Рішення від 27.06.2025 по справі 200/842/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2025 року Справа№200/842/25

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув у спрощеному позовному (письмовому) провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -

ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просить суд:

визнати протиправною бездіяльність в частині нездійснення перерахунку пенсії на підставі заяви від 24.11.2024 у відповідності до положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при встановленні розміру пенсії;

зобов'язати повторно розглянути заяву від 24.11.2024 про перерахунок пенсії, здійснивши перерахунок пенсії у відповідності до положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при встановленні розміру пенсії.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком на пільгових умовах. Позивач вважає, що розмір його пенсії має визначатися із врахуванням положень ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", оскільки він має підземний стаж роботи згідно з Постановою № 202 більш ніж 15 років, що підтверджується записами у трудовій книжні та не заперечується відповідачем, втім у відповідь на надану ним заяву про перерахунок розміру призначеної йому пенсії йому було відмовлено.

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області проти задоволення заявлених позивачем вимог заперечував, підстави незгоди із позовом навів у наданому до суду відзиві. У наданому до суду відзиві відповідач зазначив про призначення позивачу пенсії на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2023 у справі № 200/3209/23, яким не встановлювалося жодних зобов'язань щодо обчислення розміру пенсії позивача з врахуванням ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", тому розрахунок розміру пенсії проведено без застосування зазначеної статті.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 12.02.2025 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ

Позивач, ОСОБА_1 , 25.03.2023 звернувся до органу призначення пенсії із заявою про призначення пенсії за віком.

Надану позивачем заяву про призначення пенсії за принципом екстериторіальності розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Закарпатській області, рішенням останнього від 31.03.2023 № 056650005615 у призначенні позивачу пенсії відмовлено.

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2023 у справі № 200/3209/23 визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 від 31.03.2023 № 056650005615 та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду в Закарпатській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 25.03.2023 про призначення пенсії на пільгових умовах на підставі частини 3 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши при повторному розгляді вказаної заяви до його спеціального (пільгового) стажу роботи на посадах, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до частини 3 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", із розрахунку - один місяць служби за три місяці, періоди участі в проведенні Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей з 10.11.2017 по 29.04.2018, а також періоди участі в Операції об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей з 10.05.2018 по 30.09.2018, з 27.10.2018 по 25.11.2018, з 11.12.2018 по 30.06.2019, з 31.07.2019 по 01.07.2020, з 31.07.2020 по 31.10.2020, з 01.11.2020 по 12.07.2021, з 27.07.2021 по 18.10.2021, з 02.11.2021 по 23.02.2022.

Рішення у справі № 200/3209/23 набрало законної сили 09.10.2023.

На виконання рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області розглянуто повторно заяву позивача про призначення пенсії від 25.03.2023 та рішенням від 30.10.2023 № 056650005615 з 25.03.2023 призначено позивачу пенсію за віком на пільгових умовах.

Згідно з рішенням про призначення позивачу пенсії від 31.10.2023 № 056650005615 розмір пенсії позивача визначений шляхом добутку середнього заробітку на коефіцієнт стажу (25753,26 * 0,67583), основний розмір пенсії становить 17 404,83 грн.

24.11.2024 позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про перерахунок пенсії відповідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Листом від 02.12.2024 32623-30776/Д-02/8-0500/24 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомило позивача, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2023 у справі № 200/3209/23 позивачу згідно з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області призначено пенсію за віком з 30.10.2023. Оскільки право на обчислення розміру пенсії за віком на пільгових умовах згідно зі статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» судом під час розгляду справи № 200/3209/23 не розглядалося, підстави призначення пенсії у розмірі, передбаченому статтею 28 Закону № 1058 відсутні.

ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.

Порядок визначення розміру пенсії встановлено ст. 27 Закону № 1058. Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

У ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Згідно зі ст. 44 Закону № 1058 призначення (перерахунок) пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням (перерахунком) пенсії здійснюється шляхом подання в електронній або паперовій формі заяви та інших документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 4 ст. 45 Закону № 1058 пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, у разі виникнення права на підвищення пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, перерахунок пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Згідно з пунктом 1.1. Розділу 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі Порядок № 22-1) заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

Заява про призначення, перерахунок пенсії може подаватись заявником разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (мають містити чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів), через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID відповідно до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 у № 13-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.08.2015 за № 991/27436.

Згідно з пунктами 4.1 та 4.2. Розділу 4 Порядку № 22-1 заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.

Пунктом 4.3 Порядку 22-1 визначено, що створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій. Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи. Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.

ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ВИСНОВКИ

Спірним питанням у межах цієї справи є правомірність відмови відповідача у проведенні перерахунку позивачу пенсії на підставі заяви від 24.11.2024. Суд зауважує, що розмір пенсії позивача первинно встановлювався під час її призначення Головним управлінням Пенсійного фонду України у Закарпатській області, а не відповідачем, рішення про призначення пенсії в частині правомірності визначення її розміру позивачем не оскаржувалося.

Як встановлено під час розгляду справи заяву позивача про призначення пенсії розглянуто в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян» (далі за текстом Закон № 393).

Згідно з преамбулою цього Закону ним врегульовані питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення.

Відповідно до статті 1 Закону № 393 громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, медіа, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно зі статтею 3 Закону № 393:

пропозиція (зауваження) - це звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

заява (клопотання) - це звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

скарга - це звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Частинами першою, третьою статті 15 Закону № 393 визначено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Подання заяви про перерахунок пенсії передбачено положеннями Закону № 1058. Відповідно до додатку 1 до Порядку № 22-1 заява про призначення/перерахунок пенсії, крім персональних даних особи, містить наступний розділ «Прошу пенсію: призначити, перерахувати, поновити, перевести з одного виду на інший (непотрібне закреслити)».

Тобто, заява про призначення (перерахунок, поновлення виплати раніше призначеної) пенсії не є зверненням у розумінні Закону № 393/96-ВР.

При цьому, Законом № 1058-IV та Положенням про Пенсійний фонд України прямо встановлено повноваження Пенсійного фонду України визначати порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії.

Таким чином, суд дійшов висновку, що положення Закону № 393/96-ВР не врегульовують відносини між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а саме, між позивачем як пенсіонером у випадках переходу на інший вид пенсії.

Відтак, відповідач, розглянувши заяву позивача про перерахунок пенсії в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян» припустився порушення положень Порядку 22-1.

За змістом наданої відповідачем відмови у перерахунку пенсії, оформленої листом 02.12.2024 32623-30776/Д-02/8-0500/24 пенсію позивачу призначено Головним управлінням Пенсійного фонду України у Закарпатській області на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 08.09.2023 по справі №200/3209/23 та, оскільки, право на обчислення розміру пенсії за віком на пільгових умовах згідно статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» судом не розглядалося, розмір пенсії визначено правомірно.

З аналізу положень ст. 28 Закону № 1058 та Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці" виходить, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків.

Виходячи з наведених норм до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та встановлені пільги, належать працівники, зазначені у Списку №1, та працівники, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.

Як встановлено з наявного в матеріалах справи розрахунку стажу (форма РС-право), обчисленого на виконання заяви про призначення пенсії від 25.03.2023, до пільгового стажу позивача, що надає право на призначення пенсії на пільгових умовах на підставі ст. 14 пост. 202 підземні (Список робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затверджений постановою КМУ від 31.03.1994 № 202) враховані періоди роботи позивача з 05.10.985 по 31.08.1989, з 11.10.1993 по 01.06.1994, 12.12.1994 по 30.05.1997, з 02.10.1997 по 28.04.1998, 30.04.1998 по 29.05.1998, з 22.02.2002 по 23.12.2007, з 01.01.2008 по 23.12.2009, з 01.01.2010 по 25.12.2011, з 01.01.2012 по 28.12.2012, з 01.01.2013 по 26.12.2013, з 01.01.2014 по 16.12.2014, з 01.01.2015 по 29.12. 2015, з 01.01.2016 по 23.12.2016, з 01.01.2017 по 25.10.2017, з 10.11.2017 по 29.04.2018, з 10.05.2018 по 30.09.2018, з 27.10.2018 по 25.11.2018, з 11.12.2018 по 30.06.2019, з 31.07.2019 по 01.07.2020, з 31.07.2020 по 12.07.2021, з 27.07.2021 по 18.10.2021, з 02.11.2021 по 23.02.2022 загальною тривалістю 31 рік 0 місяців 19 днів.

З огляду на встановлені обставини, враховуючи те, що позивач має стаж на підземних роботах більше ніж 15 років, як передбачено статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та ст. 28 Закону № 1058, суд дійшов висновку про протиправність відмови відповідача у перерахунку пенсії позивача виходячи з розміру, що встановлений ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та ст. 28 Закону № 1058.

Суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що в резолютивній частині рішення суду у справі № 200/3209/23 від 08.09.2023 не встановлено жодних зобов'язань щодо визначення розміру пенсії згідно ст.8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" як необґрунтовані та зазначає, що невстановлення судовим рішенням обов'язку органу пенсійного фонду обчислити розмір пенсії з урахуванням положень цього закону не перешкоджало відповідачу розглянути заяву позивача та визначити наявність чи відсутність підстав для перерахунку розміру призначеної позивачу пенсії згідно з вимогами чинного законодавства України.

Таким чином, суд дійшов до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем вимог та наявність підстав для їх задоволення в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії на підставі заяви позивача від 24.11.2024 у відповідності до вимог ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Під час визначення дати, з якої відповідач має провести такий перерахунок суд виходить з приписів ч. 4 ст. 45 Закону № 1058, та, враховуючи дату звернення позивачем із заявою про перерахунок пенсії - 24.11.2024, визначає, що відповідач мав провести такий перерахунок з 01.12.2024.

Таким чином, заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню частково.

Відповідно до частин першої, третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Частиною 8 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Враховуючи задоволення судом вимог позивача, суд вважає за можливе присудити на користь позивача з бюджетних асигнувань відповідача судові витрати у вигляді сплаченого судового збору за квитанцією від 06.02.2025 № 9215-0360-5536-8993 в сумі 968,96 грн.

Беручи до уваги викладене вище, на підставі положень Законів України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі заяви від 24.11.2024 у відповідності до положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 24.11.2024 про перерахунок пенсії та здійснити перерахунок пенсії відповідно до положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з 01.12.2024.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору в розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду або якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відомості про сторін:

ОСОБА_1 (позивач) - адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (відповідач) - юридична адреса: 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, ЄДРПОУ 13486010.

Суддя А.С. Михайлик