Справа № 344/8632/25
Провадження № 3/344/3188/25
26 червня 2025 року місто Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тринчук В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 за ч.1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу серії ВАД №440072 13 травня 2025 року близько 13 години 30 хвилин по вулиці Бельведерська, 32 у місті Івано-Франківськ громадянин ОСОБА_1 порушив встановлені строки перереєстрації газової зброї, а саме пістолета «ПГШ-790» к.9 мм, № НОМЕР_2 та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні щодо обставин, які зазначені у протоколі заперечив. В обґрунтування чого зазначив, що він 13.05.2025 року добровільно прийшов до Івано-Франківського РУП ГУНП з метою здати на утилізацію свій несправний газовий пістолет, про те працівники поліції не врахували, що під час дії воєнного стану в Україні строк дії дозволів продовжено на період до 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні та склали на нього протокол. Просив суд визнати його не винуватим у вчиненні інкримінованого йому правопорушення та провадження у справі у зв'язку з відсутністю у його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Заслухавши заперечення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходжу до наступних висновків.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 195-2 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
Відповідно до Наказу Міністерства Внутрішніх Справ України №195 від 18.03.2022 року «Про продовження строку дії дозволів у сфері обігу зброї, пристроїв та вибухових матеріалів під час дії воєнного стану в Україні» під час дії воєнного стану в Україні строк дії дозволів, визначених Інструкцією про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 року № 622, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077 (далі - Інструкція), продовжується на період до 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.
Як встановлено з протоколу ОСОБА_1 ставиться в провину порушення строків перереїстрації газової зброї вчинене в період дії воєнного стану.
Системний аналіз ч.1 ст.195-2 КУпАП та наказу Міністерства Внутрішніх Справ України №195 від 18.03.2022 року, дає суду можливість зробити висновок, що адміністративна відповідальність за ч.1 ст.195-2 КУпАП у випадку порушення саме строків перереєстрації газової зброї, під час дії воєнного стану в Україні та 10 днів після його припинення або скасування виключається.
В силу ч. 2 статті 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вказана норма закону є імперативною, при цьому положення КУпАП не визначають повноважень, підстав та обов'язку для суду збирати докази.
Відповідно до вимог п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
З огляду на викладене, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 ,відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 195-2 КУпАП, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 173, 247, 251, 283-285 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 195-2 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Тринчук