Справа № 127/17548/25
Провадження № 3/127/3743/25
26 червня 2025 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 , виданий 25.06.2024, органом № 0511, РНОКПП: НОМЕР_2 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, суд
ОСОБА_2 23.03.2025 о 23:15 год. був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження відповідно до постанови Літинського районного суду Вінницької області від 08.05.2024
У судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про час, день та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням, яке повернулось на адресу суду із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою» - судова повістка вважається врученою в день проставлення у поштовому повідомленні відповідної відмітки, відповідно до постанови Верховного Суду від 21.12.2022 у справі № 757/15603/19.
Крім того, інформація щодо розгляду справ про притягнення до адміністративної відповідальності доступна для ознайомлення усім заінтересованим особам і може бути безперешкодно отримана особою, яка притягається до адміністративної відповідальності за її власним бажанням на офіційному веб-сайті суду.
Рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» від 07.07.1989 передбачено, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку кореспондується з обов'язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження
Відтак, не проявлення належної заінтересованості у результатах розгляду справи протягом тривалого строку, не звернення до суду за інформацією щодо стану розгляду справи не може вважатись порушенням права на справедливий розгляд справи.
Враховуючи викладене, а також позицію Верховного Суду, викладену у справі № 910/9836/18 від 12.03.2019, де зазначено, що вжиття заходів для прискорення процедури розгляду є обов'язком не тільки для держави, а й для осіб, які беруть участь у справі, з урахуванням того, що ОСОБА_3 був обізнаний про складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення, клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_4 не надходило, тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_4 .
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до протоколу серії ВАД № 671102 від 26.05.2025 про адміністративне правопорушення слідує, що ОСОБА_2 23.03.2025 о 23:15 год. був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження відповідно до постанови Літинського районного суду Вінницької області від 08.05.2024.
З рапорту працівника поліції Батрака С. слідує, що 29.03.2025 о 23:15 год. ОСОБА_2 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній за місцем проживання, чим порушив обмеження, відповідно до постанови Літинського районного суду Вінницької області. ОСОБА_2 перебуває на обліку у відділенні поліції № 1 ВРУП ГУНП у Вінницькій області, як особа, відносно якої встановлено адміністративний нагляд.
Крім того, відповідно до рапорту працівника поліції Батрака С. слідує, що 26.05.2025 було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 187 КУпАП стосовно ОСОБА_1 , під час спілкування з останнім від надання письмового пояснення відмовився, однак свою вину визнав.
Також, відповідно до постанови Літинського районного суду Вінницької області від 08.05.2024 відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік, серед покладених обов'язків та обмежень на ОСОБА_1 є і реєструватися в органах Національної поліції два рази на місяць, а також з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 12.05.2024 ОСОБА_1 визнано винним за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосовано стягнення у виді штрафу в розмірі 255 гривень.
Відповідно до характеристики від 23.05.2025 ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , з грудня 2001 року. Сусіди, що проживають поряд з ОСОБА_1 відмовились його характеризувати. Скарги на протиправну поведінку ОСОБА_1 до адміністрації МКП «УК «Житло-Гарант» не надходили.
Із наявного в матеріалах справи листка контролю за дотриманням установлених обмежень дій наглядним, підтверджується те, що ОСОБА_2 09.05.2025 о 23:15 год. був відсутній за місцем проживання.
Разом з тим, з довідки «Армор» вбачається, що ОСОБА_2 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1, ч. 2 ст. 187 КУпАП.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 охоплюються складом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При вирішенні питання про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а тому приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 аналогічних правопорушень у майбутньому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 40-1, 187, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці.
Суддя: