Постанова від 01.07.2025 по справі 185/6696/25

Справа № 185/6696/25

Провадження № 3/185/2403/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2025 року суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Мельник Ю.А., розглянувши матеріали, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Мінеральна Дніпропетровської області, громадянина України, працюючого начальником відділу ДП «Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення України», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Розпорядження Дніпровського міського голови №1-15/1-рк від 15.01.2020 «Про призначення ОСОБА_1 » - з 16.01.2020 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради.

Відповідно до абз.9 ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі Закон) посадова особа юридичної особи публічного права - це голова та член наглядової ради, ради директорів, виконавчого органу, комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), ліквідатор, керівник, заступник керівника, головний бухгалтер, корпоративний секретар такої юридичної особи публічного права, а також особа, яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу, та її заступники, голова та члени іншого органу управління юридичної особи (крім консультативного), якщо утворення такого органу передбачено законом або статутом юридичної особи публічного права.

Згідно примітки до ст.51-3 Закону до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище не віднесено посадових осіб юридичної особи публічного права.

Отже, ОСОБА_1 , будучи директором КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону є посадовою особою юридичної особи публічного права, суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування відповідно до ст.45 Закону. ;

Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, Законом України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 3 березня 2022 року № 2115-ІХ було призупинено компанію декларування в Україні.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» № 3384-ІХ, яким відновлено декларування та функції Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 27 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2021 рік лише 29.02.2024 року о 10 год. 22 хв.

Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дії направлені на подання вказаної щорічної декларації було розпочато 28.02.2024 року, тобто після закінчення граничного строку для подання вказаного документу.

Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, будучи згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом у правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч.1 ст.45, п.2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, а саме - 29.02.2024 року о 10 год. 22 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.

Крім того, відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2022 рік лише 29.02.2024 року о 10 год. 42 хв.

Згідно з послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), встановлено, що дії направлені на подання декларації було розпочато 28.02.2024 року, тобто після закінчення граничного строку для подання вказаного документу.

Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради, будучи згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, а також, відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом у правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч.1 ст.45, п.2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання коруцції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме - 29.02.2024 року о 10 год. 42 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.

При цьому, 04.07.2022 року ОСОБА_1 ознайомлений з необхідністю подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується особистим підписом в нагадуванні про вимоги Закону України «Про запобігання корупції», поясненням ОСОБА_1 та раніше поданими деклараціями.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за епізодом подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та за епізодом подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік.

Прокурор в судовому засіданні підтримав фактичні обставини зазначені в протоколах, вважає, що є усі підстави для притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накладення на останнього адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованих адміністративних правопорушення визнав, суду повідомив, що дійсно раніше працював директором КП КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» Дніпровської міської ради та звільнився 04.06.2023 року. Він був обізнаний з необхідністю подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 та 2022 р.р. Своєчасно не подав такі декларації, бо просто забув про цей обов'язок. В подальшому, перебуваючи за місцем реєстрації в АДРЕСА_1 , подав декларації 29.02.2024 року.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши протоколи про адміністративні правопорушення з доданими матеріалами, суд приходить наступних висновків.

Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом Національного агентства «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08 листопада 2023 року № 252/23, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 р. за № 1965/41021 затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконанняфункцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - декларація) (далі - Закон).

Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.

Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.

В підтвердження винуватості у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, судом були досліджені наступні письмові докази:

1) протоколи про адміністративні правопорушення:

- №569 від 11.06.2025 року, що складений уповноваженою особою поліції, в якому вказана суть адміністративного правопорушення та обставини вчиненого ;

- №570 від 11.06.2025 року, що складений уповноваженою особою поліції, в якому вказана суть адміністративного правопорушення та обставини вчиненого ;

2) копія листа Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій від 02.12.2024 року, щодо несвоєчасності подання ОСОБА_1 , уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

3) повідомлення до Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 16.02.2024 року, щодо ОСОБА_1 , який працював в Дніпровській міській раді на посаді директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровській» Дніпровської міської ради;

4) копія розпорядження від 01.07.20222 року про звільнення ОСОБА_1 з посади директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровський» дніпровської міської ради» 04.07.2022 року за угодою сторін;

5) роздруківка послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 в період з 12.10.2023 по 01.03.2024;

6) копія розпорядження від 15.01.2020 року про призначення з 16.01.2020 року ОСОБА_1 на посаду директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровській» Дніпровської міської ради за контрактом;

7) копія розписки ОСОБА_1 про ознайомлення із Законом України від 14.10.2014 року №1700-VІІ «Про запобігання корупції» від 16.01.2020 року;

8) копія ознайомлення ОСОБА_1 під особистий підпис про подачу декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, від 04.07.2022 року;

9) копія пам'ятки про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якою ОСОБА_1 ознайомлений під особистий підпис 03.07.2022 року;

10) письмові пояснення гр. ОСОБА_1 від 13.05.2025 року, відповідно до яких з 16.01.2020 року по 04.07.2022 року він займав посаду директора КП «Парк культури та відпочинку Придніпровській» Дніпровської міської ради. З вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» він ознайомлений. Декларації за 2021 та 2022 роки ним були подані 29.02.2024 року, оскільки з великим навантаженням та веденням воєнного стану він забув про необхідність їх подання.

Будь-яких порушень процедури під час складення протоколів про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 суд не вбачає.

Датою виявлення правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП в діях ОСОБА_1 , згідно протоколів про адміністративне правопорушення є дата складення протоколів - 11.06.2025 року.

Датою вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, є день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «щорічна» за 2021 рік та 2022 рік - 29.02.2024 року.

Місцем вчинення адміністративних правопорушень є місце несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи відповідно Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування в порушення вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та 2022 рік за типом «щорічна» 29.02.2024 року, тобто з порушенням встановленого законодавства строку для подачі такої декларації.

Згідно з вимогами ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення на неї накладаються в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, обставини провадження, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності не притягувався, зокрема за корупційні адміністративні правопорушення, працює, суд вважає необхідним та достатнім для виховання останнього та запобігання вчиненню ним нових адміністративних правопорушень накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті 172-6 ч.1 КУпАП.

У відповідності вимог ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави необхідно стягнути судовий збір.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З урахуванням ст.36 КУпАП на підставі ст.172-6 ч.1 КУпАП ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605.60 гривень на користь держави.

Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги.

Суддя Ю.А. Мельник