьому кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , уродженцю с. Оріховець Підволочиського району Тернопільської області, громадянину України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимому, повідомлено про те, що він підозрюється:

- в участі у злочинній організації з метою вчинення особливо тяжкого злочину, а також в участі у злочинах, вчинюваних такою організацією, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 255 Кримінального кодексу України (в редакції закону № 2341-III від 5.04.2001);

- пособництві у розтраті чужого майна, що перебувало віданні службової особи шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, організованою групою в особливо великому розмірі, а також у пособництві у розтраті чужого майна, що перебувало у віданні службової особи шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, організованою групою в особливо великому розмірі, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 27 частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

Надалі, 09.04.2025 о 10 год. 18 хв. ОСОБА_5 затримано в порядку п. 4 ч. 1 ст. 208, абз. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України.

Ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 10.04.2025 у справі № 757/16606/24-к до підозрюваного ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк до 09.06.2025, та згідно якої на підозрюваного покладаються наступні обов'язки:

- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом;

- не відлучатись із м. Києва, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання;

- утримуватися від спілкування зі свідками з приводу обставин інкримінованого кримінального правопорушення;

- здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

- носити електронний засіб контролю.

30.05.2025 ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до шести місяців, тобто до 07.10.2025.

На сьогоднішній день виникла необхідність продовжити строк дії запобіжного заходу ОСОБА_5 , у зв'язку з тим, що досудове розслідування у кримінальному провадженні не завершено, а зміна запобіжного заходу із застави на більш м'який запобіжний захід, може перешкодити об'єктивному розслідуванню кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, існують підстави для продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного.

Підставою для продовження застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_5 , у вчиненні особою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України.

Так, слідчим суддею встановлено, що висунута підозра обґрунтовуються низкою доказів, які здобуто в порядку та у спосіб, що передбачені кримінальним процесуальним законодавством, зокрема:

-заява про державну реєстрацію прав № 491-ю від 22.07.2011;

-свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 22.07.201 за адресою: АДРЕСА_3 ;

-протокол засідання Правління ПрАТ «Рівнетурист» № 88 від 02.11.2015;

-лист Голови Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 від 16.11.2015 № 274;

-Лист Голови Правління ПрАТ «Укрпрофтур» ОСОБА_6 від 27.11.2015 № 625;

-постанова Президії ФПУ від 24.12.2015 № П-42-17, підписана ОСОБА_5 ;

-рішення Правління ПрАТ «Укпрофпрофтур» № РП-52-5 від 25.12.2015;

-протокол засідання Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» від 28.01.2016 № 27;

-договір від 18.03.2016 купівлі-продажу 19/100 частин приміщення за адресою: АДРЕСА_2, літера А-3, укладений між ПрАТ «Рівнетурист» в особі ОСОБА_7 та ТОВ «Турист Сервіс» в особі ОСОБА_9 ;

-договір від 11.11.2016 купівлі-продажу 19/100частин приміщення за адресою: АДРЕСА_2, укладений між ТОВ «Турист Сервіс» в особі ОСОБА_9 та ТОВ «Меланж Груп» в особі ОСОБА_14 ;

-лист Голови Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 від 10.07.2017 № 182;

-лист Голови Правління ПрАТ «Укрпрофтур» ОСОБА_6 від 11.08.2017 № 517;

-лист ФПУ № 52/01-29/880 від 16.08.2017;

-протокол засідання Наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» № 42 від 23.08.2017;

-договір від 01.09.2017 купівлі-продажу 44/100 частин приміщення за адресою: АДРЕСА_2, літера А-3, укладений між ПрАТ «Рівнетурист» в особі ОСОБА_7 та ТОВ «Турист Сервіс» в особі ОСОБА_9 ;

-договір від 13.09.2017 позики грошей між ОСОБА_11 та ТОВ «Турист Сервіс» в особі ОСОБА_9 ;

-договір від 21.09.2017 іпотеки між ОСОБА_11 та ТОВ «Турист Сервіс» в особі ОСОБА_9 ;

-протокол огляду від 28.10.2024 руху коштів по банківських рахунках ТОВ «Турист Сервіс» та відомості по руху грошових коштів по рахунках товариства в АТ «Укрексімбанк» та АТ «КБ «Приватбанк»;

-заяви ОСОБА_9 та ОСОБА_11 від 09.11.2017 про звернення предмету іпотеки на користь ОСОБА_11

-лист Голови Правління ПрАТ «Рівнетурист» ОСОБА_7 від 15.08.2018 № 149;

-лист Голови Правління ПрАТ «Укрпрофтур» ОСОБА_6 від 07.09.2018 № 515;

-постанова Президії ФПУ від 20.09.2018 № П-16-12, підписана ОСОБА_5 ;

