Справа №760/17293/25 Провадження №1-кс/760/8702/25
«01» липня 2025 р. м. Київ
Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчої ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Солом'янського районного суду м. Києва, клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023110000000402, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2023 року, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст.111-2 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.255, ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.1 ст.111-2 КК України, за підозрою ОСОБА_15 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110-2, ч.2 ст.111 КК України,
24 червня 2025 року до суду надійшло клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023110000000402, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2023 року, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст.111-2 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.255, ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.1 ст.111-2 КК України, за підозрою ОСОБА_15 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110-2, ч.2 ст.111 КК України.
24 червня 2025 року (на підставі протоколу автоматизованого визначення слідчого судді) клопотання та додані до нього документи були передані в провадження слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 .
Свої вимоги обґрунтовує тим, що слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному проваджені № 42023110000000402, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2023 року, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.27, ч.2 ст.28, ч.1 ст.111-2 КК України, за підозрою ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.255, ч.2 ст.27, ч.4 ст.28, ч.1 ст.111-2 КК України, за підозрою ОСОБА_15 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110-2, ч. 2 ст. 111 КК України. Після початку повномасштабного вторгнення зс рф на територію України, ОСОБА_7 перебуваючи у невстановленому місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), діючи з мотивів завдання шкоди інтересам України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації) вирішила стати учасником, виконуючи роль виконавця, злочинної організації, яку очолив ОСОБА_15 . Після початку повномасштабного вторгнення зс рф на територію України, ОСОБА_15 перебуваючи у невстановленому місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), діючи з мотивів завдання шкоди інтересам України шляхом сприяння розвитку економіки на тимчасово окупованих територіях за рахунок захопленої державою-агресором інфраструктури та надр України та власного збагачення за рахунок оптової/гуртової торгівлі металевою та харчовою продукцією підконтрольними йому підприємствами ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), ООО «МЕТАЛМИКС» (ИНН 6167205528), ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» (ИНН 9308011724), ООО «МЕТАЛДОНВЕСТ» (ИНН 9308015951), у співпраці з представниками держави-агресора, яка призведе до сплати податкових зобов'язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора та завдасть шкоди національній безпеці України, вирішив в обхід застосованих відносно держави-агресора санкцій на ведення господарської діяльності, налагодити оптову/гуртову торгівлю металевої та іншої продукції з використанням підконтрольних йому компаній ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), ООО «МЕТАЛМИКС» (ИНН 6167205528), ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» (ИНН 9308011724), ООО «МЕТАЛДОНВЕСТ» (ИНН 9308015951), тим самим реалізовуючи рішення держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора спрямованих на збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України, розвитку бюджетоутворюючих підприємств на тимчасово окупованих територіях, забезпечення російської економіки постійними надходженнями у вигляді податкових зобов'язань та зборів, а відтак сприяти у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України. Усвідомлюючи, що самостійно не вдасться реалізувати злочинні дії, направлені на масштабування злочинної діяльності, пов'язаної з систематичним пособництвом державі-агресору, вирішив утворити та очолити стійке ієрархічне злочинне об'єднання - злочинну організацію, діяльність якої буде направлена на систематичне вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. При цьому, метою її існування визначив здійснення злочинів проти основ національної безпеки України, а саме здійснення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора спрямованих на збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України, розвитку бюджетоутворюючих підприємств на тимчасово окупованих територіях, добровільної передачі матеріальних ресурсів у вигляді харчової продукції представникам незаконних збройних формувань та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді значних сум грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації). ОСОБА_15 розробив план злочинної діяльності, як для себе, так і для членів злочинної організації, який полягав у залученні до зазначеної протиправної діяльності інших осіб, з метою отримання значного злочинного доходу, розподіл між учасниками злочинної групи функцій та ролей, з метою забезпечення передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, а також розподілу доходу, здобутого злочинним шляхом між учасниками організації. Водночас, ОСОБА_15 розуміючи, що вказана діяльність є протиправною, має високий ступінь суспільної небезпеки, адже направлена проти основ національної безпеки України в період триваючої військової агресії р проти України, усвідомлюючи, що самостійно реалізувати свій злочинний умисел він не зможе, оскільки така протиправна діяльність потребує чітких та узгоджених дій, для досягненфня максимального злочинного результату та уникнення викриття правоохоронними органами, в невстановлений досудовим розслідуванням час, але починаючи з лютого 2022 року та у різні період часу, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, за невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та спосіб, вирішив залучити до складу злочинної організації осіб, з якими підтримував тісні, довірливі відносини, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , яким довів до відома план щодо створення злочинної організації, визначивши для себе функцію керівника організації, а всім іншим функцію учасників злочинної організації, а саме виконавців злочинів, відповідальних за організацію видобутку, реалізації та збуту металевої та харчової продукції, ведення бухгалтерського обліку, контролю діяльності іноземних компаній, які мали б забезпечувати обхід