Постанова від 01.07.2025 по справі 344/8799/25

Справа № 344/8799/25

Провадження № 3/344/3252/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої головним бухгалтером - уповноваженою особою із закупівель Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 ставиться у вину відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення).

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №13/09/0013/2025/пр від 12.05.2025, ОСОБА_1 , будучи головним бухгалтером - уповноваженою особою із закупівель Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради, вчинила порушення законодавства про публічні закупівлі, а саме: відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення). Головним бухгалтером - уповноваженою особою Управління транспорту та зв?язку Івано-Франківської міської ради Юсько Л.Т. безпідставно відхилено тендерну пропозицію ПП «Клінінг-Про» по лоту 1 як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178.

30 травня 2025 року через канцелярію суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_1 - Жиляка М.Д. про долучення доказів. Так, останній просив долучити роздруківку з сайту Prozzoro про закупівлі ДК 021:2015 «90910000-9-Послуги з прибирання (Обслуговування зупинок громадського транспорту на території Івано-Франківської міської територіальної громади).

24 червня 2025 року через канцелярію суду надійшло клопотання захисника ОСОБА_1 - Жиляка М.Д. про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення. Захисник вказав, що виправлення невідповідностей у розрахунках тендерної пропозиції можливе тільки за умови подання нової тендерної пропозиції із виправленнями, що після кінцевого строку подання Пропозицій тобто після 18.02.2025 року Законодавством не допускається. А тому, головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області Синишин Т.В помилково віднесено «Тендерну (ціньову) пропозицію» до документів, визначених пунктом 43 Особливостей здійснення публічних закупівель. Враховуючи наведене, у Замовника наявні підстави для відхилення Пропозиції Переможця, визначені абзацом другим підпункту 2 пункту 44 Особливостей, а тому і відсутні як подія так і склад адміністративного правопорушення. Просив врахувати, що із аналізу норм законодавства та обставин справи про адміністративні правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , не може бути відповідальною за діяння, які допускаються нормами чинного законодавства, зокрема, згідно з підпунктом 2 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель, Замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли тендерна пропозиція не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 цих особливостей. В Тендерній пропозиції (додаток 2 до Тендерної документації) учасника Приватного підприємства «Клінінг-Про» вказано, що ціна за одиницю без ПДВ (грн.) дорівнює 512,70 грн., кількість зупинок, які потребують обслуговування (прибирання) за лотом 1 відповідно до Тендерної документації становить 76 шт. (в Тендерній документації замовника не передбачено розподіл предмета закупівлі по інших критеріях, відмінних від «кількість», «ціна», «вартість») 76*512,70=38965,20, однак у розділі загальна вартість без ПДВ учасником в тендерній пропозиції зазначено 389 652 ,00 грн. Дана невідповідність не відноситься до формальних помилок, перелік яких затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 710, так як це впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та призводить до її спотворення. Відповідно до вимог Тендерної документації (додаток 2 до Тендерної документації) «Невідповідність поданої пропозиції у таблиці або не заповнення усіх пунктів є підставою для відхилення пропозиції через невідповідність вимогам тендерної документації». Звертав увагу суду на той факт, що у випадку розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою усунення вищевказаної невідповідності у Тендерній пропозиції, яка надана учасником ПП «Клінінг Про», надаючи учаснику можливість усунути таку невідповідність, призвело б до грубого порушення Замовником пункту 33 Особливостей здійснення публічних закупівель, за яким передбачено тендерні пропозиції після закінчення кінцевого строку їх подання не приймаються електронною системою закупівель. Тобто, у випадку прийняття замовником нової тендерної пропозиції із виправленням від ПП «Клінінг Про» після 18.02.2025 року є порушенням законодавства в сфері закупівель. За таких обставин просив провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якій роз'яснено вимоги ст.268 КУпАП, вказала, що ПП «Клінінг Про» не оскаржувались результати проведення публічних закупівель.

Захисник Жиляк М.Д., якому роз'яснено вимоги ст.271 КУпАП, підтримав клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення з підстав, наведених у ньому. Просив провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до вимог ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з ч.1 та ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ч.3 ст.164-14 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за порушення порядку визначення предмета закупівлі; несвоєчасне надання або ненадання замовником роз'яснень щодо змісту тендерної документації; тендерна документація складена не у відповідності із вимогами закону; розмір забезпечення тендерної пропозиції, встановлений у тендерній документації, перевищує межі, визначені законом; неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі, що здійснюються відповідно до положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"; ненадання інформації, документів у випадках, передбачених законом; порушення строків розгляду тендерної пропозиції.

