Справа №295/5296/25
Категорія 317
3/295/1500/25
30.06.2025 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Панченко Г. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого у АДРЕСА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , за ст.173, ч.3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.04.2025 серії ВАВ №208410, ОСОБА_1 , 12.04.2025 о 14-45 год., у АДРЕСА_1 , вчиняв хуліганські дії по відношенню до ОСОБА_2 , а саме: показаував непристойні жести, ображав нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою предметом схожим на зброю (ножем), перешкоджав у вільному доступі до під'їзду будинку.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.04.2025 серії ВАВ №208411, ОСОБА_1 , 12.04.2025 о 14-45 год., у АДРЕСА_1 , перебував у п'яному вигляді на дитячому майданчику та в під'їзді №1 будинку 11 по вул. Г. Десантників, перебував у брудному одязі щ неприємним запахом, чіплявся до перехожих, ображав їхню людську гідність та людську мораль. Дане правопорушення вчинене повторно протягом року, відповідно до постанови ГАБІ №534923 від 11.04.2025.
Оскільки вказані правопорушення вчинені однією особою, суд вважає за можливе об'єднати справи в одне провадження.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився.
Як вбачаться з матеріалів справи, ОСОБА_1 був обізнаний, що відносно нього розглядається справа про адміністративне правопорушення. Судом також направлялись повідомлення про дату, час і місце судового засідання на адресу, вказану у протоколі, однак конверти повернулись на адресу суду не врученими з відмітками «адресат відсутній за вказаною адресою» та «за закінченням терміну зберігання».
Європейський суд з прав людини у справі «UNION ALIMENTARIA SANDERS S. A. проти Іспанії» №11681/87, рішення від 07.07.1989 зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Також в рішенні Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України» №3236/03, рішення від 03.04.2008 наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Враховуючи, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов'язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі, ОСОБА_1 повідомлявся належним чином про дату і час розгляду справи, будь-яких клопотань суду не подавав, суд відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, розглядає справу у його відсутність.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.
За змістом ст. 173 КУпАП, відповідальність наступає за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Частин третя статті 178 КУпАП, передбачає відповідальність за вчинення особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також працюючими в автоматичному режимі, іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КУпАП.
В порушення вимог ст. 251 КУпАП, до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено належних, достатніх і допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 дій, зазначених у протоколах.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП суду надано лише протокол про адміністративне правопорушення, протокол про адміністративне затримання та рапорт поліцейського, інших доказів матеріали справи не містять.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 178 КУпАП суду надано лише протокол про адміністративне правопорушення, довідку та рапорт поліцейського, постанови про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.1 та ч.2 ст. 178 КУпАП, інших доказів матеріали справи не містять.
Також матеріали справи не містять пояснень особи, яка притягається до відповідальності та відеозаписів події, зазначених у рапортах ( Motorolla VB 475537, 475589).
Відповідно до ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Оскільки суду не надано достатньо належних і допустимих доказів наявності в діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ст.ст. 173, ч.3 ст.178 КУпАП, провадження по справі необхідно закрити.
Керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Об'єднати в одне провадження справи №295/5296/25 та №295/5307/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.ст. 173, ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Об'єднаній справі присвоїти № 295/5296/25.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.ст. 173, ч.3 ст.178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Г.В. Панченко