Єдиний унікальний номер: 379/1036/25
Провадження № 1-кп/379/88/25
про привід
01 липня 2025 року м. Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в приміщенні суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12025116290000086 від 28.05.2025 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
потерпілого ОСОБА_6 ,
У провадженні Таращанського районного суду Київської області перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні №12025116290000086 від 28.05.2025 за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Для участі у підготовчому судовому засіданні 01.07.2025 обвинувачений ОСОБА_3 не з'явився, хоча про час та місце проведення судового засідання повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить довідка про доставку SMS повідомлення, яка міститься в матеріалах кримінального провадження.
У судовому засіданні прокурором ОСОБА_4 заявлено клопотання про привід обвинуваченого ОСОБА_3 , оскільки він не з'явився без поважних причин у судове засідання.
Захисник ОСОБА_5 при вирішенні клопотання прокурора про привід обвинуваченого покладався на розсуд суду.
Потерпілий підтримав клопотання прокурора.
У відповідності до ст. 131 КПК України одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження для забезпечення мети досягнення дієвості цього провадження є привід.
Відповідно до ст.139 КПК України якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, який був встановленому цим Кодексом порядку викликаний (зокрема наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з'явився без поважних причин або не повідомив причини свого неприбуття до підозрюваного, обвинуваченого, свідка може бути застосовано примусовий привід.
Згідно ч. 1, ч. 3 ст. 140 КПК України привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений час. Привід може бути застосований до обвинуваченого.
Вимогами ст. 323 КПК України передбачено, що якщо обвинувачений, до якого не застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не прибув за викликом у судове засідання, суд відкладає судовий розгляд, призначає дату нового судового засідання і вживає заходів щодо забезпечення його прибуття до суду, та має право постановити ухвалу про привід обвинуваченого.
Враховуючи, що обвинувачений, будучи повідомленим про час та місце проведення підготовчого судового розгляду в судове засідання не з'явився, вислухавши думку прокурора, який просив застосувати привід до обвинуваченого ОСОБА_3 та захисника, який при вирішенні клопотання про привід покладався на розсуд суду, його слід примусово доставити до суду.
Керуючись ст.139,140,323 КПК України, суд,
Відкласти підготовче судове засідання у кримінальному провадженні внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12025116290000086 від 28.05.2025 за обвинуваченням ОСОБА_3 , у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, на 11.00год. 30 липня 2025 року.
Застосувати примусовий привід відносно обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , для його участі у судовому засіданні у кримінальному провадженні в приміщенні Таращанського районного суду Київської області.
Доручити організацію виконання ухвали про примусовий привід обвинуваченого відділу поліції №2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області.
Організацію контролю виконання ухвали суду покласти на уповноваженого прокурора Таращанського відділу Білоцерківської окружної прокуратури ОСОБА_4 ..
Про виконання приводу або неможливості виконання із зазначенням причин інформувати головуючого до судового засідання письмово.
Копію ухвали для виконання направити начальнику відділу поліції №2 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Київській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:ОСОБА_1