про залишення позовної заяви без руху
30 червня 2025 року Київ № 320/30604/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Білоноженко М.А.,
розглянувши позовну заяву в адміністративній справі
за позовомДошкільного навчального закладу № 2/124 МВС України
доДержавної аудиторської служби України
провизнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівель
встановив:
Дошкільний навчальний заклад № 2/124 МВС України звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Державної аудиторської служби України, в якому просив суд:
- визнати протиправним та скасувати висновок Державної аудиторської служби України від 18.08.2022 про результати моніторингу процедури закупівель UA-2021-11-04-006732-a, яка проведена Дошкільним навчальним закладом № 2/124 МВС України.
Згідно з частиною другою статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною другою статті 122 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною четвертою статті 122 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи позивач просить скасувати висновок Державної аудиторської служби України від 18.08.2022.
В той же час, звернення до суду з даною позовною заявою мало місце 17 червня 2025 року, тобто більше ніж через три роки з моменту виникнення права на проведення перерахунку.
Позивачем подано заяву про поновлення строку звернення до суду, яка обґрунтована тим, що ухвалою Луганського окружного адміністративного суду у справі №640/14349/22 від 24 лютого 2025 року позовну заяву залишено без розгляду, у зв'язку з не виконанням позивачем вимог ухвали від 04.02.2025.
Позивачем наголошено на тому, що останній вчасно звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, розраховував на вчасний розгляд справи в межах строку, встановленого КАС України, проте судом не було розглянути вказану справу.
На виконання вимог Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» від 13 грудня 2022 року №2825-ІХ, яким було постановлено ліквідувати Окружний адміністративний суд міста Києва, з урахуванням Порядку №399, справу №640/14349/22 передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
Суд зауважує, що Луганським окружним адміністративним судом позовну заяву залишено без розгляду, у зв'язку з не виконанням вимог ухвали від 04.02.2025, яка була отримана позивачем 07.02.2025.
Суд звертає увагу, що не виконання вимог ухвали від 04.02.2025 свідчило про небажання позивача продовжувати розгляд справи, який був розпочатий ще у 2022 році, в той же час, позивач повторно ініціював звернення до суду у 2025 році, що свідчить про непослідовність дій позивача.
Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Тому позивачу необхідно надати до суду клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду, в якому зазначити інші (відмінні) причини пропуску строку та надати відповідні докази в підтвердження даного факту.
Згідно з частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень статті 161 КАС України і позивачу належить усунути вищевказані недоліки.
Керуючись статтями 5, 160, 161, 169, 248, Кодексу адміністративного судочинства України суддя Київського окружного адміністративного суду-
1. Позовну заяву Дошкільного навчального закладу № 2/124 МВС України залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Білоноженко М.А.