Ухвала від 01.07.2025 по справі 584/795/25

Справа № 584/795/25

Провадження №1-кп/584/210/25

УХВАЛА

01.07.2025 Путивльський районний суд Сумської області

у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,

за участі: секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Путивль Сумської області клопотання прокурора Путивльського відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження внесеного 28 листопада 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014200230000399 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України,

встановив:

26 червня 2025 року прокурор Путивльського відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду з указаним клопотанням, просить кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014200230000399 від 28 листопада 2014 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.185 КК України, закрити у зв'язку з невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

При цьому прокурор посилається на те, що слідчим Відділення поліції №2 (м.Путивль) Конотопського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування за фактом того, що в ніч на 28 листопада 2014 року невстановлені особи шляхом проникнення на територію господарства ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 , таємно, умисно, з корисливою метою викрала скутер «Альфа», і вказані відомості внесено 28 листопада 2014 року до ЄРДР за №12014200230000399 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.

У ході досудового розслідування з метою здобуття доказів, встановлення особи, яка скоїла вищевказане кримінальне правопорушення, проведено ряд слідчих дій, направлених на встановлення всіх обставин вчинення даного злочину та особи, яка його вчинила, надавалися доручення на проведення слідчих дій, проводилися допити осіб у якості свідків про відомі їм обставини кримінального правопорушення, призначені відповідні експертизи, однак слідством на даний час не встановлено особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення.

Прокурор також зазначає, що кримінальне правопорушення вчинено 28 листопада 2014 року, тобто з моменту вчинення кримінального правопорушення на даний час минуло більше 10 років. З урахуванням положень ст.49 КК України, строки давності притягнення до кримінальної відповідальності з дня вчинення особою вказаного тяжкого злочину становить 10 років та на даний час вже закінчилися, тому просить закрити кримінальне провадження у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України.

Прокурор в судове засідання не з'явився, подав письмову заяву про підтримання клопотання та розгляд справи у його відсутність.

Дослідивши клопотання та матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання підлягає до задоволенню.

Відповідно до п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Згідно з ч.4 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається судом за клопотанням прокурора.

З матеріалів справи вбачається, що в ніч на 28 листопада 2014 року невстановлені особи шляхом проникнення на територію господарства ОСОБА_4 по АДРЕСА_1 , таємно, умисно, з корисливою метою викрала скутер «Альфа».

Кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.185 КК України, відповідно до ст.12 КК України є тяжким злочином.

Згідно з п.4 ч.1 ст.49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло десять років - у разі вчинення тяжкого злочину.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що проведеними слідчими діями не вдалось встановити особу, яка вчинила вказане кримінальне правопорушення, підозра жодній особі вручена не була.

Враховуючи, що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності минули, оскільки з моменту вчинення даного кримінального правопорушення пройшло більше 10 років, а особу, що вчинила кримінальне правопорушення не встановлено, тому суд дійшов висновку про наявність підстав для закрити кримінального провадження відповідно до п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України.

Керуючись п.3-1 ч.1, ч.4 ст.284 КПК України, суд

ухвалив:

Клопотання прокурора Путивльського відділу Конотопської окружної прокуратури ОСОБА_3 задовольнити.

Закрити кримінальне провадження №№12014200230000399 від 28 листопада 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, на підставі п.3-1 ч.1 ст.284 КПК України, у зв'язку із невстановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Ухвала суду може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Путивльський районний суд Сумської області.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
128551905
Наступний документ
128551907
Інформація про рішення:
№ рішення: 128551906
№ справи: 584/795/25
Дата рішення: 01.07.2025
Дата публікації: 03.07.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Путивльський районний суд Сумської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Крадіжка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (09.07.2025)
Дата надходження: 26.06.2025
Розклад засідань:
01.07.2025 09:00 Путивльський районний суд Сумської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАНІК ЯНА ІВАНІВНА
суддя-доповідач:
ДАНІК ЯНА ІВАНІВНА
обвинувачений:
Невстановлена особа