Матеріали справи 344/8799/25, провадження 3/344/3252/25 містять протокол про адміністративне правопорушення №13/09/0013/2025/пр від 12.05.2025, наказ про початок моніторингу №11-з від 04.03.2025, висновок про результати моніторингу процедури закупівлі №11-з/1 від 19.03.2025, запити, витяг з тендерної документації Замовника, формою «Тендерна пропозицію» ПП «Клінінг-Про», дані з електронної системи закупівель «Prozzoro», протокол щодо прийняття рішення уповноваженою особою Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради від 21.02.2025, листи, фіскальні чеки тощо.

Відповідно до наказу Управління західного офісу держаудитслужби в Івано-Франківській області Західного офіса Джераудитслужби ДАСУ №11-з від 04.03.2025, почато моніторинг закупівлі відповідно до переліку; відділу контролю у сфері закупівель доручено забезпечити проведення моніторингу закупівель.

Як вбачається з висновку про результати моніторингу процедури закупівель №11-з/1 від 19.03.2025, за результатами аналізу питання розгляду та відхилення тендерної пропозиції учасника ПП «Клінінг-Про» по лоту 1 встановлено наступне. Згідно з пунктом 1 розділу 5 «Перелік документів та інформації, які повинен надати учасник у складі тендерної пропозиції» Додатку 1 до ТД учасник повинен надати у складі тендерної пропозиції заповнену та підписану тендерну пропозицію за формою, наведеною у Додатку 2 до ТД. Учасником ПП «Клінінг-Про» у складі своєї тендерної пропозиції надано файл «Тендерна пропозиція І лот.pdf» за формою Додатку 2 до ТД, згідно якого загальна вартість пропозиції з ПДВ становить 467 582,40 грн (первинна цінова пропозиція). Зокрема, в наданому учасником ПП «Клінінт-Про» Додатку 2 «Форма «Тендерна пропозиція» до ТД вказано, що ціна за одиницю без ПДВ становить 512,70 грн, кількість 76 шт., а загальна вартість без ПДВ становить 389 652,00 грн, ПДВ - 77 930,40 грн, загальна вартість із ПДВ - 467 582,40 грн. Тобто, учасником ПП «Клінінг-Про» була допущена описка (механічна помилка) в Додатку 2 «Форма «Тендерна пропозиція» до ТД, зокрема в ціні за одиницю без ПДВ, яка повинна становити 5127,0 грн, а не 512,70 грн. При цьому, загальна вартість пропозиції із ПДВ становить 467 582,40 грн, що відповідає ціні первинної пропозиції, внесеній в окремі поля електронної форми тендерної пропозиції. Крім того, зазначена помилка відноситься до пункту 2 Переліку формальних помилок, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 №710. Однак, відповідно до протоколу щодо прийняття рішення уповноваженою особою від 21.02.2025 №4 Замовником відхилено тендерну пропозицію учасника ПП «Клінінг-Про» відповідно до підпункту 2 пункту 44 Особливостей як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, крім невідповідності в інформації та/або документах, що може бути усунена учасником процедури закупівлі відповідно до пункту 43 Особливостей. Відповідно до пункту 43 Особливостей, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівель у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо. Слід зазначити, що помилка в заповненій тендерній пропозиції за формою, наведеною у Додатку 2 до ТД, не відноситься до інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі та підпадає під норму «24 години на виправлення» і може бути усунена учасником відповідно до пункту 43 Особливостей. Отже, на порушення вимог пункту 43 Особливостей Замовник не розмістив в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення вищевказаної невідповідності в інформації та/або документах, які надані учасником ПП «Клінінг-Про» в складі тендерної пропозиції та тим самим не надав учаснику можливості усунути таку невідповідність. Зважаючи на зазначене, Замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію учасника ПП «Клінінг-Про» згідно підстав викладених в протоколі від 21.02.2025 №4, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, чим порушив вимоги абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей. Слід відмітити, що Замовник безпідставно відхилив тендерну пропозицію ПП «Клінінг-Про», остаточна ціна якої становить 457 748,40 грн та яка є на 4 529,60 грн нижчою за остаточну цінову пропозицію в сумі 462 278,00 грн учасника-переможця торгів ТОВ «Євроекосіті», з яким укладено договір від 03.03.2025 №10 на суму 1 040 124,00 гривень (в т.ч. по лоту 1 - 462 278,00 грн, по лоту 2 - 577 846,00 грн). Враховуючи наведене, Замовником порушено принципи публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону, зокрема щодо максимальної економії, ефективності та пропорційності. З метою підтвердження або спростування встановленого порушення, органом державного фінансового контролю під час моніторингу 07.03.2025 року через електронну систему закупівель надано запит Замовнику щодо причин нерозміщення повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей електронній системі закупівель та безпідставного відхилення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції ПП «Клінінг-Про». Замовником 12.03.2025 року в електронній системі закупівель надано відповідь, яка не спростовує факту порушення ним норм чинного законодавства та не обґрунтовує прийняття рішення щодо відхилення тендерної пропозиції ПП «Клінінг-Про». Відповідно до пункту 4-1 Постанови №710, постановлено головним розпорядником бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижнього рівня) та суб'єктам господарювання державного сектору економіки забезпечити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі оприлюднення такого обґрунтування шляхом розмішення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб'єкта управління об'єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб'єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п?яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель. У межах проведення моніторингу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області надано Замовнику запит про надання пояснення шляхом його опублікування в електронній системі закупівель 05.03.2024 року, зокрема щодо надання посилання на сторінку власного веб-сайту (або офіційного вебсайту головного розпорядника бюджетних коштів), на якому розміщено обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі. Замовником у відповіді на запит про надання пояснення від 10.03.2025 року зазначено, що: «Щодо посилання на обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі відповідно до вимог пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами) інформуємо, що у правління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради є органом місцевого самоврядування, головним розпорядником бюджетних коштів, проте, не має власного веб-сайту». Слід зазначити, що згідно зі статтею 117 Конституції України, Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання. Також, за нормою статті 4 Закону України від 27.02.2014 №794-VII «Про Кабінет Міністрів України», Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України. Так, 19.12.2020 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 №1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. №631 і від 11 жовтня 2016 р. №710», якою запроваджено чергові заходи підвищення ефективності використання державних коштів, а саме: з 19.12.2020 року головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня) доручено забезпечити оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів) упродовж 5 робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель. Відповідно до наявного в електронній системі закупівель річного плану UA-Р-2025-02-10-000609-а джерелом фінансування закупівлі є місцевий бюджет. Також, відповідно до даних офіційного державного веб-порталу «Open budget», Замовник є головним розпорядником бюджетних коштів. Таким чином, Замовником як головним розпорядником бюджетних коштів) не забезпечено оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі на власному веб-сайті, чим порушено вимогу пункту 4-1 Постанови №710. За результатами аналізу питання розгляду та відхилення тендерної пропозиції ПП «Клінінг-Про» по лоту 1 встановлено порушення вимог пункту 43 та абзацу другого підпункту 2 пункту 44 Особливостей, у частині безпідставного відхилення цієї тендерної пропозиції та принципів публічних закупівель, визначених статтею 5 Закону.

