Справа № 127/14885/25
Провадження № 3/127/3183/25
27 червня 2025 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд
ОСОБА_1 10.05.2025 о 15:45 год. у м. Вінниці на вул. Київській, 173, керував транспортним засобом «Nissan Almera», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер 7510 ARLM - 0449» результат позитивний 2.77 % (проміле).
Таким чином, ОСОБА_1 порушив п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху - керування транспортним засобом особами в стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 надав наступні пояснення, що дійсно керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та не заперечував обставини викладені у протоколі.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши показання ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про наявність підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
За приписами ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 326133 від 10.05.2025 слідує, що ОСОБА_1 10.05.2025 о 15:45 год. у м. Вінниці на вул. Київській, 173, керував транспортним засобом «Nissan Almera», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому законом порядку на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер 7510 ARLM - 0449» результат позитивний 2.77 % (проміле).
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Також до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 326133 від 10.05.2025 доданий тест з приладу «Драгер 7510 ARLM - 0449» від 10.05.2025, з якого вбачається, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння, результат 2,77 % (проміле).
Як вбачається з акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, огляд проведений у зв'язку із виявленими ознаками: запах з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя за допомогою приладу «Драгер 7510 ARLM - 0449», результат огляду на стан сп'яніння є позитивний, а саме 2.77 % з яким ОСОБА_1 погодився.
ОСОБА_1 під час проведення огляду на стан сп'яніння надавати письмові пояснення відмовився.
Згідно з рапортом працівника поліції Сандрицького О. слідує, що під час несення служби 10.05.2025 о 15:40 год. спільно із старшим лейтенантом поліції Поберезьким С.Л., рядовим поліції ОСОБА_2 у складі наряду «Юнкер-251» у м. Вінниця на вул. Київська, 173, було зупинено транспортний засіб «Nissan Almera», державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 , під час спілкування з водієм було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя. Водієві було запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння за місцем зупинки транспортного засобу у встановленому законом порядку на що водій погодився. Після чого у водія виявився результат позитивний 2, 77 % (проміле). На водія ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП, серії ЕПР 1 № 326133, порушення п. 2.9 «а» ПДР України. Автомобіль було евакуйовано на арешт майданчик. Велась безперервна відеофіксація на портативні відеореєстратори № 468632, № 473720, № 473834.
Також, вина ОСОБА_1 підтверджується відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, долученим до протоколу про адміністративне правопорушення, на якому зафіксовані обставини, викладені у матеріалах справи, а саме те, що у водія ОСОБА_1 є явні ознаки порушення мови, порушення координації рухів. Також на відеозаписі ОСОБА_3 під час розмови із працівниками поліції сам повідомляє, що 1-2 години тому, вживав алкоголь в кількості 1 літр на шістьох, а тому зазначає, що здивований з такого результату у кількості 2.77 %.
Отже, ОСОБА_3 не заперечує факт вживання алкоголю та результат приладу «Драгер 7510 ARLM - 0449».
Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.9а Правил дорожнього руху вбачається, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Верховний Суд в постанові від 27.05.2021 (справа № 824/1164/18 а) виснував, що притягнення до адміністративної відповідальності починається з моменту складання протоколу та його пред'явлення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з абзацом 2 статті 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
Отже, протоколом серії ЕПР 1 № 326133 від 10.05.2025 підтверджувалася наявність події адміністративного правопорушення, вказаний протокол був складений у чіткій відповідності до вимог КУпАП та підтверджує наявність події адміністративного правопорушення.
Вирішуючи питання про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, що виразилось у відмові від проходження огляду на стан сп'яніння, суд дійшов висновку, що його вина цілком доведена.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.
Суд приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_3 аналогічних правопорушень у майбутньому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 40-1, 130, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці.
Суддя: