Рішення від 01.07.2025 по справі 620/5541/25

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2025 року м. Чернігів Справа № 620/5541/25

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,

розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення (виклику) сторін справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) 12.05.2025 (відповідно до відбитку штампу на конверті) звернулась до суду із адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації (далі - УСЗН Корюківської РДА, відповідач) та просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача щодо відмови у призначенні та виплаті щомісячної державної соціальної допомоги при народженні дитини від 14.11.2024;

- зобов'язати відповідача призначити та виплачувати щомісячну державну соціальну допомогу при народженні дитини;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача щодо відмови у призначенні та виплаті грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги ''пакунок малюка'' від 19.03.2025 №08/1-85;

- зобов'язати відповідача призначити і виплатити грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги ''пакунок малюка''.

Позов мотивовано тим, що у зв'язку з проживанням позивача на тимчасово окупованій території України, а саме в м.Каховка, Херсонської області вона була позбавлена можливості отримати свідоцтво про народження дитини українського зразку у відділі ДРАЦСУ, у зв'язку з чим не могла звернутись до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за призначенням щомісячної державної соціальної допомоги при народженні дитини та компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Ухвалою судді від 19.05.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання відзиву на позов.

У встановлений судом строк від відповідача надійшов відзив на позов, в якому позовні вимоги не визнав, у задоволенні позову просив відмовити, зазначив, що оскільки позивач звернулась за грошовою компенсацією пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини, вона не має права на призначення щомісячної державної соціальної допомоги при народженні дитини та компенсації вартості одноразової натуральної допомоги ''пакунок малюка''.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.

ОСОБА_1 є громадянкою України.

Разом зі своєю сім'єю була зареєстрована та постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується даними паспорту та довідкою про реєстрацію місця проживання особи (а.с.15, 18).

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 народила сина ОСОБА_2 в м.Каховка, Херсонської області, наразі тимчасово окупована територія згідно із наказом Міністерства розвитку громад та території України «Про затвердження Переліку території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією» від 28.02.2025 №376.

Вагітність та пологи підтверджуються відповідними медичними документами, виданими Каховською центральною районною лікарнею (а.с.22-27).

Рішенням Подільського районного суду міста Києва від 08.08.2024 встановлено юридичний факт народження дитини чоловічої статі - ОСОБА_2 , на тимчасово окупованій території України - в місті Каховка Херсонської області, від матері - ОСОБА_1 , уродженки м. Кам'янка-Бузька Львівської області, громадянки України, та батька - ОСОБА_2 , уродженця с. Каїри Горностаївського району Херсонської області, громадянина України (https://reyestr.court.gov.ua/Review/121068826), на підставі чого ОСОБА_1 17.09.2024 повторно видано свідоцтво та поновлено актовий запис про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (Менським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Корюківському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції) (а.с.21).

З 12.09.2024 ОСОБА_1 разом з сином ОСОБА_2 перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи в с.Кудрівка, Корюківського району, Чернігівської області (а.с.19-20).

13.10.2024 ОСОБА_1 звернулась до УПСЗН Корюківської РДА із заявою про призначення та виплату державної соціальної допомоги при народженні дитини.

Проте 14.11.2024 ОСОБА_1 було відмовлено у наданні державної допомоги сім'ям з дітьми, у відповідності до абз.7, статті 11, розділу ІІІ Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» (а.с.29).

17.03.2025 ОСОБА_1 звернулась до УСЗН Корюківської РДА із заявою про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Листом від 19.03.2025 №08/1-85 УСЗН Корюківської РДА повідомило позивача, що відповідно до п.6 підпункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2025 №114 «Деякі питання призначення та виплати грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. ОСОБА_2 , згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 видане 17.09.2024 народився в м.Каховка 30.10.2022. Тому, відповідно до вищезазначеної постанови, ОСОБА_1 не має права на призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» за заявою від 17.03.2025 (а.с.30-31).

Вважаючи таке рішення відповідача протиправним, ОСОБА_1 звернулась до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

У статті 3 Конституції України визнаються найвищою соціальною цінністю людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги встановлює Закон України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" від 21 листопада 1992 року №2811-XII (далі - Закон №2811-XII). Цей Закон спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 3 Закону №2811-XII одним із видів державної допомоги сім'ям з дітьми є допомога при народженні дитини.

Частиною першою статті 5 Закону №2811-XII передбачено, що допомога у зв'язку з вагітністю та пологами (крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеним у частині другій статті 4 цього Закону), допомога при народженні дитини, допомога при усиновленні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомога на дітей одиноким матерям, допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника).

Таким чином, допомога при народженні дитини є різновидом державної допомоги у загальній системі соціального захисту населення і надається з метою забезпечення відповідного рівня матеріальної підтримки сімей, у яких є діти.

Відповідно до положень статті 6 Закону №2811-XII документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, самостійно. За наявності письмової заяви особи, яка претендує на призначення допомоги, але за станом здоров'я або з інших поважних причин не може самостійно зібрати необхідні документи, збір зазначених документів покладається на органи, що призначають допомогу.

Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.

Про призначення державної допомоги чи про відмову в її наданні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і здійснює виплату державної допомоги сім'ям з дітьми, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

Згідно з частиною першою статті 10 Закону №2811-XII допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

За приписами статті 11 Закону №2811-XII допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно проживає дитина, заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини.

Даний перелік документів є вичерпним.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Вказані норми Закону кореспондуються з положеннями пунктів 10-14 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1751 від 27 грудня 2001 року (далі - Порядок №1751).

Так, допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Для призначення допомоги при народженні дитини за умови пред'явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається: 1) заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики; 2) копія свідоцтва про народження дитини (з пред'явленням оригіналу).

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини.

Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014, надається у розмірі 41280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 грн, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Згідно з пунктом 43 Порядку №1751 документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, особисто. Документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає і виплачує державну допомогу, протягом десяти днів з дня подання заяви. Про призначення державної допомоги сім'ям з дітьми чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення орган, що призначає і виплачує зазначену допомогу, видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення протягом п'яти днів після прийняття відповідного рішення.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 звернулась до Управління соціального захисту населення Корюківської РДА із заявою про призначення і виплату державної соціальної допомоги при народженні дитини 13.10.2024.

14.10.2024 УПСЗН Сосницького РУСЗН повідомило позивачу про відмову у наданні державної допомоги сім'ям з дітьми відповідно до абз.7, статті 11, розділу ІІІ Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми (а.с.29).

Отже, станом на час звернення до відповідача із заявою про призначення допомоги при народженні дитини позивачем було пропущено встановлений законодавством строк звернення за призначенням допомоги при народженні дитини (12 календарних місяців після народження дитини).

Разом з тим, суд вважає, що строк звернення за призначенням допомоги при народженні дитини може бути поновлено за наявності поважних причин, які обумовлюють несвоєчасне звернення батьків, тобто обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій, що підтверджені належними доказами.

Матеріалами справи втановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 народила сина ОСОБА_2 в м.Каховка, Херсонської області, наразі тимчасово окупована територія згідно наказу Міністерства розвитку громад на території України «Про затвердження Переліку території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Рішенням Подільського районного суду міста Києва від 08.08.2024 встановлено юридичний факт народження дитини чоловічої статі - ОСОБА_2 , на тимчасово окупованій території України - в місті Каховка Херсонської області, від матері - ОСОБА_1 , уродженки м. Кам'янка-Бузька Львівської області, громадянки України, та батька - ОСОБА_2 , уродженця с. Каїри Горностаївського району Херсонської області, громадянина України (https://reyestr.court.gov.ua/Review/121068826), на підставі чого ОСОБА_1 повторно видано свідоцтво про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , видане Менським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Корюківському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (а.с.21).

З 12.09.2024 ОСОБА_1 , разом з сином ОСОБА_2 перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи в с.Кудрівка, Корюківського району, Чернігівської області (а.с.19-20).

А тому, пропуск позивачем 12 місячного строку звернення з заявою про виплату допомоги при народженні дитини відбувся з об'єктивних, непереборних причин, що пов'язані з обставинами, які не залежать від волі позивача та є дійсно істотними перешкодами для своєчасного вчинення відповідних дій.

Згідно з пункту 1 статті 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 (в редакції зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21.12.1995р.), яку ратифіковано Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 №789-XII, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється як найкращому забезпеченню інтересів дитини.

Відповідно до частини 7 статті 7 Сімейного кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Враховуючи вищевикладене, відмова відповідача у призначенні позивачу виплати допомоги при народженні дитини у зв'язку з пропуском 12 місячного строку звернення з відповідною заявою є протиправною.

