Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 315
Іменем України
20.12.2007
Справа №2-5/15378-2007
За позовом - Підприємства «ЛАН», м. Сімферополь.
До відповідача - Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь.
Треті особи - Житлово-експлуатаційне об'єднання Київського району м. Сімферополя, м. Сімферополь; Виконавчий комітет Київської районної ради м. Сімферополя, м. Сімферополь; Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради, м. Сімферополь.
Про спонукання до виконання певних дій.
Суддя М.П.Гаврилюк
Від позивача - Копіна С.П., адвокат, ордер.
Від відповідача - не з'явився.
Від третіх осіб - 1) не з'явився; 2) не з'явився; 3) Лисякова М.П., спец. 1 категорії, дов. № 2579/40/01 від 22.10.2007р.
Сутність спору:
Позивач - Підприємство «ЛАН», м. Сімферополь звернувся до Господарського суду АР Крим з позовом, та просить суд зобов'язати Виконавчий комітет Сімферопольської міської ради прийняти рішення про списання з балансу житлового фонду квартири № 23 по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі та про переведення житлової квартири № 23 по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі в нежитлове приміщення.
У судовому засіданні позивач уточнив позовні вимоги та просить суд зобов'язати виконавчий комітет Сімферопольської міської ради списати з балансу житлового фонду квартиру № 23 по вул. Тролейбусній, 3 та перевести житлови квартири № 23 та № 24 по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі в нежитлові приміщення.
Відповідач у судове засідання не з'явився, письмового відзиву за суттю позовних вимог не представив, про день слухання спору був сповіщений належним чином: рекомендованою поштою.
Третя особа - Виконавчий комітет Київської районної ради м. Сімферополя надала суду пояснення та просить розглянути позов без участі свого представника.
Третя особа - Фонд комунального майна Сімферопольської міської ради надала суду відзив на позов та пояснила, що питання щодо списання з балансу житлового фонду квартири знаходиться не в компетенції Фонду комунального майна.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши представника позивача та третьої особи, суд -
На підставі Рішення Виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя від 30.08.2005р. № 168/4 «Про укладення договору оренди приміщення по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі з підприємством «ЛАН», нежитлові приміщення по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі, загальною площею 209,0 кв.м., передані в оренду Підприємству «ЛАН» строком на 11 місяців.
На підставі Розпорядження Голови Виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя від 05.10.2006р. № 02.1-8/327, додаткової угодою від 05.10.2006р. до договору оренди № 25/1 від 24.10.2005р., строк оренди на спірне приміщення продовжений до 23.08.2007р.
У відповідності з рішенням виконавчого комітету Київської районної ради м. Сімферополя від 28.08.2008р. № 182/26, Додатковою угодою від 28.08.2007р., строк оренди на вказані приміщення продовжений до 23.08.2008р.
Відповідно до рішення 13-ої сесії Сімферопольської міської ради 5-го скликання від 27.12.2006р. № 150 «Про затвердження Програми приватизації об'єктів комунальної власності Сімферопольської міської ради на 2007рок», цокольне приміщення по вул. Тролейбусній, 3 користувачем яких є підприємством «ЛАН», включено до Переліку об'єктів, які підлягають приватизації шляхом викупу.
Позивач просить суд зобов'язати виконавчий комітет Сімферопольської міської ради списати з балансу житлового фонду квартиру № 23 по вул. Тролейбусній, 3 та перевести житлови квартири № 23 та № 24 по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі в нежитлові приміщення.
Суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне:
Відповідно до ст. 4 Житлового кодексу України житловий фонд включає:
· жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд);
· жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям (громадський житловий фонд);
· жилі будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам (фонд житлово-будівельних кооперативів);
· жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності (приватний житловий фонд);
· квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях усіх форм власності, що надаються громадянам, які відповідно до закону потребують соціального захисту (житловий фонд соціального призначення).
До житлового фонду включаються також жилі будинки, що належать державно-колгоспним та іншим державно-кооперативним об'єднанням, підприємствам і організаціям.
До житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.
Статтями 7 і 8 Житлового кодексу України визначений порядок переведення житлових будинків і житлових приміщень в будинках державного і громадського житлового фонду.
Рішенням 11-ої сесії 5-го скликання Сімферопольської міської ради від 24.11.2006р. № 123 визначені повноваження, які здійснюють районні у містах ради та їх виконавчі комітети.
У відповідності з вказаним рішенням, питання щодо використання підвальних приміщень, а також цокольних та інших допоміжних приміщень, в яких знаходяться внутрішньобудинкові мережі, входять до компетенції виконавчих органів районних рад.
Відповідно до рішення Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 11.04.1986 р. № 125 «Про відселення сімей, які проживають у квартирах, розташованих в цокольних поверхах», квартири, розташовані в цокольних поверхах, вважаються неналежними для постійного проживання.
Однак, до Переліку, доданого до вказаного рішення, не включені спірні квартири № 23 та № 24 по вул. Тролейбусній, 3 ум. Сімферополі.
Як свідчать матеріали справи, приміщення, які займає позивач є нежилими приміщеннями, які розташовані у цокольному поверсі багатоквартирної будівлі, з серпня 2005 року використовуються позивачем для організації дозвілля дітей та юнацтва, тобто за своїми якісними показниками не є жилими та не повинні входити до житлового фонду.
У відповідності зі ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі, та в межах повноважень та у спосіб, які передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та ст. ст. 7, 8 Житлового кодексу України до компетенції органів місцевого самоврядування - виконавчого комітету Сімферопольської міської ради відноситься прийняття рішення про виключення із житлового фонду неналежного для проживання житлових приміщень, переведення житлових приміщень в нежитлові.
За викладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтовані підтверджується матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Судові витрати відносяться на відповідача у відповідності зі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Виконавчий комітет Сімферопольської міської ради списати з балансу житлового фонду квартиру № 23 по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі.
3. Зобов'язати Виконавчий комітет Сімферопольської міської ради перевести житлови квартири № 23 та № 24 по вул. Тролейбусній, 3 у м. Сімферополі в нежитлові приміщення.
4. Стягнути з Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради (м. Сімферополь, вул. Толстого, 15) на користь Підприємства «ЛАН» (м. Сімферополь, вул. Київська, 113/1, Р\Р 2600932024001 КД «Укрсоцбанк», МФО 324010, ЗКПО 30120405) 85,00грн. державного мита та 118,00грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
5. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Гаврилюк М.П.