19.06.2025 Справа №607/12293/25 Провадження №3/607/4965/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дуда О.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Відділення поліції №4 (м.Збараж) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.5 ст. 121, ч.6 ст.121, ч.2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
02.06.2025 17:00 с.Чернелів-Руський, вулиця Польова водій керував квадроциклом по автодорозі сполучення с.Соборне та с.Чернелів-Руський без мотошолома, чим порушив п.2.3.г. Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч. 5 ст. 121 КУпАП.
Крім того, 02.06.2025 17:00 с.Чернелів-Руський, вулиця Польова водій ОСОБА_1 керував квадро циклом, а саме форте200, який був не зареєстрований на протязі 10 днів з моменту придбання в законному порядку, чим порушив п.30.1. Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Також, 02.06.2025 17:00 с. Соборне, вулиця Польова водій керував транспортним засобом не маючи посвідчення водія відповідної категорії чим порушив п. 2.1 (а) ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.126 КУпАП.
У судовому засіданні неповнолітній ОСОБА_1 за участю матері, вину у вчиненні правопорушеннях визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому.
Вина неповнолітнього ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена матеріалами справи дослідженими в судовому засіданні, а саме: даними, які містяться у протоколах про адміністративні правопорушення серія ЕПР1 №349330 від 02.06.2025, серія ЕПР1 №349339 від 02.06.2025, серія ЕПР1 №349352 від 02.06.2025; фототаблицями з місця події.
У відповідності до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
При цьому, відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ч.5 ст. 121 КУпАП до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами.
Відповідно до ч.6 ст.121 КУпАП до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку.
Згідно ч.2 ст. 126 КУпАП до адміністративної відповідальності може бути притягнуто за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
За таких обставин вважаю, що в діях неповнолітнього ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбаченого ч.5 чт.121 КУпАП, тобто - порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, ч.6 ст. 121 КУпАП, тобто - керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку та ч.2 ст.126 КУпАП, тобто - керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом.
В силу ч.1 ст.13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які винили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24-1 КУпАП.
Відповідно до п.2 ст.24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу - попередження.
При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме те, що ОСОБА_1 неповнолітній, щиро розкаявся у вчинених порушеннях, вважаю, що його слід притягнути до адміністративної відповідальності, застосувавши захід впливу, що застосовується до неповнолітніх у виді попередження.
Керуючись ст.ст. 13, 24-1, 36, 121, 126, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.121, ч.6 ст. 121, ч.2 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати захід впливу у виді попередження.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП, якщо апеляційної скарги не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду апеляційним судом.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга може бути подана протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя Дуда О.О.