30 червня 2025 року справа № 580/5921/25
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово в складі головуючої судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом представника позивача Лівочки П.В. від імені ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
26.05.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов представника позивача Лівочки П.В. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (08500, Київська обл., м.Фастів, вул. Андрія Саєнка, 10; код ЄДРПОУ 22933548) (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська обл., м.Черкаси, вул. Смілянська, 23; Код ЄДРПОУ 21366538) (далі- відповідач 2) про:
визнання протиправним та скасування рішення відповідача 2 від 14.05.2025 №104650022113 щодо відмови позивачу в призначенні пенсії за вислугу років на підставі ст.86 Закону України "Про прокуратуру";
зобов'язання відповідача 1 зарахувати до вислуги років позивачу, що надає право на пенсію за вислугу років, на підставі ст.86 Закону України "Про прокуратуру" половину строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання в період з 01.09.1999 до 30.06.2004 - 2 роки 5 місяців, час роботи на посаді слідчого з 01.04.2004 до 04.09.2006 - 2 роки 5 місяців 3 дні та повторно розглянути заяву позивача від 07.05.2025 про призначення пенсії з урахуванням висновків суду.
Додатково просить розглянути справу правилами спрощеного провадження.
Обґрунтовуючи зазначив, що відповідач протиправно відмовив у перерахунку позивачу пенсії. Вважає, що такі дії відповідача суперечать нормам законодавства.
Ухвалою суду від 30 травня 2025 року суд прийняв до розгляду та відкрив провадження у справі, вирішив здійснювати розгляд справи правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Вказану ухвалу сторони отримали 30.05.2025, що підтверджується довідками про доставку електронного листа в його електронний кабінет.
10.06.2025 від відповідача 2 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у задоволенні позову. Обгрунтовуючи зазначив, що розглянув заяву позивачки за принципом екстериторіальності та прийняв оскаржуване рішення про відмову у призначенні пенсії за вислугою років у зв'язку з недостатністю страхового стажу, який дає право на призначення вказаного виду пенсії. Також долучив клопотання, вя кому повідомив про неможливість надання копій матеріалів пенсійної справи позивачки, оскільки електронна пенсійна справа після відпрацювання передана засобами програмного забезпечення відповідачу 1.
Відповідач 1 правом подати відзив не скористався, про причини суд не повідомив.
Оцінивши доводи, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на таке.
Згідно з пенсійним посвідченням від 11.05.2023 серії НОМЕР_2 позивачці призначена пенсія за віком.
07.05.2025 позивачка звернулася заявою до відповідача 1, в якій просила призначити пенсію за вислугу років. До неї додала пакет документів.
Відповідач 2 розглянув заяву позивачки за принципом екстериторіальності та прийняв рішення від 14.05.2025 №104650022113 про відмову у призначенні пенсії позивачці. У ньому зазначив, що страховий стаж, який дає право на вказаний вид пенсії станом на 01.10.2020 і пізніше становить 25 років, у т.ч. стаж роботи на посадах прокурорів - 15 років. Страховий стаж позивачки становить 16 років 7 місяців 5 днів, стаж на посаді прокурора становить 18 років 8 місяців 3 дні. За результатами розгляду документів до вислуги років, що дає право на пенсію, не зараховано половину строку навчання у юридичній академії України імені Ярослава Мудрого згідно з дипломом від 30.06.2004 НОМЕР_3 , оскільки до заяви не долучено документ про зміну прізвища.
Відповідач 1 листом від 16.05.2025 повідомив позивачку про результати її розгляду та прийняте рішення.
Тому позивачка звернулася в суд з позовом.
Суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему прокуратури України визначає Закон України від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII «Про прокуратуру» (далі - ЗУ № 1697-VII).
Щодо загальної процедури розгляду вказаного питання суд урахував.
Статтею 44 Закону України №1058-VI визначено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1 (далі - Порядок №22-1).
Відповідно до абз.1 розділу І Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок пенсії, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України через структурний підрозділ, який здійснює прийом та обслуговування осіб.
Згідно з п.4.1 Порядку №22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.
Абзаци перший-другий п.1.9 Порядку №22-1 встановлюють, що призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви. Якщо заява про призначення пенсії подається через вебпортал днем звернення за призначенням пенсії вважається дата реєстрації на вебпорталі заяви разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів).
Абзацом п'ятим вказаного пункту визначено, якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон). Відповідно до п.1.10 Порядку №22-1 особам, які одержують пенсію, призначену органами Пенсійного фонду за іншими законами, або допомогу, призначену органами соціального захисту населення, пенсія призначається з дати виникнення права на неї з урахуванням пункту 1.9 цього розділу.
Тобто, призначення пенсії відбувається за заявочним принципом.
Відповідно до п.4.2 Порядку №22-1 при прийманні документів працівник сервісного центру:
ідентифікує заявника (його представника);
надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії;
реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта;
уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування;
з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат;
повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів;
сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис;
надсилає запити про витребування з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 2.28 розділу II цього Порядку;
повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал;
видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 6). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі;
повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних системах та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповіді органу, який веде відповідний інформаційний реєстр.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Згідно з п.4.3 Порядку №22-1 створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.
Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Відповідно до п.4.8 Порядку №22-1 заява, відомості з відповідних інформаційних систем, скановані копії документів, на підставі яких призначено (перераховано) пенсію та проводиться її виплата; інша інформація, з урахуванням якої визначаються розмір призначеної пенсії та розмір пенсії до виплати, обробляються в складі електронної пенсійної справи, що формується та ведеться відповідно до вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та «Про захист персональних даних». Електронна пенсійна справа зберігається на базі централізованих інформаційних технологій.
Документи, що надійшли у паперовій формі, обробляються, реєструються та зберігаються в органі, що призначає пенсію, за правилами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року №55 «Деякі питання документування управлінської діяльності».
Встановлені обставини свідчать, що у заявлених правовідносинах відповідач 1 виконав виключно 2 функції: прийняв документи позивачки та листом від 16.05.2025 повідомив про результати їх розгляду. Безпосередній розгляд матеріалів, доданих до заяви позивачки від 07.05.2025 обчислення стажу та прийняття акту владно-розпорядчого характеру (результат) у формі рішення від 14.05.2025 №104650022113 здійснив відповідач 2.
Згідно з правовою позицією Великої Палати Верховного Суду в постанові від 07.07.2022 у справі №160/2743/21 після прийняття рішення за результатами розгляду звернення неправомірність окремих дій чи бездіяльності цього суб'єкта владних повноважень під час розгляду звернення не може бути предметом окремого позову.
Врахувавши зазначене суд дійшов висновку, що повідомляючи листом від 16.05.2025 позивачку про результати розгляду її заяви щодо відмови у призначені пенсії за вислугу років відповідач 1 не допустив порушення заявленого права позивачки на призначення пенсії та діяв відповідно до вказаної вище норми Порядку №22-1 щодо інформування. Лист відповідача 1 не є актом владно-розпорядчого характеру, безпосередньо не порушує заявлене право позивачки на пенсію, оскільки не містить владних приписів.
Тому позовна вимога зобов'язати саме відповідача 1 зарахувати до вислуги років позивачу, що надає право на пенсію за вислугу років, на підставі ст.86 ЗУ № 1697-VII половину строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання в період з 01.09.1999 до 30.06.2004 - 2 роки 5 місяців, час роботи на посаді слідчого з 01.04.2004 до 04.09.2006 - 2 роки 5 місяців 3 дні та повторно розглянути заяву позивачки від 07.05.2025 про призначення пенсії з урахуванням висновків суду, задоволенню не підлягає.
Відповідно до ч.5 ст.45 Закону України №1058-VI документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Отже, за результатами розгляду заяви особи територіальний орган Пенсійного фонду не пізніше 10 днів зобов'язаний прийняти рішення. Рішення щодо розгляду заяви позивачки прийняв та, відповідно, обчислення її стажу здійснював саме відповідач 2.
Умови для призначення пенсії за вислугу років передбачені в ст.86 зазначеного Закону.
Так, згідно з ч.1 ст.86 ЗУ № 1697-VII прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: з 1 жовтня 2020 року і пізніше - 25 років, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 15 років.
Відповідно до ч.8 ст.86 ЗУ № 1697-VII право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора, а також особи, звільнені з прокурорських посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку з ліквідацією чи реорганізацією органу прокуратури, в якому особа обіймає посаду, або у зв'язку із скороченням кількості прокурорів, у зв'язку з обранням їх на виборні посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ветеранам війни, які мають необхідний стаж роботи для призначення пенсії за вислугу років, така пенсія призначається незалежно від того, чи працювали вони в органах прокуратури перед зверненням за призначенням пенсії.
Суд установив, що згідно з оскаржуваним рішенням страховий стаж позивачки становить 16 років 7 місяців 5 днів, стаж на осаді прокурора - 18 років 8 місяців 3 дні.
Водночас спірними у цій справі є правовідносини щодо не зарахування до вислуги років, що дає право на пенсію навчання та вказаної вище роботи. Щодо цих обставин суд урахував.
Згідно з ч.6 ст.86 ЗУ № 1697-VII до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на посадах прокурорів (в тому числі адміністративних) органів прокуратури, стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів;
слідчими, суддями;
на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових формувань, на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою;
у науково-навчальних закладах Офісу Генерального прокурора працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мали науковий ступінь чи вчене звання;
на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників у Тренінговому центрі прокурорів України;
на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим Законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури;
військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання;
відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.
Отже, Законом визначено перелік робіт та на навчання, які зараховуються до вислуги років, що дає право на пенсію згідно зі вказаною вище статтею.
Диплом від 30.06.2024 НОМЕР_3 та додаток до нього, які підтверджують навчання позивачки у вищому юридичному навчальному закладі денної форми навчання, а саме у юридичній академії імені Ярослава Мудрого, який оформлений на ім'я ОСОБА_2 .
Після отримання диплому позивачка двічі укладала шлюб, а саме 18.09.2009 з ОСОБА_3 (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_4 від 18.09.2009) та 09.07.2019 з ОСОБА_4 (свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_5 від 09.07.2019). На вимогу органу ПФУ надати документи про зміну прізвища позивачка 07.05.2025 надіслала свідоцтва про шлюб на електронну пошту відповідача 1, що підтверджується скріншотами її поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_1 Крім того, документи щодо зміни прізвища позивачки, а саме свідоцтво про розірвання шлюбу з ОСОБА_3 та свідоцтво про шлюб з ОСОБА_4 надані нею Пенсійному фонду України ще 27.02.2023, вони відцифровані та є у доступі відповідачів, що також підтверджується відповідними скриншотами.
Тобто, позивачка надала відповідачам електроні копії свідоцтв про шлюб, які підтверджують, що диплом про вищу освіту від 30.06.2024 НОМЕР_3 , виданий на ім'я ОСОБА_5 , підтверджує її навчання у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Отже, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання за період з 01.09.1999 до 30.06.2004 - 2 роки 5 місяців має бути зарахований відповідачами до вислуги років позивачки, що дає право на пенсію згідно зі статтею 86 ЗУ №1697-VII, а протилежні доводи відповідачів не обґрунтовані.
Водночас суд установив, що відповідачі в оскаржуваному рішенні не відмовляли позивачці у зарахуванні до вислуги років, що надає право на пенсію за вислугу років, на підставі ст.86 ЗУ №1697-VII часу роботи на посаді слідчого з 01.04.2004 до 04.09.2006 - 2 роки 5 місяців 3 дні. Тому в цій частині доводи позивачки не обґрунтовані, а позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Зважаючи, що у заявлених спірних правовідносинах позивачка зверталася заявою до відповідача 1, за результатами розгляду її заяви про призначення пенсії саме відповідач-2 прийняв рішення від 14.05.2025 №104650022113 про відмову у призначенні пенсії за вислугу років з підстав, що не узгоджуються зі вказаними вище нормами, таке рішення безпосередньо порушує заявлене право на пенсійне забезпечення. Тому суд дійшов висновку, що належним способом відновлення порушених прав позивачки є визнання його протиправним і скасування.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.5 КАС України способом захисту прав особи від протиправної бездіяльності суб'єкта владних повноважень є визнання її протиправною та зобов'язання вчинити певні дії. Тобто дії, які він повинен вчинити за законом.
Згідно з абз. 2 ч.4 ст.245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Рекомендацією Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, визначено, що дискреційним повноваженням варто розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є здійснення правосуддя. Оскільки розглядаючи звернення пенсіонера про призначення пенсії відповідний орган Пенсійного фонду України зобов'язаний виконати таке повноваження за наявності законних підстав, воно не є дискреційним.
Для забезпечення виконання завдання адміністративного суду, вказаного у ст.2 КАС України щодо ефективного способу повного захисту порушеного права позивачки, суд дійшов висновку зобов'язати відповідача 2, що безпосередньо порушив заявлене право, у порядку, межах, спосіб і строки, визначені законом, повторно розглянути заяву позивачки від 07.05.2025 та зарахувати до вислуги років позивачки, що надає право на пенсію за вислугу років, на підставі ст.86 ЗУ № 1697-VII половину строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання в період з 01.09.1999 до 30.06.2004 - 2 роки 5 місяців, та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у вказаному рішенні.
Отже, заявлені позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у вказаних вище частинах.
Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Понесені позивачкою судові витрати, підтверджені квитанцією від 26.05.2025 в сумі 2422,40 грн про сплату судового збору за звернення до адміністративного суду з позовною заявою, підлягають стягненню на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 2, який безпосередньо порушив заявлене право позивачки, пропорційно задоволеній частині позову - половина суми.
Керуючись ст.ст. 2-20, 72-90, 132-143, 242-246, 250, 255 КАС України, суд
1. Адміністративний позов представника позивача Лівочки П.В. від імені ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) задовольнити частково.
Визнати протиправним і скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська обл., м.Черкаси, вул. Смілянська, 23; Код ЄДРПОУ 21366538) від 14.05.2025 №104650022113 щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії за вислугу років на підставі ст.86 Закону України "Про прокуратуру".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська обл., м.Черкаси, вул. Смілянська, 23; Код ЄДРПОУ 21366538) у порядку, межах, спосіб і строки, визначені законом, повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) від 07.05.2025 та зарахувати до вислуги років, що надає право на пенсію за вислугу років, на підставі ст.86 Закону України "Про прокуратуру" половину строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання в період з 01.09.1999 до 30.06.2004 - 2 роки 5 місяців, та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, зазначених у вказаному рішенні.
У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
2. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, Черкаська обл., м.Черкаси, вул. Смілянська, 23; Код ЄДРПОУ 21366538) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору за звернення до адміністративного суду з позовною заявою в розмірі 1211,20грн (одну тисячу двісті одинадцять гривень двадцять копійок).
3. Копію рішення направити учасникам справи.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Рішення ухвалене, виготовлене в повному обсязі та підписане 30.06.2025.