-протокол засідання наглядової ради ПрАТ «Рівнетурист» від 26.09.2018 № 54;

-договори від 23.10.2018 та 25.10.2018 купівлі-продажу частини площею 909 кв.м. приміщення за адресою: АДРЕСА_2, літера А-3, укладені між ПрАТ «Рівнетурист» в особі ОСОБА_7 та ТОВ «Меланж груп» в особі ОСОБА_14 ;

-договір від 09.12.2021 про поділ будівлі ресторану готелю «Турист» за адресою: АДРЕСА_2, між ОСОБА_12 та ТОВ «Меланж Груп» в особі ОСОБА_14 ;

-рапортом ДКІБ СБУ від 21.02.2024 про родинні зв'язки підозрюваних та інших осіб;

-висновком експертів за результатом проведення комісійної судової оціночної експертизи від 18.11.2024 № 6290/24-42, відповідно до якого ринкова вартість 19/100 будівлі ресторану літера А-3, площею 624,6 кв.м. становить 5 млн. 994 тис. 460 грн.;

- висновком експертів за результатом проведення комісійної судової оціночної експертизи від 29.11.2024 № 6291/24-42, відповідно до якого ринкова вартість 44/100 будівлі ресторану літера А-3, площею 1446,5 кв.м. становить 9 млн. 206 тис. 74 грн.;

-висновком експертів за результатом проведення комісійної судової оціночної експертизи від 29.11.2024 № 6292/24-42, відповідно до якого ринкова вартість 2/3 частини площею 909 кв.м. ресторану становить 3 млн. 856 тис. 330 грн., а 1/3 частини площею 909 кв.м. - 1 млн. 937 тис. 277 грн.;

-висновком експерта за результатом проведення судової почеркознавчої експертизи від 30.10.2024 № 7690/24-32;

-протоколом від 15.01.2024 огляду документів, вилучених за адресою проживання ОСОБА_6 у м. Шацьк Волинської області та знайденою роздруківкою АІС «Інформаційний портал НПУ»;

-висновком службового розслідування ГУНП в Рівненській області від 11.03.2024;

-протоколами негласних слідчих (розшукових) дій від 25.10.2023, 7.05.2024, 10.05.2024;

-матеріалами, що встановлюють правовий статус підозрюваних як службових осіб Федерації професійних спілок України, ПрАТ «Укрпрофтур», ПрАТ «Рівнетурист» та ТОВ «Турист Сервіс».

Кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 255, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України відносяться до категорії особливо тяжких злочинів.

Зазначені обставини у їх сукупності дають обґрунтовані підстави вважати, що, перебуваючи на волі, підозрюваний зможе перешкоджати встановленню істини у справі, ухилятись від слідства та суду, знищити, сховати або спотворити будь-які із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

Згідно з ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України обов'язки, передбачені частиною п'ятою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу.

Заслухавши пояснення прокурора, підозрюваного, його захисника, дослідивши матеріали клопотання та додані в його обґрунтування копії матеріалів кримінального провадження, враховуючи, те, що наразі продовжуються вчинятися слідчі дії у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність продовжити строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та обов'язків, покладених на підозрюваного ОСОБА_5 , а саме: прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками з приводу обставин інкримінованого кримінального правопорушення; здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.

Слідчий суддя бере до уваги те, що метою та підставами продовження запобіжного заходу та обов'язків, покладених на ОСОБА_5 є запобігання ризиками, що встановленні слідчим суддею при застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу, продовжують існувати на даний час, вони не зменшилися і перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді домашнього арешту з покладенням на нього зазначених процесуальних обов'язків.

В той же час, слідчий суддя враховує те, що у зв'язку з тривалістю дії застосованого запобіжного заходу рівень ймовірності реалізації ризиків, передбачених ст. 177 КПК України дещо зменшується.

Доводи сторони захисту зазначених висновків слідчого судді не спростовують.

Керуючись ст. 177-179, 181, 184, 197, 199, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Продовжити у межах строку досудового розслідування на 2 місяці, тобто до 03.08.2025 року, строк дії застосованого до підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на певний період доби, заборонивши йому з 24 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. наступної доби, залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , за виключенням необхідності отримання медичної допомоги та / або необхідності забезпечення особистої безпеки у період дії воєнного стану, шляхом перебування у захисних спорудах (бомбосховищах) на випадок оголошення повітряної тривоги, та продовжити покладені на нього обов'язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме: прибувати до слідчого, прокурора та суду за першим викликом; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками з приводу обставин інкримінованого кримінального правопорушення; здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну; носити електронний засіб контролю.

Роз'яснити підозрюваному, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з'являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов'язаних із виконанням покладених на нього зобов'язань, використовувати електронні засоби контролю.

Ухвалу направити для виконання органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого, прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1