Постанова від 30.06.2025 по справі 520/26188/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2025 р. Справа № 520/26188/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Любчич Л.В.,

Суддів: Присяжнюк О.В. , Спаскіна О.А. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024, головуючий суддя І інстанції: Лук'яненко М.О., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, повний текст складено 04.11.24 по справі № 520/26188/24

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі- позивач, ОСОБА_1 , апелянт ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Харківській області), в якому просив:

-визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у невиплаті йому пенсії з 01.03.2024 з урахуванням проведеної індексації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та доплати 2000 грн без обмеження максимальним розміром;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Харківській області здійснити виплату йому пенсії з 01.03.2024 з урахуванням індексації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та доплати 2000 грн без обмеження максимальним розміром.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у невиплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням проведеної індексації згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (далі-Постанова №185) без обмеження максимальним розміром.

Зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням індексації згідно з Постановою № 185 без обмеження максимальним розміром.

У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції в частині, в якій відмовлено у задоволенні позовних вимог, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповне з'ясування судом всіх обставин, що мають значення для справи та на порушення судом норм матеріального права, просив скасувати судове рішення в частині, в якій йому було відмовлено у задоволенні позову, та прийняти в цій частині постанову про задоволення позову, в іншій частині- залишити судове рішення без змін.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивач зазначив, що матеріали справи підтверджують, що йому не було встановлено щомісячну доплату в розмірі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету міністрів України « Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 №713 (далі-Постанова №713).

Вказав, що системний аналіз Постанови №713 чітко свідчить про те, що щомісячна доплата в сумі 2000 грн передбачена всім пенсіонерам з 01.07.2021, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону № 2262-ХІІ (крім військовослужбовців строкової служби); щомісячна доплата в сумі 2000 грн не передбачена у разі, коли у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, її розмір збільшився на 2000 грн. Однак останній перерахунок пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії апелянта був проведений за фактом набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 та постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 № 988, за якими він, як пенсіонер органів внутрішніх справ, набув право на перерахунок пенсії з 01.01.2016. Тобто такий перерахунок відбувся до прийняття Постанови №713, відтак він має право на щомісячну доплату до пенсії в сумі 2000 грн, передбачену з 01.07.2021.

Той факт, що протоколи перерахунку пенсії, які наявні у справі, не містять в собі доказів встановлення доплати апелянту 2000 грн, як підстави для відмови у позовів цій частині, свідчить про неправильне тлумачення судом першої інстанції норм Постанови №713 та нівелювання права позивача на ці виплати.

Відповідач правом на подання відзиву на апеляцію не скористався.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги в її межах, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції, при прийнятті оскаржуваного судового рішення, норм процесуального та матеріального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Колегія суддів звертає увагу на те, що відповідачем рішення суду першої інстанції не оскаржується, а позивач оскаржує рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача, які полягають з урахуванням доплати 2000 грн та зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату доплати 2000 грн, відповідно до Постанови №713 з 01.03.2024. Отже, в цих межах судом апеляційної інстанції надається правова оцінка висновкам суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог.

Судом встановлено обставини, які не оспорено сторонами.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Харківській області та отримує пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 ( далі- Закон № 2262-ХІІ) .

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18.11.2021 у справі № 520/18924/21 зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 в розмірі 85% грошового забезпечення без обмеження пенсії максимальним розміром та без обмеження розміру грошового забезпечення з урахуванням при такому перерахунку надбавки за особливості проходження служби, обчисливши її розмір шляхом множення 100% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років вказаних в довідці № 100/31113-2003004666 від 30.03.2018 на підставі постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 (8250 грн); премії, обчисливши її розмір шляхом множення 162% посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років вказаних в довідці № 100/31113-2003004666 від 30.03.2018 та надбавки за особливості проходження служби на підставі постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988, зі збереженням при перерахунку та виплаті середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, які позивач раніше отримував згідно з постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2017 по справі № 638/16215/16-а, здійснити виплату ОСОБА_1 суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.12.2019.

З перерахунку пенсії позивача станом на 01.07.2021 вбачається, що щомісячна доплата до 2000 гривень відповідно до Постанови №713 позивачу не встановлювалась та не виплачувалась.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2023 по справі №520/14109/23, яке набрало законної сили 21.09.2023, зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 з урахуванням індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» №118 від 16.02.2022 (далі- Постанова №118) , з 01.03.2023 року з урахуванням індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі-Постанова №168), без обмеження максимальним розміром та відповідно до рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.11.2021 по справі № 520/18924/21, з урахуванням раніше виплачених сум.

На виконання зазначеного судового рішення пенсію позивача перераховано з 01.03.2022 з урахуванням індексації, встановленої Постановою №118 та Постановою №168 без обмеження максимальним розміром.