санкцій накладених на рф. При цьому, ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , усвідомлюючи протиправність даної пропозиції, водночас керуючись при цьому корисливим мотивом, який був направлений на систематичне отримання матеріальної вигоди від вчинення злочинів у складі очолюваної ОСОБА_15 злочинної організації, добровільно і свідомо увійшли до її складу, надавши у невстановлений досудовим розслідуванням спосіб та час свою згоду на спільну злочинну діяльність. Також, ОСОБА_15 діючи у складі злочинної організації з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , визначили мінімально необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість учасників, необхідні особисті якості кожного із них, такі як лідерство, здатність керування значною кількістю персоналу, здатність виконувати злочинні вказівки, схильність до вчинення кримінальних правопорушень, а також вузьку злочинну спеціалізацію діяльності вказаної злочинної організації. Крім того, ОСОБА_15 діючи у складі злочинної організації з ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , маючи на меті здійснення у складі злочинного організації пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора направлених на збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України, розвитку бюджетоутворюючих підприємств на тимчасово окупованих територіях, добровільної передачі матеріальних ресурсів у вигляді харчової продукції представникам незаконних збройних формувань та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора, зареєстрував згідно законодавства держави-агресора групу підконтрольних йому компаній ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), ООО «МЕТАЛМИКС» (ИНН 6167205528), ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» (ИНН 9308011724), ООО «МЕТАЛДОНВЕСТ» (ИНН 9308015951), а також іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», «STEELBERG LTD» (ОАЕ), «GMG Grand Mineral Group Madencilik Sanayi Tikaret Anonim Sirketi» (Туреччина) та «Atilla Trading Company Metal Madencilik Ithalat Ihracat Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi» (Туреччина). Надалі, ОСОБА_15 діючи як організатор злочинної організації, на виконання спільного злочинного плану, з метою завершення структурного оформлення злочинної організації та залучення до її складу в якості підконтрольних осіб - виконавців, які будуть безпосередньо здійснювати злочини з корисливих мотивів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб призначив на контролюючі посади та розприділив ролі підконтрольних йому осіб: генеральним директором ООО «Донецкий металлургический завод» - ОСОБА_9 , фінансовим директором ООО «Донецкий металлургический завод» - ОСОБА_8 , директором «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ) - ОСОБА_6 , директором ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» - ОСОБА_10 , фінансовим директором холдингу, якій звітують керівники підприємств України та компаній - ОСОБА_11 , кінцевим бенефіціарним власником «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD» та «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ) та контролюючим за іншими іноземними компаніями - ОСОБА_12 , бухгалтером компаній пов'язаних з ОСОБА_15 , а саме «STEELBERG LTD» (ОАЕ), «GMG Grand Mineral Group Madencilik Sanayi Tikaret Anonim Sirketi» (Туреччина) та «Atilla Trading Company Metal Madencilik Ithalat Ihracat Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi» (Туреччина) - ОСОБА_7 , директором Філіалу №2 "ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ "ДОНБАСС" ООО "ДМЗ" - ОСОБА_13 , директором ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» (ИНН 9308011724) - ОСОБА_14 . При цьому, територією вчинення вказаних кримінальних правопорушень було визначено тимчасово окуповану територію Донецької області та територію держави-агресора. Вказану злочинну діяльність планували проводити систематично протягом невизначеного терміну. Таким чином, вказані особи попередньо, умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх протиправних дій, зорганізувалися у внутрішньо і зовнішньо стійке злочинне угрупування, метою діяльності якого було вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України, дотримуючись при цьому єдиного злочинного план попередньо розробленого ОСОБА_15 , відомого кожному учаснику, з розподілом їх функцій, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності в ієрархічному порядку ОСОБА_15 . Вказану діяльність учасники злочинної організації планували та проводили поетапно, при цьому всі їх дії були скеровані для досягнення єдиного злочинного результату.На кожному етапі вчинення злочинів, кожен з учасників злочинної організації мав виконувати свою роль, шляхом здійснення, вчинення певних дій. Водночас, всі учасники злочинної організації, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , були достовірно обізнані про вид вчинення злочинів та їх кримінальну караність, при цьому кожен із учасників мав реальну можливість добровільної відмови від вчинення злочинів та участі у злочинній організації на будь-якому етапі її функціонування. Злочинна організація, створена ОСОБА_15 , характеризувалась наступним ознаками: попередньою організованістю в спільне об'єднання, про що свідчить розроблений ОСОБА_15 та схвалений учасниками план вчинення злочинної діяльності, чіткий розподіл ролей між учасниками об'єднання, наявність організатора та виконавців, а також попередньо узгоджений механізм прикриття своєї діяльності; стійкістю злочинного об'єднання, про що свідчить тривалість, системність та детальна організація функціонування об'єднання, наявність необхідних для функціонування фінансових та технічних можливостей, а також згуртованості, що засвідчують міцні внутрішні зв'язки між учасниками об'єднання, встановлені загальні правила поведінки, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з учасників факту об'єднання з іншими особами в організації для досягнення єдиного злочинного результату; ієрархічністю злочинного угрупування, про що свідчить наявність відповідної системно-структурної побудови об'єднання, яка включає в себе наявність керівництва, чітко визначену підпорядкованість рядових членів об'єднання його керівнику, загальновизнані правила поведінки і забезпечення дотримання їх учасниками злочинної організації; «спеціалізацією» злочинної діяльності учасників злочинної організації, яка виражалась у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів, зокрема вчинення злочинів проти основ національної безпеки України - пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора направлених на збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України, розвитку бюджетоутворюючих підприємств на тимчасово окупованих територіях, добровільної передачі матеріальних ресурсів у вигляді харчової продукції представникам незаконних збройних формувань та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); ретельною, довготривалою підготовкою до вчинення злочинів, яка полягала у плануванні учасниками злочинної організації вчинення злочинів, вжитті заходів з метою запобігання викриття злочинної діяльності, зміні способів вчинення злочинів. Усередині злочинної організації існувала сувора конспірація, яка виражається в тому, що учасники при спілкуванні в мессенджерах використовували скорочені позначення імен та по-батькові. Для швидкого та оперативного зв'язку, обміну інформацією та координації дій між учасниками злочинної організації використовується мобільний та інтернет зв'язок; стабільністю злочинної організації, яка виразилась у тривалості протиправних дій у стабільному складі, тобто до припинення її діяльності правоохоронними органами; тривалістю існування створеної ОСОБА_15 , злочинної організації, а саме з лютого 2022 року по теперішній час. Так, ОСОБА_15 як керівник злочинної організації, розробляв плани вчинення злочинів, надавав вказівки іншим учасникам злочинної організації, фінансував безпосередніх виконавців злочинів, контролював їх місце перебування та подальші дії після вчинення злочинів, з метою запобігання викриттю злочинної організації, а також вживав заходів до конспірації, що виражалося в консультуванні учасників організації щодо періодичної зміни адрес електронної пошти, мессенджерів та спілкування за допомого програм для обміну миттєвими повідомленнями, визначив загально обумовлену форму спілкування між учасниками організації, яка виражалася у використанні спеціально замінених слів та умовних позначень або словосполучень, які прямо не характеризують здійснення її учасниками незаконної діяльності. Отримані кошти, за результатом здійснення протиправної діяльності учасниками злочинної організації, ОСОБА_15 , як керівник організації, розподіляв таким чином, що частину розділяв між учасниками злочинної організації, шляхом надсилання грошових коштів у формі заробітної плати, а частину разом з іншими членами злочинної організації використовував для розвитку галузі з незаконного видобутку надр на тимчасово окупованих територіях та збуту наступних партій металевої продукції, виготовлення і реалізації продуктів харчування. Так, злочинна організація у вказаному складі являла собою організоване стійке ієрархічне об'єднання, створене для цілеспрямованої, систематичної злочинної діяльності. Одночасно із цим, без активної умисної участі кожного учасника злочинної організації, які входили до складу злочинної організації, створеної ОСОБА_15 , не було можливо доведення до кінця їх спільного злочинного умислу та досягнення єдиного злочинного результату. Отже, ОСОБА_15 організував та очолив стійке ієрархічне об'єднання - злочинну організацію, визначивши необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість її учасників, а також злочинну спеціалізацію вказаної групи, а саме: організував та контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора направлених на збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України, розвитку бюджетоутворюючих підприємств на тимчасово окупованих територіях та сплати податкових зобов'язань і зборів до бюджету держави-агресора; організував та контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів у вигляді харчової продукції представникам незаконних збройних формувань; організував та контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом реалізації рішень окупаційної адміністрації щодо видобутку вугілля на території тимчасово окупованої Донецької області; організував та контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); організував, контролював та розвивав господарську та фінансову діяльність підконтрольних йому компаній ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), ООО «МЕТАЛМИКС» (ИНН 6167205528), ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» (ИНН 9308011724), ООО «МЕТАЛДОНВЕСТ» (ИНН 9308015951), а також іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», «STEELBERG LTD» (ОАЕ), «GMG Grand Mineral Group Madencilik Sanayi Tikaret Anonim Sirketi» (Туреччина) та «Atilla Trading Company Metal Madencilik Ithalat Ihracat Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi» (Туреччина); контролював виконання учасниками злочинної організації вимог щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами та уникнення санкцій; відповідав за координацію та контроль за діями інших учасників групи забезпечуючи при цьому взаємозаміну її учасників; планував вчинення злочинів та розподіляв функції учасників групи для досягнення розробленого ним плану, відомого всім учасникам; підтримував постійний зв'язок між членами організації через засоби телефонного зв'язку та під час особистих телефонних розмов за допомогою програм для обміну миттєвими повідомленнями; координував здійснення обігу та збору грошових коштів, отриманих внаслідок провадження спільної злочинної діяльності пов'язаної з пособництвом державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом реалізації рішень держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, добровільної передачі матеріальних ресурсів у вигляді харчової продукції представникам незаконних збройних формувань та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації). ОСОБА_8 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій, виконувала безпосередні вказівки останнього, зокрема: контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом реалізації рішень держави-агресора щодо сплати податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації);контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснювала, організовувала та контролювала здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення бухгалтерського обліку ООО «Донецкий металлургический завод»; звітувала щодо фінансової діяльності ООО «Донецкий металлургический завод» ОСОБА_15 та ОСОБА_11 ; контролював та інструктував інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами. ОСОБА_9 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій, виконував безпосередні вказівки останнього, зокрема: контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом реалізації рішень держави-агресора щодо розвитку бюджетоутворюючого підприємств на тимчасово окупованій території та сплати значних сум податкових зобов'язань і зборів до бюджету держави-агресора; контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України, шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснював, організовував та контролював здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення господарської діяльності ООО «Донецкий металлургический завод»; звітував щодо ведення господарської діяльності ООО «Донецкий металлургический завод» ОСОБА_15 ; контролював та інструктував інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами. ОСОБА_13 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій, виконував безпосередні вказівки останнього, зокрема: контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом реалізації рішень окупаційної адміністрації щодо видобутку вугілля на території тимчасово окупованої Донецької області; звітував щодо ведення господарської діяльності Філіалу №2 "ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ "ДОНБАСС" ООО "ДМЗ" ОСОБА_15 ; здійснював перереєстрацію Філіалу №2 "ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ "ДОНБАСС" ООО "ДМЗ" згідно з законодавством держави-агресора; контролював та інструктував інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами. ОСОБА_14 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій, виконував безпосередні вказівки останнього, зокрема: контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів у вигляді харчової продукції представникам незаконних збройних формувань; звітував щодо ведення господарської діяльності ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» (ИНН 9308011724) ОСОБА_15 ; підписав контракт №5 на поставку продуктів харчування (ідентифікаційний код закупки - 232930301428893030100100680020000244) між т.зв. командуванням внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ т.зв. Донецької Народної Республіки, яке виступає замовником та ООО «ТОРГОВЫЙ ДОМ «ГОРНЯК» на передачу продуктів харчування; контролював та інструктував інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами. ОСОБА_10 , будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій, виконував безпосередні вказівки останнього, зокрема: контролював контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом реалізації рішень держави-агресора; контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснював, організовував та контролював здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення господарської діяльності ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР»; звітував щодо ведення господарської діяльності ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» ОСОБА_15 ; контролював та інструктував інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами; ОСОБА_11 будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій: контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом реалізації рішень держави-агресора щодо сплати податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснювала, організовувала та контролювала здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення бухгалтерського обліку ООО «Донецкий металлургический завод», ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), а також іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», «STEELBERG LTD» (ОАЕ), «GMG Grand Mineral Group Madencilik Sanayi Tikaret Anonim Sirketi» (Туреччина) та «Atilla Trading Company Metal Madencilik Ithalat Ihracat Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi» (Туреччина); звітувала щодо фінансової діяльності ООО «Донецкий металлургический завод», ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), а також іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD» ОСОБА_15 ; контролювала та інструктувала інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами. ОСОБА_6 будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій: здійснювала, організовувала та контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснювала, організовувала та контролювала здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення фінансово-господарської діяльності іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD»; звітувала щодо фінансово-господарської діяльності іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD» ОСОБА_16 , ОСОБА_11 та ОСОБА_15 ; контролювала та інструктувала інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами; ОСОБА_16 будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій: здійснював, організовував та контролював вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснював, організовував та контролював здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення фінансово-господарської діяльності іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD»; звітував щодо фінансово-господарської діяльності іноземних компаній «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD» ОСОБА_11 та ОСОБА_15 ; контролював та інструктував інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами; ОСОБА_7 будучи активним учасником створеної ОСОБА_15 злочинної організації, виконуючи роль виконавця, згідно розподілених функцій: здійснювала, організовувала та контролювала вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації); здійснювала, організовувала та контролювала здійснення іншими учасниками організації - виконавцями, ведення фінансово-господарської діяльності іноземних компаній «STEELBERG LTD» (ОАЕ); звітувала щодо фінансово-господарської діяльності іноземних компаній «STEELBERG LTD» (ОАЕ) ОСОБА_15 ; контролювала та інструктувала інших учасників злочинної організації щодо конспірації дій в ході здійснення протиправної діяльності, з метою не викриття правоохоронними органами. Таким чином, ОСОБА_7 підозрюється в участі у злочинній організації, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України. Після початку повномасштабного вторгнення зс рф на територію України, ОСОБА_7 перебуваючи у невстановленому місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також про введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), діючи з мотивів завдання шкоди інтересам України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації) вирішила стати учасником, виконуючи роль виконавця, злочинної організації, яку очолив ОСОБА_15 . Встановлено, що ОСОБА_15 діючи як організатор у складі злочинної організації, після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ на територію України, перебуваючи у невстановленому місці, достовірно знаючи про те, що на території України введено воєнний стан, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління Національного банку України за № 18 від 24.02.2022, з РФ заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків, а також прфо введення в дію Указів Президента щодо накладення санкцій на фізичних та/або юридичних осіб, які ведуть господарську діяльність з державою агресором або їй допомагають (у будь-якій формі), переслідуючи корисливі мотиви, які виразились в отриманні економічної вигоди від оптової/гуртової торгівлі металевої продукції та отримання прибутку від реалізованого товару підприємствами ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), а також іноземних компаній «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «STEELBERG LTD» (ОАЕ), «GMG Grand Mineral Group Madencilik Sanayi Tikaret Anonim Sirketi» (Туреччина) та «Atilla Trading Company Metal Madencilik Ithalat Ihracat Sanayi ve Ticaret Anonim Sirketi» (Туреччина), усвідомлюючи, що провадження будь-якої господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, в тому числі постачання товарів на користь РФ чи контрольованих РФ підприємств або окупаційної адміністрації, є незаконною та призведе до сплати податкових зобов'язань та зборів на користь РФ, що в свою чергу сприятиме її економічному розвитку, буде спрямовуватись на розвиток військово-промислового комплексу РФ, забезпечення військових потреб та збільшення військового потенціалу країни-агресора та завдасть шкоди національній безпеці України, вирішив в обхід застосованих відносно держави-агресора Україною та США санкцій на ведення господарської діяльності, налагодити оптову/гуртову торгівлю металевої продукції, видобутої на території тимчасово окупованої Донецької області, з використанням підконтрольних йому компаній ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), а також іноземних компаній «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «STEELBERG LTD» (ОАЕ). Таким чином, за викладених вище обставин у ОСОБА_15 , виник злочинний умисел, направлений на пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій за допомогою підприємств ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), а також іноземних компаній «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «STEELBERG LTD» (ОАЕ), спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), з метою завдання шкоди Україні шляхом збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України, розвитку бюджетоутворюючих підприємств на тимчасово окупованих територіях та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації). Усвідомлюючи, що самостійно реалізувати злочинний умисел, спрямований на пособництво державі-агресору, з метою завдання шкоди Україні шляхом добровільної передачі інших активів неможливо, ОСОБА_15 залучив до своєї протиправної діяльності свою дружину ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , та разом з ними створив групу взаємозалежних та афілійованих підприємств, яка в свою чергу об'єднана за ознакою спільних бенефіціарних власників та інших контролюючих осіб, єдиного центру управління, до якого ОСОБА_15 залучені наступні особи: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , ОСОБА_12 , ОСОБА_7 та інші, а також видів та цілей діяльності групи підприємств, до яких входять ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358).Так, реалізуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_15 діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, 30.11.2022 перереєстрував у відповідності з законодавством держави-агресора ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), єдиним засновником якого виступає ООО «СТАЛЕКС ЗАПАД», а співзасновниками останнього є ОСОБА_15 та ОСОБА_19 . З 30.11.2022 по 08.02.2023 та з 20.04.2023 по теперішній час генеральним директором вказаного підприємства є підконтрольний ОСОБА_15 - ОСОБА_9 , а з 08.02.2023 по 20.04.2023 вказану посаду займала ОСОБА_8 , яка на даний час займає посаду фінансового директора ООО «Донецкий металлургический завод». Основним видом господарської діяльності є видобуток чавуна, сталі та феросплавів. Перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи на виконання свого злочинного умислу та переслідуючи корисливий мотив, за попередньою змовою групою осіб, 14.09.2022 ОСОБА_11 , яка веде бухгалтерський облік діяльності ООО «Донецкий металлургический завод», звітувала в листуванні за допомогою мессенджеру Телеграм ОСОБА_15 за результатами ведення господарської діяльності ООО «Донецкий металлургический завод» за 2022 рік. Так, на підставі розпорядження представника окупаційної адміністрації, а саме розпорядження т.зв. голови уряду Донецької Народної Республіки №245 від 22.09.2021, ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365) призначено тимчасовим адміністратором по управлінню майном, розташованим на території т.зв. Донецької Народної Республіки, та яке належить юридичній особі ООО «ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ «ДОНБАС» (ідентифікаційний код юридичної особи 36982901), тим самим представниками окупаційної адміністрації держави-агресора надано безстрокове право на використання майнового комплексу українських організацій з метою ефективного управління ним, здійснення заявлених видів діяльності, відновлення дієздатності та подальшого розвитку бюджетоутворюючого підприємства та металургійної галузі економіки т.зв. ДНР, створення нових робочих місць та збереження існуючих, а також виконання взятих на себе зобов'язань перед бюджетом держави-агресора, в тому числі з оплати обов'язкових податків, як одного з основних джерел дохідної частини бюджету держави-агресора. Далі, реалізуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_15 діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, з метою завдання шкоди Україні, шляхом збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, залучив до злочинної діяльності керівника Філіалу №2 "ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ "ДОНБАСС" ООО "ДМЗ" ОСОБА_13 , який прийняв шахти (кар'єрів) в управління, здійснював перереєстрацію підконтрольних підприємств за законодавством держави-агресора, координацію дій працівників, контролював господарську діяльність та звітував щодо видобутку вугілля безпосередньо ОСОБА_15 . Крім того, ОСОБА_15 , виконуючи організаційно-розпорядчі функції, як керівник здійснював координацію дій працівників, контролював господарську діяльність, зокрема вирішував проблемні питання з контрагентами, переліки продукції, їх вартість, строки постачання, отримував звіти від проведеної діяльності тощо. Продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, ОСОБА_15 діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, з метою завдання шкоди Україні, шляхом збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, залучив до реалізації видобутого чавуну як представника ООО «Донецкий металлургический завод» в РФ - ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР», яке 01.02.2021 зареєстрував у відповідності з законодавством держави-агресора, співзасновниками останнього є ОСОБА_15 та ОСОБА_19 . З моменту реєстрації по теперішній час генеральним директором вказаного підприємства є підконтрольний ОСОБА_15 - ОСОБА_10 . Основним видом господарської діяльності є торгівля оптова металами та металевими рудами. Реалізовуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_15 за попередньою змовою з ОСОБА_7 створив іноземної компанію в Об'єднаних Арабських Еміратах під назвою «STEELBERG LTD» (ОАЕ), директором якої номінально є ОСОБА_20 . В подальшому, продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, ОСОБА_15 діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, з метою завдання шкоди Україні, шляхом збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, здійснюючи контроль над діяльністю ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» та іноземної компанії «STEELBERG LTD» (ОАЕ), організував підписання контракту №SCSB/16/11/23 від 16.11.2023 між продавцем ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» та покупцем «STEELBERG LTD» (ОАЕ) на купівлю-продаж заготовки сталевої квадратної згідно подальших специфікацій до вказаного контракту. Так, відповідно до специфікацій №2 від 16.11.2023 до контракту №SCSB/16/11/23 від 16.11.2023, та інвойсу № SCSB/16/11/23-2/4 від 25.12.2023 ОСОБА_15 діючи умисно, за попередньою змовою ОСОБА_21 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 з метою завдання шкоди Україні, шляхом збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України та добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, здійснили поставку металевої продукції на загальною кількістю 4 972,312т на загальну суму 2 446 377,50 доларів США. Так, продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, ОСОБА_7 від імені «STEELBERG LTD» (ОАЕ) та ОСОБА_8 від імені ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» контролювали розрахунок за товар між вказаними компаніями, відповідно до агентського договору №30/01/2024АС від 30.01.2024 розрахунок за вищевказаним договором здійснила турецька компанія TURKONNECT IC VE DIS TICARET LIMITED SIRCETI, згідно з платіжним дорученням №24 від 02.02.2024 на загальну суму 224 917 256,00 руб. Внаслідок зазначених вище протиправних дій, в ході здійснення господарської діяльності ООО «Донецкий металлургический завод» (ИНН 6168113365), ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358), іноземних компаній «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD» та «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), «STEELBERG LTD» (ОАЕ), завдано шкоди економічній безпеці України шляхом збільшення економічного потенціалу держави-агресора за рахунок надр України та добровільної передачі інших та активів представникам держави-агресора у вигляді значних сум грошових коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів, представникам держави-агресора, а саме за результатами діяльності ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» (ИНН6168113358) сплатили податків та зборів в 2022 році на загальну суму 369 514 568 руб., за 2023 рік на загальну суму 111 905 333 руб. до бюджету держави-агресора, а відтак умисні дії ОСОБА_7 сприяють у здійсненні військової агресії проти України, яка спрямована на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні, зміну меж території і державного кордону України. Таким чином, ОСОБА_7 , підозрюється у виконанні вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України - виконанні вчинення пособництва державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво), вчинене громадянином України з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави-агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави-агресора (російської федерації) у складі злочинної організації. 11.06.2025 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна та позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. Обставинами, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення визначено наступні матеріали: протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-8535т від 21.11.2024 (розсекречено актом№8/4/3-9643дск від 25.12.2024), яким зафіксована інформація щодо поставки чавуну з м. Таганрог РФ до м. Новоросійськ в листуванні між ОСОБА_15 та ОСОБА_12 ; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-8535т від 21.11.2024 (розсекречено актом№8/4/3-9643дск від 25.12.2024), яким зафіксована інформація щодо звітування ОСОБА_11 перед ОСОБА_15 щодо видобутку чавуну за 2022 рік; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-8535т від 21.11.2024 (розсекречено актом№8/4/3-9643дск від 25.12.2024), яким зафіксована інформація щодо контролю ОСОБА_8 розрахунків між офшорною компанією «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ) та ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» за поставку чавуна; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-8535т від 21.11.2024 (розсекречено актом№8/4/3-9643дск від 25.12.2024), яким зафіксована інформація щодо залучення ОСОБА_15 , ОСОБА_10 та ОСОБА_9 ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» до реалізації видобутого чавуну як представника ООО «Донецкий металлургический завод'в рф; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-8535т від 21.11.2024 (розсекречено актом№8/4/3-9643дск від 25.12.2024), яким зафіксована інформація щодо контролю ОСОБА_7 від імені «STEELBERG LTD» (ОАЕ) та ОСОБА_8 від імені ООО «СТАЛЕКС ЦЕНТР» розрахунку за контрактом №SCSB/16/11/23 від 16.11.2023 за товар між вказаними компаніями, відповідно до агентського договору №30/01/2024АС від 30.01.2024 розрахунок за вищевказаним договором здійснила турецька компанія TURKONNECT IC VE DIS TICARET LIMITED SIRCETI, згідно з платіжним дорученням №24 від 02.02.2024 на загальну суму 224 917 256,00 руб; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-1878т від 28.03.2025, яким зафіксована інформація щодо установчих документів офшорних компаній «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD», кінцевим бенефіціарним власником якої є ОСОБА_12 , а номінальним директором - громадянин Республіки Сінгапур ОСОБА_22 , та в Об'єднаних Арабських Еміратах під назвою «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), директором якої є ОСОБА_6 ; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-1878т від 28.03.2025, яким зафіксована інформація щодо листування між ОСОБА_12 та ОСОБА_6 щодо фінансово-господарської діяльності офшорних компаній «FENERWEST TRANSPORT PTE. LTD» та «VINSETLE MARITIME FZE» (ОАЕ), де ОСОБА_6 звітує ОСОБА_12 ; протоколом проведення негласних слідчих (розшукових) дій №8/4/3-1878т від 28.03.2025, яким зафіксована інформація щодо поставок чавуну за контрактами №SCF-0050 від 14.10.2022 та №SCVM-0055 від 25.01.2023 разом всіма специфікаціями; протоколом за результатами проведення огляду від 06.03.2025, яким зафіксована інформація щодо видобутку вугілля на потужностях Філіалу №2 "ШАХТОУПРАВЛЕНИЕ "ДОНБАСС" ООО "ДМЗ" протягом 2023 року; протоколом додаткового огляду від 06.06.2025, яким зафіксована інформація щодо поставок чавуну за контрактом №SCF-0045/2/1F від 28.09.2022 разом всіма специфікаціями; протоколом за результатами проведення огляду від 04.06.2025, яким зафіксована інформація листування між ОСОБА_6 та ОСОБА_5 стосовно оформлення морських суден на поставку чавуну за контрактом №SCF-0045/2/1F від 28.09.2022; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності. Так, згідно інформаційної довідки № 423036806 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, ОСОБА_7 на праві власності належить наступне нерухоме майно: Земельна ділянка з кадастровим номером: 2611091501:11:016:0105 (площа (га): 0,5805), яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:01:001:0825 (площа (га): 6,7506), яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Житловий будинок загальною площею 121 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 3210800000:01:087:0092 (площа (га): 0,075), яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0380 (площа (га): 0,37), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська, яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0023 (площа (га): 4,49), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська, яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Квартира загальною площею 110 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; машиномісце загальною площею 28,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_3 , яке на праві власності належить ОСОБА_7 ; машиномісце НОМЕР_8 загальною площею 14,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_4 , яке на праві власності належить ОСОБА_7 ; Квартира загальною площею 48,5 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_5 , яка на праві власності належить ОСОБА_7 . Крім того, згідно реєстраційної картки транспортного засобу, ОСОБА_7 належать об'єкти рухомого майна, а саме: Автомобіль марки «MERSEDES-BENZ GLE 400» д.н.з. « НОМЕР_1 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_2 », VIN « НОМЕР_3 »; Автомобіль марки «BMW X6» д.н.з. « НОМЕР_4 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_5 », VIN « НОМЕР_6 ». На підставі викладеного, просив накласти арешт на нерухоме майно, яке на праві власності належить підозрюваній ОСОБА_7 , а саме: Земельна ділянка з кадастровим номером: 2611091501:11:016:0105 (площа (га): 0,5805), яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:01:001:0825 (площа (га): 6,7506), яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Житловий будинок загальною площею 121 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , який на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 3210800000:01:087:0092 (площа (га): 0,075), яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0380 (площа (га): 0,37), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська, яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0023 (площа (га): 4,49), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська, яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; Квартира загальною площею 110 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яка на праві власності належить ОСОБА_7 ; машиномісце загальною площею 28,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_3 , яке на праві власності належить ОСОБА_7 ; машиномісце НОМЕР_8 загальною площею 14,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_4 , яке на праві власності належить ОСОБА_7 ; Квартира загальною площею 48,5 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_5 , яка на праві власності належить ОСОБА_7 із забороною на відчуження вказаного нерухомого майна; накласти арешт на рухоме майно, яке на праві власності належить підозрюваній ОСОБА_7 , а саме: Автомобіль марки «MERSEDES-BENZ GLE 400» д.н.з. « НОМЕР_1 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_2 », VIN « НОМЕР_3 »; Автомобіль марки «BMW X6» д.н.з. « НОМЕР_4 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_5 », VIN « НОМЕР_6 », із забороною на відчуження вказаного рухомого майна.
В судове засідання слідчий з'явився, клопотання підтримав, просив його задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, власник майна в судове засідання не викликався з метою забезпечення арешту майна.
Заслухавши слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Як вбачається з витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань у кримінальному провадженні № 42023110000000402, 30.11.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження з правовою кваліфікацією за ч.3 ст. 110-2 КК України, 15.08.2024 року - за ч. 2 ст. 111 КК України, 03.04.2025 року - за ч. 1 ст. 111-2 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , 03.04.2025 року - за ч. 1 ст. 111-2 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_15 , ОСОБА_12 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , 03.04.2025 року - за ч. 1 ст. 111-2 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , за ч. 1 ст. 111-2 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_15 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , 10.06.2025 року - за ч. 2 ст. 255 КК України, повідомлено про підозру: ОСОБА_7 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_14 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_6 , 10.06.2025 року - за ч. 2 ст. 255 КК України, повідомлено про підозру ОСОБА_15 (а.с.21 - 23) .
Відповідно до Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення від 11 червня 2025 року, ОСОБА_7 повідомлено про підозру в участі у злочинній організації, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України; у виконанні вчинення пособництва державі - агресору, тобто вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі - агресору (пособницто), вчинене громадянином України з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі інших активів представникам держави -агресора у вигляді грошових коштів, в тому числі шляхом сплати коштів, сформованих з податкових зобов'язань та зборів до бюджету держави - агресора (російської федерації) у складі злочинної організації, тобто виконанні вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України (а.с. 216 - 234).
