Справа № 282/855/25
Провадження № 2-а/282/23/25
01 липня 2025 року селище Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Вальчук В.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Кузьмук Леонід Мефодійович до Любарської селищної ради Житомирського району про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити дії, -
Адвокат Кузьмук Л.М. в інтересах ОСОБА_1 звернувся до Любарського районного суду Житомирської області, як до адміністративного суду з позовом до Любарської селищної ради Житомирського району про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити дії.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що предметом даного позову є визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень - Любарської селищної ради та зобов'язання останньої вчинити дії, який відноситься до предметної юрисдикції окружного адміністративного суду, а не Любарського районного суду як адміністративного суду.
Так, відповідно до ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";
6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
Аналізуючи вищенаведене, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Любарському районному суду Житомирської області, а тому її слід надіслати за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п.2 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 6 ст.29 КАС України встановлено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Згідно ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Оскільки дана справа відноситься до предметної юрисдикції Житомирського окружного адміністративного суду, суд вважає за необхідне передати справу на розгляд вказаному суду відповідно до вимог предметної підсудності.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.19, 20, 29, 30, 248, 256, 293 - 295, 297 КАС України, суддя,
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , інтереси якого представляє адвокат Кузьмук Леонід Мефодійович до Любарської селищної ради Житомирського району про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити дії - передати на розгляд Житомирського окружного адміністративного суду (м.Житомир вул.Бориса Лятошинського,5).
Ухвала може бути оскаржена безпоседеньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя В. В. Вальчук