про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2025 року м. РівнеСправа №460/10936/25
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Н.О. Дорошенко, після одержання позовної заяви:
ОСОБА_1
доДержавної аудиторської служби України, Львівської міської ради
про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинення певних дій,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Державної аудиторської служби України, Львівської міської ради, у якому позивач просить суд:
визнати неправомірними дії ДЛСУ щодо неприйняття відповідних мір для забезпечення житлом сім'ю позивача в складі 9-ти осіб, Львівською міськрадою та Мінсоцполітики;
зобов'язати ДАСУ вчинити відповідні дії щодо виділення необхідні кошти для забезпечення житлом сім'ю в сумі 15276252,00 грн.
Пунктами 1- 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Перевіряючи на виконання положень ч.1 ст.171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вимогам статей 160 - 161 КАС України з огляду на таке.
У позовній заяві позивач визначає третіх осіб Міністерство соціальної політики України та УЗПВР у Львівській області, проте всупереч ч. 4 ст. 49 КАС України не зазначає на чиїй стороні та на яких підставах належить залучити третіх осіб до участі у справі.
Крім того, не зазначено повного найменування третьої особи - УЗПВР у Львівській області.
Суд зауважує, що зазначення у вступній частині позовної заяви особи, яка, на думку позивача, має брати участь в судовому розгляді в якості третьої особи, не тягне за собою автоматичного залучення цієї особи в якості третьої особи під час відкриття суддею провадження у справі (постанова Великої Палати Верховного Суду від 30.11.2023 у справі №990/222/23).
Крім цього, суд враховує, що пунктом 2 частини п'ятої статті 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч викладеному, позивач не зазначає ідентифікаційних кодів юридичної особи та поштових індексів відповідача - Державної аудиторської служби України, а також третіх осіб - Міністерства соціальної політики України та УЗПВР у Львівській області.
Пунктом 4 частини п'ятої статті 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Всупереч викладеному, позовна заява не містить змісту позовних вимог до Львівської міської ради.
Крім того, згідно з ч.1 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Разом з тим, позивач не надає копії позовної заяви з доданими до неї документами для відповідача-2 та третіх осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позов слід залишити без руху та запропонувати позивачу у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви у спосіб подання суду: 1) позову, форма та зміст якого відповідає вимогам ст. 160 КАС України (для суду та інших учасників справи); 2) документів, доданих до позовної заяви, для відповідача-2 та третіх осіб.
Керуючись статтями 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремо не оскаржується.
Суддя Н.О. Дорошенко