Слідчим суддею також досліджено додані слідчим до клопотання Рапорт про виявлення кримінального правопорушення (а.с. 34 - 44), Постанову про визначення підслідності кримінального правопорушення у кримінальному провадженні від 07.02.2024 року (а.с. 44), Постанови про доручення проведення досудового розслідування та визначення підслідності кримінального правопорушення від 30.11.2023 року, 07.04.2025 року (а.с. 30 - 32, 48, 51 - 52, 55 - 56, 59 - 60), Постанову про доручення проведення досудового розслідування від 15.08.2024 року (а.с. 68), Доручення про здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні від 19.08.2025 року (а.с. 70), Доручення про проведення слідчих (розшукових) дій у порядку ст. ст. 39, 40, 41, 93 КПК України (а.с. 71 - 73), Протоколи за результатами проведення огляду від 26.05.2025 року, від 26.05.2025 року, від 07.03.2025 року (а.с. 74 - 83, 175), листи Головного управління контрозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму 4 управління Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України від 07.04.2025 року, від 20.03.2025 року (а.с. 84 - 85), Рапорт (а.с. 86 - 87), Протокол огляду від 20.12.2023 року (а.с. 95 - 134), Протокол за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій від 26.11.2024 року (а.с. 135 - 174), Протокол за результатами проведення огляду від 06.03.2025 року (а.с. 175 - 186), Протокол про результати негласної слідчої (розшукової) дії від 22.11.2024 року (а.с. 187 - 215), Ухвалу слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 21 травня 2025 року (справа №760/13590/25), Протокол обшуку від 11.06.2025 року, Постанову про визнання речовими доказами від 12.06.2025 року, Протокол огляду від 12.06.2025 року.
Дослідивши матеріали справи слідчим суддею було встановлено, що ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.
При цьому, санкція ч.1 ст. 111-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.
Відповідно до частини 1 статті 59 КК України, покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого.
Відповідно до реєстраційних карток ТЗ, ОСОБА_23 належать на праві власності: автомобіль марки «MERSEDES-BENZ GLE 400» д.н.з. « НОМЕР_1 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_2 », VIN « НОМЕР_3 »; автомобіль марки «BMW X6» д.н.з. « НОМЕР_4 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_5 », VIN « НОМЕР_6 » (а.с. 242 - 243).
Згідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №423036806 від 16.04.2025 року, ОСОБА_7 на праві власності належать: Земельна ділянка з кадастровим номером: 2611091501:11:016:0105 (площа (га): 0,5805), Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:01:001:0825 (площа (га): 6,7506), Житловий будинок загальною площею 121 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , Земельна ділянка з кадастровим номером: 3210800000:01:087:0092 (площа (га): 0,075), Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0380 (площа (га): 0,37), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська, Земельна ділянка з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0023 (площа (га): 4,49), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська, Квартира загальною площею 110 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2, машиномісце загальною площею 28,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_3, машиномісце № НОМЕР_7 загальною площею 14,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_4; Квартира загальною площею 48,5 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_5 (а.с. 244 - 249).
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Таким чином, з врахуванням того що майно, перелічене у клопотання, перебуває у власності ОСОБА_7 , яка є підозрюваною у вчиненні кримінальних правопорушеннях передбачених ч.2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, при цьому, санкція ст. 111-2 КК України передбачає конфіскацію як вид покарання, слідчий суддя дійшов висновку, що наявні підстави, встановлені п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України для арешту майна.
Частиною 2 статті 173 КПК України встановлено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3 - 1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Згідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Також, відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Слідчим суддею було встановлено, що ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, що підтверджується матеріалами, доданими до клопотання, зокрема Протоколом про результати негласної слідчої розшукової дії від 22.11.2024 року, Протоколом обшуку від 11.06.2025 року, Постановою про визнання речовими доказами від 12.06.2025 року, Протоколом огляду від 12.06.2025 року. Таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, як виду покарання.
Враховуючи вищевикладене, а також виправдані інтереси держави, пов'язані з порушенням загальносуспільних інтересів, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023110000000402, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2023 року, підлягає задоволенню, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна з забороною розпорядження майном відповідає завданням кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 98, 167, 170 - 175, 309, 372, ч. 2 ст.376 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області майора юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 42023110000000402, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.11.2023 року,- задовольнити.
Накласти арешт (з забороною розпорядження) на наступне майно, яке належить на праві власності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :
- Земельну ділянку з кадастровим номером: 2611091501:11:016:0105 (площа (га): 0,5805),
- Земельну ділянку з кадастровим номером: 1421283000:01:001:0825 (площа (га): 6,7506),
- Житловий будинок загальною площею 121 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 ,
- Земельну ділянку з кадастровим номером: 3210800000:01:087:0092 (площа (га): 0,075),
- Земельну ділянку з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0380 (площа (га): 0,37), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська,
- Земельну ділянку з кадастровим номером: 1421283000:02:001:0023 (площа (га): 4,49), що розташована за адресою: Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с/рада Краснополянська,
- Квартиру загальною площею 110 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_2,
- машиномісце загальною площею 28,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_3,
- машиномісце № НОМЕР_7 загальною площею 14,1 кв.м., що розташовано за адресою: АДРЕСА_4;
- Квартиру загальною площею 48,5 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_5 ;
- автомобіль марки «MERSEDES-BENZ GLE 400» д.н.з. « НОМЕР_1 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_2 », VIN « НОМЕР_3 »;
- автомобіль марки «BMW X6» д.н.з. « НОМЕР_4 », свідоцтво про реєстрацію ТЗ « НОМЕР_5 », VIN « НОМЕР_6 ».
Копія ухвали негайно після її постановлення вручається слідчому, прокурору, фізичній або юридичній особі, щодо майна якої вирішувалося питання про арешт, підозрюваному, захиснику. У разі відсутності таких осіб під час оголошення ухвали копія ухвали надсилається їм не пізніше наступного робочого дня після її постановлення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. У разі якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Роз'яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту оголошення. Подання апеляційної скарги не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1