Так, станом на 01.03.2023 розмір пенсії позивача обчислений відповідачем до виплати у сумі 47504,43грн (40354,76 грн основного розміру як 85% від суми грошового забезпечення 47476,19 грн + 5649,67 грн індексації базового ОСНП 2022 (40354,76*0,140) у порядку постанови КМУ від 16.02.2022 №118 + 1500,00 грн індексація базового ОСНП 2023 (46004,43*0,197) у порядку постанови КМУ від 24.02.2023 №168).

В подальшому, позивачу проведено перерахунок пенсії у зв'язку з її індексацією з 01.03.2024 на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» та нараховано 1500,00 грн індексації пенсії.

Так, станом на 01.03.2024 розмір пенсії позивача обчислений відповідачем у сумі 49004,43грн (40354,76 грн основного розміру як 85% від суми грошового забезпечення 47476,19 грн + 5649,67 грн індексації базового ОСНП 2022 (40354,76*0,140) у порядку постанови КМУ від 16.02.2022 №118 + 1500,00 грн індексація базового ОСНП 2023 (46004,43*0,197) у порядку постанови КМУ від 24.02.2023 №168 + 1500,00 грн. індексація базового ОСНП 2024 (47504,43*0,0796) у порядку постанови КМУ від 23.02.2024 №185).

При цьому, сума пенсії до виплати була визначена відповідачем у 47504,43 грн у межах максимального розміру пенсії, встановленого станом на 01.03.2023.

Не погоджуючись з діями відповідача щодо обмеження максимальним розміром його пенсії з 01.03.2024 та з не нарахуванням та невиплатою йому доплати 2000 грн за Постановою №713, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відмовляючи в частині позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що з 01.07.2021 щомісячна доплата до 2000 грн відповідно до Постанови №713 позивачу не встановлювалась та не виплачувалась. Доказів оскарження дій відповідача щодо не нарахування та невиплати вказаної доплати з 01.07.2021 матеріали справи не містять, тому відсутні підстави для виплати позивачу спірної доплати з 01.03.2024.

Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції та зазначає наступне.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ключовим у цій справі є питання про наявність правових підстав для виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до Постанови №713.

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі в органах внутрішніх справ регулює Закон України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до положень ст. 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

З метою поетапного зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, призначених військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та деяким іншим особам, та до прийняття Верховною Радою України законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб прийнято Постанову № 713.

Пунктом 1 Постанови № 713 установлено з 01.07.2021 особам, яким призначено пенсію до 01.03.2018 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (крім військовослужбовців строкової служби), до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 01.03.2018, встановлено щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 01.03.2018, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 або до цієї дати, встановлюється щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту.

У разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Щомісячна доплата, передбачена цим пунктом, встановлюється у межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом, починаючи з 01.07.2021.

Відповідно до пояснювальної записки до проекту Постанови №713 метою її ухвалення зазначено поетапне зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених до 01.03.2018, які мають місце після перерахунку пенсії.

Прийняття постанови зумовлено тим, що в червні 2021 року в осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсію призначено відповідно до Закону №2262-ХІІ, завершується період виплати частини коштів компенсації підвищеного розміру пенсії за 2016-2017 роки і підвищення розмірів пенсій з 2016 року для цієї категорії пенсіонерів не відбувалося. Сумарна виплата пенсії з цією доплатою з 01.07.2021 зменшилася до місячного розміру пенсії та середній розмір цієї виплати складає біля 2000 грн. Крім того, після перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям Збройних Сил України у 2018 році, їхні пенсії не індексувалися через відсутність відповідного механізму, а диспропорція у розмірах пенсій в залежності від часу їх призначення складає більше 70 відсотків. Мінімальні пенсійні виплати для військовослужбовців, зокрема складають близько 2000 -2700 грн.

Таким чином, внаслідок ухвалення вказаного нормативно-правового акта Уряду з 01.07.2021 колишнім військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), поліцейським та іншим особам, пенсії яким призначено за нормами Закону №2262-ХІІ до 01.03.2018, установлено щомісячну доплату в сумі 2000 грн., виплата якої не здійснюється у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах 1 і 2 пункту 1 Постанови №713, переглядалася (перераховувалася) після 01.03.2018.

Водночас, аналіз наведених норм права, а також мети прийняття Урядом вказаної Постанови №713 свідчить про те, що перерахунок пенсії, проведення якого, згідно з абзацом 3 пункту 1 Постанови № 713, є обставиною, що виключає можливість нарахування щомісячної доплати у розмірі 2000 грн до розмірів пенсій, визначених, відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону №2262-ХІІ, має бути обумовлений підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ на підставі нормативно-правого акта компетентного органу, оскільки в такий спосіб досягається мета, яка слугувала підставою для ухвалення Постанови №713, а саме: зменшення диспропорцій в розмірах пенсій, визначених на законних підставах. Натомість перерахунок пенсії, проведений на виконання судового рішення з метою усунення порушеного права особи на належний розмір пенсії, право на отримання якої у особи винило до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії, у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії.

Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права, викладений у постановах Верховного Суду від 08.11.2022 по справі № 420/2473/22, від 01.05.2023 по справі № 300/2963/22, від 02.03.2023 у справі №600/870/22-а.

Судовим розглядом встановлено, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 18.11.2021 у справі № 520/18924/21 зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.12.2019 в розмірі 85% грошового забезпечення без обмеження пенсії максимальним розміром та без обмеження розміру грошового забезпечення з урахуванням при такому перерахунку надбавки за особливості проходження служби, обчисливши її розмір шляхом множення 100% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років вказаних в довідці № 100/31113-2003004666 від 30.03.2018 на підставі постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 (8250 грн); премії, обчисливши її розмір шляхом множення 162% посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років вказаних в довідці № 100/31113-2003004666 від 30.03.2018 та надбавки за особливості проходження служби на підставі постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988, зі збереженням при перерахунку та виплаті середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, які позивач раніше отримував згідно з постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24.04.2017 по справі № 638/16215/16-а, здійснити виплату ОСОБА_1 суму недоплаченої частини основного розміру пенсії з 01.12.2019.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 21.08.2023 по справі №520/14109/23, яке набрало законної сили 21.09.2023, зобов'язано ГУ ПФУ в Харківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2022 з урахуванням індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» №118 від 16.02.2022 (далі- Постанова №118) , з 01.03.2023 року з урахуванням індексації, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі-Постанова №168), без обмеження максимальним розміром та відповідно до рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.11.2021 по справі № 520/18924/21, з урахуванням раніше виплачених сум.

З перерахунку пенсії позивача станом на 01.07.2021 вбачається, що щомісячна доплата до 2000 гривень відповідно до Постанови №713 позивачу не встановлювалась та не виплачувалась.

Оскільки перерахунок пенсії позивача проведений ГУ ПФУ в Харківській області на виконання судових рішення з метою усунення порушеного його права на належний розмір пенсії, право на отримання якого у нього виникло до 01.03.2018, не є перерахунком пенсії у зв'язку із зміною складових грошового забезпечення чи інших показників основного розміру пенсії, то позивач має право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 2000 грн відповідно до Постанови № 713.

Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права, викладений у постановах Верховного Суду від 06.09.2023 по справі №580/5732/22.

Колегія суддів не знаходить підстав для відступу від цього правового висновку у справі, що розглядається.

З урахуванням вищевикладених обставин, колегія суддів вважає, що позивачу протиправно не нараховано відповідачем доплату до пенсії в розмірі 2000 грн, у зв'язку із чим позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню в частинні визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у невиплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 , з урахуванням доплати 2000 грн та зобов'язання ГУ ПФУ в Харківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням доплати 2000 грн.

Ухвалюючи дане судове рішення, колегія суддів керується ст. 322 КАС України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практикою Європейського суду з прав людини (рішення «Серявін та інші проти України») та Висновком №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів (п.41) щодо якості судових рішень.

Згідно з рішенням Європейського суду з прав людини по справі «Серявін та інші проти України»(п.58) суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішенні судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст.6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Пунктом 41 Висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Враховуючи вищезазначені положення, дослідивши фактичні обставини та питання права, що лежать в основі спору у цій справі, колегія суддів дійшла висновку про відсутність необхідності надання відповіді на інші аргументи апелянта, оскільки судом були досліджені всі основні питання, які є важливими для прийняття даного судового рішення.

Відповідно до ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення, є, зокрема, неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Згідно з ч. 2 ст. 317 КАС України неправильним застосуванням норм матеріального права вважається: неправильне тлумачення закону або застосування закону, який не підлягає застосуванню, або незастосування закону, який підлягав застосуванню.

Отже, враховуючи те, що судом першої інстанції неповно з'ясовано всі обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для скасування рішення суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Харківській області, які полягають у невиплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням доплати 2000 грн та зобов'язання ГУ ПФУ в Харківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням доплати 2000 грн з ухваленням рішення про задоволення позовних вимог у скасованій частині.

Керуючись ч. 4 ст. 241, ст. ст. 243, 250, 308, 311, 317, 321, 322, 325, 326,329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 по справі № 520/26188/24 - скасувати в частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у невиплаті пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням доплати 2000 грн та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2024 з урахуванням доплати 2000 грн.

Прийняти у скасованій частині постанову, якою позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, які полягають у невиплаті з 01.03.2024 пенсії ОСОБА_1 з урахуванням доплати 2000 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.03.2024 виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням доплати 2000 грн.

В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2024 року - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя Л.В. Любчич

Судді О.В. Присяжнюк О.А. Спаскін