Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
про залишення позовної заяви без руху
30 червня 2025 року Справа № 520/16602/25
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Садова М.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування розпорядження, податкового повідомлення-рішення,-
позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача у якому просить:
- визнати протиправним та скасувати розпорядження ГУ ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 12.11.2024 №616-РЛ в частині анулювання ліцензій №20310311202400372, №20310308202400388 на право ФОП ОСОБА_1 здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами терміном дії з 18.02.2024 по 18.02.2025;
- визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 06.05.2025:
- №21469/0901 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 68910,68 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії;
- №21470/0901 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 84558,0 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії;
- №21471/0901 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 34455,34 грн. за зберігання алкогольних напоїв в місцях збереження не віднесених до Єдиного реєстру місць зберігання;
- №21472/0901 про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 42279,0 грн. за зберігання тютюнових виробів в місцях збереження не віднесених до Єдиного реєстру місць зберігання.
Вважаю, що цей адміністративний позов необхідно залишити без руху, виходячи з наступних мотивів.
Щодо додержання вимог ст. ст. 160, 161 КАС України при поданні позовної заяви до суду.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовні заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Позивач у адміністративному позові зазначає, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем і саме її права порушено як ФОПа. Натомість адміністративний позов містить повне найменування ОСОБА_1 як фізичної особи, а відтак унеможливлює установити належність такій особі права вимоги у цій справі.
У разі вірного зазначення відомостей про позивача у позовній заяві, останньому необхідно викласти обставини про належність їй права вимоги у цій адміністративній справі, а також дані яким чином вказаний відповідач порушує його права чи інтереси у сфері публічно-правових відносних, виходячи із змісті позовних вимог та суб'єктного складу.
Згідно ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, приходжу висновку, що оскільки адміністративний позов не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, а відтак такий необхідно залишити без руху терміном на п'яти дні з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, з метою усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 160, 169, 241, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
адміністративний позов ОСОБА_1 до головного управління ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування розпорядження, податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом п'яти днів з вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява буде вважатись не поданою та повертається заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. І. Садова