Щодо зобов'язання відповідача виплатити грошову компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Відповідно до Закону України №2811- ХІІ призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми як, зокрема, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами; допомога при народженні дитини, одноразова натуральна допомога "пакунок малюка" (п.п. 1, 2 частина 1 статті 3 Закону).

Відповідно до частини 3 статті 5 Закону України №2811-ХІІ видача отримувачу одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" проводиться у закладі охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) незалежно від форми власності та підпорядкування працівником, уповноваженим на це адміністрацією відповідного закладу.

Згідно частини 4 статті 5 Закону України №2811-ХІІ у разі відсутності у закладі охорони здоров'я (пологовому будинку або пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо) одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" її видача проводиться органами соціального захисту населення за місцем проживання або перебування отримувача на підставі його особистої письмової заяви.

Згідно з статтею 6 Закону України №2811-ХІІ документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, розглядаються органом, що призначає та здійснює виплату державної допомоги, протягом 10 днів з дня звернення.

Документи, необхідні для надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", готує адміністрація закладу охорони здоров'я відповідно до потреби.

Статтею 11-1 Закону України №2811-ХІІ встановлено, що одноразова натуральна допомога "пакунок малюка" є безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася живонароджена дитина, а в разі відсутності обох батьків - родичам, які у встановленому законом порядку забирають дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я, усиновлювачам, патронатним вихователям, прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунам новонародженої дитини.

Комплектування одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" здійснюється згідно з переліком дитячих товарів, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту.

Відповідно до статті 12 Закону України №2811-ХІІ одноразова натуральна допомога "пакунок малюка" надається у строк, що не перевищує 30 календарних днів з дня народження дитини у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Для організації бюджетного фінансування вартість одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" становить три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель, та не зараховується до розміру допомоги, передбаченої частиною першою цієї статті.

Позивач звернулась до відповідача з заявою про призначення компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» 17.03.2025.

Листом від 19.03.2025 №08/1-85 УСЗН Корюківської РДА позивачу відмовлено у призначенні та виплаті грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», у зв'язку з тим, що заяву подано більш ніж через 12 місяців після народження дитини.

Щодо пропуску позивачем строку на подання до органу соціального захисту заяви на компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», суд зазначає таке.

Згідно ст. 3 Конвенції про права дитини, що ратифікована постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-ХІІ, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов'язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам.

Крім того, наслідки взагалі будь-якої правової поведінки батьків дитини об'єктивно не можуть бути визнані вагомими причинами для позбавлення самої дитини потенційно належних їй грошових виплат від Держави України, у разі належності до громадянства цієї країни.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 14 лютого 2018 року у справі № 591/610/16-а, від 07.04.2020 року у справі №226/450/17.

До того ж, Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України № 2102-IX, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово було продовжено та який триває й дотепер.

Матеріалами справи встановлено, що позивач зареєстрована в с.Каїри, Каховський район, Херсонська області та на час введення воєнного стану перебувала вагітною в окупації (а.с.22-26). 12.09.2024 виїхала до с.Кудрівка, Корюківського району, Чернігівської області, де перебувають з сином як внутрішньо переміщені особи (а.с.19-20).

Позивач вимушена була виїхати саме у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України.

Отже, ОСОБА_1 мала об'єктивні перешкоди своєчасно звернутися до органу соціального захисту впродовж 12 місяців після народження дитини з поважних причин.

Суд зазначає, що неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, не може призводити до порушення інтересів дитини.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги необхідність захисту прав та інтересів малолітньої дитини, який є громадянином України, суд дійшов висновку для задоволення позовних вимог.

Відповідно до частин першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що наявні правові підстави для задоволення адміністративного позову.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації від 14.11.2024 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні та виплаті щомісячної державної соціальної допомоги при народженні дитини.

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації призначити та виплачувати ОСОБА_1 щомісячну державну соціальну допомогу при народженні дитини.

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації від 19.03.2025 №08/1-75 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні та виплаті грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Зобов'язати Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації призначити та виплачувати ОСОБА_1 грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп.

Рішення суду може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня виготовлення повного тексту. Апеляційна скарга подається безпосередньо до адміністративного суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлено 01 липня 2025 року.

Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 ).

Відповідач: Управління соціального захисту населення Корюківської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 03196067, вул. Вокзальна, 9, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300).

Суддя С.В. Бородавкіна