До матеріалів справи долучено Витяг з тендерної документації по процедурі відкриті торги (з особливостями) по предмету закупівлі: ДК 021:2015 «90910000-9 - Послуги з прибирання» (Обслуговування зупинок громадського транспорту на території Івано-Франківської міської ради).

Відповідно до форми «Тендерна пропозиція», приватне підприємство «Клінінг-Про» надали свою тендерну пропозицію щодо участі у закупівлі ДК 021:2015 «90910000-9 - Послуги з прибирання» (Обслуговування зупинок громадського транспорту на території Івано-Франківської міської ради), згідно з технічними та іншими вимогами Замовника торгів. Вивчивши тендерну документацію та інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики, на виконання вищезазначеного, мають можливість та погоджуються виконати вимоги замовника та Договору про закупівлю на загальну вартість тендерної пропозиції (з ПДВ). Загальна вартість пропозиції з ПДВ - 467582,40 грн.

Як вбачається з протоколу Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради щодо прийняття рішення уповноваженою особою №4 від 21.02.2025, відхилено тендерну пропозицію Приватного підприємства «Клінінг-Про» на підставі абзацу 1 підпункту 2 пункту 44 Особливостей та вирішено забезпечити оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про відхилення тендерної пропозиції, у тому числі підстави такого відхилення відповідно до пункту 46 Особливостей. Так, у тендерній пропозиції учасника ПП «Клінінг-Про» вказано, що ціна за одиницю без ПДВ (грн.) дорівнює 512,70 грн. Кількість зупинок, які потребують обслуговування (прибирання) за Лотом 1 відповідно до Тендерної документації становить 76 шт (у Тендерній документації замовника не передбачено розподіл предмета закупівлі по інших критеріях, відмінних від «кількість», «ціна, «вартість»). 76 * 5121,70 = 38965,20. Учасником у тендерній пропозиції вказано, що загальна вартість без ПДВ (грн.) за Лотом 1 складає 389652,00 грн. Дана невідповідність у розрахунках не відноситься до формальних помилок, перелік яких затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року №710, так як це впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та призводить до її спотворення. Відповідно до вимог Тендерної документації «Невідповідність поданої пропозиції у зазначеній вище таблиці або не заповнення усіх пунктів є підставою для відхилення пропозиції через невідповідність вимогам тендерної документації».

Відповідно до листа т.в.о. начальника Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради №07/26.1-10/53 від 16.04.2025, ОСОБА_1 працює в Управлінні транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради на посаді головного бухгалтера.

Як вбачається з наказу начальника Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради №1 від 12.01.2022, ОСОБА_2 , головного спеціаліста Управління, визначено уповноваженою особою із закупівель з 12.01.2022. За відсутності уповноваженої особи (хвороба, відпустка, відрядження тощо) його обов'язки виконує головний бухгалтер Управління ОСОБА_1 .

Відповідно до пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у тендерній пропозиції та/або подання яких передбачалося тендерною документацією, він розмішує у строк, який не може бути меншим, ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції та/або подання яких вимагається тендерною документацією, розуміється у тому числі відсутність у складі тендерної пропозиції інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (крім випадків відсутності забезпечення тендерної пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником, та/або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що пропонується учасником процедури в його тендерній пропозиції). Невідповідністю в інформації та/або документах, які надаються учасником процедури закупівлі на виконання вимог технічної специфікації до предмета закупівлі, вважаються помилки, виправлення яких не призводить до зміни предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури закупівлі у складі його тендерної пропозиції, найменування товару, марки, моделі тощо.

Замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника процедури закупівлі більше ніж один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, крім випадків, пов?язаних з виконанням рішення органу оскарження.

Відповідно до пункту 31 Особливостей здійснення публічних закупівель тендерні пропозиції подаються відповідно до порядку, визначеного статтею 26 Закону України «Про публічні закупівлі», крім положень частин першої, четвертої, шостої та сьомої статті 26 цього Закону.

Тендерна пропозиція подається в електронній формі через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника процедури закупівлі про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям (у разі їх (його) встановлення, наявність/відсутність підстав, установлених у пункті 47 цих особливостей і в тендерній документації, та шляхом завантаження необхідних документів, що вимагаються замовником у тендерній документації.

Відповідно до пункту 33 Особливостей здійснення публічних закупівель, тендерні пропозиції після закінчення кінцевого строку їх подання не приймаються електронною системою закупівель.

Відповідно до інформації, оприлюдненої на веб-порталі Уповноваженого органу, кінцевий строк подання пропозицій - 18.02.2025.

Відповідно до протоколу Уповноваженої особи Управління транспорту та зв'язку Івано-Франківської міської ради № 4 від 21.02.2025 року, відхилено тендерну пропозицію Приватного підприємства «Клінінг Про», ЄРДПОУ 35047973, на підставі абзацу 1 підпункту 2 пункту 44 Особливостей.

Враховуючи наведене, виправлення невідповідностей у розрахунках тендерної пропозиції можливе тільки за умови подання нової тендерної пропозиції із виправленнями, що після кінцевого строку подання Пропозицій тобто після 18.02.2025 року Законодавством не допускається. А тому головним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Управління Західного офісу Держаудитслужби в Івано-Франківській області Синишин Т.В помилково віднесено «Тендерну (ціньову) пропозицію» до документів, визначених пунктом 43 Особливостей здійснення публічних закупівель.

Суд враховує, що у Тендерній пропозиції (додаток 2 до Тендерної документації) учасника ПП «Клінінг-Про» вказано, що ціна за одиницю без ПДВ (грн.) дорівнює 512,70 грн, кількість зупинок, які потребують обслуговування (прибирання) за лотом 1 відповідно до Тендерної документації становить 76 шт. (в Тендерній документації замовника не передбачено розподіл предмета закупівлі по інших критеріях, відмінних від «кількість», «ціна», «вартість») 76*512,70=38965,20, однак у розділі загальна вартість без ПДВ учасником в тендерній пропозиції зазначено 389652,00 грн. Дана невідповідність не відноситься до формальних помилок, перелік яких затверджений наказом

Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 710, так як це впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та призводить до її спотворення. Відповідно до вимог Тендерної документації (додаток 2 до Тендерної документації) «Невідповідність поданої пропозиції у таблиці або не заповнення усіх пунктів є підставою для відхилення пропозиції через невідповідність вимогам тендерної документації».

Разом із цим, у випадку розміщення Замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою усунення вищевказаної невідповідності у Тендерній пропозиції, яка надана учасником ПП «Клінінг Про», надаючи учаснику можливість усунути таку невідповідність, призвело б до грубого порушення Замовником пункту 33 Особливостей здійснення публічних закупівель, за яким передбачено тендерні пропозиції після закінчення кінцевого строку їх подання не приймаються електронною системою закупівель.

Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП, у справі відсутні.

Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, тому, відповідно до змісту п.1 ст. 247 КУпАП провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 164-14, 221, 247, 256, 268, 283- 285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.3 ст.164-14 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО